Уряд збільшив компенсацію вартості за сільгосптехніку з 20 до 25%
Що потрібно зробити для того, щоб стати учасником програми:
У оновленій програмі держпідтримки компенсацію збільшено з 20 до 25 відсотків.
Також збільшено перелік техніки - з 800 до 2300 найменувань від 60 українських виробників.
У бюджеті-2018 на цей напрям передбачено майже 1 млрд гривень.
У курятині відомого бренда виявили сальмонелу
На цей раз були відібрані зразки магазинної і домашньої курки.
Контрольна закупівля проведена випадковим методом в ролі звичайного споживача, опечатана і зафіксована на безперервному відео. Дослідження проводив Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
Зразки проходили перевірку на наявність антибіотиків, гормонів, патогенних мікроорганізмів (в т.ч. сальмонели), сульфаніламідів, мікотоксинів.
Зразки яких брендів потрапили на перевірку.
Зразок № 1 "Наша Ряба"
Зразок № 2 "Домашня курка" (магазин)
Зразок № 3 "Львівські курчата"
Зразок № 4 "Домашня курка" (ринок)
Зразок № 5 "Гаврилівські курчата"
Результати дослідження. Результат досліджень позначений відповідністю чи не відповідністю встановленим нормам.
Антибіотики. Всі зразки відповідають нормі.
Гормони. Всі зразки відповідають нормі.
Патогенні мікроорганізми. Зразок № 5 ("Гаврилівські курчата") не відповідає нормі - виявлена сальмонела.
Заступник директора Інституту Тетяна Гаркавенко прокоментувала результати експертизи, зазначивши, чим сальмонела небезпечна для здоров'я людини і які симптоми з'являються при зараженні.
"Дані дослідження проводилися нашим випробувальним центром. При дослідженні на залишкові кількості антибіотиків ми отримали нормальний результат, тобто залишків антибіотиків виявлено не було.
Але в зразку курятини № 5 (0230167 - ред.) була виявлена сальмонела. Сальмонела - це патогенний мікроорганізм, який викликає захворювання як у людей, так і у птахів.
Якщо людина вживає продукти з наявністю сальмонели, а ці продукти недостатньо термічно оброблені або контаміновані даними мікроорганізмом, у неї виникає харчова токсикоінфекція. Погіршується загальний стан, знижується апетит, виникає діарея і можуть бути негативні наслідки для здоров'я. У деяких випадках навіть летальні.
Є кілька шляхів потрапляння сальмонели до продукту. Перший шлях - коли тварина була хвора, і сальмонела разом з продуктами тваринного походження потрапила на стіл споживачеві. Інший шлях - це контамінація* вже готової продукції. Якщо говорити про курятину, контамінація може бути на забійному пункті, коли йде патрання курки. Дуже часто пошкоджують кишечник, звідки сальмонела потрапляє на м'ясо і там осідає.
Сальмонела може потрапити в продукт, якщо її носіями є люди, які не дотримуються вимог особистої гігієни або загальних вимог при виробництві продукції. Якщо, наприклад, людина пішла в туалет, не помила руки - сальмонела може потрапити на обладнання, яке знаходиться в цеху.
На сальмонельоз можуть захворіти як діти, так і дорослі. Діти відносяться до категорії населення, яка більш вразлива до даного захворювання", - розповіла Гаркавенко.
Джерело: УНН
Український фермер виростив найбільший у світі ананас
Про це пише Агро-Центр.
Зазначається, що на своїй «диво-фермі» чоловік виростив найбільший у світі ананас, кожен плід якого важить більше 15 кілограмів.
Крім найбільшого у світі ананаса, фермер вивів маленький банан.
«Усе тільки природним шляхом, без хімікатів», - говорить фермер.
Великий піст обійдеться у копієчку: ціни на овочі поспішають угору
За Масляною у православних і греко-католиків йде Великий піст. Він триватиме 48 днів. Крім духовних обмежень передбачається різка зміна раціону харчування, що позначиться на сімейному меню. Зокрема, передбачається збільшення кількості овочів, йдеться у сюжеті ТСН.
Піст аж ніяк не береже гаманець. Капусту зросла на третину з початку року. Фермери затаїлися в очікуванні великих грошей і створили дефіцит. Але минулого тижня оголосили тотальний розпродаж, тому що минуло-річний врожай атакувала гниль. Ціна на капусту поповзла вниз і стабілізувалася.
Ще один ціновий рекордсмен за всю історію незалежності - буряк. Його буквально тримають під арештом на складах в очікуванні зростання цін.
Та на одних овочах смачно зробити важко. У піст курятину завжди замінювали на гриби. Грибники звикли корелювати свої ціни саме з м’ясом птиці, а оскільки курочка дорожчає, то виростуть ціни і на популярні печериці. Експерти кажуть: аж на 20%.
Ще один замінник тваринного протеїну - зелень. Нині вітамінний пучок коштує вже як кілограм відбірної свинини.
Щоб зекономити, досвідчені господарки пропонують бодай зелену цибулю - вирощувати на підвіконні. Наразі ціна на гречку є найнижчою. Ціни зростати найближчим часом ніби не збираються.
Топові напрямки інновацій та розробок у сфері агробізнесу
Очільник SmartFarming та один із менторів MHP accelerator Артем Бєлєнков в ексклюзивному інтерв‘ю AgroReview розказав про топові напрямки інновацій та розробок у сфері агробізнесу, як війна на сході країни стала технологічним пушем, а також про те, як зупинити «інтелектуальний відтік» з України.
Індекс млинця: скільки коштує святкова страва
Рум'яні, зелені, рожеві, помаранчеві - перед 40-денним постом українці тиждень ласують млинцями. Кореспонденти «Сьогодні» дізналися, скільки коштує святкова страва у різних містах України.