Утримувати корів в Україні стало зовсім невигідно
Багатодітна сім'я Терлецьких живе на хуторі біля села Болязуби. Удома – семеро дітей. Головне і єдине джерело доходу сім'ї – три корови. Але здавати молоко – невигідно, пише Сегодня.
Уже в цьому році селяни отримають підтримку держави, обіцяє народний депутат Ігор Мосійчук.
Практично готову програму розвитку села та відродження скотарства в регіоні – на розгляд Тернопільської обласної ради надала Радикальна партія.
"Радикали" вимагають, щоб Кабмін зафіксував мінімальну закупівельну ціну на молоко у виробників.
Облрада ініціативу "радикалів" підтримала.
Що відбувається з цінами на м'ясо, та як ним правильно запасатися
Київ встановив антирекорд. Саме у столиці ціни на всі види м’яса найвищі по всій Україні. Після столиці йде Закарпатська та Одеська області. Аби дізнатися, що твориться з цінами на м’ясо, "Сніданок" вирушив на ринок. Коли чекати подорожчання та як правильно запасатися м'ясом, щоб не зіпсувати продукт і зберегти гроші - дивіться у сюжеті "Сніданок з 1+1".
Уряд надаватиме 2500 грн на теля (відео)
Що потрібно зробити для того, щоб стати учасником урядової програми підтримки утримання молодняка ВРХ:
Дотація буде надаватися фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, що народився в господарствах фізичних осіб у поточному році. Зокрема, програмою держпідтримки передбачено компенсацію у 2500 грн громадянам за утримання молодняку ВРХ до 13 місяців.
У бюджеті-2018 на підтримку розвитку тваринництва виділено 4 млрд гривень.
Фахівці смакують горілку кількох десятків виробників заради чесних висновків
В Україні відновила роботу дегустаційна комісія, яка визначила найкращих виробників спирту. За симпатії експертів змагалися 15 різновидів продукції, йдеться в сюжеті ТСН.
Робота дегустаторів полягала у визначенні довершених смаку, чистоти та аромату напою, котрий розводили до звичних горілчаних 40 градусів. Усі пляшки були пронумеровані, дегустатори не знали, де який виробник і мусили віддатися лише власним відчуттям.
Експерти радіть тому, що українські заводи нині для горілки роблять спирт лише з зерна пшениці та кукурудзи. Зоя Кравчук уже 40 років дегустує горілку, спирти та коньяки і прекрасно виглядає, бо саме дегустує, а не п’є алкоголь. Фахівець переконує, що останніми роками якість спиртів в Україні покращилася. "Практично ароматизатори не використовуються, якщо й добавляються ароматичні добавки, то це спирти, виготовлені з ароматичної сировини – це рослинна сировина для того, щоб придавити недоліки спирту. Радію, що відійшли від різноманітних біологічних добавок, які дуже активно використовувалися", - каже вона.
Інновації в АПК: майбутнє української агросфери
Впровадження інноваційних технологій в агросфері дасть Україні не тільки додаткові відсотки до ВВП, але і створить робочі місця.
Крім того, це збільшить урожайність та зменшить витрати для агровиробників. Але поки Україна лише на початку цього шляху. У Києві представники агрокомпаній і експерти обговорили майбутнє сільськогосподарської галузі.
Основну увагу приділили інновацій у сфері АПК. Поки українська агросфера відстає в питанні застосування інноваційних технологій від більш розвинених країн, таких як Ізраїль та Нідерланди. За різними даними, близько 10-12 % розумних технологій використовуються в аграрному секторі України.
Експерти підкреслюють: родюча земля і сприятливий клімат вже не грають вирішальну роль у врожайності культур. В останні роки у світі зросла кількість мобільних додатків для аграріїв. Програми пишуть і українські айтішники. Їх рішення націлені на економію грошей і збільшення ефективності роботи підприємства.
Джерело: 7kanal.com.ua