178171

В’єтнам відновив імпорт пшениці з України

Про цей йдеться у документі від 5 червня 2018 року, передає  Українська зернова асоціація, пише  Економічна правда.

Постановою ухвалено рішення відновити імпорт української пшениці та здійснювати суворий фітосанітарний контроль під час імпорту зерна з України.

Нагадаємо, у 2015 році Соціалістична Республіка В’єтнам тимчасово заборонила імпорт пшениці з України у зв’язку з виявленням у зерні амбарного довгоносика, заражене зерно ввозили за підробленими фітосанітарними сертифікатами.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

В Украïну зайшов найбільший турецький виробник мастил для агротехніки

На виставці АГРО-2018, яка відкрилася сьогодні в Києві, був представлений найбільший в Туреччині виробник мастил для агротехніки OPET lubrіcants.

"25 років тому ми починали бізнес. Зараз ми продаємо щороку понад 40 тисяч метричних тонн мастильних матеріалів. Що стосується нашої частки на сільськогосподарському ринку, вона становить на сьогоднішній день близько 30 %. Звичайно, ми плануємо стати лідером з постачання мастильних речовин для сільського господарства. Крім того ми поставляємо лінійку продукції для комерційних і пасажирських автомобілів", - заявив генеральний менеджер компанії OPET lubrіcants Мурат Сейхан.

За його словами, діючи за принципом постійного розвитку і змін, компанія завдяки новітнім технологіям створює продукти, що відповідають очікуванням ринку для застосування в будь-якій сфері, де потрібне використання мастильних матеріалів.

Голова представництва компанії OPET lubrіcants в Україні Вікторія Гришина  поінформувала, що перші поставки продукції на український ринок почалися тільки в березні цього року.

 

 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

Яка середня зарплата у сільському господарстві

Про це повідомляє Державна служба статистики, пише LANDLORD.

Так, середня зарплата у сільському господарстві у першому кварталі склала 5 853 грн.

В цілому у сільському, лісовому та рибному господарствах середньомісячна заробітна плата становила 6 399 грн, що на 24,8% більше, ніж у січні-березні 2017 року.

Нагадаємо, мінімальна заробітна плата становить 3 723 грн.

В Україні хочуть продавати живець свиней на електронних майданчиках

Таку ідею запропонував під час конгресу «Прибуткове свинарство» Костянтин Смирнов, директор ТОВ «Агробіопром», яке займається вирощуванням свиней у Дніпропетровській області, пише AgroTimes.

«В Україні є електронні майданчики, де успішно відбувається торгівля різними товарами. Ми пропонуємо виходити на такі майданчики кожному підприємству зі своєю пропозицією живця свиней», – зазначив він.

На аукціон можна запросити переробників і клієнтів, з якими працює виробник свинини. За словами Костянтина Смирнова, участь в електронному аукціоні не має зобов’язань, окрім моральних. «Якщо жоден із учасників не дав ціни, аукціон вважається таким, що не відбувся, і виробник може далі продавати традиційним способом – телефонним», – пояснив він.

Водночас електронний аукціон дозволяє побачити, яку ціну за живця пропонує переробник, і який саме переробник.

Костянтин Смирнова зазначив, що досі не бачив в Україні віртуальних аукціонів живцем свиней і тому вважає, що варто започаткувати таку практику.

При цьому він  наголосив, що до такого кроку виробникам варто вдаватися лише консолідовано.

Учасники конгресу домовилися спробувати варіант продажу живця свиней  через електронний майданчик найближчим часом.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Інвестпроект Agrofusion на 2 млрд грн заблокований

Про це розповів голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє «Укрінформ».

«У нас є нова Чаплинська об’єднана територіальна громада, де на сьогодні ми опрацьовуємо спільно з інвестором потужний інвестиційний проект вартістю 2 млрд грн. Це будівництво підприємства з переробки томатів компанії Agrofusion. І більше як півроку цей проект заблокований», — розповів Гордєєв.

Як він зазначив, причиною блокування даного проекту є відсутність в Чаплинському районі архітектора. «А відсутність його підпису на документації блокує подальшу реалізацію цього інвестпроекту», — пояснив голова ОДА.

Довідка:

Agrofusion — вертикально інтегрований сільськогосподарський холдинг із замкнутим циклом виробництва, по вирощуванню томатів і їх подальшою переробкою в томатну пасту. Підприємства компанії розташовані на півдні України — в Миколаївській і Херсонській областях. Компанія об’єднує три заводи, 20 тис. га зрошуваних земель і два тепличних комплекси по вирощуванню розсади. Холдинг виробляє томатну пасту під торговою маркою ТМ «Інагро».

Джерело: agroinsider.com.ua

Ваш вибір 'Цікаво'.

Законопроект № 5448-д. Правка 72: шлях до Європи чи екологічна катастрофа?

7 червня 2018 року на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин планується розгляд проекту Закону № 5448-д від 30.03.2018 р. «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Законопроект 5448-д від 30.03.2018 р. торкається питань органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції в Україні. На сьогодні він уже прийнятий у першому читанні і має позитивне значення для держави.

В редакції, прийнятій у першому читанні, немає жодного слова про завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для державних випробувань та наукових досліджень. Однак після доопрацювання для розгляду у другому читанні у проекті з’явилася правка № 72, яка передбачає виключити пункт про необхідність документального підтвердження державної реєстрації пестицидів у країні, де вони виробляються. По суті, правка № 72  повністю дублює зміст Законопроекту № 6606 від 21.06.2017 р. «Про внесення змін до ст. 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» (підпункт 1 пункту 1), який шість разів включали до порядку денного сесії Верховної Ради України, але так і не розглянули. Автором правки № 72 є народний депутат України Микола Кучер.

Нагадаємо, 8 лютого 2018 р. у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів над собою. Законопроект 6606». А 23 травня 2018 року у стінах Верховної Ради України відбувся круглий стіл «Вплив неконтрольованого ринку пестицидів на екосистему України». Представники державних органів та профільних організацій, а також народні депутати України, які взяли участь в обговоренні, акцентували на ризиках та можливих негативних наслідках прийняття Законопроекту № 6606.

Діюча норма Закону України «Про пестициди та агрохімікати», яку сьогодні намагаються скасувати, має велике значення в контексті національної безпеки і стримує імпорт продукції сумнівної якості, яка може завдати непоправної шкоди життю та здоров’ю українців. З огляду на національні інтереси та з турботою про свою країну будемо сподіватися, що Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин не підтримає правку № 72 до проекту Закону № 5448-д від 30.03.2018 р.  

У випадку винесення на розгляд парламенту у другому читанні проекту Закону № 5448-д із правкою, яка дублює норму Закону № 6606, громадськість буде звертатися до народних депутатів України з проханням не підтримувати Законопроект в цілому.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.