В аграрному університеті вирощуватимуть трюфелі

Про це інтернет-виданню «Агро Юг» розповів ректор університету Юрій Кирилов.

Так, біолого-технологічний факультет ХДАУ запускає унікальний проект по вирощуванню дорогих грибів – чорних трюфелів.

«У нас є міцелій чорного трюфеля, який вживлюється в кореневу систему дуба. І у нас також є дендропарк «Дубова роща». Ось хочемо навесні зайнятися цим процесом імплантації. І через п'ять років будемо їсти вже дорогий гриб», – поділився Кирилов.

Крім цього, університет запускає ще два проекти – наукову пасіку і міні-перепелину ферму. Створення таких навчальних проектів полягає в потребі університету мати свої бази для проходження практики студентам.

Завдання перепелиної ферми полягає у дослідженні впливу різних комбікормів на ріст і якість м'яса птиці.

«Ми плануємо, що це буде 6 клітин по 15 перепелів, тобто, 90 голів перепелів. Ми зараз вийшли на виробників комбікормів, і ці окремі групи будемо годувати 3 різними комбікормами. По закінченню, через 2-3 місяці, природно, будуть робитися виміри: який приріст, біохімічний аналіз по м'ясу. У цьому сенс цієї міні-перепелиної ферми – це не просто ферма, а там буде закладається такий от досвід – вплив комбікормів різних виробників на зростання, на інтенсивність, на якість м'яса перепелів. Не буде такого, що ми робимо це для товарної реалізації», – акцентував Кирилов.

Також університет планує відкрити курс з навчання фахівців з вирощування мідій і устриць в рамках спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Дефолт «Агроінвестгруп» і його наслідки для аграрного ринку

Про це пише УкрАгроКонсалт.

Суть проблеми

- Компанія, що володіє 32 тис. га землі і 20 елеваторами, яка пропрацювала на ринку більше 10 років, мала непогану репутацію, перестала виконувати контракти і виходити на зв'язок.
- Збиток оцінюється в 80-120 млн дол. У числі постраждалих українські торгові компанії, постачальники МТР, міжнародні трейдерські компанії, банки, Аграрний фонд та ін.
- Зерно, що зберігається на елеваторах компанії, продавалося по кілька разів. Кількість розписок в 5-6 разів більше готівкового зерна.

Вплив на ринок

-Різке падіння довіри до складських свідоцтв, як до документів, що підтверджують перехід власності на зерно, хоча за цією схемою працює більшість компаній більше 10 років.
- Посилення деталізації процедур з перевірки всіх документів, особливо з боку міжнародних трейдерів
- Уповільнення швидкості обігу грошей, падіння швидкості платежів.

Читайте також: Скандал в АПК: як власники елеваторів вкрали зерна на мільйони доларів

Ймовірні наслідки, прогнози

-Зміна політики закупівель зерна:

- Прискорена відмова торгових компаній від покупки зерна на внутрішніх елеваторах. Як наслідок, ймовірно падіння попиту на послуги по зберіганню зерна.

- Надалі можливе наближення до французької моделі: зберігання зерна лише на власних елеваторах, поставка на чужий елеватор означає його продаж.

-Додаткові вимоги до елеваторів, які надають послуги по зберіганню. Зокрема, вимога до обов'язкової присутності на елеваторі і контроль наявності зерна.

- Розкручування спіралі банкрутств. Інші компанії, які працюють за схемами піраміди прискорять виведення коштів після посилення контролю за наявністю зерна і більш суворим вимогам до моменту переходу прав власності. Це може призвести до аналогічних дефолтів і цілого шлейфу втрат.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Донеччині відновила роботу птахофабрика

Відокремлений підрозділ приватної науково-виробничої компанії «ІНТЕРБІЗНЕС» був змушений припинити свою роботу в 2014 році з початку бойових дій в Донецькій області. Пташники були законсервовані, робота фабрики припинена, пише zi.dn.ua.

Восени минулого року тут почали наводити порядок, а вже з початку 2019-го привезли курей – Бахмутська птахофабрика буде виробляти яйця. Завдяки відновленню роботи підприємства створені нові робочі місця, очікується надходження податків до бюджету громади.

"Серед стратегічних цілей розвитку Соледарська ОТГ визначила для себе формування економічно стійкої і процвітаючої громади. Основне завдання – розвиток агропромислового комплексу, – коментує Артем Колодязний, радник з питань регіонального розвитку Донецького ЦРМС. – Відновлення роботи птахофабрики і території громади – це один з етапів реалізації Стратегії Соледарської громади. Серед планів на період до 2025 року Соледарська ОТГ намітила відкриття або посилення потужностей існуючих напрямків агропромислового комплексу: комбікормового заводу, молочного кооперативу, страусової і рибної ферми, птахофабрики, борошномельного виробництва і т. д.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на буряк знизились під впливом збільшення його пропозиції від населення

Але зниження ціни відбулось за рахунок просідання мінімальних цін, тоді як максимальний ціновий поріг майже не змінився.

За даними фахівців «Інфо-Шувар», станом на 11 лютого 2019 року, на найбільшому гуртовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” столовий буряк пропонувався у дуже широкому діапазоні цін 5-10 грн/кг (0,16-0,33 EUR/кг).

«Цього сезону ринок столового буряка дуже різноманітний. На гуртових ринках, поряд із вітчизняними комерційними виробниками, буряк продають імпортери та місцеве населення. Найвищу ціну пропонують імпортери, їх продукція дійсно сьогодні найбільш якісна. Найнижчу ціну за буряк встановлює населення. Така пропозиція дуже часто з’являється на ринку в кінці зими, особливо в сезони з високими цінами і, до речі, може суттєво впливати на середній показник цін в другій половині сезону. Поступово зростає пропозиція дрібного не дуже якісного буряка і від комерційного виробника: зберігати таку продукцію далі немає сенсу, а фермеру потрібні гроші на підготовку до нового сезону», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

11 лютого 2019 року, майже на всіх гуртових майданчиках в країні і в роздрібних мережах можна знайти столовий буряк виробництва Білорусь, його гуртова вартість становить 9-10 грн/кг (0,29-0,33EUR/кг). Приблизно за такими ж цінами пропонують якісний буряк вітчизняні виробники, а от дрібний некондиційний буряк коштує 5-6 грн/кг (0,16-0,19EUR/кг). Середня ціна на буряк в Україні сьогодні в 2 рази вища, від показників в лютому 2018 року.

Незважаючи на суттєве зниження поточної вартості вітчизняного буряка, він все ще залишається наполовину дорожчим, ніж на початку лютого 2018 року.

За даними “Інфо-Шувар”, у сусідній із Україною Польщі, від початку поточного року, на найбільшому гуртовому ринку Варшави “Броніше”, столовий буряк подорожчав майже наполовину і коштує, станом на сьогодні 0,19-0,35 EUR/кг. Це негативно вплинуло на поставки польського буряка до України. У порівнянні із минулим роком, ціни на столовий буряк у Польщі зросли більш, ніж на 70%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Росії злякалися української свинини

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на прес-службу Россільгоспнагляду, пише ТСН.

Управління Россільгоспнагляду у Білгородській області звернулося до митної служби і прикордонного управління з проханням посилити роботу на кордоні через виявлення осередку африканської чуми свиней (АЧС) на звалищі відходів в одному з міст України.

"На початку лютого 2019 року, згідно з інформацією з офіційних джерел, на звалищі ТПВ у Харкові були виявлені полеглі свині, інфіковані вірусом АЧС. У зв'язку із загостренням епізоотичної ситуації щодо поширення вірусу африканської чуми свиней направлені листи в митну службу і Прикордонне управління з проханням посилити контроль за переміщенням через кордон тваринницької продукції в ручній поклажі і багажі пасажирів. З метою недопущення занесення вірусу на територію області, забороняється ввезення будь-якої продукції свинини з України ", - йдеться в повідомленні.

Як пояснили виданню в прес-службі Білгородської митниці, на даний момент в регіоні, що межує з Україною на протязі 540 км, допускається ввезення в Росію тільки готової продукції тваринного походження в заводській упаковці.

"До інциденту в Харкові наше відомство завжди керувалося федеральним законом і в посиленому режимі контролювало ввезення м'ясної продукції", - додала співрозмовниця агентства.

У прес-службі також зазначили, що менше, ніж за місяць митницею було порушено 142 справи про адміністративні правопорушення, сума накладених штрафів і вилученого конфіскату перевищила 5 мільйонів рублів. Основними порушниками заборон є громадяни України, які намагаються ввезти в Росію в великих обсягах, в тому числі м'ясо птиці, яловичини, кролика, сало.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна продовжує скуповувати пальмову олію

Про це повідомила Державна фіскальна служба України, передає УНН.

Найбільший обсяг пальмової олії було завезено з Індонезії - 8,8 тис. тонн. З Малайзії було імпортовано 1,5 тис. тонн, зі Швеції - 95 тонн, з інших країн — 199 тонн.

При цьому у січні 2019 року Україна пальмову олію не експортувала.

Зауважимо, що за підсумками 2018 року показник імпорту пальмової олії в Україну становив 220 тис. тонн, за підсумками 2017 - майже 172 тис. тонн, за підсумками 2016 - 150 тис. тонн. Таким чином, за два роки Україна наростила імпорт пальмової олії на 46,6%.

Нагадаємо, що українські депутати хочуть заборонити використання пальмової олії при виробництві продуктів харчування. Відповідний законопроект вже був проголосований парламентом в першому читанні.

За словами нардепа Сергія Тригубенка, сьогодні українські виробники використовують пальмову олію з метою здешевлення виробництва продуктів харчування, зокрема, молочних.

Вміст "пальми" в товарах, як правило, не зазначається на етикетках, що, по суті, є фальсифікацією продуктів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview