174499

В Азербайджані заборонили продаж морозива з окупованого Криму

Про це УНН повідомляє з посиланням на матеріал Урядового кур’єра.

Видання повідомляє, що українські громадяни, які перебували в Азербайджані наприкінці минулого року, виявили в торговельній мережі морозиво, на етикетках якого виробник і місце виробництва вказано так: “ТОВ "Доброе": 295034, Россия, Республика Крым, г. Симферополь, ул. Куйбышева, дом 29, кв. 107”.

Туристи не зупинилися на тому, що повернули цей продукт продавцям. Українці звернулися до посольства нашої країни в Азербайджані. Посольство звернулося до органів влади Азербайджану, щоб заборонити продаж виявленої продукції та запобігти її ввезенню на територію країни, бо це суперечить офіційній позиції Азербайджану на підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

"Терміново провели зустрічі посла України Олександра Міщенка з керівництвом профільних міністерств і відомств Азербайджану для вжиття невідкладних заходів із блокування всіх каналів постачання і реалізації продукції, в якій заперечено територіальну цілісність України. Правоохоронцям доручили вилучати всю продукцію з торговельної мережі, де український Крим зображено як територію РФ. Із книжкових магазинів вилучили книжки, атласи, підручники, енциклопедії російських видавництв, у яких український Крим зображено як територію РФ", - йдеться у повідомленні.

Названі області-лідери з виробництва яєць в Україні

Про це свідчать дані Державної служби статистики, пише latifundist.com.

Виробництво яєць у сільськогосподарських підприємствах становило 8,9 млрд штук (+6,4%), в індивідуальних господарствах — 7,2 млрд штук (+1,4%).

Лідерами за темпами зростання виробництва яєць стали:

Івано-Франківська область — 19,9%;
Київська область — 14,6%;
Херсонська область — 9,9%;
Харківська область — 8,9%;
Закарпатська область — 8,8%.

При цьому падіння зафіксовано в Луганській (-18,9%), Одеській (-17,7%) і Хмельницькій (-16,7%) областях.

За тиждень вибрано річну квоту на імпорт української кукурудзи до ЄС

Про це йдеться у повідомленні на сайті «Офіційний журнал Євросоюзу», пише agravery.com.

Так, всього з початку сезону 2018/19 Україна вже поставила в країни Євросоюзу 6,517 млн тонн кукурудзи або 51,3% від усього європейського імпорту.

Нагадаємо, у минулому сезоні за аналогічний період Україна поставила в ЄС 2,61 млн тонн кукурудзи або 30,5% загального імпорту цієї культури. 

Чому в Україні знову подешевшала цибуля?

За даними «Інфо-Шувар», тільки з середини січня ціни на продукцію встигли знизитись на 5%, зрости на 20% і знов впасти на 6%. Такі стрибки цін фахівці «Інфо-Шувар» пов’язують із нерівномірністю попиту та пропозиції на ринку.

Від початку минулого робочого тижня активність покупців на ринку була не надто високою, але перед останніми вихідними попит суттєво пожвавився. Слід зазначити, що протягом всього січня на ринок України продовжувала надходити цибуля із Узбекистану та Казахстану, але цієї пропозиції було недостатньо для того, щоб втримати ціни в кінці минулого тижня, в п’ятницю вони сягнули позначки 16-17 грн/кг (0,5-0,53 EUR/кг). Втім, вже на вихідних попит знов знизився і це одразу вплинуло на вартість продукції, сьогодні на гуртових ринках пропонується переважно імпортна цибуля по 14-16 грн/кг (0,44-0,5 EUR/кг). Оператори гуртових ринків кажуть, що падіння попиту в другій половині січня цілком зрозуміле – люди витратили гроші на свята і тепер заощаджують. Продавці цибулі сподіваються на те, що в лютому ціни на цибулю встановлять ще не один рекорд.

«Протягом зими на гуртових ринках України переважно продавалась імпортна цибуля, українські фермери продовжували спостерігати за зростанням ціни, утримуючись від продажів. Більшість із наших виробників та перекупників вважають, що краща ціна ще попереду і це, на мою думку, не найкраща тактика, яка дозволяє заробляти імпортерам. Вже неодноразово повідомлялось про те, що якість української цибулі в цьому сезоні не найкраща, тобто, відсоток втрат протягом зберігання може бути відносно високим. Навесні українським фермерам знадобляться гроші на підготовку до нового сезону і вони почнуть розпродавати запаси, тобто, це призведе до помітного зростання пропозиції. В таких умовах діапазон цін часто стає дуже широким за рахунок зниження мінімальної ціни. Іншими словами, на гарантований заробіток можуть розраховувати виробники, які запропонують ринку якісну цибулю, дорого продати некондиційну продукцію, швидше за все, не вдасться і це пряма загроза для перекупників, які восени скуповували будь-яку цибулю за будь-які гроші»,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», у найближчі дні в Україні очікується зростання пропозиції імпортної цибулі - українські перекупники зреагували на підвищення внутрішньої ціни збільшенням замовлення в Казахстані. Аналогічна ситуація сьогодні спостерігається і в країнах ЄС. Підвищена активність закупівельників із Європи теж впливає на ціни в Казахстані, від початку січня цибуля експортної якості в цій країні зросла в ціні на 10-15% до $0,10-0,13/кг. В Україні казахстанська цибуля затребувана і на свіжому ринку, і з боку підприємств переробної галузі. В країнах ЄС казахстанська цибуля переважно використовується для потреб переробних підприємств.

Марокко увійшло в трійку лідерів по імпорту української пшениці

Про це зазначають аналітики УкрАгроКонсалт. Всього в липні-грудні 2018/19 МР Україна поставила на зовнішні ринки 10,5 млн тонн пшениці, що на 7,2% менше, ніж за аналогічний період минулого сезону. Крім того, це найнижчий показник за чотири останні сезони.

Лідером по закупівлях української пшениці залишається Індонезія. У липні – грудні 2018/19 МР поставки в цю країну зросли на 17% до 2 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом минулого сезону.

Бангладеш і Єгипет, найбільші покупці української пшениці першого півріччя минулого сезону, в поточному році поступилися своїми позиціями Філіппінам і Марокко. Так, в липні-грудні 2018/19 МР експорт української пшениці на Філіппіни виріс на 77%. Більш значно виглядає зростання закупівель з боку Марокко (+162%): 712,8 тис. тонн проти торішнього показника 271,7 тис. тонн.

Поряд із зменшенням обсягів експорту в Бангладеш (-48%) і Єгипет (-46%), закупівлі української пшениці знизили також такі ключові ринки, як Південна Корея (-6%) і Європейський Союз (-19%).

Україна почала експортувати волоський горіх в Японію

Про це повідомляють аналітики EastFruit. Більш того спеціалісті підкреслюють, що, за попередніми оцінками, якість продукції була досить високою, тож постачальники очікують, що вже незабаром експорт українського волоського горіха до Японії може стати регулярним.

За оцінками EastFruit, тільки у 2018 році Японія витратила на імпорт волоського горіха близько $190 млн, що на 33% перевищує показники попереднього року. Більш того, у 2017 році в даному сегменті також було зафіксовано суттєве зростання.

Варто відзначити, що в наразі Україна вже посіла шосте місце в списку країн-постачальників волоського горіху до Японії. А це, наголошують експерти, дуже важливе визнання, адже японські байєри вельми обережно підходять до вибору закордонних партнерів, навіть якщо мова йде про пробні партії.

За оцінками аналітиків Української плодоовочевої асоціації (УПОА), Японія може стати прекрасною альтернативою Близькому Сходу та ЄС, які наразі є основними експортними напрямками не тільки для України, а й для Молдови. Адже ці ринки останнім часом насичені якісним волоським горіхом з США.

США можуть запропонувати споживачам більш дорогий сортовий горіх, в той час, як Україна та Молдова постачають здебільшого несортовий горіх, який менше цінується”, – кажуть експерти, але при цьому додають, що зростання виробництва в Україні відбувається саме в сегменті сортового волоського горіху. Тож, вже можна повною мірою починати звертати увагу на більш вимогливі в плані якості ринки збуту.

Нагадаємо, що в 2018 році валовий збір волоського горіха в Україні, за оцінками гравців ринку, виріс на 20-30% і перевищив 120 тис. тонн. У сусідній Молдові врожай сягнув лише 40 тис. тонн, але, рівень внутрішнього споживання в цій країні набагато менший. В результаті, навіть не дивлячись на те, що Україна та Молдова залишаються лідерами з експорту волоського горіха у шкарлупі, виробники цих країн вважають сезон-2018/19 досить непростим. Більш того, у Молдові деякі фермери навіть відмовлялися від збору врожаю, вважаючи це недоцільним, через низькі ціни.