В Естонії знищать 5500 диких кабанів

Таке рішення прийняв Департамент навколишнього середовища, пише pigua.info.

За оцінкою відомства, ці заходи необхідні, щоб запобігти потраплянню смертельного для свиней вірусу на тваринницькі ферми.

До теперішнього часу за допомогою мисливців вдалося значною мірою скоротити поголів'я кабанів і зупинити пандемію, але в естонських лісах, як і раніше, живуть тисячі заражених АЧС кабанів.

«На поширення АЧС в лісах ми вплинути не можемо. Ця хвороба поширюється в природі, як і інші захворювання. У результаті у лісових мешканців виробляється до них імунітет, і вони далі без проблем продовжують жити з ними. Але сьогодні ми намагаємося утримати популяцію на низькому рівні тільки для того, щоб запобігти поширенню африканської чуми на фермах», — пояснив радник Міністерства навколишнього середовища з питань полювання Тину Тракс.

На думку чиновників, це має утримати поширення вірусу, а в довгостроковій перспективі — викорінити його зовсім. Однак мисливці вважають, що різке скорочення популяції кабанів призведе до нової проблеми — голодним вовкам.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Потенціал агроринку з Іраном оцінили у $3 мільярди

Про це заявив в інтерв'ю Укрінформу посол України в Ірані Сергій Бурдиляк.

«Я думаю, що нам у жодному разі не треба відмовлятися від діалогу з Іраном, а також від діалогу з іранського питання - з усіма зацікавленими сторонами», - сказав дипломат.

Він зазначив, що Україна має союзників, сталі відносини з іншими державами світу і зобов'язання перед ними. Водночас слід брати до уваги, що населення регіону, де Іран має вплив, становить приблизно 130-140 млн населення.

«Це колосальний ринок! Нам ні в якому разі не можна з нього йти! Нам треба зробити так, щоб на ньому залишитися, бо якщо ми, не дай Боже, підемо, то повернутися буде дуже важко», - наголосив Бурдиляк.

У цьому контексті нагадав, що Україна має з Іраном дуже великий товарообіг: за даними ДФС, за минулий рік він становить понад 1 млрд 200 млн доларів, іранці називають цифри 1,5 і навіть 2 млрд. А якщо подивитися на складові українського експорту, то 95 відсотків становить продукція сільського господарства, яка не підпадає під американські санкції.

«Більш того, потенційний ринок по сільському господарству з Іраном становить 3 млрд доларів. Цю цифру називають іранці - на таку суму вони готові купити сільськогосподарської продукції з України сьогодні й завтра. Але вони хочуть мати прогнозованого на тривалий період партнера, бо для них питання продовольчої безпеки таке ж важливе, як для нас безпеки енергетичної», - зазначив посол.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Що дасть Україні новий закон про реєстрацію с/г і домашніх тварин

Про це пише у своєму блозі на Економічній Правді голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

"Мова йде про епізоотичне благополуччя в країні, забезпечення населення безпечними продуктами харчування, розв’язання проблеми бродячих тварин та безвідповідальності власників домашніх тварин.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин" № 9022 охоплює цілу низку окреслених питань та пропонує надійний інструмент – ідентифікацію та реєстрацію в державній базі сільськогосподарських і домашніх тварин", - зазначає Володимир Лапа.

Зокрема, пропонується створити державний реєстр домашніх улюбленців, який дозволить мінімізувати чисельність бродячих тварин та сприятиме вдосконаленню механізму притягнення до відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

У разі виявлення правопорушень, пов’язаних з утриманням тварин, з метою притягнення до відповідальності має бути встановлений власник тварини. Найбільш ефективний спосіб ототожнення тварини з конкретним власником — це використання реєстрації та ідентифікації.

Відповідно до законопроекту, тварині присвоюватиметься унікальний ідентифікаційний номер, за яким можна буде ототожнювати тварин та швидко знаходити власників втрачених, загублених та покинутих собак та котів.

Разом з цим, створення державної бази даних власників тварин дасть змогу підтверджувати право володіння твариною.

Логіка законопроекту полягає в тому, що обов’язкова ідентифікація та реєстрація тварин гарантуватиме функціонування належного обліку тварин, контролю за їх переміщенням.

Це один з важливих елементів у забезпеченні епізоотичного благополуччя України, зокрема щодо запобігання розповсюдженню захворювань спільних для людей та тварин (антропозоонозів), таких як сказ, чи такого економічно вразливого питання, як африканська чума свиней (АЧС).

"Зауважу, що епізоотична ситуація щодо поширення африканської чуми свиней загалом у Європі залишається складною.

Тенденція до погіршення простежується впродовж 2018 року. В Україні з початку 2018 року уже зареєстровано 110 випадків АЧС, що практично на торішньому рівні.

Останнім часом непоодинокими є ситуації, коли то тут, то там знаходять туші свиней чи навіть цілі несанкціоновані звалища, а потім дослідження підтверджують наявність африканської чуми свиней.

Найгірше в цій історіє те, що встановити власника вкрай складно, бо тварини не були ідентифіковані. Відповідно, і притягнути до відповідальності такого недобросовісного власника нереально", - підкреслює Володимир Лапа.

До речі, законопроектом пропонується внести зміни до ст. 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині збільшення розміру штрафних санкцій за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин як для громадян, фізичних осіб-підприємців так і для посадовців центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ідентифікації та реєстрації тварин.

"Загалом, на наше переконання, прийняття та реалізація положень законопроекту дозволить забезпечити надійний контроль за станом здоров’я тварин та ветеринарно-санітарним станом господарств їх утримання, переміщеннями тварин на всій території України, а також за безпекою і походженням продукції тваринництва.

Ми зможемо оптимізувати планування протиепізоотичних заходів та більш цілеспрямовано здійснювати ветеринарно-санітарні заходи щодо попередження (профілактики), лікування та ліквідації особливо небезпечних хвороб тварин та хвороб спільних для людей та тварин, покращити управління і прогнозування ринків продукції тваринництва внаслідок одержання оперативної та надійної інформації про тварин.

Також прийняття проекту сприятиме підвищенню ефективності упередження різного роду махінацій при здійсненні торговельних операцій з тваринами, запровадженню систем страхування тварин за умови підтвердження права власності на тварин тощо", - зауважує Володимир Лапа.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ЄБА закликала владу врегулювати відшкодування «старих» сум ПДВ

Про це повідомляє прес-служба ЄБА.

«З огляду на особливості прийняття документів різного рівня, розуміємо, що спосіб вирішення питання через постанову може бути впроваджено швидше, ніж закон. Але для бізнесу не є принциповим документ, який це регулюватиме», — цитує прес-служба виконавчого директора асоціації Анну Дерев'янко.

ЄБА наголошує, що заборгованість із відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), що виникла в 2016 році, становить близько 4,7 млрд грн. При цьому експерти асоціації відзначають, що існують два механізми вирішення цієї проблеми: затвердження проекту урядової постанови «Про затвердження Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ» або через законопроект 7518 з відповідними поправками до Податкового кодексу про Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

«Для бізнес-спільноти дуже важливо, нарешті, отримати відшкодування своїх коштів, якими тривалий час користується держава. З огляду на гостроту цієї проблеми, бізнес-спільнота звертається до Верховної Ради, яка вже почала роботу, і уряду з проханням ухвалити відповідний правовий акт», — зазначається в прес-релізі ЄБА.

Раніше ЄБА зверталася до Міністерства фінансів і Державної фіскальної служби з проханням погодити внутрішню процедуру і надати відповідні розпорядження територіальним органам про проведення такого відшкодування, а також надати узагальнюючу податкову консультацію щодо відшкодування «старого» ПДВ.

«Станом на 4 вересня створена таблиця все ще не відповідає всім вимогам Тимчасового реєстру, куди вносяться заяви для повернення сум бюджетного відшкодування. Інформація в ній є не в повній мірі актуальною», — наголошують в ЄБА.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії розпочали збирання амаранту

Врожайність коливається від 10 до 20 ц/га. Збирання середньопізніх сортів масово розпочнеться наприкінці вересня.

Про це повідомив директор Асоціації виробників амаранту і амарантової продукції Олександр Дуда, пише agroportal.ua.

«Ультра» повністю дозріла, стоїть суха погода, тому якість насіння амаранту відмінна. Переробні підприємства почнуть отримували товарні партії амаранту врожаю цього року вже наприкінці вересня на початку жовтня» — розповідає Олександр Дуда.

За його словами, ціна на амарант залишається незмінною вже два роки — 25 тис. грн/т при базових якісних показниках (вологість — 10%, засміченість — 3%).

Олександр Дуда радить сільгоспвиробникам пожнивні рештки амаранту передискувати та лишити на полі.

«Рештки швидко розкладаються та дадуть поживні речовини для росту та розвитку наступної культури. Наразі підприємцями розглядаються також варіанти використання їх для виробництва паливних брикетів. Також можливо застосовувати в біогазових установках у випадку, коли при збиранні в стеблі ще достатньо вологи», — уточнює Олександр Дуда.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Лозівські Машини» і ХАРП дебютують у виставці північноамериканського континенту

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» у польовій і стаціонарній експозиції продемонструють зразки енергоефективних інноваційних дискових борін «ДУКАТ». Дана лінійка борін – одна з повномасштабних у світі, представлена агрегатами шириною захвату від 2,5 до 16,75 м.

Запорука успішної експлуатації сучасної агротехніки – якісні комплектуючі. Одними з таких компонентів, які входять в комплектацію «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» є підшипники і вузли ХАРП – необслуговувані перевірені рішення з збільшеним терміном служби.

На виставці ХАРП представить окремий стенд, що включає весь асортимент продукції для ефективного фермерства – підшипники HARP AGRO c супернадійними системами ущільнень підвищеної герметичності X-SHIELD, ступичні підшипникові вузли HARP AGRO UNIT, корпусні підшипники серій UC (YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійки вузлів на базі даних підшипників.

Стенд «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» і ХАРП: N-659

Місце проведення: Сanada's Outdoor Park, Woodstock, Ontario

Довідка:
«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» – один з провідних українських виробників ґрунтообробної та посівної техніки, техніки для логістики і перевезень.

Харківський підшипниковий завод (ХАРП) – провідне в СНД підприємство з виробництва підшипників і підшипникових вузлів для підприємств сільськогосподарського машинобудування, залізничної галузі, автомобільної промисловості, гірничо-металургійного комплексу і загального машинобудування.

Canada's Outdoor Farm Show – найбільша національна виставка Канади, що демонструє інноваційні і технологічно просунуті сільськогосподарські продукти і послуги.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview