В Івано-Франківську продали спиртзавод за 30 мільйонів гривень

Покупцем майнового комплексу стало ПП «Житлотехсервіс» (Івано-Франківськ), інформує "Галичина".

Майно продавалось відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Початкова вартість майнового комплексу становила 58,35 млн. гривень. З другої спроби майно продали за 50% стартової вартості.

Цінність колишнього спиртзаводу полягає у великій земельній ділянці неподалік від центральної частини міста. Крім того, покупці отримали кілька десятків транспортних засобів (переважно у несправному стані), які належали підприємству.

Нові власники вже отримали дозвіл на встановлення (відновлення) меж двох земельних ділянок площею 7,6 га за адресою: вул. Княгинин, 44.

За даними ЄДРПОУ, засновниками ПП «Житлотехсервіс» є житель Чукалівки Тисменицького району Данченко Андрій Миколайович та житель Львова Дудок Руслан Володимирович.

Нагадаємо, що за контроль над заводом «Княгинин» точилася запекла боротьба. У 2018 році розпочалась процедура банкрутства підприємства.

У соцмережі міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зауважив, очевидно, коментуючи продаж заводу:

"Законом заборонили 5 місяців тому можливість купляти на відкритих аукціонах підприємства чи майно органам місцевого самоврядування і підприємствам засновником, яких є територіальна громада! Нажаль більше такого зробити, як з ЛРЗ не можливо! А шкода, бо ЛРЗ показує, що можна зберігати виробництво і створювати робочі місця!".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В умовах отримання кредиту МВФ немає ринку землі – Милованов

В умовах отримання кредиту МВФ немає вимог щодоринку землі.

Про це заявив  міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов у програмі "Велике інтерв'ю з Тиграном Мартиросяном"на телеканалі "Україна 24".

"Цього, як умови отримання програми, немає. Є певні структурні законопроєкти, які обговорювалися, і ці законопроєкти пов'язані з ринком землі, і тут, можливо, буде цікаво знати, що головне бажання фонду – зробити так, щоб для середнього та малого бізнесу були або рівні умови, або кращі умови. Тобто тут ми на тій же позиції перебуваємо. Але попередньої умови для ринку землі немає в тих домовленостях з МВФ. Звичайно, вони стежать, як події в Україні розвиваються, і з цього питання. Те, що я можу вам гарантувати, що там немає умови щодо ринку землі, це точно", – сказав міністр.

Зараз тривають переговори з МВФ, місія фонду – в Києві, нагадав міністр.

"Ми домовилися на рівні робочому, горизонтальному. Погодили, що має бути написано в цій угоді. А тепер потрібно довести це узгодження до кінця. Я не про все можу говорити. Переговори тривають. Зараз місія перебуває в Києві. Нам потрібно провести цей раунд переговорів для того, щоб виносити його на Раду директорів МВФ ", – сказав Тимофій Милованов.

Джерело: segodnya.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Виробники свинини розраховують на підвищення цін

У другій половині лютого середня ціна закупівлі живця свиней понизилася на 2% та опустилася до 40,5 грн/кг. Це відповідає її рівню у відповідний період минулого року, зазначила Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України».

У ході торгів попереднього тижня, ціни на товарне поголів’я «просіли» на 0,5-2 грн/кг, а діапазон закупівельних цін понизився до 39-41 грн/кг. Тож реалізація свиней забійних кондицій за вищою ціною мала епізодичний характер.

Не зважаючи на таку динаміку, виробники свинини розраховують, що у кінці лютого низхідний рух цін зупиниться. Так, з одного боку, постачальники живця відзначають епізодичне пожвавлення з боку заготівельників. З іншого, підтримкою для цін цього року має слугувати обмеженіша пропозиція свинини як від вітчизняного виробника, так і з-за кордону. Тож оператори ринку не відкидають можливості реабілітації цін.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Нетипова зима, і що із цим робити?

Такої аномальної зими, як ця, не очікував ніхто: тепла, без снігу чи інших опадів, вона може мати негативні наслідки для вирощуваних культур.

«Нетипова зима – 2020 дійсно може суттєво вплинути на стан посівів, – підтверджує керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй. – По-перше, відсутність снігу позначиться на рівні вологи у ґрунті – рослини будуть гірше розвиватися, відповідно, ми ризикуємо втратити частину врожаю. По-друге, м’які умови цієї зими створили сприятливі фактори для перезимівлі хвороб і шкідників, які вже шкодять ослабленим посівам. Крім того, такі умови можуть спричинити зниження популяції певних комах, що, своєю чергою, призведе до порушення харчового ланцюжка для птахів та деяких видів тварин».

Читайте також: Чи потрібно перевіряти протруєне насіння?

Тому напередодні сезону, відзначає вчений, варто дослідити запаси продуктивної вологи у ґрунті, оскільки через погодні умови земля не мала змоги накопичити необхідну культурам вологу. Таким чином, агровиробник точно знатиме, яке поле засіяти і якими культурами, а яке краще залишити під пари. 

Читайте також: Перевірка стійкості гібридів

Крім того, Володимир рекомендує спланувати профілактичні обробки посівів, попередньо провівши рослинну діагностику озимих культур, а також велику увагу приділити живленню рослин, зокрема й антистресовому – тільки так можна сподіватися на щедрий, здоровий врожай.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Головний вітчизняний агробізнесмен прокоментував запровадження ринку землі

Верховна Рада сьогодні не чує  людей, які працюють на землі. Вони собі придумали один варіант – і чути більше нічого не хочуть. Таку думку, коментуючи «Главкому» можливе відкриття ринку землі, висловив співвласник однієї з найбільших аграрних компаній в Україні «Нібулон» Олексій Вадатурський.

«Кожен власник землі має конституційне право нею розпоряджатися. Але я категорично проти таких методів, які впроваджуються зараз. Як можна відкривати ринок землі, без вирішення багатьох нагальних питань: коли у країні практично недієздатна судова система; коли відсутній реальний земельний кадастр; коли кожний власник землі не впевнений, що у нього цю землю якимось чином не відберуть, бо на ринку дуже багато шахраїв?», - зазначив він і додав, що наразі правоохоронна система не працює, трапляється дуже багато випадків рейдерських захоплень земель.

«Що це за підхід: ухвалювати такі рішення взагалі без обговорення на референдумі?», - обурюються він.

Вадатурський також підкреслив, що законодавча база не готується для відкриття ринку землі. «При депутатах попереднього скликання теж обговорювалося це питання, але тоді воно полягало лише в одному: знімати мораторій чи ні. Не йшлося про підготовку законодавчої бази, про проведення інвентаризації», - сказав він.

«Я пережив вже три реформи в аграрній галузі: починав працювати ще коли були колгоспи, після цього стали КСП (колективне сільськогосподарське підприємство), які потім відійшли, натомість угоди почали укладати із власниками землі на прямих орендних відносинах. Наша компанія уклала такі договори оренди із 37,5 тис. людей», - зауважив Вадатурський.

Підприємець вважає: найперше - сьогодні необхідно захистити інвестора, який працює на землі, щоб у нього не відібрали цю землю. «Щоб не було так: укладаєш договір на 10 років, а людина приходить до закінчення строку і заявляє, що більше не хоче співпрацювати», - додав він.

Другий важливий момент, на думку Вадатурського, – це можливість підписання договорів на ринкових умовах і індексування орендної плати на 10-40 років. «І щоб у власника землі навіть була можливість отримати одразу, наперед, кошти за ці 10-40 років. За таких умов орендодавець міг би і придбати житло, і за необхідності, вилікуватись, і купити квартири дітям, оплатити їхнє навчання – все що завгодно, вирішити свої проблеми. А акт про користування землею міг би залишитися у спадщину дітям. Це нормальний вихід із ситуації», - пояснив свою позицію підприємець.

«Власник землі у центрі поля, який її продаватиме, має провести дорогу до неї. Ми ж сьогодні сплачуємо селищним радам умовні дороги до кожної ділянки», - додав він.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Держпродспоживслужбі розповіли, чи є антибіотики в українському м'ясі

Про це повідомили у відомстві.

“Планами державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів передбачено відбір та проведення лабораторних досліджень (випробувань), у тому числі антибактеріальних субстанцій (антибіотиків) і за проведеними результатами яких, у необроблених харчових продуктах тваринного походження, залишків антибіотиків не виявлено”, - зазначили у Держпродспоживслужбі.

Також там повідомили, що нині активно займаються вивченням теми резистентності до антибіотиків, яка турбує увесь світ.

“Стосовно підвищення обізнаності про стійкість до антимікробних препаратів та популяризації передового досвіду у даній сфері, інформуємо, що представники Держпродспоживслужби разом з представниками міністерств, громадських об’єднань та асоціацій постійно приймають участь в міжнародних та національних симпозіумах, конференціях та тренінгах з питань антибіотикорезистентності мікроорганізмів до антимікробних препаратів”, - зазначили у Держпродспоживслужбі.

Минулого року у Всесвітній організації охорони здоров’я оголосили про запуск нової глобальної кампанії по боротьбі з лікарською стійкістю, яку прийнято називати “антимікробною резистентністю”.

“Антимікробна резистентність — одна з найбільших на сьогодні проблем у сфері охорони здоров’я, яка загрожує перекреслити ціле століття медичних досягнень... Всі країни повинні знайти баланс між використанням антибіотиків і заходами з боротьби з лікарською стійкістю”, — сказав глава ВООЗ Тедрос Гебрейесус.

Саме тому використання антибіотиків виробниками харчових продуктів – одна з найбільших проблем сучасності.

1 січня 2020 року асоціація “Союз птахівників України” почала моніторинг найбільших виробників курятини та яєць на використання антибіотиків.

Йдеться про контрольований моніторинг залишків інгібіторів і токсинів у кормах, воді, кінцевій продукції і продуктах життєдіяльності птиці протягом всього циклу її вирощування на чотирьох підприємствах — членах асоціації, які добровільно погодилися пройти тестування, мова про:

ЗАТ “Миронівська птахофабрика” Групи МХП (ТМ “Наша Ряба”);
ТОВ “Вінницька птахофабрика” Групи МХП (ТМ “Наша Ряба”);
ЗАТ “Володимир-Волинська птахофабрика” (ТМ “Епікур”);
ТОВ “Ясенсвіт” ГК “Ovostar Union” (ТМ “Ясенсвіт”).

В разі успішного проходження аудиту, ці виробники отримають право наносити на свою продукцію маркування "без антибіотиків".

Джерело: УНН

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview