В обмін на гроші МВФ: депутати відкрили ринок землі

Цієї ночі Верховна Рада завершила розгляд поправок до проєкту закону №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» та ухвалила його у другому читанні як закон. За відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів. 

Серед норм, які визначають модель ринка землі, наступні:

1. Запуск ринку намічений на 1 липня 2021 року замість раніше анонсованого 1 жовтня 2020 року.
2. Протягом трьох перших років відкриття ринку землі право на придбання наділів отримують тільки фізичні особи.
3. Обмеження на купівлю земель у перші два роки складе всього 100 га, а наступні періоди, коли повинні бути допущені до ринку і юридичні особи, - не більше 10 000 га, як це передбачав попередній варіант моделі ринку
4. Продаж державних земель заборонений.
5. Доступ до ринку іноземців буде залежати від результатів всеукраїнського референдуму з цього питання.

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що на законопроєктах про банки та про ринок землі наполягає МВФ.

Він наголосив, що Україна може отримати спільно від Світового банку, МВФ та ЄБРР "щонайменше" 10 млрд доларів. За його словами у разі продовження співпраці з МВФ Україна протягом півмісяця отримає перший "швидкий транш" у розмірі до 2 млрд доларів, і ці кошти одразу надійдуть до державного бюджету. Інакше Україну очікує дефолт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Найперспективніші ринки для експорту української курятини – Європа й Азія

У цьому переконаний співзасновник агропромгрупи «Пан Курчак» Сергій Горлач, пише журнал «Наше птахівництво».

«Європа – це дуже цікавий і маржинальний напрямок реалізації, – зазначив він. –  В Європі великий попит на куряче філе. А в нас воно відносно дешеве – виробляємо його з гарною собівартістю і можемо експортувати за дуже привабливою ціною».

Проблемою, за словами Сергія Горлача, поки що є тільки загороджувальні мита понад квоти, які обмежують обсяги поставок м’яса курки до Європи. Сьогодні експортувати туди більше, ніж дозволяють квоти, невигідно, є сенс – тільки в межах мит.

«Тому я сподіваюся, що наш уряд опікуватиметься цим питанням і що квоти на поставку курятини для нашої країни з боку ЄС будуть переглянуті, – сказав він. – Тим більше, що в розвинених країнах сьогодні обсяги виробництва м’яса птиці суттєво не ростуть, бо в них є обмеження за місцем розташування виробничих об’єктів, використанням землі, вартістю робочої сили тощо. Тож із року в рік ми спостерігаємо тенденцію переміщення  виробництва м’яса птиці із заходу на схід».

Китай – дуже привабливий і маржинальний ринок, підкреслив Сергій Горлач. Туди можна експортувати багато нішевих продуктів, які в нашій країні не мають попиту. Наприклад, фаланги пальців курки, лапи.

Україна вже багато років веде перемовини з Китаєм щодо налагодження експорту птахівничої продукції, та досі немає позитивного рішення.  

«Виходити на азійські ринки дуже складно, бо ми не маємо з цими країнами нормальних комунікацій, є певні труднощі з менеджментом, який володіє мовами», – зауважив співзасновник «Пана Курчака».

За його словами, сьогодні простіше виходити на азійські ринки через європейські трейдерські компанії, які мають тривалий досвід експорту й роботи з азійськими компаніями. «Через них ми можемо виходити на азійські ринки, там себе вже зарекомендувати й виходити на прямі контракти з Кореєю, Гонконгом тощо», – резюмував Сергій Горлач.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Миколаєві запрацювали віртуальні ринки

Лише за кілька днів група "продуктовий ринок Миколаєва он-лайн" зібрала понад 7800 учасників. Серед них – покупці та продавці, фермери та власники продуктових мереж, що поставляли свою продукцію на ринки.

Члени групи обмінюються інформацією про товари, ціни, спосіб доставки, публікують фото та номери телефонів. При чому ціни на таких віртуальних майданиках продавці не підвищують, залишаючи їх ринковими.

Найбільшим попитом користуються картопля, молочні продукти, м’ясо, риба та продукти глибокої заморозки. Такий віртуальний бізнес за жорстких умов карантинних обмежень став чудовим виходом із ситуації, дозволяючи одним заробляти, а іншим – задовольняти потреби у продуктах харчування.

Трохи меншою популярністю користується група з продажу непродовольчих товарів, у якій понад 500 учасників.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вчені розробили новий метод оцінки врожайності сільгоспкультур у режимі реального часу

Про це повідомляється на сайті університету.

Вчені провели дослідження, яке об’єднало польові виміри, дані з мережі польових камер і інформацію з супутників для точної оцінки продуктивності сільськогосподарських культур в штаті Іллінойс і за його межами.

«Раніше більшість доступних супутникових даних мали грубе просторове і/або часове розширення, але тут ми використовуємо переваги нових супутників для оцінки індексу листкової поверхні (LAI), що визначає продуктивність сільськогосподарських культур і врожайність зернових. І ми знаємо, що супутникові оцінки точні, тому що синхронізуються з нашими наземними вимірами», – зазначає провідний автор дослідження, аспірант кафедри природних ресурсів і наук про навколишнє середовище Університету Іллінойсу Хенгсук Кімм.

Як зазначається, дослідники використовували дані про поверхневе відображення (відображення світла від Землі) від двох типів супутників для оцінки LAI на сільськогосподарських полях. Вони розробили два математичні алгоритми для перетворення поверхневого відображення в LAI.

Вчені встановили камери на 36 кукурудзяних полях по всьому штату. Зображення з камер використовували для уточнення супутникових оцінок LAI. Крім того, двічі на тиждень, протягом сезону вегетації провідний автор дослідження Хенгсук Кімм вручну вимірював площу листя кукурудзи на полях.

У результаті дослідження виявилось, що супутникові оцінки LAI за двома алгоритмами повністю узгоджуються з даними з полів, отриманими за допомогою камер і вимірювань. Це означає, що алгоритми надають високоточну, надійну інформацію з космосу і можуть використовуватися для оцінки LAI в полях в будь-якій точці світу в режимі реального часу.

Вчені вважають, що наявність даних LAI в реальному часі може бути корисною для аграріїв. Наприклад, супутниковий метод може виявляти поля або сегменти полів з низькою врожайністю, які можна поліпшити внесенням добрив, обробкою хімічними ЗЗР або іншими методами.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Європейські фермери вивели трактори для боротьби з коронавірусом

Про це повідомляє kurkul.com.

«Обприскувачі зазвичай використовуються в сільському господарстві для хімічного захисту рослин. Наразі коронавірус розповсюджується по всій Європі, і оприскувачі мають інше використання. Це дезінфекція міських вулиць», — зазначається у повідомленні. 

В Іспанії, Італії та у Франції фермери за останні кілька днів почали по-своєму вирішувати ситуацію. Вони добровільно оснащують свої трактори обприскувачами  для дезінфекції вулиць та громадських територій. Трактори та обприскувачі, на думку експертів, ефективніші, ніж людина з ручними дезінфекційними речовинами. 

Садові та навісні обприскувачі можуть вміщувати від 10 до 100 л рідини. Вони компактні і підходять для міських вулиць. Завдяки багатометровій штанзі, обприскувачі можуть рівномірно і точно проводити дезінфекцію. Своїми технічним рішенням, обприскувачі забезпечують точне дозування. 

Зазвичай для дезінфекції використовується речовина, яка не є небезпечною для людей і тварин. Це гіпохлорит (відбілювач) з розведенням — 1 л на 49 л води. Активна речовина знищує всі віруси незалежно від типу та оточення. Наразі дезінфекція є єдиним захистом від коронавірусу COVID-19.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Рада продовжила розгляд закону про ринок землі

Верховна рада України продовжила розгляд законопроекту №2178-10 про ринок землі.

Відзначимо, станом на 6 березня Рада пройшла 3298 поправок до другого читання законопроекту з 4018 внесених.

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що на законопроєктах про банки та про ринок землі наполягає МВФ.

Він наголосив, що Україна може отримати спільно від Світового банку, МВФ та ЄБРР "щонайменше" 10 млрд доларів. За його словами у разі продовження співпраці з МВФ Україна протягом півмісяця отримає перший "швидкий транш" у розмірі до 2 млрд доларів, і ці кошти одразу надійдуть до державного бюджету. Інакше Україну очікує дефолт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview