186395

В Одесі стартувала виставка про унікальні технології вітчизняної агропромисловості (відео)

«Агро-СФЕРА» – унікальний щорічний спецзахід на півдні України, де виробники фермерської продукції обмінюються досвідом та презентують свою продукцію. Проходить при участі і сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України та управління аграрної політики Одеської облдержадміністрації.

В цьому році приїхали близько 80 учасників, що представляють провідні підприємства з 12 областей України. За словами директора з розвитку Центру виставкових технологій Наталії Балаян, виставка приурочена до Дня аграрія, який в Україні щорічно відзначається 19 листопада.

«Виставка збирає ключові напрями розвитку аграрного сектору. Тут представлено і насінницький напрямок, і захист рослин, і агрохімія і сільськогосподарська техніка».

На виставці представлені експозиції від спецобладнання для землеробства, зберігання і обробки продукції до кінцевого результату українських виробників хлібобулочних виробів, меду та вина.

Серед техноновинок агропромисловості: смарт-теплиці з системою керування для смартфона, планшета і комп'ютера і квадрокомбайни з довісами для землеробства і прибирання снігу.

Джерело: 7kanal.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Як працює Український аграрний ліцей (відео)

Досі вважаєте, що шкільна освіта - це про підручники, зазубрювання і нотації вчителів? 

Перший в Україні, надсучасний Український аграрний ліцей- це школа, де діти бачать у вчителях зацікавленість та підтримку, навчаються за новітніми методиками і точно знають, що зможуть застосувати отримані знання на практиці.

Як була створена така школа і як вона працює - у сюжеті ТСН Тиждень на каналі 1+1.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Відеоінтерв'ю із крафтовим виробником приправ

Сьогодні агропромислове виробництво України виборює права і можливості виробляти готовий продукт, а не просто сировину. На часі переорієнтація виробнитва від сировинної моделі розвитку економіки до економіки створення продукту з високою доданою вартістю. І флагманами в цьому процесі виступають малі та середні бізнесмени та фермери. Саме вони не бояться експериментувати, створювати та просувати нові продукти, не маючи допомоги від державного та місцевого керівництв. Завдяки ентузіазму та професіоналізму створюються нові конкурентно здатні та якісні продукти з натуральної української сировини.

Дар'я Анастасьєва

Ексклюзивно для AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.


У Вінниці студенти створили шиншилову ферму

У Вінниці студенти створили шиншилову міні-ферму. Гризунів тут більше півсотні. Ціни на шуби з їхнього хутра іноді сягають 500 тис. грн, пише gazeta.ua.

Раціон у гризунів - комбікорм, сушені фрукти та родзинки.

На фермі студентів Аграрного університету вчать доглядати та розводити шиншил. Крім стандартної сірої масті, тут є бежеві, білі і чорно-білі.

Директор кафедри каже, що розплідники дають непоганий заробіток за кордоном. Шиншил можна розводити навіть у квартирах. Ціна одного самця досягає понад 17 тис. грн.

"Одну кімнату виділяють для шиншил. Треба поставити кондиціонер, закупити корм і можна розводити. Найголовніше, щоб температура була не нижче +5°, в літній період - не вище +25°", - розповідає Віталій Кучерявий.

Продавати своїх шиншил не планують. Навпаки, хочуть запатентувати не лише нові кольори хутра тварин, а й зручні клітки для них.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Фермер грає на гітарі для індичок, щоб ті краще неслися

25-річна фермерка Елін Вільям з валлійського міста Коруен обожнює грати на гітарі для індиків, що живуть у неї в господарстві.

За словами дівчини, птиці обожнюють пісні Кайлі Міноуг і відразу заспокоюються, коли чують одну з її найбільш відомих пісень, повідомляє quibbll.com.

Крім популярних хітів, Вільям виконує для індичок валлійську версію «Аллілуї».

Фермерка каже, що це робиться й для того, щоб птахи не так сильно нервували перед прийдешньої смертю.

Фермерша играет для индеек на гитаре, чтобы те лучше неслись

«Переддень Різдва – не найприємніший час для індичок. Тому треба зробити так, щоб вони якомога менше переживали», — заявила Вільям.

Дівчина розповіла, що заспівати для птахів їй порадив начальник.

«Спочатку ця ідея здалася мені маячнею. Потім я подумала: «А чому ні?». У підсумку всім сподобалося, і в першу чергу, індичкам», — зазначила фермерка.Як в Україні вирощують рис

Своя місія у херсонських аграріїв, вони прагнуть навіть після анексії Криму повернути країні стабільне вирощування рису. Адже до приходу росіян ми забезпечували себе на 70% цим продуктом, тепер лише на 30, пише “Агро-Центр”.

Збільшити площі посівів є куди, головне – аби держава трохи допомогла. Саму ж культуру вирощувати не просто, вона потребує особливого клімату – тепла і вологості. Насіння купують українське. Його беруть в єдиному в Україні інституті рису. Тут під посівами 800 гектарів білого золота. Робота на полі кипить від ранку.

Кожна плантація вкрита водою. Глибину затоплення поля періодично міняють. Відкачують воду лише перед збором урожаю – у вересні. За один куб води у середньому платять від 50 копійок до гривні плюс електроенергія. А ще – саме обладнання для зрошення дороге. Держава ж аграріям нічим не допомагає.

До анексії Криму основні посіви були на півострові. Ми експортували товар до Туреччини, Румунії та Болгарії. Нині рис росте лише в Одеській та Херсонській областях. Для внутрішнього споживання нам потрібно понад 150 тисяч тонн. А ми збираємо лише 70. Частину купуємо у Пакистані та Китаї.