170513

В Одеській області пройде чемпіонат зі швидкісної стрижки овець

Як повідомили в обласному управлінні туризму, реакріації і курортів, за звання кращого боротимуться стригалі з Арцизького, Болградського, Ізмаїльського, Тарутинського та Татарбунарського районів області. За правилами, їм потрібно буде не лише випередити суперників по швидкості, але і намагатися не поранити тварину, а також зістригти руно цілком. Все це впливає на підсумкові оцінки.

Першість пройде в рамках щорічного фестивалю «Vinogradovka Country Fest». Крім стрижки овець, заплановані кінні скачки, турніри з вільної боротьби та міні-футболу.

Вперше змагання по стрижці овець пройшли у Виноградівці у минулому році. Перше місце зайняв стригаль Іван Кедик з села Дмитрівка Болградського району. Він отримав грошову винагороду — 10 тисяч гривень. Друге місце посів Руслан Текменжи (Дмитрівка Татарбунарського району). «Бронзу» виграв житель Арцизького району Дмитро Шидеров.

Джерело: Думська

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Які лікарські трави перспективні для вирощування в Україні

Перелік культур залежить винятково від кон’юнктури ринку. Найбільш популярні – розторопша плямиста, ехінацея пурпурова, череда трироздільна, шавлія лікарська, м’ята перцева, лаванда тощо, пише AgroTimes.

Про це розповіла заступник директора станції лікарських культур Інституту агроекології і природокористування НААН України Наталія Куценко, інформує Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Для вирощування на півдні України Наталія Куценко радить такі рослини, як шавлія лікарська (сорт Шанс), астрагал шерстистоквітковий (сорт Фаворит), шавлія мускатна, маруна цинерарієлиста (сорт Ювілейна), гісоп лікарський (сорт Національний), коріандр посівний, марена красильна.

Після анексії Криму, де були промислові плантації лаванди, в Україні спостерігається дефіцит цієї рослини. Тому завідувач кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Олег Коваленко рекомендує вирощувати вузьколисту лаванду.

Господарства переважно використовують насіння та садивний матеріал із селекції Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології та природокористування, а також Національного ботанічного саду ім. Гришка НАН України.

Довідка

У 2017 році, за інформацією Наталії Куценко, площі під лікарськими рослинами в Україні складали 4,1 тис. га, ефіроолійними рослинами – 9,1 тис. га.


 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Якісної кави стане дуже мало, – дослідження

Теґи: 

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі Nature Plants, пише 24tv.ua.

Як кажуть експерти організації World Coffee Research, до 2050 року попит на каву зросте вдвічі, при цьому площі придатних до її вирощення земель наполовину зменшаться.

Крім того, зміни у кліматі вплинуть і на якість "бобів" кавового дерева.

Як пояснюють фахівці, у районах з низькими температурами якість кави вища, оскільки рослини дозрівають повільніше, а отже більше часу йде на те, щоб формувалися такі складні ароматичні елементи, як кислотність та духмяність.

Проте, коли температура збільшується, як це і відбувається в Ефіопії протягом багатьох років, кава дозріває дуже швидко, тому боби менш якісні.

Втім, як зазначають у World Coffee Research, навіть якщо виробництво кави зменшиться в одній країні, то у інших основних країнах-експортерах, таких як Бразилія або В'єтнам, ціни можуть впасти.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Мотокоси Makita: різновиди, переваги і особливості вибору техніки на moyo.ua

Теґи: 

Дачні ділянки, парки, сквери та дворові території, де наявні зелені насадження, потребують ретельного догляду. Щоб підтримувати належний вигляд газонів, необхідна спеціальна техніка. Мотокоси і тримери, що випускаються провідними виробниками, здатні впоратися з такими завданнями. Вони пропонуються в широкому асортименті. Між собою пристрої відрізняються потужністю, функціональними можливостями, розмірами та іншими характеристиками.

Багато власників приватних будинків віддають перевагу обладнанню торгової марки Makita. Вибір цілком виправданий ефективністю, універсальністю і масою позитивних експлуатаційних характеристик даних агрегатів.
Мотокоси Makita – важка артилерія в боротьбі з бур'янами і занедбаністю газонів
Мотокоси Makita сайт moyo.ua пропонує купити за найбільш вигідною вартості. Садове обладнання цього бренду характеризується наявністю великої кількості позитивних експлуатаційних характеристик. До основних можна віднести:

  • здатність витримувати високі навантаження;
  • вдосконалені ріжучі механізми, легко справляються зі складними завданнями (жорсткою травою, високими бур'янами і т. д.);
  • зручну ергономічну конструкцію, що дозволяє ретельно контролювати процес облагороджування ділянки;
  • тривалий термін використання без поломок;
  • ремонтопридатність і доступність запасних частин;
  • економічний витрата ресурсів;
  • низький рівень шумового забруднення.

Різновиди сучасних мотокіс від торгової марки Makita
Виробник випускає кілька ефективних моделей садової техніки. В його асортименті є пристрої, оснащені бензиновими і акумуляторними двигунами. Перші розраховані на підвищені навантаження і роботи на величезних площах. Другі володіють невеликими габаритами і є повністю безпечними. Вони ідеально підходять для ділянок малих і середніх розмірів.
Розрізняються мотокоси Makita і типом ріжучого механізму. Моделі, призначені для стрижки трави, оснащені міцною волосінню. Вона дозволяє створювати рівні і акуратні газони, окультурювати клумби. Аналоги, що передбачають наявність не тільки ліски, але і ножа, є більш універсальними. З їх допомогою можна позбавлятися від рослин з товстими стеблами. Покупка даного обладнання доцільна для власників великих садів, фермерів, які потребують заготівлі сіна для тварин.
Крім мотокос, компанія Makita займається розробкою і випуском тримерів. Це обладнання відрізняється високою мобільністю. Його можна використовувати для скошування рослин між деревами, на маленьких присадибних ділянках. Зазначені пристрої працюють практично безшумно. Вони також виготовляються з різними варіантами двигунів, ріжучих інструментів, що дозволяє підібрати оптимальне рішення, виходячи з індивідуальних потреб і фінансових можливостей. Зробити остаточний вибір можна, вивчивши докладні характеристики різних моделей техніки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Dragon Capital купує половину бізнесу великого виробника індичатини

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив інвестиційній компанії Dragon Capital через NUF Equity Investments Limited придбати акції UPG Food Holdings Limited (обидві – Кіпр), що забезпечать 50%  голосів у вищому органі управління, пише  agrotimes.net.

UPG Food Holdings Limited володіє великою компанією з виробництва м'яса індички.

Згідно з повідомленням АМКУ, відомство також надало дозвіл на узгоджені дії компаніями NUF Equity Investments Limited і Dytchi-Invest Limited у вигляді виконання умов проекту договору купівлі-продажу акцій, який буде укладено між компаніями з утримання від конкуренції, терміном на п'ять років.

У Dragon Capital поки не коментують придбання виробника м'яса індички.

Довідка:

UPG Food Holdings Limited, бенефіціарами якого є Юлія та Володимир Дутчаки, володіє групою компаній «УПГ-Інвест», яка займається вирощуванням індички і виробництвом м'яса під ТМ «Сяйвір». Включає в себе кілька виробничих комплексів загальною площею близько 60 тис. кв. м, забійний цех, обладнання для охолодження та миттєвої заморозки м'яса. Потужність виробництва – 12 тис. тонн м'яса на рік.

Група компаній «УПГ-Інвест» також володіє комбікормовим заводом «Або-Мікс». Його потужність становить 12 тис. тонн гранульованого комбікорму на рік для всіх видів сільськогосподарських тварин і птиці. Продукція випускається під ТМ Agro Gold Mix, реалізується в Україні та країнах ЄС.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

У 13 областях України розпочалася посівна

Теґи: 

Вже засіяно 138 тис. га, що складає 6% від запланованих під ці культури 2,38 млн га.

У розрізі культур посіяно:

- ярого ячменю - 82 тис. га (5% до прогнозу);
- вівса – 3 тис. га (1%);
- пшениці – 2 тис. га (1%);
- гороху – 51 тис. га (12%).

Продовжується робота з підживлення озимих культур на зерно – поживні речовини внесено на площі 4,5 млн га, що складає 62% до прогнозу. Крім того озимий ріпак підживлений на 776 тис. га (77%).

У Хмельницькій області завершено підживлення озимих зернових на площі 229,7 тис. га або 100% до прогнозу. Найбільші площі підживлено у Одеській – 739,2 тис. га (95% до прогнозу), Запорізькій – 493,7 тис. га (73%), Херсонській – 485,8 тис. га (92%), та Миколаївській – 430,9 тис. га (69%) областях.
Обстеження посівів озимих зернових культур під урожай 2018 р. показує, що із посіяних 7,3 млн га сходи отримано на 99,7% площ, з них в доброму та задовільному стані знаходиться майже 6,4 млн га (89%), в слабкому та зрідженому стані – 816,5 тис. га (11%).

Крім того, сходи озимого ріпаку із посіяних 1,0 млн га отримані на 99% площ, з них в доброму та задовільному стані 887,3 тис. га (89%), в слабкому та зрідженому стані – 108,5 тис. га (11%).

Довідка:

Озимі культури на зерно під урожай 2018 року посіяні на площі 7,3 млн га або 101% до площ, посіяних під урожай 2017 року. В тому числі: пшениці – 6,3 млн га або 103%, ячменю – 0,8 млн га або 94%, жита – 149,4 тис. га або 88%. Крім того, озимий ріпак на зерно посіяний на площі 1,0 млн га або 112%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview