182818
178171

В Україні будується унікальний агропромисловий комплекс

Він складається з елеватора об'ємом зберігання зерна до 40-60 тисяч тонн і олійнопереробного заводу. Про це повідомив міський голова Руслан Требушкін, пише propozitsiya.com.

«Щоб громада розвивалася, необхідно створювати нові підприємства і робочі місця, - сказав мер. - У нас є великі фермерські господарства, які виробляють багато продукції, але продають її сировиною. У всьому світі це переробляється в замкнутому циклі: від вирощування сировини до отримання готової продукції та її продажу. Напевно, мало хто знає - у нас в місті будується елеватор для зберігання зерна і насіння соняшнику. Планується, що протягом двох-трьох років обсяг складованої там сировини буде збільшуватися з 12-20 до 60 тисяч тонн. Крім цього, в місті Покровське буде єдиний в регіоні олійнопереробний завод з унікальним обладнанням. Вироблену на ньому олію можна буде продавати по всьому світу», - сказав він.

За словами Руслана Требушкіна, комплекс зводиться в рамках інвестиційного проекту. Загальні будівельні роботи планується завершити протягом декількох місяців, тому завод може запрацювати вже влітку - до початку збору нового врожаю.

 Світові рекорди сільськогосподарської техніки в 2017 році

В минулому році було багато досягнень в сільгосптехніці, основними рекордами у світі стали:

- на австралійській фермі голландська компанія «Agrifac» встановила новий світовий рекорд у сфері захисту рослин, коли самохідний обприскувач компанії з шириною стріли 48 метрів обробив 2638 га за 24 години.

- на німецькій фермі був побитий рекорд компанії Amazone 2014 року, коли обприскувач компанії обробив за 24 години територію 1032 га.

- компанія New Holland встановила світовий рекорд по збиранню врожаю сої — за допомогою комбайна CR8.90 в Бразилії урожай сої з 439,73 га був прибраний за 8 годин.

- в Ірландії фермери встановили рекорд зі швидкості збирання врожаю силосу, на полі у 38,8 га одночасно вийшли 104 комбайна і 113 причепів. Поле було прибрано за 5 хвилин і 45 секунд.

Джерело: agro-smart.com.ua

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні створять кооператив для глибокої переробки картоплі

Кооператив буде виробляти дефіцитні на ринку продукти з високою доданою вартістю: крохмаль, протеїн, харчові волокна і добрива. Вироблена продукція буде орієнтована на експорт, пише agro-smart.com.ua.

Як зазначає засновник компанії Віктор Лазар, учасниками кооперативу стануть як і виробники, так і переробники картоплі і їх дохід може збільшиться завдяки проекту з $ 600 до $ 2 тис. на 1 га.

Кінцевою метою проекту є створення потужної корпорації з виробництва великої кількості картоплепродуктів, яких налічується більше 1,4 тис видів.

«Цей проект буде реалізований, питання тільки в тому, хто стане його учасником. У співпраці з фермерами ми його організовуємо за два роки. Якщо самостійно - років за чотири-п'ять», - додав Віктор Лазар.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Хліб здорожчає вже у січні

В 2018 році ціни на соціальний хліб ймовірно продовжуватимуть зростати.

Такий прогноз дав директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише Укрінформ.

"У 2017 році соціальні сорти чорного та білого хліба подорожчали на 2,4 грн, або на 22%. Відтепер середньостатистична ціна соціального хліба складає 13 грн за кілограм. Проте ціна на соціальний, тобто найдешевший хліб, цього року буде постійно зростати. Підняття мінімальної заробітної плати на 16% та девальвація гривні в грудні на 3% спричинить зростання ціни на такий хліб у січні – лютому на 10%. Таким чином, на початок березня кілограм білого та чорного обійдеться більше ніж у 14 грн за кілограм", - заявив експерт.

При цьому, експерт зазначив, що, для порівняння, найдешевший білий хліб у Польщі в торговельних мережах коштує 18 грн за кілограм. Проте, в країнах ЄС більш прогресивна система ПДВ.

"Якщо в Україні не знизять ПДВ на продукти до середнього рівня ЄС – 5-7%, то дистанція в ціні на хліб в Україні та ЄС не тільки скоротиться. Вона почне збільшуватись на користь більш низьких цін в Європі. Податок на додану вартість у нашій країні в 20% при однаковій відпускній ціні виробників робить продукцію в Україні на 12% дорожчою. Однак спроби деяких аграріїв прийняти закони про зниження ставки ПДВ лише на окрему сільгосппродукцію та для окремих ланок говорять про вибірковість підходу. Якщо ми імплементуємо норми ЄС до власного законодавства, то маємо знизити ставку ПДВ на всі продукти без винятку", - висловив думку експерт.Через відсутність снігу фруктові сади можуть загинути

Про це ГолосUA повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної Ради Денис Марчук.

«Ще тиждень такої погоди, і ми на фруктових деревах побачимо бруньки. Щоб зрозуміти масштаб небезпеки, достатньо згадати торішні заморозки на початку травня, які завдали значної шкоди садівникам. Подекуди в господарствах пропав весь врожай», - зазначив експерт.

За його словами, аномальне тепло спровокувало ранній розквіт весняних рослин.

«Якщо пам'ятаєте казку «12 місяців», то у нас на Новий Рік збирають вже не тільки проліски. У південних областях України фіксуються випадки, коли цвітуть кульбабки, які є пізніми весняними квітами», – уточнив Д. Марчук.

За його словами, фруктовий врожай може бути врятований, якщо до настання морозів в Україні на поля випаде сніг.

«Зараз дуже важливо, щоб до настання морозів випав сніг. У зв'язку з глобальним потеплінням Україна увійшла у фазу «ризикованого землеробства». Адже потепління, про яке багато говорять, насправді не відкриває Україні можливість збирати по 2 урожаю і вирощувати екзотичні фрукти, а несе значні ризики. Для розвитку рослини важливий температурний баланс без різких коливань. Все повинно відбуватися в свій час», - підсумував експерт.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Скільки Україна заробила на експорті молочної продукції

Згідно з її даними, імпорт сирів у натуральному виразі збільшився на 42% порівняно з 2016 роком - до 10 тис. тонн, у грошовому виразі - на 58%, до $47,13 млн, пише Інтерфакс-Україна.

Водночас експорт сирів з України за минулий рік збільшився на 12% - до 9,05 тис. тонн, а в грошовому виразі - на 34%, до $32,51 млн.

Крім того, ДФС повідомляє, що експорт вершкового масла з України за минулий рік збільшився у 2,5 раза - до 30,44 тис. тонн, а в грошовому виразі - в 3,5 раза, до $129,86 млн.

Імпорт в Україну вершкового масла в 2017 році становив 751 тонну на суму $4,5 млн, тоді як у 2016 році - 1,08 тис. тонн на суму $3,8 млн.

У 2017 р. Україна також збільшила експорт молочної сироватки на 34% - до 31,94 тонн, в грошовому виразі в 1,7 раза - до $24,83 млн.

Дохід від експорту згущеного молока зріс на 9% - до $80,6 млн, за скорочення обсягів у натуральному виразі на 9,6% - до 46,83 тис. тонн.

Як повідомлялося з посиланням на дані митної статистики, Україна 2016 р. експортувала 8,05 тис. тонн сирів, що на 25,6% менше, ніж у 2015 році. Імпорт сирів в Україну за 2016 р. зріс на 31,2% - до 7,06 тис. тонн, а в грошовому виразі - на 27,3%, до $29,88 млн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.