В Україні не планують знижувати ставки портових зборів

Про це сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян під час конференції «День інфраструктури» у Києві, повідомляє Укрінформ.

«Наступного року ми не бачимо можливості знижувати ставки портових зборів, дуже важливо системно підійти до цього питання», - сказав Омелян.

Він додав, що порти мають бути не лише експортоорієнтовані, як відбувається наразі, а використовували «великі можливості».

Омелян зауважив, що наступного року ставки портових зборів залишать без змін.

Як відомо, 30 січня набув чинності наказ Міністерства інфраструктури України від 27.12.2018 № 474 "Про зниження ставок портових зборів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12 січня 2018 за № 46/31498. Наказ застосовується з 1 січня 2018 року. З 01.01.2018 до ставок всіх видів портових зборів, крім маякового, встановлених Порядком справляння та розмірами ставок портових зборів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 № 316, застосовується коефіцієнт 0,8.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні запустили перший освітній проект про органіку

Ця ініціатива покликана створити сприятливі умови для реалізації освітніх програм, що стануть засобом комунікації з суспільством щодо важливості споживання органічних продуктів.

Про це AgroPortal.ua повідомив директор з розвитку бізнесу ТОВ «Укроолія» Юрій Шевченко.

«Ми органічні» — це перший в Україні проект у сегменті органіки, який дає можливість дітям шкільного віку та студентам зрозуміти всю важливість споживання органічних продуктів. Ми готові до конструктивної взаємодії з усіма представниками органічного напряму й тими, хто поділяє озвучені принципи та цінності», — наголошує Юрій Шевченко.

За його словами, український органічний ринок наразі знаходиться на стадії становлення, і за 15 років кількість компаній, що виробляють органічні продукти, в Україні зросла з 30 до 400.

«Відповідний український ринок випереджає за темпами розвитку загальносвітовий: світовий зростає в середньому на 8-10% на рік, а український — на 15%. Вітчизняний ринок, безумовно, перспективний, але на сьогодні його ємності недостатньо для охоплення всього внутрішнього органічного виробництва. Саме тому близько 70% української органічної продукції експортується за кордон», — зазначає Юрій Шевченко.

Ваш вибір 'Подобається'.

Укрзалізниця пропонує підвищити тарифи на вантажні перевезення

Про це заявив на Інфраструктурному дні в Європейській бізнес асоціації в. о. голови УЗ Євген Кравцов, пише LIGA.net.

Кравцов повідомив, що УЗ пропонує провести індексацію тарифів на вантажні перевезення на рівень індексу цін виробників промислової продукції з 1 лютого 2019 року на 16,6%. Після цього пропонується проводити щоквартальну індексацію на 2,5% кожні три місяці.

"Ми пропонуємо використовувати індекс промислових цін в якості орієнтира, базису, для проведення індексації тарифу. Ми не проводили індексацію в цьому році. Тому пропонуємо бізнесу обговорити можливість проведення індексації на початку 2019 року і потім проводити в прогнозованому режимі індексацію на показники індексу цін виробників промислової продукції кожен квартал", - зауважив Кравцов.

Він додав, що такий підхід дозволяє бізнесу прогнозувати роботу в прив'язці до реальних змін в економіці. УЗ це дозволить, за словами Кравцова, "мати ресурси для підтримки компанії в належному стані" і впроваджувати програми оновлення рухомого складу.

Як навчитися поставляти яблуко на високомаржинальні ринки

Про це заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, пише east-fruit.com.

«У поточному році в Європі зібраний рекордний урожай яблук. Він на 3,4 млн. тонн більше, ніж торішній. Одночасно з цим стрімко скорочується світовий ринок яблучного концентрату – за 5 років падіння світової торгівлі в даному сегменті склало 14%»,- зазначив Андрій Ярмак.

Спеціаліст ФАО підкреслив, що багато в чому це обумовлено зниженням світових цін на енергоносії, полегшенням доступу до інформації про технології садівництва, що стимулює розвиток виробництва яблука в країнах, що розвиваються.

«Сюди ж слід віднести зниження темпів глобалізації, світові торговельні війни, неможливість яблука конкурувати в рекламі зі снеками і готовими продуктами. Як результат, споживання яблука в розвинених країнах не зростає»,- сказав Андрій Ярмак.

«Зниження ціни на яблучний концентрат у стратегічній перспективі означає для фермерів, як наслідок, зниження цін на вироблене промислове яблуко, а значить, і зниження прибутковості садів, які виробляють його", - зауважив експерт.

«Для того, щоб відкрити нові ринки, необхідно повністю переосмислити підходи до бізнесу, починаючи з вибору сортів, обрізки та догляду, до зберігання, упакування і управлінського і маркетингового персоналу»,- зазначив Андрій Ярмак.

Як зазначив економіст, майже весь приріст імпорту відбувається в Азії. Але не можна скидати з рахунків і Африку.

«Також зростання імпорту відбувається в країнах, де яблуко є екзотикою, а доходи не залежать від нафти. Це Індонезія, В'єтнам, Філіппіни, Бангладеш, Південна Корея, Таїланд, Шрі-Ланка. Також імпорт росте в країнах з високим рівнем доходів населення, які не вирощують яблука, таких як Тайвань, Гонконг, Сінгапур. Цікаві для експорту яблук також великі країни, де населення зростає швидко, як і його доходи: Китай, Індія, Пакистан, Ірак і інші», - зазначив Андрій Ярмак.

Першою необхідною умовою для налагодження системних поставок яблука в Азію Андрій Ярмак назвав вибір сучасних перспективних сортів. «Яблуко в Азії не є продуктом першої необхідності, тому потрібні тільки сорти категорії «преміум». Також необхідно мати своє представництво в регіоні з підконтрольним персоналом. Без цього можливі тільки спорадичні непрогнозовані поставки. До того ж важлива адаптація технологій вирощування, зберігання та упаковки – ідеальне якість, колір і твердість – це мінімальні вимоги, щоб яблуко успішно «прожило» 45-50 днів після сховища», - підкреслив економіст.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні почали виробляти органічні вареники і пельмені

Про це повідомила президент спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» Олена Березовська, пише AgroTimes.

Крім того, цього року був сертифікований на один день органічний медовик. Перший у Східній Європі органічний цукор (буряковий) теж вироблено в Україні.

Загалом асортимент органічної продукції на полицях вітчизняних магазинів налічує  понад 400 позицій.

Із 80 виробників української «органіки» 55 постачають свою продукцію на внутрішній ринок.


За даними ключових торговельних мереж України, споживання органічної продукції зросло на 5%. За словами Олени Березовської, частка «органіки» на полицях тих же ключових мереж становить 15%.

Внутрішній ринок української органічної продукції, незважаючи на свій розвиток, займає лише 10%, додала вона; 90% відправляється на експорт.

Серед культур лідером експорту в 2017 році була кукурудза. Найбільшим споживачем вітчизняної «органіки» минулого року стали Нідерланди. Очікується, що за підсумками 2018 року до експортного ТОПу потраплять і українські ягоди, зауважила президент «Органічної України».

Довідка:

Станом на 25 жовтня в Україні серед органічних виробників 15 – круп, 11 – олій, 4 – молочної продукції, 3 – спецій, 1 – м’ясної продукції тощо.

 

На світовому ринку подешевшав сир

Про це повідомляє ІНФАГРО.

У Європі активне виробництво сприяло накопиченню певних запасів. Не всі продавці готові їх утримувати, та й попит останнім часом трохи знизився. В результаті в середині листопада сири Гауда / Едам вже пропонуються по 3450 – 3650 USD/т, Чеддер подешевшав до 3650 – 3750 USD/т.

В Океанії також відзначається зниження ціни. Виробництво в регіоні ведеться активно і пропозиція зростає. У той же час потенційні покупці при можливості займають вичікувальну позицію. Не варто забувати і про дешевий американський Чеддер. На Чиказькій біржі 15 листопада Чеддер котирувався на рівні 3140 USD/т, майже на 200 долларів дешевше, ніж два тижні тому.

В таких умовах продавцям доводиться знижувати ціни. За останні два тижні товар подешевшав в середньому на 100 доларів за тонну.

Котирування на останніх торгах GDT також зберігають негативну динаміку. Середній рівень ф’ючерсів знизився на 4,6% до 3250 USD/т.

Ваш вибір 'Подобається'.