В Україні обговорили шляхи спасіння врожаю від засухи

Вчора, 23 червня, під головуванням Заступника Міністра аграрної політики та продовольства Олени Ковальової відбулося засідання робочої групи з питань функціонування ринку зерна. Про це повідомляє AgroReview.

Особлива увага членів робочої групи була приділена потенціалу урожайності зернових у поточному році з урахуванням непростих метеорологічних умов. Зокрема, було зазначено, що 2017 рік буде найбільш посушливим за останні 40 років, і цей фактор аграрії та експортери зерна повинні врахувати у своїй роботі.

Викликали дискусію питання експорту українського зерна до країн Азії та Африки. Зокрема, була звернута увага на шляхи подолання труднощів, пов’язаних із препаратами для обробки зерна при експорті до Індії, відкриття для українського зерна ринку В’єтнаму та проблемні питання, які виникають під час експорту українського зерна на ринки Азії та Африки.

У свою чергу начальник відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський поінформував про динаміку експорту зерна до Китайської Народної Республіки, Індії, Євразійського економічного союзу, В’єтнаму, Індонезії, Кенії та Єгипту.

За матеріалами прес-служби Держпродспоживслужби 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Збільшення експорту борошна до 368,9 тис тонн можна вважати великим успіхом – Ковальова

Сьогодні, 23 червня в Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з питань функціонування ринку зерна під головуванням заступника Міністра Олени Ковальової. Про це повідомляє AgroReview з посиланням на прес-службу  Мінагрополітики.

У засіданні робочої групи взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Укргідрометеоцентру, представники компаній та асоціацій учасників зернового ринку та інші. У ході заходу було обговорено низку питань щодо результатів 2016/2017 маркетингового року та прогнозів на майбутній період.

«Вважаю успіхом, що протягом останніх семи років Україна збільшила експорт борошна з 83,5 тис. тонн у 2010 році до 368,9 у 2016 році. Це свідчить про орієнтацію експортерів постачати на зовнішні ринки продукцію з доданою вартістю. Окрім того, в маркетинговому сезоні, що закінчується, буде встановлено черговий рекорд за обсягами експорту зерна. В наступному сезоні, через складні кліматичні умови, наші експортні можливості, скоріш за все, будуть більш помірними», - зазначила Олена Ковальова.

Начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко проінформувала присутніх щодо поточних агрометеорологічних умов в Україні, а саме з ситуацією, яка склалася на території країни у квітні-червні 2017 року. Детальну увагу було приділено обмеженій кількості опадів, які спостерігалися у цей період та їх впливу на стан посівів зернової групи.

«Таких екстремальних умов щодо забезпеченості ґрунтів вологою не спостерігалося на території України вже протягом 40 років. Характерною рисою цьогорічних умов є нестача вологи у ґрунті для нормальної вегетації рослин у центральних та частині північних областей. З огляду на це, міністерство із засторогою ставиться до прогнозних показників майбутнього врожаю зернових культур, такі прогнози можна буде зробити тільки після збирання 15-20% ярих зернових», - зауважила Олена Ковальова.

Незважаючи на можливе скорочення обсягів виробництва, представники зернового сектору очікують високої якості пшениці в цьому сезоні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітчизняні аграрії повністю використали квоти на поставку агропродукції в ЄС за 7 позиціями

Україна  станом на 9 червня 2017 року повністю використала тарифні квоти на поставку в ЄС  меду, кукурудзи, цукру, ячмінної крупи, пшениці, оброблених томатів, виноградного і яблучного соку.

Згідно з повідомленням Міністерства економічного розвитку і торгівлі, частково використані квоти на поставку в ЄС солоду - 97,69%, ячменю - 91,5%, вершкового масла - 50%, м'яса птиці і напівфабрикатів - 50%, вівса - 28,44 %, інших цукрових продуктів - 28,02%, крохмалю - 23,18%.

Крім того, на 18,42% використана додаткова квота на м'ясо птиці та напівфабрикати, сухе молоко - 13,64%, яйця - 7,25%, етанол - 1,18%, молоко, вершки і згущене молоко - 0,27% .

Як повідомлялося, Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік з України, в той же час депутатами не була підтримана пропозиція про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину.

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, Україна може без мит поставляти в Євросоюз 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Чернігівщині проведено з початку року 13 земельних аукціонів

Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігвській області у 2017 році проведено 13 земельних торгів у формі аукціону, на яких продано право оренди 83 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 2701,23 гектара.

За результатами земельних торгів, організованих та проведених Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області, місцеві бюджети Чернігівщини отримали 3,982 млн грн річної орендної плати.

Стартовий розмір річної плати за користування земельними ділянками, які пропонувалися до продажу у 2017 році, був встановлений на рівні 8 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. За результатами проведених торгів середній розмір річної орендної плати становить 9,4 % від нормативної грошової оцінки.

Найбільше зросла в ціні орендна плата на земельні ділянки, розташовані на території Дроздовицької сільської ради Городнянського району та Березнянської селищної ради Менського району Чернігівської області.

Вартість права оренди ділянки площею 72,85 га в ході торгів зросла від 97806,71 тис. грн (заявлена стартова ціна) до 500270,17 тис. грн, що становить 40,92 % від нормативної грошової оцінки, а вартість ділянки площею 58,38 га, розташованої на території Дроздовицької сільської ради Городнянського району Чернігівської області відповідно збільшилася з 72644,25 тис. грн до 260787,03 тис. грн (28,72 % від нормативної грошової оцінки).

Ціна оренди земельної ділянки площею 48,3939 га, що на території Березнянської  селищної ради Менського району Чернігівської області, при заявленій стартовій ціні 66025,78 тис. грн зросла до 212268,94 тис. грн, що становить 25,74 % від нормативної грошової оцінки.

Найбільше ділянок передали в оренду через проведення земельних торгів на територіях Городнянського (10 ділянок), Корюківського (11 ділянок) та Сновського (14 ділянок) районів Чернігівської області.

Внаслідок проведених земельних аукціонів на Чернігівщині до бюджету місцевого рівня за 7 років (умови конкурсу) від орендної плати цих земель надійде близько 28 млн. гривень.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах». З детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися у розділі «Земельні аукціони» на офіційному сайті Держгеокадастру.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як побудувати ефективну систему закупівель?

У залитому сонцем Білому залі Київського Гольф Центру збираються усміхнені, налаштовані на нові знання та професійне спілкування делегати, в повітрі стоїть підбадьорливий аромат кави, можна почути розмови учасників, сміх.  Так починається ІІІ щорічна аграрна конференція спеціалістів із закупівель, яку організує компанія ПроАгро.

«Що змінилося  діловому середовищі за останні 10 років? Це доступність інформації і швидкість її пошуку. Сьогодні дуже просто знайти постачальників, завдяки діджила-технологіям, всього за 3-5 хвилин. Яке найбільше завдання «закупівельника» - знайти ще й найкращий товар у надійного постачальника. Також завдання – отримати найбільшу знижку від постачальника» - зазначив Дмитро Тарасюк, фінансовий контролер Агро-Регіон. У своєму докладі спікер акцентував увагу на тому, як  «закупівельнику»  перевершити очікування роботодавця та нада декілька агролайфхаків щодо того, як організувати процес постачання ефективно.

Створення умов довіри та конкурентного бізнес-середовища  у закупівлях  агрокомпаній - найкращій засіб боротьби з корупцією. Про це сказав Жан-Жак Ерве, експерт аграрного ринку під час ІІІ щорічної Аграрної конференції спеціалістів по закупівлях 23 червня.

Експерт зазначив, що один з уроків з історії Франції – це розуміння, що все залежить від держави і її моральних принципів. «Найперше завдання керівника країни, це бути моральний прикладом для всіх. Найбільші втрати від поганої репутації - це перша перешкода для інвестиції та успішного бізнесу. Більшість наших сільських організацій були створені саме через протидію корупції. Ще у 30-х роках ми створили Асоціацію зернових, саме для того, щоб створити систему закупки зернових, люди зрозуміли, що необхідно все ж таки контролювати систему» - зазначив Жан-Жак Ерве.

«Земля – це база сільського господарства, і не лише фізична база, але й культурна. І найголовніше – це створити умови довіри у сільському господарстві. І довіра у бізнесі дуже важлива, а контракт –  не є джерелом довіри» - підкреслив експерт.

Нагадаємо, що сьогодні  компанія ПроАгро проводить III щорічну Аграрну конференцію фахівців із закупівель. У білому залі Київського гольф-клуба зібралися спеціалісти з закупівель агрокомпаній, експерти ринку. Наразі обговорюють принципи прозорості, ефективності та інновацій у процесі закупівель.

На необхідності прозорості та довіри у всіх бізнес-процесах  також наголосив Григорій Копилевич, начальник комерційного відділу Міроновського хлібопродукту. «Ми на сьогоднішній день намагаємося побудувати дуже довірливі відносини з постачальниками. І лояльність цьому до нас на досить високому рівні. Етапи закупівель досить зарегламентовані, і з точки зору бізнес-процесів, а також з точки зору роботи служби безпеки, регламентовані порядки проведення платежів» - зазначив він.

Наталія Бондарчук, керівник відділу закупівель Agrogeneration розповіла про прозорість процедури закупівель, оптимізацію закупівель і скорочення виробничих витрат, які здатні підвищити ефективність аграрного бізнесу. У рамках 10 доповідей спікерів  конференції ПроАгро будуть висвітлені основні питання, актуальні для закупівельників агрокомпаній. А саме,

— Приклади успішного реформування закупівельної діяльності агрокомпаній і побудови логістики закупівель

— Планування закупівель: як поєднати сезонну потребу і cash flow, як уникнути авралів, скільки закладати і як враховувати непередбачені витрати?

— Big Data, Spend Analysis і нові технології: прозорість у закупівлях, виявлення можливостей для оптимізації та економії

 — Організація системи закупівель і контролю на місцях, перевірка заявок на закупівлі

-— Побудова вертикалі закупівель в агрокомпанії, делегування повноважень

 — Тендерна система закупівель: наскільки ефективна, які процедури необхідні, що на тендерах купувати не має сенсу? І як зробити так, щоб тендери не були лише про людське око

— Різні технології організації та проведення тендерів;

— Боротьба з внутрішньої корупцією та оцінка ефективності закупівельників;

 — Як залучити та консолідувати постачальників сільськогосподарської сировини.

— Важливі умови контрактів на закупівлю МТР для АПК.

Наступний спікер - Григорій Копілевич, начальник комерційного управління "Миронівського хлібопродукту". Яскрава інформативна презентація керівника привернула загальну увагу. У своєму виступі "Побудова ефективної системи закупівель для вертикально інтегрованого агрохолдингу" Григорій Копілевич зупинився на специфіці закупівельної діяльності настільки багатопрофільного підприємства і розкрив основні фактори, що впливають на вибір технології закупівель. Спікер представив структуру відділу закупівель (30 осіб) і розповів про специфіку їх роботи. Гості конференції дізналися, що всі закупівлі зернової сировини в МХП здійснюються на плановій основі, відповідно до затвердженого річного плану закупівель. 

Ще один пам'ятний виступ.-  Дмитра Тарасюка, фінансового контролера групи компаній "Агро-Регіон". Він виступив з доповіддю "Закупник. Очікування роботодавця і як їх перевершити?". Спікер порівняв методи роботи закупівельників в останнє десятиліття, звернувши увагу на доступність інформації, і перерахував основні завдання закупівельників. Фахівець звернув увагу на ризики, які роботодавець пов'язує з закупщиками. З почуттям гумору Дмитро розкрив очікування роботодавця від закупника і поділився рекомендаціями, як ці очікування виправдати. Виступаючий спробував спрогнозувати, як зміняться функції і методи роботи закупівельників через десятиліття.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зібрано перші 2,5 тисячі тонн зернових нового врожаю

Станом на 22 червня на Херсонщині та Одещині розпочато збирання ярих зернових культур. Зібрано перші 2,5 тисячі тонн озимого ячменю з 780 га при середній врожайності 31,4 ц/га. Про це повідомляє AgroReview з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Так, на Херсонщині зібрано 2,3 тисячі тонн з 740 га, а на Одещині – 200 тонн з 40 га.

Нагадаємо, що вся посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2017 року очікується на рівні 26,9 млн га, що на 152 тис. га більше показника 2016 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview