В Україні перевірять виробників фальсифікованого масла

Відповідно до доручення Головного ветеринарного інспектора України Бориса Кобаля в Миколаївській, Одеській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Харківській та Дніпропетровській областях будуть проведені позапланові заходи державного контролю ряду виробників масла солодковершкового.

Підставою для проведення зазначених перевірок є передані до Держпродспоживслужби результати лабораторних досліджень зразків масла солодковершкового, відібраних громадськими активістами та журналістами під час масштабного медійного проєкту «СТОП фальсифікат. Масло».

У рамках зазначеного проєкту факти невідповідності виробництва та або обігу масла солодковершкового були встановлені у таких операторів ринку: ТОВ «Миколаївмолпром», ТОВ «Фірма Апрель», ТОВ «Титан» ТОВ «Таврія-В», ТДВ «Івано-Франківський місьмолзавод», ТМ «Наш Продукт», ДП «Старокостянстинівський молочний завод», ТОВ «Богодухівський молзавод», ТОВ «Інтер-мол».

У ході заходів контролю будуть вивчені питання реєстрації операторів ринку, наявність експлуатаційних дозволів на потужності з виробництва або зберігання харчових продуктів тваринного походження.

Про результати проведеної роботи Держпродспоживслужба поінформує додатково.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український медовий фальсифікат – вищий пілотаж в світі підробок меду

Про це розповів голова Громадської ради при Держпродспоживслужбі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Віталій Башинський, повідомляє SEEDS.

“Не дуже велику увагу приділяв меду, задумався про це тільки після того, як потрапив від FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) на засідання Інтерполу стосовно підробок меду в світі.

Був здивований, тому, що завжди вважав, що український мед – це справжній мед. Я спілкувався з людьми, які купують наш мед, вони завжди вважали, що в Україні меду стільки, що підробляти його немає сенсу.  

Але завдяки міжнародним інспекторам Інтерполу я зрозумів, що Україна підробляє мед. І досить ефективно. І на сьогоднішній день українська підробка меду є вищим пілотажем в світі підробників меду”, – наголосив Віталій Башинський.

“Немає на сьогоднішній день інструменту у Держпродспоживслужби для роботи з “виробництвами”, які розміщені в гаражах. Дуже часто вони підробляють свою продукцію під марки іменитих виробників”, – наголосив Віталій Башинський.

Нагадаємо, в Україні стартує масштабна медіакампанія з виявлення фальсифікованого меду

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український стартап створив екологічний літак для фермерів

Про це засновник стартапу "Аеродрон" Юрій Педерій заявив на конкурсі Pitch Day №1 Українського фонду стартапів, повідомляє Укрінформ.

"Ми розробили цей літак, аби він обробляв поля у три рази швидше, в десять разів дешевше, ну і, звісно, літак не пошкоджує рослини, не розщільнює ґрунт як трактор", - сказав він.

Педерій додав, що літак також не використовує воду для польотів та цілком екологічний, на відміну від тракторів.

Стартап "Аеродрон" увійшов до трійки лідерів у рейтингу за результатами конкурсу Pitch Day №1 Українського фонду стартапів. Усього до фіналу конкурсу дійшло 12 стартапів, які змагаються за ґрант у розмірі $75 000.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українська універсальна біржа провела перші електронні торги насінням соняшнику

Про це повідомляє прес-служба біржі.

Всього було реалізовано 6,5 тис. тонн насіння соняшнику. Завдяки електронним торгам за тонну олійної культури давали на 300 грн більше від початкової ціни.

«Ми задоволені як результатами торгів, так і організаційними питаннями. Адже отримали повний супровід при підготовці до електронних торгів від менеджерів Української універсальної біржі », – зазначив представник учасника-переможця ТОВ «Катеринославський елеватор» Григорій Копілевич.

За словами в. о. голови правління «Аграрного фонду» Івана Баришева, на наступних торгах буде реалізовуватися, крім соняшнику некласного, зерно пшениці, борошно та висівки.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Миколаївщині фермер знищив декілька гектар червонокнижних рослин

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор «Регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зеновій Петрович.

«Степові урочища в балочних системах Березанського лиману, які віднесені до пасовищ і одночасно є місцями зростання ковильників та інших рідкісних рослин нещадно переорюються», – написав Петрович.

Джерело: agro-yug.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Швейцарії будують першу роботизовану вертикальну ферму

Компанії Migros Basel та Growcer створять у Швейцарії першу роботизовану вертикальну ферму. Її розташують у місті Базель на площі 400 кв.м. Завдяки особливостям технології площа посівів сягатиме 1000 кв.м.

Вертикальна ферма схожа на багатоповерхові стелажі. Всі роботи із вирощування рослин, починаючи з їх висадки, виковуватимуть роботи. Виробничі камери захищені від впливу навколишнього середовища, що дозволяє отримувати високі врожаї цілий рік без використання пестицидів.

Для вирощування рослин майже не використовують ґрунт. Також вертикальні ферми споживають набагато менше води у порівнянні із традиційними  господарствами.

Завдяки розташуванню ферми неподалік від торговельних мереж, овочі та зелень можна доставляти на продаж свіжими, впродовж кількох годин після збору врожаю.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview