186395

В Україні планують активніше розвивати водний транспорт

Про це повідомляє прес-служба відомства, передає Укрінформ.

“Законопроєкт передбачає, що відповідальність за розвиток та функціонування стратегічної інфраструктури внутрішніх водних шляхів, у тому числі судноплавних шлюзів, засобів навігаційного обладнання, річкової інформаційної системи та обслуговування фарватеру, буде покладена на єдине підприємство. Для виконання усіх перелічених функцій буде встановлена схема стабільного та достатнього за обсягами фінансування”, - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Мінінфраструктури планує повернути собі контроль над Укрзалізницею

За словами міністра Владислава Криклія, економічний ефект від використання внутрішнього водного транспорту компенсує витрати держави на утримання та реконструкцію річкової інфраструктури.

У повідомленні йдеться, що 21 вересня у відомстві відбулося обговорення законопроєкту.

Під час дискусії Криклій підкреслив, що попри зростання обсягу перевезень річкою Дніпро, потенціал внутрішніх водних шляхів не реалізується у повному обсязі.

«Наша мета - зменшити навантаження на українські дороги, спрямувати частину вантажів на внутрішні водні шляхи. Спираючись на європейський досвід, на базі зауважень більшості представників бізнес-структур, ми запропонуємо заходи додаткового стимулювання внутрішнього водного транспорту, зокрема, вважаємо за доцільне відмовитись від введення річкового збору», - сказав він.

Ваш вибір 'Подобається'.


Десикація сої для якісного та вчасного збору врожаю

Визначити оптимальні терміни збирання врожаю сої непросто, й на те є свої причини – біологічна неоднорідність дозрівання рослин, мінлива осіння погода, забур’яненість дводольними і злаковими видами тощо. Це в комплексі із зараженістю хворобами та пошкодженнями шкідниками може призвести до суттєвих якісних і кількісних втрат майбутнього врожаю.

Щоб їх уникнути, експерти «UKRAVIT» радять обов’язково вдатися до передзбиральної десикації: вона не лише забезпечить рівномірне дозрівання бобів, але й значно полегшить процес збирання врожаю. 

«Щоб забезпечити якісну десикацію сої, ми рекомендуємо застосовувати контактні препарати, – радить керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Адже на відміну від системних препаратів, які забезпечують процес дефоліації, препарати на основі диквату одночасно знижують вологість зерна, зупиняють розвиток та розповсюдження хвороб і знімають проблему забур’яненості посівів. А це, своєю чергою, гарантує максимальний збір вирощеного врожаю без технологічних втрат та запобігає додатковим витратам на досушування зерна».

Читайте також: Формуємо систему підживлення для озимих культур

Значення має й концентрація діючої речовини у препараті, наголошує Олександр. Адже це дозволяє значно зменшити норму застосування засобу і, відповідно, заощадити кошти в перерахунку на 1 га. Тому для передзбиральної десикації він рекомендує обрати препарат Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л): концентрація діючої речовини в ньому є однією із найвищих у порівнянні з аналогічними препаратами в Україні. Це, а також висока якість діючої речовини, обумовлює ряд переваг препарату: він забезпечує швидку дію, здатну проявлятися вже за кілька годин після застосування. А унікальна формуляція з обтяжувачем крапель запобігає зносу робочої рідини з поверхні рослин.

Препарат прискорює достигання сої та сприяє швидшому збиранню врожаю, а також припиняє розвиток і розповсюдження ряду хвороб. При цьому він швидко розпадається на нетоксичні сполуки, тож є безпечним для використання в насінницьких, промислових посівах, а також у посівах, призначених для харчових цілей. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 Знак якості на українських продуктах будуть ставити по-новому

Виробники продуктів і товарів в Україні зможуть порушувати пропорції знака якості, при друку на упаковці. Таке послаблення пропонують ввести чиновники Мінекономрозвитку. Свої ініціативи вони пояснюють проханнями самих підприємців, які скаржилися на постійні причіпки контролюючих органів, пише ubr.ua.

Діючий документ встановлює для них сувору вимогу: при нанесенні на товари знака відповідності державним стандартам (обведеного колом трилисника) їм дозволено змінювати його розмір, але не пропорції.

Навіть найменше відхилення від зазначеної вимоги до цих пір нерідко ставало приводом для застосування обмежувальних санкцій. Хоча на ділі дуже часто невеликі відхилення відбуваються із-за технологічних особливостей самої упаковки. Приміром, її нерівності.

Щоб контролери даремно не «кошмарили» бізнес, в чинні вимоги вирішили внести зміну. І дозволити виробникам та імпортерам порушувати пропорції знака в межах 20%.

В даний момент проект відповідного рішення оприлюднений на сайті Мінекономіки для ознайомлення всіх зацікавлених сторін. Приблизно через місяць його повинні винести на засідання Кабміну і прийняти остаточно.

Ваш вибір 'Подобається'.


Закон про ринок землі: що передбачає та які обмеження існують

Міністертсво розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оприлюднило для обговорення законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до законопроекту, закон набирає чинності з 1 жовтня 2020 року, крім пункту 2 про обмеження, який набирає чинності з дня опублікування цього закону.

Що передбачає проект закону про ринок землі, чому необхідне його відкриття, а також про обмеження і зобов’язання, які пропонуються – читайте в матеріалі.

Чому Україні необхідний ринок землі
У власників земельних ділянок на сьогодні знаходиться 30,7 млн га сільськогосподарських угідь (74 % від площі цих угідь по Україні), зокрема 27,1 млн га ріллі (83,5 % від площі ріллі по Україні).

Відсутність вільного обігу земель має негативні наслідки:

- тіньове використання земель;
- корупція у земельній сфері;
- відсутність конкуренції та заниження ціни орендної плати за землю;
- недоотримання надходжень в місцеві бюджети;
- відсутність іпотечного кредитування під заставу земель.

Земельний мораторій обмежує конституційне право власності на землю. Продовження його дії може стати підставою для констатації Європейським судом з прав людини порушення права на вільне володіння майном, гарантованого статею 1 протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Крім того, раніше двоє громадян України вже зверталися до Європейського суду через порушення їхніх прав. Суд виніс рішення про вжиття урядом України у розумні строки необхідних законодавчих заходів щодо скасування заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення чи істотного зменшення його негативного впливу на правовий статус громадян-власників сільськогосподарських земель.

Хто зможе купувати землю
Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:

- громадяни України;
- юридичні особи України;
- територіальні громади;
- держава.

Крім того:

1. забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки;
2. забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок.

Хто не зможе купувати землю
Купувати землю в Україні не зможуть іноземці та іноземні компанії.

Але є виняток! 

Іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в порядку спадкування за законом, але зобов’язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня набуття права власності.

Які обмеження плануються
Сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності громадянина або юридичної особи України, з урахуванням пов’язаних осіб:

- в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільськогосподарського призначення такої області;
- не повинна перевищувати 0,5% земель сільськогосподарського призначення України.

Які зобов’язання плануються
Відповідно до законопроекту:

- встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки;
- передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав.

Джерело: fakty.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні зібрано 42,4 млн тонн зерна

Так, намолочено 42,4 млн тонн зерна при середній врожайності 40,0 ц/га, в тому числі намолочено:

кукурудзи – 2,7 млн тонн з площі 452 тис. га або 9% до прогнозу;
гречки – 65 тис. тонн з площі 48 тис. га або 71% до прогнозу;
проса – 131 тис. тонн з 71 тис. га або 79% до прогнозу.

Крім того, соняшнику обмолочено на площі 3,4 млн га або 58% та зібрано 7,5 млн тонн зерна при середній урожайності 22,1 ц/га. Сої обмолочено на площі 675 тис. га або 43% до прогнозу та зібрано 1,5 млн га зерна при середній урожайності 22,9 ц/га. Цукрових буряків зібрано 791 тис. тонн з площі 17 тис. га або 8% до прогнозу при середній урожайності 454,3 ц/га.

Щодо проведення осінньої посівної кампанії, то на цю дату озимими зерновими засіяно 1,6 млн га площі або 22% до прогнозу, з них посіяно:

озимої пшениці – 1,5 млн га або 24% до прогнозу;
жита – 52 тис. га або 42% до прогнозу;
озимого ячменю – 61 тис. га або 7% до прогнозу.

Крім того, озимого ріпаку посіяно 984 тис. га або 92% до прогнозу.

Ваш вибір 'Подобається'.


АЧС «поглиблює» продовольчу кризу

Утім найбільший негативний вплив цієї епізоотії став відчутним із серпня 2018-го, коли перші спалахи хвороби зафіксували у Китаї. У 2019-му спостерігається подальша ескалація поширення вірусу АЧС, вплив якої стане відчутним не лише для виробників, перевізників та переробників свинини але й кінцевих її споживачів. Наслідки поширення АЧС у січні-серпні 2019-го року для глобального ринку свинини підсумували аналітики Асоціації «Свинарі України» у вигляді наглядної інфографіки.

Згідно із даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) з 2016-го року і дотепер — вірус АЧС поширився на 54 країни світу. Наразі вільними від хвороби залишаються американські континенти та Австралія. Хоч перші випадки захворювання і виявили в Африці, однак, найбільші втрати вона заподіяла в країнах Азії. Так, Міністерство сільського господарства Китаю заявило про скорочення поголів’я свинини понад 32,2% в липні у порівнянні із відповідним періодом минулого року. А у В’єтнамі, де перший випадок хвороби виявили вже в лютому 2019-го, в ході ерадикації ліквідували вже понад 4,5 млн свиней.

Сукупні втрати поголів’я свиней, за вісім місяців 2019-го в країнах в цілому перевищують 130 млн гол., що складає 17% від сукупної кількості цих тварин в світі. Такі величезні втрати еквівалентні 19 млн т. свинини забійної маси або ж – середньорічному споживанню свинини для понад 1 млрд людей.