182818
178171

В Україні побудують найбільшу зернову баржу

Проект D-6000 виконують для «Світловодського річкового терміналу» холдинг «АгроВіста».

«У січні 2020 року підписали контракт і приступили до реалізації унікального проекту – будівництва найбільшої несамохідної баржі в своїй історії: її вантажопідйомність становить 6000 т, подібних барж в Україні раніше не будували», – вказали в холдингу «АгроВіста».

Максимальна довжина судна – 127,6 м, ширина – 16,30 м, осадка – 3,80 м. Надводний габарит порожнього судна – 6,70 м, водотоннажність в прісній воді 6000 т, в морській воді на осадку 3,80 м – 7418 т.

Баржа проекту D-6000 відноситься до типу «річка-море» і призначена для перевезення зернових вантажів. На судні буде два трюму загальним обсягом 8000 м3, що дозволить перевозити одночасно дві різні партії вантажу.

Баржу планують здати в експлуатацію «Світловодському річковому терміналу» у другій половині 2020 року.

«Будівництво нової баржі є продовженням реалізації стратегії холдингу «АгроВіста» по розвитку і управління власною логістикою, доставки вантажів по річках України в глибоководні порти, на рейдову перевалку, скорочуючи обсяги перевезення залізничним і автотранспортом, витрати на перевезення», – зазначив директор компаній «Гермес Трейдінг» Юрій Скічко.

Джерело: прес-служба УЗА

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українці надають перевагу коньяку вітчизняного виробництва

Українці, як правило, купують коньяк вітчизняного виробництва. Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Так, у 2019 році продажі коньяку українського виробництва у роздріб склали 3 млрд 460 млн грн, що становить 65,6%. Решта 34,4% - імпортний продукт.

Загалом, у 2019 році українці спожили 788 тис. дал. коньяку. І витратили на це 5 млрд 273 тис. грн.

За рік споживання коньяку в Україні зросло на 13,5%.

Ваш вибір 'Подобається'.


Експорт українського зерна перевищив 46 млн тонн

Згідно з оперативними даними Інформаційно-аналітичного порталу АПК, з України з початку поточного сезону станом на 1 квітня на зовнішні ринки відвантажено 46,038 млн тонн зернових і зернобобових, що практично на 8,453 млн тонн перевищує аналогічний показник попереднього МР.

Зокрема, експорт української пшениці за звітний період склав 17,867 млн тонн (+4,426 млн тонн), ячменю – 4,346 млн тонн (+1 млн. тон), жита – 8 тис. тонн (-80,2 тис. тонн), кукурудзи – 23,297 млн тонн (+3,14 млн тонн).

Крім того, поставки борошна з України до 1 квітня досягли 274,6 тис. тонн (+67,7 тис. тонн), з яких пшеничної-273 тис. тонн (+66,1 тис. тонн).Нові фуд-тренди: як виростити мікрозелень у домашніх умовах?

Про це пише propozitsiya.com.

Ми замовили спеціальні набори й спробували створити на своїх підвіконнях мінігрядки з модним нині мікрогріном. Мікрозелень, яку ще називають мікрогрінон, не варто плутати із зеленню в горщиках. Це інший метод вирощування відомих рослин за абсолютно новою технологією — максимальна вегетація настає максимум через 10 днів із моменту проростання насінин. Отже, мікрогрін — це маленькі паростки з двома-трьома листочками, які містять силу-силенну корисних речовин та мікроелементів. За словами дієтологів, при систематичному вживанні вони стимулюють ріст клітин людини, відновлюють та омолоджують організм, зміцнюють імунну систему. Крім того, мікрогрін багатий на клітковину, яка засвоюється на 98%, на відміну від жорсткої клітковини рослин, вирощених за класичною технологією. І, як результат — вона не зашлаковує організм.

Посівний матеріал представлений широким спектром овочів та зелені. Це люцерна, горох, соняшник, редька і редиска, гірчиця, льон, цибуля, рукола, буряк, капуста, броколі, дайкон, базилік, конюшина, пшениця, ячмінь, овес, лобода, крес-салат тощо. Вирощувати мікрогрін можна трьома різними способами: на сітці, лляних килимках чи ватині та на компості. Для свого експерименту ми зупинилися на другому варіанті, замовивши в одному з Інтернет-магазинів спеціальні набори для вирощування мікрозелені по 60 гривень. В кожному: прозорий пластиковий бокс із кришкою, два лляних килимки та дві упаковки насіння, розрахованих на два врожаї.

Вирішили вирощувати мікрогрін крес-салату та червоного редису. Згідно з інструкцією в наборі насіння крес-салату висіяли на зволожений килимок, розмістивши його перед цим у пластиковому боксі. Тобто рослини ростуть абсолютно без землі, вкорінюючись у спресовані волокна льону. Що ж до редису, то в нього насінинки мають більший розмір, і їх перед висаджуванням потрібно попередньо замочити на 30 хвилин у воді кімнатної температури.

Наступний етап – накриття боксу кришкою та його розміщення в теплому місці на 2-4 дні. Важливо не забувати провітрювати насіння двічі на день, адже в іншому випадку воно згниє. Всі зернятка у нас проросли навіть швидше, ніж зазначено в інструкції, а схожість була стовідсотковою!

Після цього ми переставили контейнери на підвіконня й зрошували наш «город» із пульверизатора один-два рази на день відстояною водою. Перший врожай зібрали вже через тиждень, коли мікрогрін досягнув 5-8 см заввишки. Процес легкий та захопливий, освітлення рослинам потрібно небагато. Тому вирощувати їх можна навіть у холодну пору року, коли світловий день короткий.

Познайомившись із мікрозеленню ближче, ми зробили висновок, що для її пророщування не обов’язково купувати спеціальні бокси та набори. Рослинки чудово почуватимуться в будь-яких ємностях. Це можуть бути квіткові контейнери, одноразовий посуд та навіть коробки з-під молока. Мікрогрін краще поливати шляхом обприскування з пульверизатора, щоб не пошкодити тендітні стебельця. Насіння ж можна купити звичайне: на вагу, або в маленьких стандартних упаковках. Воно нічим не відрізняється від того, що надіслали нам у наборах для вирощування мікрозелені.

Що ж до використання, то мікрогрін можна додавати в салати, йогурти, до кисломолочного сиру, густо кришити його в готові супи, пасту, піцу, робити з ним бутерброди та зелені коктейлі (з кисломолочними напоями, томатним соком, овочевими смузі).

Кожна рослинка має свій унікальний смак. Любителі мікрозелені запевняють, що найсмачнішим є соняшник. Його паростки дуже схожі на насіння. Не меншою популярністю користується кукурудза та горох — ця молода зелень неймовірно соковита та солодка. Зрізаний мікрогрін зберігається не більше трьох діб при температурі 5-8°С.

Ваш вибір 'Подобається'.


Закон про органічне виробництво має повноцінно запрацювати через кілька місяців

Сергій Глущенко, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, розповів про законодавчу ситуацію в органічному секторі під час IV Міжнародного «Конгресу Органічна Україна 2020» під назвою «Перезавантаження. Актуалізація органічних брендів», що проходить 2–4 квітня в режимі онлайн.

Він зазначив, що Закон України  “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції” від 10.07.2018 N 2496-VIII мав вступити в дію в серпні 2019 року.

«На жаль, до вступу його в дію не всі підзаконні акти були розроблені та прийняті. Залишаються неприйнятими ще сім підзаконних актів, серед них постанова Кабінету міністрів та три накази, які зараз погоджуються з центральними органами виконавчої влади. Думаю, в перспективі двох місяців вони будуть прийняті. Паралельно йде підготовка ще кількох наказів. Вони будуть готові через два-три місяці. Після цього всі законодавчі вимоги будуть сформовані й це стане фундаментом для подальшого розвитку нашого органічного сектору».

Водночас Сергій Глущенко зазначив, що свої корективи може внести поточна ситуація з коронавірусом, яка відволікає чиновників на вирішення нагальних питань.

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Миколаївщині фермерське господарство незаконно користувалось 56 га сільгоспземель

Про повідомляє пресслужба Прокуратури Миколаївської області.

Вказані земельні ділянки у 1993 році надані фізичній особі на підставі державного акта на право постійного користування, проте у 2014 році особа померла, як наслідок, право користування припинилось, а земельні ділянки мали бути повернуті у розпорядження держави.

Однак, незважаючи на це, земельні ділянки використовувались фермерським господарством за відсутності будь-якої правової підстави, що залишилось поза увагою відповідного органу виконавчої влади в сфері земельних відносин.

У зв’язку із чим місцева прокуратура відреагувала на порушення вимог законодавства та інтересів держави шляхом пред’явлення до суду позову про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом та повернення земельних ділянок, який. задоволено у повному обсязі.

На теперішній час земельні ділянки за актами приймання-передачі повернені у розпорядження Олександрівської об’єднаної територіальної громади.

Джерело: agro-yug.com.ua