178171

В Україні подешевшало м'ясо

Про це повідомляє інфляційний барометр станом на 18 червня, передає УНН.

Зокрема, курятина подешевшала на 3% — до 93,6 грн за кілограм. У той же час свинина впала в ціні на 0,4% і коштує тепер в середньому 104,2 грн за кілограм. Досить відчутно подешевшала яловичина — на 4,2% до 118,9 грн за кілограм продукту.

Протягом минулого тижня також впали в ціні крупи гречані — на 0,4% до 20,8 грн за кг, макарони — на 2,2% до 40,7 грн за кг, сметана — на 0,9% до 55,3 грн за кг, хліб пшеничний — на 2,4% до 8,3 грн за кг.

Водночас відбулося незначне подорожчання рису — на 1,8%, до 28,1 грн за кг, масла — на 1,3%, до 186,5 грн за кг, ковбас — на 1,3%, до 167,9 грн за кг.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Як український фермер налагоджує виробництво популярного в світі делікатесу

Тепер він кожен ранок починає з обходу ферми. У Тараса Мазура нині під опікою цілий тваринницький комплекс. Він розвиває напрям із виробництва м’ясної худоби, пише uatv.ua.

Бики, корови, вівці та кози – кожен вид і породу спеціально шукали, відбирали, заселяли. Три роки пішло на розвиток стада ферми.

“Це була фактично запущена ферма пострадянського періоду, зруйноване приміщення, все заросло. І переді мною стояло завдання розробити стратегію і план з втілення розведення як овець і великої рогатої худоби, так і птахівництва в майбутньому”, – говорить фермер.
“Вирішили імпортувати з-за кордону поголів’я з племінних господарств, яке має правильну генетику. Вся худоба досить добре пристосувалася до наших умов, і ми зараз нарощуємо поголів’я”, – розповідає фермер. До статусу репродуктивної ферми господарству Тараса Мазура ще далеко, але тут уже пробують схрещувати породи за канадською технологією.

Ідея-фікс у Тараса – мармурове м’ясо. Виробництво такого делікатесу в Україні налагоджено ще мало. Тому він прагне зайняти лідируюче місце в цій ніші.
“Ми вирішили нарощувати поголів’я видів, які мають схильність до мармурового м’яса. Це і стейки, і ребра для приготування страв. Мармурове м’ясо – це коли в м’язах є такі прошарки, які під час приготування тануть і надають соковитість”, – ділиться український фермер.

Мармурове м’ясо багатше за звичайну яловичину на вміст азотистих екстрактних речовин, пантотенової кислоти, біотину. Такі речовини підсилюють секреторну функцію препарату травлення і допомагають кращому засвоєнню їжі. М’ясо активно сприяє виведенню шкідливих для організму речовин.

Мета Мазура – досягти такої якості мармурового м’яса, як у Новій Зеландії, Канаді.

Власники "Гаврилівських курчат" вийшли під заставу та готові боротися за свій бізнес

Про це повідомив "Економічній правді" адвокат Марини Сігал Сергій Вернидубов.

"Апеляційний суд зменшив розмір застави до 5 млн грн по кожному з учасників справи", - сказав адвокат.

Розмір застави для Івана Зозулі – керівника одного із структурних підрозділів "Агромарсу" – так само знижений з 84 млн до 5 млн грн.

Марина Сігал була звільнена з-під варти з внесенням застави в 90 млн грн в понеділок, 11 червня.

Адвокат додав, що сьогодні з-під варти мають бути звільнені Євген Сігал та Іван Зозуля.

Наразі слідство триває.

Власників птахофабрики правоохоронці затримали за підозрою в організації пташиного могильника та забрудненні навколишнього середовища на Київщині.

У ГПУ розповідають, що викрили "численні факти порушення" правил екологічної безпеки та санітарних норм аграрним холдингом, який задля заощадження коштів, замість переробки та утилізації, організував утилізацію відходів шляхом їх захоронення на земельних ділянках та створення сміттєзвалищ-могильників.

Крім того, зазначається в повідомленні, підприємство викидає в повітря надмірний об'єм забруднюючих речовин.

Забруднення земельних ділянок "Агромарсом" оцінено слідством у 19 млн грн збитків, викиди забруднювальних речовин без відповідних дозволів — у 36 млн грн, а збиток за незаконний видобуток природних ресурсів — у 197 млн.

Ваш вибір 'Подобається'.

Польський фермер придумав оригінальний спосіб продажу полуниці

У Польщі в розпалі сезон полуниці. Хоча традиційно день у день ціна на кілограм цих ягід зменшується, за словами Пітера Пандера, полуничного фермера з Джечковице (Jejkowice), він придумав спосіб зробити ціну продукту ще дешевше, але при тому не розоритися, пише gopoland.net.ua.

Петро Пандера займається вирощуванням полуниці вже більше 30 років. В минулому році вирішив зробити незвичайний крок — він почав запрошувати жителів Рибника і його околиць збирати полуницю самостійно на поле, а за зібрані ягоди клієнт платив більш низьку ціну, ніж на ринку.

Це відповідь на кілька проблем польських сільгосппідприємств, адже останнім часом важко знайти потрібну кількість працівників для збору врожаю. Полуниця дозріває одночасно і знайти велику кількість працівників відразу дуже складно, тим більше працювати треба по 12 годин в день.

«Всі скаржаться на відсутність бажання збирати полуницю. Ви повинні розраховувати на свою сім'ю — близьку, іноді й саму далеку», — пояснює Петро Пандера.

До речі, аналогічна система працює, зокрема у Великобританії, а також в Чеській Республіці. «Люди приїжджають збирати полуницю цілими сім'ями. Бувають випадки, коли на плантації 50-70 чоловік в день. Люди щасливі», — говорить виробник. Такі покупці можуть збирати до 300 кг ягід за один день.

В Україні скоротилося виробництво молока і м'яса, яєць — збільшилось

Про це свідчать дані Державної служби статистики, пише milkua.info.

Виробництво яєць за п'ять місяців зросла на 2,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року — до 6,586 млрд шт.

Виробництво м'яса (у живій вазі) в січні-травні скоротилося на 0,9% — до 1,326 млн т.

Для довідки: за даними офіційної статистики, виробництво молока в Україні в 2017 році скоротилося на 0,5% в порівнянні з 2016 роком — до 10,329 млн тонн, м'яса (в живій вазі) — на 0,4%, до 3,259 млн т. Виробництво яєць в 2017 році зросло на 3,2% — до 15,578 млрд шт.

Ваш вибір 'Цікаво'.

США скасують мита на українські добрива

Про це повідомило Мінторгівлі США, передає агентство Інтерфакс-Україна, пише НВ. 

Зазначається, що перегляд мита був ініційований 1 травня цього року, проте заяви від внутрішніх виробників не надійшли.

Відомство уточнює, що офіційне повідомлення про такі підсумки перегляду буде опубліковано 18 червня.

Нагадаємо, що антидемпінгове мито було введено 12 вересня 2001 року в розмірі 156,3% відносно концерну Стирол і всіх інших українських підприємств.