В Україні подорожчала цибуля

Про це повідомляють фахівці сервісу “Інфо-Шувар” на основі даних власного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках України.

Згідно цього моніторингу, з початку поточного тижня на майданчику найбільшого оптового ринку Західної України ОРСП “Шувар” цибуля зросла в ціні більш, ніж на 45% і, станом на 24 липня 2018 року, вже пропонується в діапазоні 5-7,5 грн/кг (0,16-0,24 EUR/кг).

На ринку “Столичний” у Києві та “Нежданний” у Херсонській області цибуля сьогодні пропонується по 5-6 грн/кг (0,16-0,19 EUR/кг).

Експерти “Інфо-Шувар” пояснюють - зростання ціни на цибулю пов’язане із періодом міжсезоння : збирання озимої цибулі закінчилось дещо передчасно, а збирання врожаю цибулі, яку фермери сіяли в цьому році , розпочнеться лише за 7-10 днів. До того ж, на минулому тижні збиранню врожаю на Півдні заважали дощі. Саме з цих причин, пропозиція цибулі на ринку України помітно зменшилася, а ціни, як наслідок, пішли вгору. В господарствах Півдня цибуля дорожчає майже кожного дня і, станом на сьогодні, деякі фермери вже здійснюють продажі по 4,0-4,5 грн/кг (0,13-0,15 EUR/кг). Слід зазначити, що попри помітне подорожчання впродовж останніх днів, цибуля в Україні все ще залишається майже на 20% дешевшою , у порівнянні із минулим роком.

Для порівняння у сусідній Польщі цибуля сьогодні коштує в межах 0,9-1,3 zl/кг (0,21-0,3 EUR/кг).

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Для відкриття найбільшої в Україні акваферми знадобилось $300 тисяч

 Власник однієї з найбільших в Україні акваферм Леонід Осадчий стверджує, що для її відкриття потрібно було $300 тис, пише kurkul.com.

«У мене таких грошей відразу не було. Виклав таку суму десь за перші роки роботи», — розповідає він.

За словами власника ферми, раніше соми користувались попитом у Горлівці на Донбасі, люди були звиклі. Проте з часів війни продажі впали на 70%. Зараз найбільший збут іде у Київ і Одесу. Гуртова ціна 55 грн/грн при собівартості 37 грн/кг. Попит у регіонах різний, люди більш звикли до коропа. Леонід Осадчий каже, що краще продається продукція літом, коли відсутня інша ставкова риба.

Леонід Осадчий раніше мав хобі – ставкове господарство. Займався вирощуванням коропа і товстолоба. Одного розу шість років тому він по телевізору побачив, як у Європі вирощують рибу на аквафермах. Ось і вирішив побудувати окремий басейн невеликого розміру на ставку. У той час для риби були відсутні спеціалізовані корми. Це була найскладніша обставина. Зараз є французький виробник кормів для риби, який має філію у Корделівці Калинівського району Вінницької області.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Івано-франківець збудував ферму на місці старого радгоспу і вирощує свиней там по 500 кг

Про це пише agroday.com.ua.

Оскільки радгосп розпався давно, багато чого було розграбовано, а територія поросла чагарниками. Тому Козоріз зі своїми братами взявся не лише за відновлення приміщень, але й за боротьбу із заростями.

Брати придбали «Білоруса», докупили приміщення. Земельні ділянки почали засівати пшеницею, ячменем та соєю. Купили і п’ятьох свиноматок.

Оскільки досвіду у аграрній справі у чоловіка не було, про усі тонкощі дізнавався з Інтернету.

Потім сталася революція і чоловік став активним волонтером, а вже згодом добровільно пішов на фронт. Справи по господарству передав братові, а коли повернувся почав працювати зі ще більшою наснагою.

Зараз ферма обробляє близько 200 га угідь та утримує 300 свиней, вага яких сягає більше 500 кг. У відреставрованих приміщеннях ферми свині розподілені за породами, віком та статтю. За ними ведеться цілодобовий відеонагляд.
Крім того, у приміщенні ферми завжди грає музика. Як стверджує Козоріз, для свиней, хоча і персонал не має нічого проти. А персоналу тут, слід зазначити, крім самого фермера, ще дві людини.

Зупинятися на досягнутому фермер не збирається і говорить, що на місці бетонного каркасу, що є поруч, скоро з’явиться корівник.

Органічні продукти: як обманюють українців і що незабаром зміниться

Полиці в магазинах нерідко рясніють продуктами з написами "біо", "еко", "органік" і так далі. Але далеко не всі з них відповідають дійсності: дуже часто виробники просто ліплять ці ярлики, щоб споживачі думали, ніби купують органічний, а значить, безпечний продукт.

Нещодавно у Верховній Раді прийняли законопроект, який повинен врегулювати ринок "органіки" і впровадити контроль використання вищезазначених маркувань. Сайт "Сегодня" пояснює, що це означає для споживачів, яких змін у цій сфері можна очікувати, і про що потрібно знати виробникам.

Чому маркування на продуктах найчастіше брешуть
Новий закон фактично забороняє безпідставне використання таких маркувань, як "біо", "еко", "органік", які масово прописують на безлічі товарів, починаючи від алкоголю і закінчуючи миючими засобами. Найчастіше це звичайна спекуляція, спроби виділитися серед конкурентів і змусити споживачів купувати саме цей товар, який, нібито, називають екологічним. Давайте розберемося, що ж означають найпоширеніші маркування.

Так, маркування "еко", означає, що продукт був виготовлений в екологічно чистій місцевості і без використання хімічних речовин. Тобто виробництво такого товару не повинно шкодити людям і навколишньому середовищу. Але зараз, в кращому випадку, таке маркування говорить про те, що дана продукція завдає менше шкоди навколишньому середовищу, ніж аналогічні товари інших виробників. Правда, зробити висновок, що товар з таким написом повністю безпечний, натуральний і корисний, ніяк не можна.

Також це означає, що продукт виготовлений без генетично модифікованих організмів (ГМО). До слова, таке маркування теж дуже часто можна зустріти на упаковках. В принципі, ГМО в малих дозах може міститися в злакових (рис, пшениця, кукурудза), різних коренеплодах (картопля, буряк і т.д.), а також в томатах, арахісі, насінні соняшнику, полуниці тощо Важливо розуміти, що суть ГМО в тому, що в генетичний код цих організмів впроваджують гени інших, чужорідних. Це робиться для того, щоб підвищити урожай, додати продукту якихось корисних якостей і т.д.

Однак в деяких продуктах просто не може бути генно-модифікованих організмів. Наприклад, у воді, спиртні напої, цукор, солі, м'ясі та рибі (в тому випадку, якщо не використані корми з ГМО). Тому такі маркування на багатьох продуктах абсолютно безглузді.

Маркування "органік" більш жорстке, ніж "еко", адже воно означає, що продукт, в першу чергу, не несе ніяких ризиків для споживача. Це повинна бути продукція, в якій немає хімічно синтезованих консервантів, барвників, ароматизаторів, стабілізаторів, вона проводиться без використання шкідливих технологій. Якщо ж мова йде про тваринництво, в такому випадку "органік" забороняє використання антибіотиків, гормонів, стимуляторів росту.

Це серйозне маркування, яку можна використовувати тільки після спеціальної сертифікації, тому за нею і потрібен особливий контроль.

Що зміниться: штрафи і заборони
Через безконтрольне використання виробниками таких маркувань і був розроблений законопроект, який вступить в силу через шість місяців після його публікації.
Головні новаторства закону не тільки в тому, що він забороняє використовувати позначення і написи на кшталт "органічний", "екологічний", "органік", "біо", "еко" при відсутності сертифікату, який доводить приналежність до органічного виробництва, а й у тому , що порушення таких правил спричинять за собою серйозні штрафи.

Так, органічними не можна буде називати продукти, які вирощені на власному городі, тому що у них обов'язково повинен бути відповідний сертифікат. Відповідати за це будуть органи сертифікації, які повинні бути акредитовані в Національному агентстві акредитації. Але навіть після того, як виробник отримає сертифікат, що його продукція дійсно може називатися органічною, підтверджувати це потрібно буде кожні 15 місяців.

Що стосується штрафів, то відповідальність передбачена не тільки для виробників, але і для реалізаторів продукції без належних сертифікатів. Так, за невиконання або несвоєчасне виконання законних вимог щодо усунення порушень для операторів ринку вводяться штрафи:

- для юридичних осіб вісім мінімальних зарплат – зараз це 29 784 грн,
- для фізичних осіб підприємців п'ять мінімальних зарплат – 18 615 грн.

Такі ж штрафи торкнуться і виробників, який будуть маркувати продукцію словами "еко", "біо", "органік" і т.д. без наявності належного сертифіката. Але максимальний штраф для інших осіб, наприклад, магазинів, торгових мереж, супермаркетів, за реалізацію продукції з неправильною маркуванням складе всього сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1700 грн на даний момент.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.

На Київщині виготовляють йогурти, сири та морозиво із молока французьких кіз

Перші кози та козлики приїхали сюди із Франції три роки тому для продовження племінного господарства. Є альпійська та зааненська породи. Їхнє молоко принципово відрізняється від того, що дають звичайні кози. Воно має кращий вітамінний склад, а козячого запаху в молока немає, пише Український інтерес.

На фермі перебуває  майже 1,5 тисячі тварин. Ферма дала 40 робочих місць для місцевих мешканців. Працівники досвідчені: коли запускали виробництво, вони пройшли тримісячне стажування у Франції. Є також можливість дуальної освіти для студентів. Молоді та амбіційні вчаться працювати у цеху, улітку працюють на виїзних торгівлях.

“Небагато таких невеликих заводів, котрі, як цей, можуть приймати студентів і їх навчати. Ми тут отримали великий досвід під час переддипломної практики, а після закінчення університету лишилися працювати. Кожен працівник вміє все робити на кожному етапі. Ми слідкуємо за температурою, приймаємо, фасуємо”, – каже нещодавня практикантка Тетяна.

Молоко від французьких кізочок виробник перетворює на різноманітні сири. Наприклад, є продукт із пажитником – травою, котра смакує, як горіх. Вистигають, вони залежно від виду, десь 60-80 днів.

Тверді сири виготовляють у великих головках по 7-8 кілограмів і дозрівають вони у спеціальних камерах: іноді понад року. Мають структуру, схожу до пармезану, та специфічний смак. Є сири з пліснявою, козячий палінс. Камамбер у золі з натуральних фруктових дерев зацікавлює, передусім, гурманів. Ціни від 350 до 480 гривень за кілограм сиру.

Виготовляють також питні йогурти з різними смаками. У продукції лише закваска, молоко і натуральний наповнювач. З козячого молока тут роблять навіть сметану та морозиво. Ціна на кисломолочну продукцію – близько 30 гривень. Продається товар у спеціалізованих магазинах, супермаркетах та екокрамничках. Експорту за кордон поки немає, та виробник має дуже амбітні плани.

Канадці заробляють на безалкогольному, але психотропному пиві з канабісу

Це означає, що він усе ж приносить шкоду здоров’ю, пише agroday.com.ua.

Винахідники запевняють, що  пиво — унікальне, адже його варять з стебла та кореня рослини. А все, що було до цього — звичайне ячмінне пиво з додаванням канабісу.

Спочатку експерементаторів охоплювали сумніви, адже перші проби були нестерпними на смак. Інколи навіть нагадували гнилі брокколі. Але врешті-решт правильна комбінація хмелю, води, дріжджів і канабісу дала свій результат. Вони вважають, що це — гарна альтернатива алкоголю.

Винахід породив ідею будівництва заводу вартістю $50 млн, який претендує стати першим підприємством у світі, що вироблятиме пиво з канабісу з додаванням різноманітних ароматизаторів (лагер, стаут, ель).

Відкривачі незвичної рідини ризикнули зробити такий крок, спираючись на досвід Колорадо (США). Там справжній ажіотаж спричинило додавання марихуани до продуктів. Останні приносять прибутки, які вимірюються мільярдами.