174499

В Україні подорожчав хліб

В Україні подорожчав хлібний кошик. Від початку року його ціна зросла на 9% або на 5 із половиною гривень. Зараз його загальна вартість – трохи більше 63 гривень, пише УНІАН.

"Пшеничний хліб з борошна вищого ґатунку додав у ціні півтори гривні і коштує майже 20 гривень. На стільки ж подорожчав житній хліб і зараз коштує 16 із половиною гривень. А батон подорожчав на 80 копійок, його ціна – 11 гривень за півкілограма", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, однією з головних причин здорожчання став дефіцит пшениці 2-го і 3-го сортів, яку використовують для виробництва борошна.

Посуха на початку літа та надмірна кількість вологи у липні негативно вплинули на якість зерна.

Окрім того, вартість хліба зросла через підвищення цін на газ і зарплат пекарів.

Державний агрогігант збільшить поставки зерна до Китаю

4 жовтня 2018 року у Державній продовольчо-зерновій корпорації України відбулась офіційна зустріч між в.о. голови Правління Іриною Марченко та Президентом Китайської національної корпорації машинної промисловості та генеральних підрядів (ССЕС) пані Ян Цзін. Про це інформує прес-служба ДПЗКУ.

Під час зустрічі пані Ян Цзін відзначила, що китайська сторона задоволена позитивною динамікою розвитку співпраці з ДПЗКУ протягом останнього часу та налаштована на подальше взаємовигідне співробітництво.

«В ході перемовин ми обговорили потенціал розвитку торгівельних відносин між нашими компаніями та домовилися щодо збільшення обсягів поставок та асортиментних позицій зернових культур та продуктів їх переробки на адресу китайського партнера», - повідомила Ірина Марченко.

Ірина Марченко запевнила, що держкорпорація налаштована на збереження принципів взаємовигідного партнерства між сторонами, а також вбачає перспективу у розширенні торгівлі та реалізації спільних з ССЕС проектів.

За результатами зустрічі сторони обговорили питання майбутнього робочого візиту керівництва ДПЗКУ до КНР в листопаді 2018 року, в рамках якого планується проведення низки зустрічей з представниками ССЕС та підписання Меморандуму про розширення співпраці у сфері зернопереробної галузі та реалізації нових спільних проектів.

Вчені перетворюють дику рослину в перспективну ягідну культуру

Дослідники з США застосували CRISPR, щоб перетворити дику рослину в перспективну ягідну культуру. Раніше процес займав століття - а тепер досить пари років, пише agrarii-razom.com.ua.

CRISPR вже сьогодні використовується, щоб надати звичним сільгоспкультурам нові властивості - наприклад, збільшити розмір плодів або поміняти їх колір. Однак генне редагування здатне на більше: з його допомогою можна одомашнити дику рослину з нуля всього за кілька років - а не століть, як при традиційній селекції.

Доказом цього служить історія суничного фізалісу Physalis pruinosa - рослини з родини пасльонових, що росте в Центральній і Південній Америці. На відміну від деяких інших фізалісів, цей вид досі вирощували лише нечисленні місцеві жителі, відзначає Science Daily.

Щоб суничний фізаліс став популярнішим, його плоди зробили більшими, а також підвищили врожайність. Для цього вчені вивчили геном рослини, виявили цільові гени і відредагували їх за допомогою CRISPR.

У своїй роботі дослідники спиралися на знання про генетику томатів - родичів фізалісу із родини пасльонових, повідомляє New Atlas. Знаючи, які гени відповідають за певні властивості помідорів, можна було маніпулювати ними і у фізалісу. Надалі команда має намір поліпшити і інші характеристики рослини - наприклад, колір і смак.

На думку вчених, в найближчому майбутньому суничний фізаліс може стати популярною ягідної культурою, здатної потіснити звичні вишню і ожину.

Однак поки невідомо, коли рослина вийде на ринок: у рослин, виведених за допомогою CRISPR, є труднощі з регулюванням.

Дослідники сподіваються, що їх робота надихне колег звернути увагу на інші локальні культури, наприклад, коров'ячий горох або ТЕФ. У наші дні, коли виробники їжі борються за підвищення врожайності в умовах мінливого клімату, запорукою успіху може стати використання різноманітних і незвичайних рослин.

Цибуля в Україні оновила ціновий рекорд

Про це повідомляють аналітики EastFruit

Згідно з даними щоденного моніторингу експертів, ця продукція на українському ринку за тиждень подорожчала на 10-15%.

Зокрема, сьогодні ціни на цибулю в південному регіоні країни вже формуються в межах 6-7 грн/кг ($0,21-0,25 за кг) в залежності від якості і обсягу партії. В інших же регіонах ціни і зовсім доходять до 7,5 грн/кг ($0,27 за кг).

За словами гравців ринку, знову підвищити ціни фермерам вдається за рахунок ряду факторів. Перш за все, цьому сприяє активізація експортного попиту: український цибулю на сьогоднішній день активно закуповують компанії з Молдови, а також Румунії. 

Крім того, досить стабільною залишається і торговельна активність на внутрішньому ринку. При цьому більшість господарств уже завершили збиральні роботи, в результаті чого пропозиція продукції з поля різко скоротилася.

Варто зазначити, що в результаті чергового подорожчання цибуля в Україні вже коштує в 2-2,5 рази дорожче, ніж на початку жовтня 2017 року. Більш того, ціни на цю продукцію знову досягли рекордних показників для даного періоду. При цьому, гравці ринку впевнені, що передумов для змін цінових тенденцій поки в уже згадуваному секторі немає і при збереженні поточних темпів збуту цибуля буде дорожчати і далі.

На Київщині згоріло 15 тонн насіння соняшника

Про це повідомив прес-центр ГУ ДСНС у Київській області, передає УНН.

"Внаслідок пожежі вогнем було знищено 15 тон насіння соняшника та пошкоджено внутрішнє оздоблення сушарки", - йдеться у повідомленні.

Сигнал про подію надійшов до оперативно-диспетчерської служби Бориспільського району у четвер, 4 жовтня, о 23:37. Як зазначається, пожежа сталась у с. Мирне на вулиці Фермерська.

На місце події негайно виїхали рятувальники 23-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Бориспіль, 27-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Переяслав-Хмельницький, 24-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Баришівка та МПО с. Мирне, с. Любарці, с. Рогозів, с. Сошників,  с. Старе.

По прибуттю на місце виклику розвідкою встановлено, що горить насіння в приватній стаціонарній сушарці.

Пожежу було локалізовано о 01:30 та повністю ліквідовано о 03:20.

Економічне зростання в Україні прискорилося завдяки ранньому збору врожаю – Світовий банк

Зростання валового внутрішнього продукту України у другому кварталі цього року до показника 3,8% викликане аномально раннім збором урожаю, але до кінця року цей ефект буде знівельовано, тому за підсумками всього 2018 року зростання ВВП становитиме 3,3%, а не на 3,5%, як раніше прогнозував банк.

Про це під час презентації економічного прогнозу для України заявила економіст Світового банку у справах України Анастасія Головач, пише УНІАН.

«Економічне зростання в Україні прискорилося в першому півріччі 2018 року до 3,5%. І це вище, ніж початкові очікування. Сталося це завдяки тому, що у другому кварталі економіка зросла на 3,8%, і основною природою цього зростання був аномально ранній урожай. Тому ми очікуємо, що ефект від цього фактора буде в якійсь мірі знівельовано у другій половині року, і зростання ВВП у 2018 році буде 3,3%», - сказала вона.

Нагадаємо, у квітні Світовий банк прогнозував зростання реального ВВП України в 2018 році на 3,5%, що відповідає колишнім прогнозам, оприлюдненим у жовтні 2017 року.