В Україні пропонують створити Національну земельну установу
Щоб зняти напругу з земельними питаннями, необхідно створити нову Національну земельну установу. Про це у своїй статті для DT.UA пише доктор економічних наук Олександр Ковалів.
"Аграрний сектор економіки, як і інші, не може розвиватися автономно — без комплексної політики держави... Національна земельна установа буде мати свій бюджет і рентний банк у своєму складі і виконувати багатоцільові функції та завдання. Передбачається, що кошти у вигляді прибутку (доходу) від права на загальнонаціональну власність, які будуть надходити в бюджет Національного земельного установи України, мають зараховуватися на спеціальні рахунки у таких пропорціях: на державному рівні — 30%; на обласному рівні та рівні республіки Крим — 10; на районному (в розрізі рад базового рівня) — 60%, а з територій міст обласного підпорядкування, м. Києва і м. Севастополя — у пропорціях: на державному рівні — 40%; на рівні міст (в розрізі рад базового рівня, якщо такі будуть існувати) — 60", - пропонує автор.
Кошти структури будуть використовуватися на реалізацію реформ.
"Засоби повинні використовуватися в основному на заходи з реалізації реформ, в тому числі на підтримку і стимулювання ініціатив фізичних осіб, будуть спрямовуватися на реалізацію національної регуляторної політики проведення земельної реформи і грати роль стимулятора розвитку господарської ініціативи, підприємництва і оздоровлення навколишнього середовища", - вважає автор.
Скільки податківці виплачують відшкодувань? (Інфографіка)

Якщо концептуально питання із бюджетним відшкодуванням вирішено: як його отримати? Відомо, що бюджетне відшкодування виплачується не всім одразу, а в межах коштів на казначейському рахунку. Практика відшкодування насправді досить непогана у поточному році, особливо після того, як був впроваджений новий реєстр, податківці звітують на своєму сайті, що за станом на 1 листопада 2017 року, виплачено 97,3 млрд гривень. Цифра вражаюча, особливо, якщо порівнювати із минулорічними показниками: 52,3 млрд гривень. Навіть з урахуванням інфляційної складової і валютних коливань, очевидно, що цьогорічний показник значно вищий.

Урядовці наголошують на тому, що новий реєстр претендентів на бюджетне відшкодування - є їхнім головним антикорупційним надбанням. Але, незважаючи на це, все ще залишається цифра трохи більше півмільярда гривень, які лишаються невідшкодованими. Причина цього полягає у:
наявністі судових спорів;
необхідності перевірок за нововиявленими обставинами;
інформації від правоохоронних органів стосовно підприємств, які претендують на бюджетне відшкодування.

Чинники, що впливають на отримання підприємствами бюджетного відшкодування:
планові та позапланові перевірки підприємств (тільки по Києву більше 12,5 тис підприємств було перевірено у поточному році);
блокування податкових накладних;
тимчасовий реєстр заяв, поданих до 1 лютого 2016 року;
відшкодування ПДВ правонаступникам.

Вдосконалення на думку Інни Шершун потребують нові критерії віднесення до великих платників податків. На сьогодні такими критеріями є: обсяг доходу (1 млрд гривень) і сума сплачених податків. З огляду на те, що змінюється економічна ситуація, є валютні коливання, видається справедливим, що такі показники застарілі і мають бути збільшені. Підприємствам складно змінювати податковий орган, на обслуговуванні в якому вони знаходяться, тому показники слід переглянути. Також уваги потребує посилення роботи з дефінізацією ринку землі.

Запис прямої трансляції виступу Володимира Мужевича, керівника юридичного департаменту АГРОПРОДСЕРВІСУ, щодо невирішених питань земельного законодавства, можна переглянути на нашій сторінці в facebook.
Ексклюзивно для AgroReview
ТОП-25 цікавих фактів про свиней, які ви не знали

Ми розповімо вам трішки цікавих фактів про цих тварин, які змінять вашу думку.
1. Свині здатні спілкуватися один з одним, підкреслюючи "сказане" не тільки "словами", а й інтонацією.
2. Свині не вміють дивитися вгору.
3. Дорослі свині здатні пробігти за 5 хвилин один км.
4. Свиня здатна відчувати оргазм, який триває у неї цілих 30 хвилин.
5. У світі існують свині-рибалки, які здатні ловити рибу на глибині до 15 метрів.
6. Інсулін виготовляють з витяжки підшлункової залози свині.
7. Свині відносяться до оточуючих так само, як і вони до них. До доброго і ласкавого господаря вони будуть ставитися з відданістю, а при грубості завжди здатні постояти за себе.
8. Свиня здатна верещати на 3 децибели вище звуку надзвукового авіалайнера.
9. За день свиня здатна випити 14 літрів води.
10. Свині є соціальними тваринами, які вміють дружити і які намагаються триматися поруч з "близькими по духу".
11. У багатьох країнах свиней використовують на митниці для пошуку наркотиків, так як нюх у них розвинений набагато краще, ніж у собак.
12. Улюбленими ласощами свині є гарбузи.
13. Після кішки і собаки свиня є самою порядною домашньою твариною.
14. У деяких країнах свиней дресирують для полювання або рятувальних операцій, так як вони можуть відчути людей навіть під товстою масою снігу.
15. Якщо свиня застряє десь і не може вибратися, то у неї починається істерика, від якої вона може навіть загинути.
16. Серцевий клапан свині підходить для людини і використовується під час пересадки.
17. Свині дуже люблять музику і є справжніми меломанами.
18. Свині люблять купатися і з великим задоволенням плавають.
19. Свині одні з допитливих тварин, через що часто потрапляють у неприємні ситуації.
20. Новонароджені поросята здатні за півроку набрати до 100 кг ваги.
21. Свині дуже погано бачать, але чудово чують і мають високий нюх.
22. Поросята дуже прив'язуються до свого господаря, який доглядає за ними.
23. Свині, в середньому, живуть близько 15 років.
24. Деякі дорослі свині можуть важити більше корови.
25. У свиней добре розвинене почуття часу.
Джерело: zrada.today
Вирощування шпинату: за рік можна зібрати три врожаї

За літньої сівби врожайність становить від 15 до 20 тонн/га, за весняної – 6-10 тонн/га. Стиглість шпинату настає через 25-40 діб після появи сходів, коли на рослинах є 5-8 справжніх листків, пише AgroTimes.
Оптимальна температура для проростання насіння шпинату становить 4 °С, для розвитку рослин – 15-18 °С. Холодостійка і морозостійка рослина витримує приморозки до -6…-12 °С.
Шпинат є рослиною довгого дня, але для нагромадження зеленої маси йому потрібен день у 10-12 годин, тому для скорочення світлового дня застосовують прийом накриття посівів шпинату темним матеріалом.
До інтенсивності світла рослини вимогливі середньо, можуть рости в частковому затіненні серед інших овочевих культур.
Водночас шпинат є надзвичайно вимогливим до вологості ґрунту. Вона потрібна йому постійно і рівномірно протягом усього вегетаційного періоду. Це пов’язано з тим, що шпинат слабо всмоктує вологу, але інтенсивно її випаровує. Дефіцит вологи різко посилює стеблування рослин.
Для вирощування шпинату придатні всі види зволожених ґрунтів, заправлені перегноєм або компостом, з близькою до нейтральної реакцією ґрунтового розчину на рівні рН 6-6,5, окрім кислих.
Внесення свіжого гною та використання азотних добрив підвищує врожайність, але при цьому погіршуються смакові якості зелені й підвищується вміст нітратів у ній.
На українсько-угорському кордоні виявили м’ясо, уражене вірусом АЧС

Про це повідомляє Угорське телеграфне агентство (МТІ), передає УНН.
В ході вибіркової перевірки м'яса працівники Національної служби забезпечення якості харчових продуктів виявили вірус африканської чуми.
Відтак, Угорщина заборонила ввезення в країну будь-яких м’ясних продуктів у тому числі з України. Не дозволяється брати з собою м’ясні вироби навіть для власних потреб (у бутербродах тощо).
За підрахунками профільних асоціацій, збитки від поширення африканської чуми вже перевищують 1 млрд грн.
У Верховній Раді, тим часом, переконані, що контролюючі органи не вживають належних заходів для боротьби з епідемією і захисту інтересів фермерів.
На Київщині фермер обстріляв людей за спробу проїхати по його полю

У результаті йому загрожує позбавлення волі на термін від трьох років, пише zaxid.net.
Напередодні прокурор області Дмитро Чібісов вручив йому підозру в рамках справи про хуліганство. Санкція статті передбачає від трьох до семи років тюремного ув’язнення.
Слідчі підтвердили інформацію за фактами стрільби: депутат також очолює фермерське господарство. Під час проведення сільськогосподарських робіт він помітив групу осіб, які бажали проїхати по полю. Потім він узяв гладкоствольну мисливську рушницю і двічі вистрілив у людей. Вони отримали поранення.
«Потерпілі отримали численні тілесні ушкодження у вигляді рани і синця правої гомілки і стопи, рани стегна, садна грудної клітини, наявні сторонні тіла в гомілці, стопі і передпліччі», – повідомила прокуратура Київської області.