В Україні різко подешевшали банани

За інформацією аналітиків EastFruit, за підсумками тижня банани подешевшали на 10%, а їх середня оптова ціна була вже на 31% нижче, ніж роком раніше і досягала 18 грн/кг (64 центів США/кг).

Таке зниження фахівці пояснюють занадто низьким попитом на продукцію на тлі рекордно низьких цін на яблуко. Щоб активізувати попит на продукцію, імпортери бананів були змушені йти на поступки покупцям і знижувати ціни. Таким чином ціни знизилися не тільки в оптовій торгівлі, але і в мережах супермаркетів, які активно влаштовували акції по банану, користуючись низькою ціною.

Ціни на банани в Україні залишилися найнижчими в регіоні. У Польщі ціни на банан в півтора рази вище, в Росії – на 22% вище, а в Молдові – на 64% вище.

У даний момент середні оптові ціни на банан і раніше значно вище, ніж ціни на яблуко, які незначно подорожчали на попередньому тижні. Банани зараз в 2,6 рази дорожче, хоча ще тиждень тому вони були в три рази дорожче, ніж яблука.

Проте учасники ринку відзначають, що ціни на банан, швидше за все, знову зростуть вже наступного тижня внаслідок девальвації української валюти по відношенню до долара, тому що при таких цінах імпорт стає не дуже вигідним.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Херсонщина забезпечить рисом всю Україну

На цьoму нагoлocив генеральний директoр ТOВ CП «Нібулoн» Oлекcій Вадатурcький, пoвідoмляє Oлешки.city.

«Маємo велику інвеcтиційну прoграму, oдним з пріoритетів якoї є віднoвлення oбрoбки риcу cаме Херcoнcькoї oблаcті. Змoжемo інтегруватиcя з міcцевими риcoвoдами й зрoбити oблаcть центрoм забезпечення риcу для вcієї України», - звернув увагу Oлекcій Вадатурcький.

Він пoінфoрмував, щo рекoнcтрукція і дoбудoва риcoвих підприємcтв у Херcoнcькій oблаcті рoзпoчнетьcя вже у 2019 рoці.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Акції м'ясо-молочного комплексу на Чернігівщині подешевшали в 100 разів

Про це йдеться в повідомленні Фонду державного майна України, пише agroportal.ua.

Спроб продати пакет акцій «Сіверського» було декілька, проте аукціони були визнані такими, що не відбулися. Держава намагалася продати 3 815 300 акцій по 1 грн за штуку (3,815 млн грн).

Останній раз стартова ціна об'єкта, за даними «Prozoro.Продажу» була оголошена в 1,907 млн грн.

Фонд держмайна провів аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни.

Довідка: ПРАТ «М'ясо-молочний комплекс «Сіверський» - це м'ясопереробний комплекс, який забезпечений високоякісним обладнанням кращих європейських виробників. Підприємство складається з трьох підрозділів: ковбасного цеху, консервного цеху та молочного цеху.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Київщині вирощують енергетичну вербу, яка здатна подолати газову залежність

Сьогодні вирощування енергетичної верби для України вже не є новинкою, адже вже досить багато  господарств заклало плантації з її вирощування, та попри це, для українського енергетичного ринку ці насадження не становлять  суттєвого значення, тоді як в багатьох європейських країнах вирощування енергетичних культур починає тіснити газовий ринок

Для України, країни яка активно закуповує газ, - вирощування енергетичної верби могло б стати серйозною підвалиною у газовій незалежності. І йдеться не про засадження родючих земель, адже в Україні існує велика кількість бідних ґрунтів чи низин, які регулярно затоплює водою, і які є дуже придатними для вирощування та збирання енергетичної верби.

Так на думку директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Володимира Івановича Кравчука, для того, щоб забезпечити усі бюджетні приміщення теплом, достатньо аби кожна сільрада засадила ділянку в 8-10 га вербою чи міскантусом.

До слова, в самому господарстві вирощують різні енергетичні культури і для дослідів і для промислового збирання. Дивуються, чому цей досвід не переймають інші господарства, адже вирощування енергетичних культур – це справді перспективно та вигідно.

Однак, попри постійне зростання ціни на газ, українські господарства не поспішають вирощувати енергетичні культури. Можливо відповідь криється у тому, що будь-які капіталовкладення зроблені у вербу, повернуться лише за 3 роки.

Джерело:agro-business.com.ua

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У скільки обійдеться каструля борщу

В Україні виросли середні зарплати, але разом з доходами громадян зростає і вартість продуктів. Борщовий набір, наприклад, всього за тиждень подорожчав майже на 10%. Про це повідомила Українська плодоовочева асоціація, пише Сегодня.

На ринку в Києві продавці скаржаться, що торгівля не йде. Кажуть, що справа в погоді - в мороз клієнтів стає менше. Але нечисленних покупців не радують і ціни.

"Капуста у нас 10 гривень, буряк - 12 гривень, цибуля - 15 гривень і морква - 15 гривень", - розповідає продавщиця Тамара.

Вона пояснює: цінники підвищуються, тому що товар стає дорожче в закупівлі.

Юрій купує овочі на борщ. Буряка чоловік взяв на 8 гривень, моркви - на 7. Капуста полегшила гаманець на 13 гривень, ще 3 гривні коштувала цибулина, по 5 гривень - картопля і пучок зелені. Разом 41 гривня, але це без м'яса.

"Каструля Вийди десь гривень в 100, може навіть і дорожче - дивлячись яке м'ясо туди покласти. Я буду з яловичими ребрами варити. Так, більше сотні виходить. Дорогувато", - зауважив Юрій.  

Продавщиця м'яса Олена йде назустріч покупцям - підшукує недорогі, але смачні варіанти.

"Якщо взяти два стегенця - це буде приблизно 40 гривень. Досить брати на борщ. А ось якщо брати свинину, то, звичайно, буде дорожче. Хоча можна взяти хребти по 15 гривень, кісточки для навару, але якщо ребра, то десь гривень в 70 обійдеться", - розповідає Олена.

І у фіналі – сметана до борщу. Коштує вона от 23 гривень.

У підсумку: якщо варити борщ на курячих стегенцях, каструля обійдеться в 104 гривні, якщо на ребрах - приблизно в 134 гривні.
Втім, виявилося, що традиційна українська страва подорожчало не тільки в нашій країні. Кореспонденти "Сегодня" порівняли вартість каструлі борщу в Києві і в Брюсселі.

Місцеві жителі кажуть, що овочі і хліб стали значно дорожче. Кореспондент "Сегодня" в Брюсселі купила аналогічний набір продуктів, і він обійшовся їй в 13 євро - це 414 гривень проти наших 134.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ЄС посилив контроль за якістю алкогольних напоїв

Про це пише УНН із посиланням на повідомлення прес-служби ЄК.

Правила прописані в оновленій Директиві ЄС. Вони передбачають посилення контролю за якістю напоїв, їх автентичністю, а також за дотриманням так званих "географічних індикаторів" з визначення місця походження продукту. Йдеться про захист "географічних індикаторів" алкогольних напоїв, вироблених у ЄС та тих, які перевозяться транзитом територіями країн-членів.

"Нові правила забезпечать точне інформування споживачів про способи виробництва спиртних напоїв", - наголосив єврокомісар з питань сільського господарства та розвитку сільських районів Філ Хоган.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview