174499

В Україні розпочинається перший етап проведення польового оцінювання насінницьких посівів

Найближчим часом в Україні розпочнеться проведення першого етапу польового оцінювання – попереднє обстеження, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Польове оцінювання насінницьких посівів є основним та невід’ємним заходом сортового контролю в насінництві. Сортовий контроль – це система організаційно-господарських і агротехнічних заходів, спрямованих на збереження потрібних морфологічних, біологічних, а також господарсько-цінних ознак і властивостей сортів сільськогосподарських культур.

Нагадуємо суб’єктам господарювання, які займаються виробництвом насіння для власних потреб та з метою реалізації, про перелік документів, які необхідно подати для проведення польового оцінювання насінницьких посівів, та строки їх подачі.

Проведення польового оцінювання регламентується Порядком проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року за №97 (далі – Порядок), а також Методикою проведення польового оцінювання відповідних сільськогосподарських культур. Відповідно до Порядку для проведення польового оцінювання насінницького посіву суб’єкт господарювання подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву заявку на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу за формою згідно з додатком 1.

УВАГА! Пакет документів необхідно подати в терміни:

-  не пізніше, ніж за 20 робочих днів до закінчення граничного строку проведення польового оцінювання посіву сільськогосподарських рослин (для зернових культур це фаза колосіння кукурудзи, соняшнику, ріпаку – 10-15 днів до початку цвітіння);

-  не пізніше 10 травня поточного року - для садіння щепленого винограду;

-  не пізніше 15 червня поточного року - для весняного та літнього садіння хмелю із закритою кореневою системою та літнього садіння саджанців винограду, які перебувають у стані росту;

-  не пізніше 15 жовтня поточного року - для осіннього садіння хмелю з відкритою кореневою системою.

До заявки на визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу додаються: - документи, що підтверджують право на використання сорту рослин (патент та/або свідоцтво про державну реєстрацію сорту рослин, та/або ліцензійний договір про використання сорту рослин);

- копії сертифікатів, виданих на насіння або садивний матеріал попередньої генерації під час послідовного розмноження;

- схема розміщення поля (полів) посіву або насадження з прив’язкою до місцевості;

- для гібридів - інформація про співвідношення чоловічих і жіночих рослин, визначене власником майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту (часто вказується у ліцензійній угоді);

- інформація про обраного аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) у разі можливості проведення польового оцінювання аудитором із сертифікації (агрономом-інспектором), який провадить діяльність як незалежний експерт.

Зазначені документи можуть бути подані особисто або надіслані поштовим відправленням.

Нагадуємо, що на сьогодні визначено дві установи які уповноважені здійснювати сертифікацію:

- Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції». Аудитори із сертифікації цієї установи мають право на проведення польового оцінювання насінницьких посівів для отримання добазового, базового та сертифікованого насіння;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Агросерт». Аудитори із сертифікації цієї установи мають право на проведення польового оцінювання насінницьких посівів для отримання сертифікованого насіння.

Що має знати фермер, який хоче працювати з сегментом HoReCa: поради від експерта

З року в рік в Україні збільшується кількість продукції, що вироблена у господарствах малих та середніх фермерів. Проте закони ринкової економіки вже давно говорять, що замало виростити, а й потрібно ще й вигідно продати власний товар. Тільки так можна досягти рентабельності та отримати прибуток з власного агробізнесу. Про особливості роботи фермерів із зростаючим в Україні сегментом HoReCa (готелі, ресторани, кафе), складнощі у логістиці та систематизуючій ролі сертифікації виробництва для агровиробників розповів незалежний експерт HoReCa Олександр Приходько у ефірі Аgro FM.

Як зазначив фахівець, якщо говорити про постачання плодоовочевої продукції до супермаркетів, то продукт має виглядати гарно, з певною технологією зберігання, щоб забезпечити весь ланцюг постачання. «Якщо ягоди, овочі — там має зберігатися температурний режим. Йде доставка на розподільчий центр, потім на магазин і там ми вже купуємо готовий продукт. Якщо говорити про HoReCa, там поставки йдуть або на магазин, або на фуд-зону ресторану, або на компанію дистриб’ютор»,- зазначив Олександр Приходько.

Він також повідомив, що окремі ресторани щодня купують на ринку необхідну продукцію, а є ті, що замовляють у дистриб’юторських компаніях. «Якщо говорити про українську продукцію дистриб’ютори беруть або на ринках, або шукають фермерів. Але як повідомляють дистриб’ютори наразі дуже складно з фермерами працювати. Немає постійної якості, немає асортименту продукції і тут може з’являтися посередник-оптовик який може їздити скуповувати продукцію»,- розповів фахівець.

Якщо говорити про якість продукції, наприклад, так званої, фрешової зони, то за словами Олександра Приходька, важливо щоб продукт мав гарний візуальний вигляд. Також покупець завжди звертає увагу на умови зберігання продукції.

«До якості у кожного ресторану є свої вибагливі смаки. Терміни зберігання овочевої продукції, в залежності від тієї чи іншої товарної позиції, можуть коливатися від 2-3 днів до 2 тижнів. Зазвичай, представники сегменту HoReCa у Києві купують продукцію на ринку «Столичний» чи на Троєщинському ринку. До речі, там скуповують продукцію майже усі маленькі магазини. Зараз у ресторанах йде впровадження методології НАССР. Згідно з нею кожен з них має дотримуватися технології безпечності харчових продуктів. І у зв’язку з цим ми маємо надію, що принаймні будуть дотримуватися норми зберігання продукції»,- пояснив експерт.

Говорячи про те, яким чином безпосередньо фермер може потрапити на поличку супермаркету, Олександр Приходько зазначив, що перед цим агровиробнику треба обрати той асортимент продукції з яким він хоче працювати. При цьому з метою подальшої реалізації продукції він може звернутися напряму, припустимо, до ресторану. Але в цьому разі йому потрібно забезпечити логістику. Якщо ж фермер цього зробити самотужки не зможе, то потрібно шукати дистриб’ютора, який буде займатися співпрацею з представниками HoReCa.

«Задля уникнення помилок при постачанні продукції до закладів, що належать сегменту HoReCa треба чітко розуміти ринок, чого конкретно він потребує на даному етапі, вивчити його конкуренцію та географічні локації.

Потрібно зазначити, що не завжди фермери готові витрачати свій час та кошти для цього. Дуже часто їм простіше виростити та здати свою продукцію для реалізації іншим гравцям ринку. Не всі готові грати в довгу. Вибудовують ланцюг збуту ті, хто планує розвивати свій бізнес у перспективі. Такі люди займаються питаннями зберігання, доробки та переробки продукції тощо»,- зазначив, пояснюючи нюанси роботи ринку Олександр Приходько.

Окрім того, за його словами, перед початком роботи з сегментом  HoReCa, фермеру треба розраховувати наявність власних обігових коштів, адже є компанії які розраховуються виключно за системою відтермінованих платежів.

«Також я б радив фермерам проходити сертифікацію власної продукції, як добровільну, так і обов’язкову. Сертифікація систематизує фермера, чітко надаючи йому відповіді на питання того, що в нього має бути, щоб він виробляв якісний продукт. Але треба бути готовим до того, що сертифікація це витратний процес та, зазвичай, він затягується у часі»,- резюмував Олександр Приходько.

Джерело: AgriGator

В Раду внесуть законопроект для легалізації марихуани

Народний депутат Олексій Мушак обіцяє незабаром внести в Верховну Раду законопроект про легалізацію наркотичної коноплі. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“Сподіваюся, залишилося недовго і незабаром ми станемо частиною цивілізованого світу”, – говорить він.

Мушак звертає увагу на безліч користі, яку можна отримат від коноплі. Вона лікує, зменшує вживання важких наркотиків і при цьому менш шкідлива, ніж нікотин та алкоголь.

“Коноплі можна використовувати для виробництва паперу, харчових добавок, косметики, біопластику і купи інших корисних речей. Це означає, що легалізувавши марихуану, ми створимо нову галузь з величезними прибутками і тисячами робочих місць”, — вважає парламентар.

Раніше в своїй колонці на “Українській правді” Мушак повідомляв, що зареєстрована на сайті ВРУ петиція з вимогою законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини в рекордні терміни набрала необхідну кількість підписів.

Навіть в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підтримала громадську ініціативу.

До слова. медичний канабіс уже легалізований в 44 країнах. Це такі країни ЄС як Німеччина, Іспанія, Нідерланди, Італія, Чехія, Франція, Португалія, Польща, Греція, Австрія, Данія, Бельгія, Норвегія, а також Ізраїль, Великобританія, США та Канада.

Джерело: agro.guide

Українським експортерам спростили процедуру постачання продукції до Перу

Про це інформує прес-служба Держпродспоживслужби України.

З відповідною інформацією можна ознайомитися на сайті Держпродспоживслужби у розділі «Міжнародне співробітництво» (підрозділи «Ветеринарія та безпечність» => «Вимоги країн світу» => вкладка «Перу»).

“Інформація буде цікава виробникам української продукції, що експортують, чи мають на меті експортувати до Перу”,- йдеться у повідомленні.

Рекомендації та процедури отримання офіційного санітарного сертифіката експорту описані за посиланням http://www.digesa.minsa.gob.pe/orientacion/lineamientos.asp.

Проливні дощі і заморозки можуть залишити українців без фруктів і ягід

Проливні дощі і заморозки можуть залишити українців без врожаю фруктів і ягід. Про це повідомив голова Союзу українського селянства Іван Томич, пише khersonline.net.

«Холодна погода і заморозки також негативно позначаться на врожаї фруктів. На даний момент оцінювати стан майбутнього врожаю можна, як задовільний. Хоча в деяких областях урожай буде дуже поганим. Це стосується вишні, черешні, абрикоса, які рано розцвітають. Тобто врожай буде нижче, ніж в середньому по роках»,- сказав І. Томич.

Читайте також: Заморозки знищили майбутній врожай фруктів

За його словами, щодо яблунь і груш, поки рано давати прогнози.

«На даний момент ситуація задовільна. Крім того, в поточному році теплолюбні культури з розвитку відстають від середньостатистичних даних»,- резюмував І. Томич.

«Укрзалізниця» здала в оренду зерновозів через ProZorro на 30,7 млн грн

Аукціони принесли «Укрзалізниці» близько 35,5 млн грн, повідомила її прес-служба, пише AgroTimes.

Зокрема, майже 30,7 млн грн, або понад 86% усіх коштів отримано від продажу оренди зерновозів, а решту – від надання під завантаження піввагонів.

Загалом з початку запуску проекту «Укрзалізниця» продала послуг з використання 5,2 тис. зерновозів. Для цього було проведено 466 аукціонів.