В Україні стали виробляти соняшникову олію з вітамінами

Про це повідомила керівник відділу маркетингу «Кернел» Інна Тохтарова, пише agroportal.ua.

«Разом з нашими партнерами — компанією BASF — ми протягом двох років працювали над цим проектом — фортифікації продуктів харчування, в даній ситуації соняшникової олії, розробляли технічну документацію, проводили дослідження. Перше, що нас турбувало, — це як буде себе вести наш продукт при додаванні в нього вітамінів, і що з ними буде відбуватися при зміні температурних режимів — смаженні. Це досить нова для нашої компанії тема, але ми дуже наполегливо і відповідально працювали над цим», — розповідає Інна Тохтарова.

За її словами, в соняшниковій вітамінізованій олії від бренду «Щедрий Дар» після одного циклу смаження вітаміни зберігаються на 90%.

«Вітаміни А, D і Е вибрані невипадково: А — важливий для зору, D — допомагає кращій засвоюваності таких необхідних для людини елементів, як кальцій, фосфор, а вітамін Е — збагачує кров киснем. До речі, в соняшниковій олії вміст вітаміну Е в 12 разів більше, ніж в оливковій», — зазначає Інна Тохтарова.

Також вона звернула увагу, що в світі вже давно і успішно вирішують проблему з незбалансованим харчуванням за допомогою фортифікації продуктів харчування — коли додають в продукти корисні речовини і вітаміни. За словами Інни Тохтаровой, це не дуже витратно для виробництва, але при цьому ефективно вирішує проблему нестачі вітамінів у людському організмі.

«Для того щоб виробляти нову олію, було закуплено додаткове обладнання, щоб весь процес додавання вітамінів був повністю автоматизований. Ми це робимо максимально технологічно і правильно», — розповіла Інна Тохтарова.

Як зазначили в «Кернел», перша партія вітамінізованої олії «Щедрий Дар» — всього лише 100 тис. пляшок.

«У нас дуже великі амбіції, але насамперед потрібно зрозуміти, як ринок відреагує і прийме наш новий продукт. Після цього ми вже будемо будувати плани щодо подальшої кількісті випуску цього продукту», — зазначає Інна Тохтарова.

Вітамінізована олія з'явиться у всіх великих національних мережах України вже в кінці вересня, і його вартість не буде перевищувати ціну на традиційну олію «Щедрий Дар».

Довідка:

«Кернел» — найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально-інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг щодо зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. На частку «Кернел» припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна в цьому році буде змушена імпортувати зерно

Про це повідомила економіст Олена Сльозко, пише newsline.com.ua.

«Скорочення українського експорту зерна пов'язано з тим, що був поганий врожай. У минулому році він був на порядок вище. І як кажуть відповідні відомства, в цьому році ми навіть, швидше за все, будемо змушені імпортувати. І ціна на хліб може підвищитися», - заявила економіст.

За словами О. Сльозко, спираючись на думку експертів в цій області, вартість хліба підвищиться приблизно на 10%.

«Справа в тому, що це все мобільно – тільки зібраний урожай і вже розрахунки говорять про те, що в цьому році менше урожай. Необхідно також враховувати, що населення у нас менше стає. Виїжджає народу багато – у нас же не було перепису населення з багатьох причин. Тому зараз все це рахується на пальцях: хто говорить, що у нас 42 мільйони, хто взагалі вважає, що 36 мільйонів чоловік. Виходячи з цього вже рахують потребу в хлібі і зерні. Так як багато хто виїжджає за кордон на заробітки, природно тут вони споживати цього не будуть. Так, впав експорт зерна, але потрібно ще й інші моменти враховувати», - зазначила вона.

Нагадаємо, в 2017-2018 маркетинговому році на тлі скорочення врожаю вперше за останні 5 років відбулося падіння експорту зерна – на 9,6%. Про це повідомляє прес-служба "Украгроконсалту". Зокрема, експорт пшениці, який показував неухильно зростаючий тренд протягом минулих 6 років, знизився на 2% до рекордного показника в 2016-2017 маркетингового року. За підсумками року закупівлі ячменю залишилися на рівні минулого року. Що стосується кукурудзи, то в 2017-2018 маркетинговому році Україна не змогла повною мірою реалізувати свій експортний потенціал із-за конкуренції з південноамериканським пропозицією.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як фермеру придбати надійний трактор за доступною ціною

Останніми роками все частіше на українських полях з’являється вітчизняна сільськогосподарська техніка, яка завдяки програмі держпідтримки стає доступнішою для аграріїв.

Харківський тракторний завод (ХТЗ), який відновив свою діяльність після тривалого простою,  сьогодні активно займається виробництвом оновлених моделей тракторів, які в майбутньому можуть стати альтернативою іноземним.

Завдяки приходу нового інвестора в особі групи DCH Олександра Ярославського, завод працює стабільно і розвивається в плановому темпі. Після вимушеного простою в 2016 році виробництво було відновлено в найкоротші терміни. Вже у лютому 2017 року з конвеєра зійшов перший трактор, а до кінця року було випущено 794 одиниць техніки.

Як зазначають на підприємстві, ключовим заходом у найближчі роки мають стати оновлення парку обладнання і модернізація виробничих приміщень, на які виділено понад 300 млн грн.

"Сьогодні на заводі виробляються колісні, гусеничні трактори, а також спецтехніка. Обсяг виробництва варіюється від 80 до 150 тракторів в місяць. Пікова потужність ХТЗ дозволяє випускати до 200 машин в місяць. У 2018 році завод планує випустити понад 800 тракторів. В даний час підприємство вже сформувало портфель замовлень, що припускає реалізацію близько 300 тракторів на внутрішньому і більше 500 тракторів на зовнішньому ринках", - зазначає генеральний директор ХТЗ Андрій Коваль.

За його словами, на сьогоднішній день продукція ХТЗ реалізується як в Україні, так і за кордоном: у Молдові, Казахстані, Вірменії, Болгарії, Польщі, Новій Зеландії, Білорусі та ін. Крім того, підприємство  освоює ринки іноземних країн, зокрема Африки, Латинської Америки, Південно-Східної Азії.

«Трактор є основою основ роботи більшості фермерів на земній кулі. Тому ми завжди враховуємо специфіку країн, перш ніж запропонувати техніку, адже, наприклад, турецького фермера трактори нашого виробництва не зацікавлять через високу потужність, яка сягає до 250 к.с. Зважаючи на невеликі наділи, які мають в обробітку, там затребувані агрегати потужністю, скажімо, 50 к. с», - зауважує Андрій Коваль.

Він підкреслив, що сільгоспвиробники, які обирають трактори ХТЗ, наголошують на надійності агрегатів, які при умові належної експлуатації можуть прослужити багато років без ремонту. Андрій Коваль повідомив, що підприємство  також забезпечує сервісне обслуговування техніки по всій Україні. Висококваліфіковані фахівці сервісних служб дилерів ХТЗ при потребі зможуть усунути будь-яку неполадку й забезпечити своєчасне якісне сервісне обслуговування.

«Суттєвою перевагою вітчизняної техніки перед імпортною є її вартість, яка в рази менша від іноземних аналогів. Якщо за трактор ХТЗ треба заплатити, приміром, близько 60 тис. доларів США, то за імпортну техніку з аналогічними характеристиками доведеться віддати 160 тис. доларів США. Різниця відчутна, чи не так? Крім того, ХТЗ бере участь у реалізації держпрограми, в рамках якої вітчизняному сільгосппідприємству компенсується від 25 до 40% вартості техніки. Це дозволить агровиробникам доукомплектувати чи оновити машинно-тракторний парк шляхом певного здешевлення придбаної сільськогосподарської техніки. Раніше компенсація становила 20%, за цією програмою у другому півріччі 2017 року завод реалізував 87 тракторів на загальну суму 127,7 млн грн», - повідомив Андрій Коваль.

Він наголосив, що для отримання часткового відшкодування при купівлі вітчизняної техніки, зокрема тракторів ХТЗ, необхідно звернутися до державної банківської установи із заявкою та документами, що підтверджують покупку. Після отримання документів МінАПК протягом місяця  перераховує кошти державному банку, який в одноденний термін компенсує агровиробнику відсоток вартості придбаної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва без урахування ПДВ.

До переліку техніки, що підлягає частковій компенсації з держбюджету, входить і новий трактор ХТЗ-150К-09, який зроблений на базі широковідомої серії тракторів ХТЗ-150. Ця серія випускається на заводі впродовж 45 років поспіль і для багатьох фермерів є незмінним помічником у господарстві.

«Осучаснений трактор ХТЗ-150К-09 у поєднанні з новітніми сільськогосподарськими знаряддями дозволяє виконувати повний комплекс робіт від ранньої весни до пізньої осені. Потужність, висока міцність, функціональність та можливість агрегатуватися з різноманітним допоміжним устаткуванням роблять сферу його застосування максимально широкою, а трактор – багатофункціональним. Дана модель оснащена надійним двигуном потужністю 180 к. с, дванадцятишвидкісною механічною коробкою передач із можливістю зручного переключання без втрати потужності. Колеса забезпечують агрегату високу прохідність, що дає можливість без проблем експлуатувати його в різних умовах. Завдяки своїй багатофункціональності він упорається з усіма видами сільськогосподарських робіт швидко та якісно і стане надійним помічником у Вашому господарстві. Але найголовніше, на чому б хотів акцентувати увагу – це вдале поєднання в агрегаті відмінної якості та доступної ціни», – зазначає провідний спеціаліст з агротехнологій ТОВ «ТД ХТЗ» Сергій Булава.

 

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Американці підсіли на український шоколад

Про це повідомляють в аналітичному відділі Ради з питань експорту продовольства (UFEB). Експерти відзначають, що загалом було експортовано шоколадних виробів на суму 101 млн USD за січень-серпень 2018 р.

Нагадаємо, у 2017 році загальний обсяг експорту шоколадних виробів становив 60,898 тис. т із загальною вартістю 150,113 млн USD. А головними країнами-імпортерами виступали Казахстан, Білорусія та Республіка Молдова.

«Відносно ситуації кондитерських виробів, то за вісім місяців цього року їх було експортовано на суму 86,1 млн USD. Основними країнами, куди відбувались поставки, були Казахстан - 13,34% від усього експорту (основними позиціями експорту були: білий шоколад, карамель з вареного цукру), Білорусь - 12,24% (мармелад желейний, карамель льодяникова), Польща - 8,28% (білий шоколад, льодяники), інші країни склали 66,15%», - повідомляють в аналітичному відділі UFEB.

Зазначимо, що згідно з даними Державної митної служби, за січень-серпень 2018 року з України було експортовано 55,1 тис. т кондитерських виробів (у т. ч. білий шоколад), що на 7,1% більше за експорт у січні-серпні 2017 р.(51,2 тис. т). Експортний обсяг перевищує імпортний у 7 разів ( 55,1 тис. т проти 7,9 тис. т). Згідно з інформацією Державної митної служби, у січні-серпні 2018 р загальний обсяг імпорту кондитерських виробів на 14% перевищує минулорічний показник у аналогічний період (6,8 тис. т проти 7,9 тис. т). Третину всього імпорту постачають країни ЄС.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на цибулю стрибнули до рекордної позначки

Уже сьогодні виробникам вдається вести відвантаження по 4,5-6 грн / кг ($ 0,16-0,21 за кг), тоді як ще тиждень тому покупці відмовлялися укладати угоди дорожче 5 грн / кг ($ 0,18 за кг). Причому, подорожчання продукції відбувається в умовах сезонних збиральних робіт.

Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Експерти підкреслюють, що в результаті таких коригувань ціни на цибулю в Україні вже досягли рекордних показників за всю історію незалежності країни.

«Нетипове для періоду збору врожаю зростання цін експерти УПОА аргументують декількома факторами. Перш за все, позитивний ціновий тренд підігрівається інформацією про можливий дефіцит якісної цибулі в другій половині сезону-2018/19. Причиною цьому послужив той факт, що через несприятливі погодні умови в нинішньому році помітно зріс відсоток некондиційної продукції в загальному валовому зборі. Крім того, пропозиція якісної цибулі досить обмежена, оскільки таку продукцію фермери закладають в сховища. Крім того, зростання цін провокує і активізація закупівельної діяльності з боку перекупників, які розпочали закладання цибулі на зберігання», — йдеться у повідомленні.

Як результат, вже на даний момент якісна цибуля в Україні коштує в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж в першій половині вересня 2017 року. При цьому, фермери планують і далі підвищувати ціни, з огляду на збільшення попиту.

Головний аналітик УПОА Тетяна Смірнова зазначає, що нетипове зростання цін на цибулю в період масового збирання вже мало місце бути в Україні восени 2015 року, коли на ринку також спостерігалася перспектива нестачі продукції високої якості.

«Однак, тоді якісну цибулю фермерам не вдавалося відвантажувати дорожче 4,6 грн / кг. Більш того, той сезон став одним з найскладніших для багатьох українських виробників, а особливо для перекупників, які в підсумку до кінця весни змушені були продавати цибулю на 20-30% дешевше, ніж купували її», – коментує ситуацію експерт.

Для тих же фермерів, які в період збирання утримувалися від продажів і закладали весь обсяг на зберігання, причому, нерідко, навіть ту продукцію, яка не підлягала закладці, сезон також став збитковим. Заробити тоді змогли тільки ті господарства, які змогли зберігати цибулю до другої половини весни, причому, в основному, за рахунок підвищеного попиту з боку імпортерів з Румунії та Молдови.

Нагадаємо, експорт ріпчастої цибулі з України за перші два місяці сезону 2018/19 років перевищив минулорічний показник майже в 17 разів і склав 5,7 тис. тонн.

Джерело: landlord.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Де молоко подорожчало найбільше

Найбільше молоко в ціні додало у Луганській області – 60%. Коштує там 21,4 грн/л. Найменше подорожчало в Чернівецькій обл. Вартість у середньому зросла на 12% до 19 грн/л, передає Держстат, пише gazeta.ua.

У Хмельницькій області літр молока продають по 21,5 грн - додало в ціні 44%. У Тернопільській області ціна трохи менша - 21 грн/л. У Харківській області продають молоко по 23 грн/л, Житомирській - 21,7 грн/л. У цих регіонах молоко подорожчало від 43% до 39%.

У Сумській і Чернігівській областях молоко подорожчало на 14-20%. Літр коштує 20,4 грн і 22,3 грн відповідно.

У Києві молоко у липні продавали за ціною 21 грн/л. У Київській області фіксували дорожчу вартість - 22,4 грн/л. За рік молоко додало в ціні 25-26%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview