В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин

Найбільший у світі притулок для свійських тварин – в Україні. Під Львовом живуть 200 тварин, які уникли бійні, пише shotam.info.

Ці корівки та свинки ніколи не підуть на м’ясо. Тут є коні, віслючки, та навіть страуси. Хазяйка притулку Олександра Левицька збирає тварин по всій країні. Тепер їх чухають та пестять.

8 років тому жінка викупила першого коня, котрого везли на бійню.

“Цей кінь важко працював усе життя, і ми просто хочемо, аби зараз він жив і насолоджувався”, – говорить Олександра Левицька.

Притулок існує коштом пожертв з усього світу. А працюють безоплатно шість волонтерів. Олександра відкрила філіали притулку у Дніпрі та Миколаєві. Жінка планує займатись зоотерапією для дітей.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Селище на Закарпатті в рік виробляє 200 тонн паприки

У Великій Добрині кожна друга сім’я вирощує перець. Це – папрична столиця України. В рік селище виробляє 200 тонн перцю. І продає по всій Україні та у сусідню Угорщину, пише shotam.info.

Один кілограм червоного золота коштує 180 гривень. Започаткували навіть власну торгову марку. З Великої Добрині перестали виїжджати на заробітки.

“Бо коли з’являється перспектива кращого життя, люди не хочуть їхати”, – пояснює підприємець Йозеф Раті.

І власним коштом тут ремонтують дороги та будують мости.

“Ми все власноруч будували, цілими сім’ями виходили”, – говорить сільський голова Іван Попка.

Тут п’ятизіркові будинки для літніх людей та лікарні. Та величезна сонячна електростанція на Закарпатті. А добринці навіть встановили пам’ятник бабусі із паприкою.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні продають скандальний китайський рис, який розчиняється у воді

В супермаркетах і на ринках Миколаєва у продажі з'явився рис, який при замочуванні розчиняється у воді, перетворюючись в кашоподібну порошкову консистенцію.

Відео спроби приготувати невідому хімічну субстанцію, яка продавалася як рис, до редакції «Новин-N» надіслали читачі.

На ролику видно, як замочений у воді рис буквально зникає, перетворюючись в білий порошок, варто лише потерти його пальцями.

Читачі відзначили, що рис даного виробника купували давно, і раніше такого не було. Разом з тим, в соціальній мережі Facebook і на YouTube відео з китайським «рисом з клею» (як його називають користувачі) з початку 2019 року виклали вже кілька десятків українців з різних міст.

«Дану продукцію використовували досить давно, але такого ще не було. Куплена була в одному з Миколаївських супермаркетів. Цей рис є у всіх супермаркетах і на ринках, так що уточнювати не буду. І тільки вчора дивився відео на Фейсбуці про такий же рис, але іншої фірми і в інший розфасовці. Їсти його якось страшнувато. І таких відео на ютубі багато. Ось і чим нас труять?», - написав у коментарі автор відео.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Азербайджанець відкрив успішну овечу ферму на Київщині

Алім Алескеров живе в Україні вже 7 років. У нього дружина-українка і двоє дітей. Про свій переїзд не шкодує, хоч і не все спочатку складалося добре. пише uatv.ua.

“Я чув, що в Україні є хороші можливості для розвитку тваринницького бізнесу, багато землі… Складно було, коли я приїхав сюди, бо мову не дуже добре знав. Українську мову розумію, а говорити мені складно, в школі вивчав російську. Взагалі всяке бувало. Грошей навіть на проїзд у свій час не було, але я не здався. Просто далі працював”, – згадує фермер.

Спочатку Алім разом із дружиною відкрили перукарський салон, але бізнес не пішов, та й мрія стати фермером все ще жила у серці кавказця.

“Ми вирішили зайнятися коровами. Все почалося з 10 тварин. Але на молоці заробити не виходило, та й самих корів потрібно було відразу багато купувати, а це гроші. Загалом, справа не ладилася. А овець багато закуповувати не потрібно, бо ж вони швидко розмножуються, романовська порода дає потомство по 3-4 ягнят за окіт. Зрештою ми продали корів і купили овець. Почали з 50 штук. За рік їх стало близько 200”, – розповідає Алім Алескеров.

Фермер тримає баранів вже 4 роки, зараз їх 1200 голів. “Взимку стадо стоїть у приміщенні, вранці, як правило, заносимо солому, після чого випускаємо їх на вулицю, після годування гуляють годину-дві, потім насипаємо зерно. Даємо ячмінь, овес – усе натуральне. Годуємо тричі на день: два рази зерном і один раз сіном, люцерною”, – зазначив господар.

Алім тісно співпрацює зі східними країнами і регулярно постачає баранів у рідний Азербайджан і Туреччину.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українське село отримало перший прибуток від інвестиції в криптовалюти

Перші прибутки від інвестиції у віртуальні гроші нині рахують у селі Єлизаветівка, на Дніпропетровщині, пише ТСН.

Навесні зі згоди громади сільський голова закупив криптовалюту і поклав її на рахунки селян. Що таке біткоїни, кардани та ефіріуми відтепер у Єлизаветівці знає кожен пенсіонер. Бо під новорічну ялинку селяни отримали реальні українські гроші, які вдалося заробити на криптовалюті.

Своїх поросят пані Любов тепер називає криптиками. Згадує, що навесні, коли електронні кошти стали головною темою для обговорень на городах та в хлівах, розпитала дітей. Разом розбиралися, що ж воно таке.

У травні минулого року експеримент із віртуальними грошима запровадив сільський голова Єлизаветівки, аби заробити для громади. Вклав своїх 13 тисяч гривень, відстежував курси на міжнародній криптобіржі. За місяць свої гроші потроїв. Забрав свою частку, а зароблене розділив між селянами. Ті довірили йому використовувати для фінансових операцій гроші громади.

За півроку на рахунки накапало близько 200 тисяч гривень. Відсотки роздали людям. Кожен отримав на руки по 100 грн.

Чи не головним консультантом у селі став Богдан. Хлопець стежить за курсами криптовалют на біржі, а відтак – намагається пояснити тонкощі людям старшого покоління. Розповідає, що односельці навіть нове слово довго запам’ятовували, але згодом почали навіть самостійно рахувати прибутки від придбаної криптовалюти.

Федір Нікіфорович порівнює ринок віртуальних грошей із акціями на нерухомість чи зернові. Впевнений, хоч цього року і видали лише по 100 грн, але далі буде більше.

«Криптовалюта – це добре. Наші внуки грають. Живі кошти», - каже  мешканець с. Єлизаветівка.

Цьогоріч отримані гроші селяни витратили хто куди. Хтось вклав у бюджет на святковий стіл, хтось – переказав на ремонт місцевої дороги, яку люди приводять до ладу власним коштом.

Майже єдиний, хто в селі ставиться до віртуальних грошей скептично - це тракторист та депутат Вадим.

«Трактор - ось це справжня криптовалюта! Ось це куплено за гроші сільської ради. Чекали 3 роки. Ось це справжня криптовалюта, ось це життя села», - каже тракторист.

У сільраді ж експеримент із криптовалютою закінчувати не збираються і вже під кінець 2019 року планують заробити і видати людям аж по 2 тисячі гривень.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні виникла мода на розведення волохатих "бараноподібних" свиней

В Україні набувають популярності угорські мангалиці. У цієї породи свиней червоне м’ясо та кремове сало, а ще з них можна робити традиційний іспанський хамон, ідеться в сюжеті ТСН.

Фермер Євгеній Андрієнко показує Льолика – цей веприк одразу привертає увагу своєю кудлатістю. "Якщо проїздити і побачити, як випасається стадо мангалиць, то люди, котрі не знають, що це свині, можуть переплутати їх із баранами", - каже власник. Шерсть свині ніде не використовують, тож чоловік жартує, що можна було б виготовляти лікувальні пояси. Але найцінніше в цієї свині – сало. "Найкращий свинячий пояс – це сало. Мангалиця сама по собі – це сальна свиня. Воно значно відрізняється від сала звичайних промислових свиней. У ньому унікальна кремовість", - пояснив фермер.

Зі свиней цієї породи роблять хамон, який дуже подібний до іспанського, адже мангалиця та іберіка – це споріднені види. Поросята таких порід коштують дорожче, а "породіллю" фермер поїв пивом. "Коли народжують перший раз, не можуть зрозуміти, що відбувається. І в мить пологів вона може бути агресивною до своїх поросят. Ми дали їй темного пива, вона трохи випила, заспокоїлася", - розповів фермер.

У те, що українці можуть перестати купувати свиней та споживати їхнє м'ясо цього року, він не вірить, а для забобонних селян радить заводити парнокопитних тварин уже зараз, ростити 12 місяців і дочекатися, коли рік Свині мине.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview