186395

В Україні відкрили перший сертифікований завод органічних олій (фото)

Сьогодні, 24 листопада, запустили сучасний високотехнологічний виробничий комплекс, який спеціалізується на переробці насіння соняшнику та виробництві органічних олій «Укролія Органік».

Підприємство, розташоване в Диканьці Полтавської області, є першим в Україні заводом, сертифікованим за стандартом органічних продуктів Європейського Союзу № 17-0773-01.

«Наш завод стане першим в Україні сертифікованим виробником олії по Європейському органічного стандарту. Сертифікацію проводила компанія Organic Standard, що свідчить про визнання відповідності наших продуктів суворим нормам, застосовуваним до органічної продукції в Європі. З цим сертифікатом ми отримуємо доступ до європейських і світових ринків і в якості одного з лідерів галузі в Україні готові пробивати шлях української органічної продукції в Європу» – розповів Сергій Косвінцев, головний технолог «Укролія Органік».

Виробничий цех підприємства оснащений сучасним обладнанням, кращим у своєму класі пресом виробництва Хорольського механічного заводу, передовою установкою рафінації чернігівської фірми ТАН, унікальним для України пробовідбірником французької компанії HERON. Процес виробництва олії є безвідходним, ступінь автоматизації – максимальна для такого типу виробництва. Отримана олія характеризується гарантованою відсутністю в її складі пестицидів.

Заплановані виробничі показники:
переробка соняшника – 18000 т/рік, органічне соняшникова олія – 7020 т/рік, макуха – 7100 т/рік, лушпиння соняшнику – 3000 т/рік, переробка сої – 50000 т/рік, органічна соєва олія – 6750 т/рік, макуха – 39500 т/рік.

Старт продажів органічної олії намічений на грудень 2017 року.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українсько-німецький форум харчових продуктів (ФОТО)

14 листопада в Торгово-промисловій палаті України відбувся українсько-німецький форум харчових продуктів.

На дискусійній панелі обговорювалося "Майбутнє українського агро бізнесу. Реалії і нові можливості".

Відкривав форум Геннадій Чижиков, президент ТПП України. Далі мали слово:

Герман Інтеманн, Аграрний аташе Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні;

Александер Маркус, Голова правління Німецько-української промислово-торговельної палати;

Андре Піллінг, керівник проекту "Агроторгівля України" та багато інших експертів з української та німецької сторін;

Досвідом роботи МЕТРО на українському ринку поділився Андрий Цвих, фінансовий директор МЕТРО Кеш енд Кері Україна.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ АГРОБІЗНЕСУ 2017 (ФОТО)

Більше 100 провідних керівників агробізнесу зібрались на Український форум агробізнесу, що був організований Strategy Council в готелі Hilton Kyiv 14 листопада.

Український форум агробізнесу - 2017 об'єднав усіх ключових зацікавлених сторін, щоб обговорити, що потрібно для того, щоб Україна зміцнила свою позицію як провідного гравця на світових сільськогосподарських ринках.

Керівники та акціонери провідних агрохолдингів та стратегічні міжнародні інвестори, серед яких Agricom, Астарта-Київ, Cargill, COFCO Agri, Grain Alliance, HarvEast, IMC, Мрія, UkrLandFarming, VolWest Group і Кищенці поділилися своїми стратегіями розвитку.

"З 2010 року Україна вирощувала більше 20 млн. тон кукурудзи на рік, і ми навіть не досягли 50% нашої потенційної прибутковості", - сказав Микола Горбачов (Українська Зернова Асоціація) під час Українського форуму агробізнесу у вівторок.

Шведський Зерновий Альянс планує відкрити млин в м. Яготин, що знаходиться на відстані 100 км на схід від Києва, навесні, вклавши 2 млн. дол США, повідомив Євген Радовенюк, генеральний директор Зернового альянсу. Інші інвестиції включають: 1.1 млн. дол. США на виробництво насіння та 1 млн. дол. на мінеральні добрива. З метою вироблення 1 млн. тон зерна до 2020 року, компанія також подвоює кількість своїх зернових елеваторів.

Учасники також поговорили про земельну реформу, представили свою точку зору на майбутнє галузі, обговорили проблеми, з якими стикаються сільськогосподарські виробники - великі та малі фермерські господарства.

Інші обговорювані питання включали наступне:
• Що потрібно зробити, щоб розблокувати та захистити інвестиції в сільське господарство?
• Система аграрних надходжень та як зробити її ефективнішою;
• Розвиток наступного покоління аграріїв шляхом залучення, навчання та підтримки мотивованих та кваліфікованих кадрів. 

Серед спікерів також були Олена Волошина, керівник діяльності в Україні, Міжнародна фінансова корпорація, Віктор Шеремета, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, Владислав Рутицька, віце-президент, інвестиційна група SigmaBleyzer, Інна Метелєва, регіональний директор, Charterhouse, Пітер Томсон, директор аграрного департаменту, Cushman & Wakefield, Кей Хейзінга, головний виконавчий директор, Кищенці.

Генеральний Партнер – Креді Агріколь. Банк Спонсор – Evris Law Firm.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Смакобум (ФОТО)

Гастрономічний фестиваль "СмакоБум" проходив 18-19 листопада у 2-му павільйоні ВДНГ. Унікальні фермерські продукти і крафтовые вироби з натуральних української сировини - все це можна було спробувати, помацати і купити.

Фермерські господарства представили свою продукцію, а майстри з приготування солодощів, кондитерських виробів, національних страв провели майстер-класи з кулінарії, де розкривали секрети смачних і здорових страв. Все, що представлено на фесті, можна було продегустувати безпосередньо у самих виробників і за бажання купити.

У кожного майстра своя культура створення продукту, багато з них тримають в секреті рецепти приготування - відвідувачам пропонувалися нові смакові відкриття та дегустації. Гастрономічний фестиваль для всієї родини включав:

- фестиваль солодощів і смакоти;

- товари і продукти для здоров'я;

- ярмарки продуктів фермерських господарств;

- крафтовый сир від українських виробників;

- крафтові напої для дорослих і дітей;

- майстер-класи з кулінарії;

- текстиль та предмети інтер'єру.

Якщо ви пропустили цю подію, можна "походити онлайн" разом із нашим кореспондентом під час прямого включення.

Також AgroReview записали ексклюзивне відеоінтерв'ю з виробником крафтового приправи.

Дар'я Анастасьєва

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Століття МінАПК (ФОТО)

Захід пройшов за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Першого віце-прем'єр-міністра України Степана Кубіва, Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, заступника Міністра Олени Ковальової, аграріїв - Героїв України, народних депутатів, керівників центральних органів влади, обласних державних адміністрацій, Національної академії аграрних наук та профільних навчальних закладів, представників сільськогосподарських підприємств, асоціацій, громадських організацій, іноземних делегацій та ЗМІ.

 

«Аграрний сектор є локомотивом розвитку економіки України, і питання підтримки галузі не залишиться без уваги. На цільову підтримку аграріям в наступному році ми виділяємо 7,3 млрд грн», - сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час урочистостей до Дня працівників сільського господарства.

Він підкреслив, що сьогодні Україна має всі можливості, аби наситити власний ринок якісною продукцією за помірними цінами, зберегти лідерські експортні позиції і при цьому поступово переходити від сировинної моделі розвитку економіки до економіки створення продукту з високою доданою вартістю. "Ми будемо це всіляко підтримувати", - додав Глава Уряду.

 

Прем’єр вручив урядові нагороди працівникам сільського господарства, відзначивши їх внесок у розвиток українського АПК. Відзнаками Міністерства аграрної політики та продовольства України були нагороджені працівники Мінагрополітики.

 

«День працівників сільського господарства - це нагода сказати "дякую" представникам цієї важкої професії, а також відзначити внесок, який робить АПК у зміцнення економіки держави. Завдяки аграріям забезпечена продовольча безпека країни, її стабільність і впевненість у майбутньому, а українці споживають якісні продукти», - сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, вітаючи аграріїв з професійним святом.

Він додав, що в центрі уваги держави має залишатися розвиток сільських територій та добробут людей, які на них проживають.

В честь 100-річчя заснування Мінагрополітики була випущена спеціальна ювілейна марка. В церемонії погашення марки взяли участь Максим Мартинюк, Степан Кубів та працівники «Укрпошти».

 

Довідково:

День працівників сільського господарства України - професійне свято працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу України. Відзначається щорічно у третю неділю листопада.

Свято було засноване 7 жовтня 1993 року Указом Президента України № 428/93 на підтримку ініціативи працівників агропромислового комплексу України.

У 2017 році День працівників сільського господарства України припадає на 19 листопада.

100-річчя Мінагрополітики:

Офіційною датою відліку історії Мінагрополітики вважається 15 липня 1917 року згідно датування постанови Комітету Української Центральної Ради «Про склад Генерального секретаріату».

За вікову історію Мінагрополітики змінило назву принаймні 10 разів, відповідно до подій, що відбувалися у суспільно-політичному та економічному житті країни. У грудні 2010 року, згідно з Указом Президента України міністерство отримує сучасну назву – Міністерство аграрної політики та продовольства України, шляхом реорганізації Міністерства аграрної політики України.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Подарунки від ФАО (ФОТО)

Експерти ФАО провели ретельну оцінку наявних кооперативів та груп, які висловили зацікавленість в участі у цій ініціативі. Заявки було отримано від 49 груп з обох областей, які представляють інтереси більше 886 осіб. 

Вибір ґрунтувався на доцільності та конкуренції. Окрім техніки, близько 400 членів кооперативу та представників ініціативних груп пройшли навчання щодо управління кооперативом, бізнес планування та реалізації економічних ініціатив. Всього цьогоріч було проведено до 30 тренінгів. Наступний етап проекту передбачає закупівлю обладнання, яке дозволить збільшити обсяги виробництва сільськогосподарських культур, овочів, фруктов та переробки молочних продуктів ще 16 кооперативам.

"Сприяння розвитку кооперативного руху на Сході України має суттєве значення, оскільки такі с/г обслуговуючі спільноти здійснюють господарську діяльність, яка створює можливості для працевлаштування для господарств у сільській місцевості", - сказав Фаррух Тоіров, координатор програми надзвичайної допомоги ФАО в Україні.

Процес вручення, реакції кооперативів та вітання адміністрації можна переглянути на нашому каналі youtube.

Нагадаємо, AgroReview, поспілкувалися із в.о. директора Департаменту розвитку сільських територій про ситуацію в регіоні.

Довідка: Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) є міжурядовою і спеціалізованою організацією ООН, до складу якої входять 194 країни-члена, два асоційованих члена і одна організація-член - ЄС. Штаб-квартира ФАО знаходиться в Римі (Італія), а представництва організації розташовані більш ніж у 130 країнах.

Дар'я Анастасьєва

Ваш вибір 'Нічого сказати'.