В Україні впали ціни на солодкий перець

Про це повідомляють аналітики EastFruit. Зниження середніх відпускних цін на солодкий перець за тиждень перевищило 15%. Найбільше, на 23,6%, знизилися ціни на червоний солодкий перець. Ціни на жовті сорти солодкого перцю знизилися на 13%.

На сьогоднішній день середня ціна на солодкий перець в Україні становить $1,6 долара США за кг. Червоні сорти солодкого перцю коштують дешевше – близько півтора долара США за кг, а жовті – $1,8 долара США за кг.

При цьому в Польщі ціни на солодкий перець зросли за передостанній тиждень листопада на 11%, а оптові ціни на нього все-таки були нижче, ніж в Україні. Середня ціна на солодкий перець в Польщі за підсумками тижня становила $1,46 долара США за кг. В Росії перець коштував значно дорожче – близько двох з половиною доларів за кг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Тернопільщині створили першу в Україні енергетичну ферму

На Тернопільщині створили першу в Україні енергетичну ферму. Рослини використовують для опалення адміністративних приміщень, пише realno.te.ua.

Енергетичну ферму створили в рамках проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами». Основною його метою є вирощування спеціалізованих енергетичних культур, збільшення виробництва та безпосереднього використання біоенергії, розробка і впровадження в життя плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Інвестиції в аграрний сектор економіки окуповуються доволі швидко

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у період 2015-2017 років 1 грн інвестицій в основний і оборотний капітал аграрних підприємств принесла в середньому на рік 0,295 грн приросту прибутку до оподаткування. Тобто нині інвестиції в аграрний сектор економіки окуповуються доволі швидко – за 3,4 року, поінформував провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За його словами, більшість національних інвесторів усвідомлюють привабливість аграрного виробництва України. Це підтверджують позитивні тенденції динаміки капітальних інвестицій.

Навіть в умовах війни, економічної нестабільності й інших негативних чинників обсяги капітальних інвестицій в аграрну сферу за останні три роки порівняно з 2014 роком збільшилися на 81%, підкреслив науковець.

У 2018 році високі темпи приросту капітальних інвестицій знизилися. Це пояснюється тим, що в умовах підвищених ризиків національні інвестори надають перевагу коротким інвестиціям у приріст оборотного капіталу, які більші за капітальні. Їх розмір з розрахунку на 1 грн капітальних інвестицій за останні три роки складає 2,64 грн. Короткі інвестиції дають швидкий ефект, але не створюють бази для майбутнього розвитку, що є значною проблемою стратегічного характеру, застеріг Микола Кісіль.

При цьому уявлення іноземних інвесторів щодо окупності вкладень їх капіталу в аграрному секторі України є здебільшого песимістичні. Не випадково накопичений у виробництво продукції сільського лісового і рибного господарства капітал нерезидентів на кінець 2017 року склав лише 621,2 млн дол. США, з яких 43% надійшли з офшорів.

Незважаючи на значні ризики високий рівень ефективності інвестицій має мотивувати інвесторів на їх здійснення, вважає експерт.

Інвесторам слід розуміти, що вкладання ними капіталу в аграрні проекти нині й надалі є вигідною справою. У перспективі їх доцільно поєднувати з інвестиціями у перероблення аграрної продукції. Цьому також сприятиме зменшення інвестиційних ризиків у зв’язку з очікуваним у найближчі роки припиненням активної фази зовнішньої військової агресії на Сході та Півдні України, посиленням протидії корупції й аграрному рейдерству, захистом прав інвесторів та іншими позитивними наслідками реформування вітчизняної економіки, підсумував Микола Кісіль.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рада знизила податок на технічний спирт

Про це повідомляє прес-служба Укрспирту.

​Зокрема, законом передбачено оподаткування технічного спирту за нульовою ставкою:

  • спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення;
  • спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
  • спирту етилового денатурованого, що використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
  • спирту етилового-сирцю, що використовується в межах одного суб’єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
  • спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання.
  • Також узгоджено заходи контролю за обігом спирту, що передбачає, поширення системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) на обіг спирту в Україні. Дана система контролю вже успішно функціонує на ринку обігу палива.
Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Воєнний стан: як працюватиме Укрзалізниця

У максимально короткі терміни буде вжито необхідних заходів для переведення роботи з мирного на воєнний стан. Про це заявив на своїй сторінці у Фейсбук  виконувач обов’язків голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Вантажоперевезення здійснюватимуться згідно з графіком руху та за всіма не забороненими законодавством маршрутами.

«У разі зміни логістики перевезення вантажів морськими шляхами, зокрема в Азовському регіоні, Укрзалізниця готова до переорієнтації вантажів на інші порти», – відзначив Євген Кравцов.

Він запевнив, що компанія керується у своїх діях Конституцією та законами України, рішеннями Верховної Ради, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами центральних органів виконавчої влади та статутом товариства. Пасажирські та вантажні поїзди курсуватимуть відповідно до графіка руху та за всіма не забороненими законодавством маршрутами.

Нагадаємо, Верховна Рада ввела військовий стан у 10 областях України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні дешевшає банан і дорожчає яблуко

Насамперед, спостерігається збільшення пропозиції бананів і цитрусових, але яблук не стає менше. При цьому, ціни на імпортні фрукти поступово знижуюься, завдяки цьому, збільшуються обсяги їх продажів.

Але найцікавішим є те, що на цьому тижні поступово почали зростати ціни на яблука, проте, фахівці з моніторингу «Інфо-Шувар» наголошують на тому, що ціни зростають, насамперед, на яблуко «екстра» якості.

Так, за останній тиждень, на майданчиках гуртових ринків ціни на мандарини впали на 10%. На найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар», сьогодні мандарини виробництва Туреччини можна купити по 23-27 грн/кг (0,85-0,95 EUR/кг), іспанські мандарини коштують 38-40 грн/кг(1,2-1,26 EUR/кг) . Десь на 5% впали ціни на апельсини, фрукти, завезені із Туреччини на гуртових ринках пропонуються по 28-33 грн/кг  (0,88-1,04 EUR/кг), а продукція виробництва Іспанії коштує 35-37 грн/кг  (1,1-1,17 EUR/кг). Десь на 10% знизились ціна на банан, він сьогодні коштує 21-22 грн/кг (0,66-0,69 EUR/кг).

Слід зазначити, що в порівнянні з минулим роком, ціни на цитрусові майже не змінились, вартість апельсинів навіть трохи зросла, в межах 5-6%. А банани, навпаки, помітно подешевшали. Рік тому, банани коштували 25-27 грн/кг (0,78-0,84 EUR/кг) при цьому, саме від кінця листопада вони почали швидко дорожчати. Сьогодні банани на гуртових ринках дешевшають, їх середня вартість становить 21-22 грн/кг (0,66-0,69 EUR/кг).

Різниця в цінах на українське яблуко між минулим і поточним роком є найбільшою серед інших фруктів. В листопаді 2017 року, на гуртових ринках яблуко пропонувалось в 2-3 рази дорожче. Сьогодні більшість сортів виробники і перекупники на торгових майданчиках країни готові продавати по 4-6 грн/кг (0,13-0,19 EUR/кг). Втім, від початку поточного тижня, на ринку стала більш виразною тенденція до зростання ціни на яблуко преміальної якості, на нього попит є досить активним, продавці пропонують його в діапазоні 7-10 грн/кг (0,22-0,32 EUR/кг), тобто, в 1,5 рази дорожче від яблука стандартної якості.

Груша лишається лідером за темпами здорожчання. За минулий тиждень її вартість на гуртових ринках зросла майже на 30%. Найдешевша груша вітчизняного виробництва на гуртових майданчиках крани коштує 24-26 грн/кг (0,76-0,82 EUR/кг), ціни на найдорожчу імпортну грушу подекуди досягають 40-45 грн/кг (1,26-1,42 EUR/кг). Продавці на ринках наголошують на тому, що попри суттєве зростання ціни, попит на доогу імпортну грушу лишається стабільним, у зв’язку із обмеженням альтернативної пропозиції від вітчизняного виробника.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview