178171
182818

В Україні виготовляють дорогоцінний сир із віслючого молока

Теґи: 

Однак про промислові масштаби виробництва поки що не йдеться, пише журнал The Ukrainian Farmer, пише AgroTimes.

Жирність ослиного молока – 11,6%, вище – тільки у лосиного (14%). Після того як сир постоїть два-три місяці в холодильній камері з температурою 1-2 ºС, він твердіє й кристалізується – стає, як пармезан.

На фермі училища утримують 50 осликів (28 ослиць та 12 осликів), десяток малих віслючків, а також кіз і овець.

У перспективі ж планують наростити молочне стадо до 50 ослиць. Водночас збільшуватимуть і кількість осликів, адже ці тварини – однолюби.

«Вигоди віслючого молочного бізнесу очевидні: 1 кг сиру з віслючого молока коштує 1760 євро, відповідно 1 л віслючого молока – 58 євро, – розповів директор училища Василь Романцов.

Натомість на утримання осликів коштів потрібно небагато, особливо якщо харчі з власного поля, додав він. «Крім того, тварини ще й можуть на себе заробляти, виконуючи певні роботи», – зауважив Василь Романцов.

Ринок збуту віслючого сиру – Європа, уточнює керівник Заболотненського училища.

В училищі, на базі навчально-методичного центру, окрім віслючого сиру, виготовляють ще й козячий.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Чому не вдається побороти корупцію в зерноперевозках

Про це повідомив директор філії «Центр транспортної логістики» Сергій Підгородецький в ході конференції Grain & Maritime Days in Odessa 2018, пише latifundist.com.

«Я не хочу образити всіх експедиторів. Це їх хліб, це знання, які вони придбали, і вони можуть бути корисні і як вантажовідправнику, так і одержувачу. Але може варто прийняти цивілізовані правила роботи, і питання корупції пропаде. Так, ми можемо жорстко дисциплінувати залізничників, дати по руках і не брати участь в корупційних схемах. Але ми не можемо добігти до всіх, хто не носить залізничну форму. Таких дуже багато, вони всі добре зав'язані в політичному ключі. Але, на жаль, цей фактор у нас ще є, і ні я, як керівник таких списків, ні УЗ не може дати гарантію, що ми можемо перемогти тих, хто не в наших рядах, які перебувають у лавах бізнесменів, підприємців, політиків, які залучені в ці процеси», — розповів він.

У той же час, за його словами, зміни системи планування, перерозподілу вагонів, повинні допомогти боротися з корупцією в секторі.

Крім цього, він прокоментував претензії учасників ринку до ефективності автоматизованої системи розподілу вагонів-зерновозів.

«Безумовно, зернова тема у нас була весь минулий рік. Це пов'язано, в першу чергу, із запровадженням автоматизованої системи розподілу вагонів-зерновозів. Вона не є панацеєю і не врятує від поганого розподілу, поліпшення рухомого складу та інших реальних проблем. Тому що систему вчили природному середовищі, її навчили, як трактувати ті або інші нормативні документи, але її не вчили, як реагувати на транспортну обстановку, як реагувати на відсутність тяги, відсутність палива і т. п. Її не навчили, як розуміти пропускну здатність наших портів. А це середньодобово 1200 зерновозів, тоді як середньодобова потреба навантаження ‒ близько 3 тис. наших вагонів", — додав Підгородецький.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українські фермери можуть збирати кілька врожаїв стевії на рік

У нашій країні у стевії немає ні шкідників, ні хвороб, за винятком чорної ніжки, яка може знищити сходи. Рідкий екстракт стевії українського виробника реалізується за ціною 211 грн за 100 мл, а 300 шт. таблеток із стевії за 102,50 грн, повідомляє «АгроЮг».

Вивчивши агробіологічні особливості та розробивши технологію обробітку цієї культури, фермерське господарство може збирати кілька врожаїв стевії за рік. У такому разі культура стане високорентабельною, а її вирощування економічно вигідним.

Попри те, що стевія є багаторічною рослиною, в Україні її вирощують як однорічну, оскільки вона не витримує притаманних нашим природно-кліматичним умовам зим.

Стевія полюбляє легкі ґрунти з нейтральним або слабо лужним середовищем. У відкритому ґрунті цій культурі необхідні пухка земля, бажано багата на органіку, та відсутність бур’янів. Насіння розсипають по землі, проводять полив і накривають ділянку плівкою. Перші сходи з’являються вже за тиждень.

Рослина росте доволі швидко. Щойно вона починає цвісти, проводять її збір: стебла з листям зрізають на рівні 5-6 см від землі і просушують на сонці або в сушарках. При сухій та спекотній погоді на сонці тонкий шар зрізаних рослин висихає за 9-10 годин. При швидкій сушці листя буде кращої якості. Якщо рослини сильно подрібнені або довго сушаться, якість сировини погіршується через окислення. Після сушіння листя необхідно відокремити від стебел. У такому вигляді стевія зберігається до двох років.

Варто зауважити, що зовсім невеликі господарства можуть зберігати кореневища стевії, викопуючи його на зиму та помістивши у ящик із землею. Їх потрібно присипавши вологим ґрунтом так, щоб було видно лише кінчики зрізаних стебел.

Температура зберігання має бути не вищою за 10°C і не нижчою за 4°C, інакше рослина або проросте, або загине. Кореневища рослини можна зберігати у холодильнику або висадити в горщики і тримати в прохолодному приміщенні, зрідка поливаючи. Так як стевія – тропічна рослина, вона не переносить посуху і потребує постійної вологи.

Розсаду стевії можна придбати в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, або виростити самостійно. Вартість 7–20 шт. насіння стевії коливається від 10 до 45 грн.

Стевія відноситься до роду багаторічних рослин родини Айстрові. Її батьківщина – Парагвай та Бразилія. Солодкого смаку стевія набуває завдяки стевіозидам – речовинам, які солодші за цукор у 300–400 разів, але не містять калорій. В Україні інтерес до цієї рослини виник після чорнобильської трагедії, так як з’ясувалося, що стевія здатна здійснювати позитивний ефект на організм людини.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна потрапила в ТОП-10 світових експортерів курятини

Про це повідомляє УНН з посиланням на World's Top Exporters.

Відзначається, що світовим лідером з експорту курятини є Бразилія. У 2017 році країна експортувала м'яса птиці на 6,4 млрд дол. США. Друге місце з показником в 2,6 млрд дол. належить США. Третє - Нідерландам. У минулому році Нідерланди експортували м'яса птиці на 1,1 млрд дол.

Україна з показником в 313,4 млн дол. посідає восьме місце в рейтингу. Замикає десятку лідерів Аргентина. У минулому році країна експортували м'яса птиці на 285,2 млн дол.

Також повідомляється, що з 2013 року Україна збільшила експорт м'яса птиці на 35,3%.

Нагадаємо, в березні поточного року Місія Генерального директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів (DG SANTE) перевірила якість курятини найбільшого експортера країни - компанії "Миронівський хлібопродукт". Єврокомісія дійшла висновку, що продукція цієї компанії відповідає міжнародним стандартам FSSC 22000, ISO 22000 та BRC Food.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Мораторій на продаж землі стримує інвестиції й гальмує розвиток агроринку - Порошенко

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час першого засідання Національної інвестиційної ради у Києві, передає УНН.

"Я не можу сказати про успіхи в земельному законодавстві. Чинний мораторій на продаж землі стримує ваші інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку. Позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати своє конституційне право розпорядження своє земельною власністю", - наголосив він.

Президент підкреслив, що навіть рішення ЄСПЛ про те, що заборона продажу землі є порушенням конвенції з прав людини, не "протверезіло українських популістів".

"Мушу визнати, що в цьому питанні, я хоч стою твердо на позиціях української Конституції та європейського права, поки що, на жаль, перебуваю в цьому питанні в політичній меншості. І буду докладати максимум зусиль, в тому числі, і щодо комунікаційної стратегії для того, щоб забезпечити проведення цього рішення", - зазначив він.

Нагадаємо, Європейський суд із захисту прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі “Зеленчук та Цицюра проти України”, згідно з яким визнано, що абсолютна заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні порушує Європейську конвенцію з прав людини.

Ваш вибір 'Подобається'.


Штучне м'ясо повністю не замінить натуральне

Таку думку висловила представник організації New Harvest, що займається розробкою штучних продуктів, Ерін Кім, пише milkua.info.

«Наука непередбачувана. Мені важко уявити, що штучне культивування м'яса повністю замінить натуральне виробництво, хоча ми і говоримо про зниження до мінімуму інтенсивного сільського господарства для вирощування кормів. Поки існує маса амбітних заяв про те, наскільки продукти, вирощені в лабораторії, будуть корисніші для людського організму і навколишнього середовища. Але поки це лише теорія», — підкреслила вона.

На її думку, традиційне сільське господарство завжди буде грати роль у виробництві продуктів тваринного походження.

«З огляду на те, як повільно просуваються дослідження в сфері клітинного сільського господарства, всі перешкоди попереду: від проблем регулювання культивованих продуктів харчування до питань масштабування. Не кажучи вже про те, щоб вивчати фактичний його вплив на навколишнє середовище, а також на здоров'я людини. До сих пір всі розробки зводилися до створення дрібномасштабних прототипів», — підсумувала Ерін Кім.

Ваш вибір 'Цікаво'.