174499

В Україні вироблятимуть цукерки з квасолі та нуту

Львівська майстерня шоколаду спільно з "Співтовариством виробників і споживачів бобових України" розробили цукерки, до складу яких входить пюре чорної квасолі, пюре гороху нуту, пюре червоної сочевиці.

На конференції «Майбутнє бобових» було представлено три види цукерок: «Вояж з чорною квасолею», «Праліне з нутом» та «Трюфель з червоною сочевицею». У продажу вони з’являться вже в грудні.

Бобову індустрію буде підтримувати новий уряд. Оскільки виробництвом бобових займаються переважно малі та середні виробники, фермери, а саме вони в фокусі державної підтримки, розказала Інна Мєтєлєва під час урочистого відкриття форуму.

«Державна підтримка в сільському господарстві фокусується на двох речах. Перше — введення в обіг земель сільськогосподарського призначення для надання сільгоспвиробникам більше можливостей для виробництва, збільшення продуктивності та ефективності у виробництві і зовнішньому партнерстві. Наступний фокус — створення нових робочих місць та зростання експортного потенціалу. Бобова індустрія в цьому питанні найбільш цікава, бо виробництвом бобових займаються переважно малі та середні виробники, фермери. І на це є сьогодні фокус державної підтримки», —  прокоментувала вона.

Джерело: infoindustria.com.ua

Верховна Рада скасувала монополію держави на виробництво спирту

 Депутати підтримали законопроект №2300 авторства Президента про приватизацію і демонополізацію стратегічного держпідприємства "Укрспирт".

"За" проголосували 284 народних депутатів. Таким чином законопроект був прийнятий у другому читанні і в цілому, і буде переданий на підпис Володимиру Зеленському.

Тож з нового року виробництвом спирту зможуть займатися всі, хто має відповідну ліцензію.

Українським компаніям дозволять також імпортувати спирт із-за кордону.

Що передбачає законопроєкт?
спирт зможе виробляти та продавати будь-який суб'єкт господарювання після одержання ліцензії;
гуртову торгівлю етиловим спиртом для медичних та ветеринарних цілей за наявності ліцензії можуть здійснювати медичні та зооветеринарні заклади.
запровадження повної лібералізації експорту спирту з України;
експортувати етиловий спирт зможуть суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на виробництво.

Після подання Зеленським документу до Верховної Ради експерти почали активно дискутувати щодо його доцільності.

Вказаний проект закону експерти називають скандальним, прогнозуючи, що скасування держмонополії на виробництво спирту спровокує в Україні бум фальсифікату.

Український садівник популяризує вітчизняну селекцію за кордоном

Засновник підприємства Сергій Новосад також активно популяризує досягнення української селекції за кордоном. Він вважає, що українська селекція не така прогресивна та законодавчо захищена, як у розвинутих країнах, наприклад, Нідерландах, пише growhow.in.ua.

— Я багато їздив закордон і бачив різку відмінність ягідництва, наприклад, польського і нашого, українського. У першу чергу, приходило на думку те, що, може, люди не вміють працювати. А основна причина була в тому, що Захід користувався селекцією всього світу, а до нас вона не доходила в Україну. Наші відставали, бо не мали можливості побачити успіхи того ягідництва. Але зараз у мене мета — продати досягнення наших селекціонерів на Захід. Але за три роки активного рекламування наших сортів жодного такого великого інтересу не бачив до наших досягнень, тому що селекція у всьому світі дуже прогресивна і конкурентна, щороку дуже багато сортів виходить, — розповідає фермер.

Сергій Новосад зазначає, що на даному етапі нідерландці зацікавилися садивним матеріалом із розсадника в Бахмуті, тож цей садовий матеріал тепер успішно продають у Нідерландах.

Також, за словами фермера, нідерландське відділення у Сербії нещодавно виявило зацікавлення яблуком Семеренка, яке дуже гарно зберігається при сучасних методах зберігання.

У США створили «молекулярну каву»

Теґи: 

Молекулярна кава, яка повинна надійти у продаж у 2020 році, виглядає і пахне як звичайна кава, за винятком того, що вона на смак більш м’яка та менш гірка. Таким чином, споживачеві зовсім не обов’язково додавати в неї вершки або цукор, пише agro-yug.com.ua.

Незважаючи на те, що молекулярна кава зроблена не з кавових зерен, вона все ж містить кофеїн.

Напій виготовлений з натуральних інгредієнтів – точний рецепт є запатентованим і не розголошується. Але повідомляється, що у виробництві цієї кави використовується насіння кавуна або лушпиння соняшнику.

Молекулярний біолог Джаррет Стопфорт (Jarret Stopforth) разом з маркетологом Енді Клейчемом (Andy Kleitsch), які і організували компанію Atomo Coffee, стверджують, що їх розробка може допомогти задовольнити світові запити на каву в контексті зміни клімату.

Нагадаємо, ціни на каву на товарних біржах світу протягом останнього місяця зросли на понад 23% через повідомлення про низький врожай у Гондурасі — одному з найбільших експортерів кави.

Озимі в Україні знаходяться у доброму або задовільному стані

Про це повідомляють у Національній академії аграрних наук України.

Обстеження полів перед зимівлею показало, що у найкращому стані знаходяться посіви озимої пшениці, засіяні протягом 10 вересня – 5 жовтня після гарних попередників (чорний пар, горох та ін). Такі рослини знаходяться у фазі кущення, нараховують в середньому 2-5 пагонів та мають листки довжиною 18-28 см. Рослини, засіяні 10-25 жовтня, знаходяться на початку фази кущення або у фазі 3-х листків.

На посівах ранніх термінів сівби (до 10 вересня) зафіксоване незначне переростання рослин, яке надалі не матиме негативного впливу на зимостійкість або врожайність озимої пшениці, хоча може викликати розвиток хвороб та появу мишовидних гризунів на таких полях.

Озимий ячмінь, засіяний в оптимальні терміни, розпочав зимівлю у фазі кущення. Висота рослин складає 12-14 см, вони в середньому мають по 2-3 пагони.

Суд дозволив Держгеокадастру не відкривати дані про землю

Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот, пише kurkul.com.

Відмову відкривати дані про землю суд пояснив технічними питаннями. 

«У Державному земельному кадастрі зареєстровано біля 19,5 млн земельних ділянок, що технічно унеможливлює надання такої інформації у запитуваному позивачем вигляді», – ідеться у рішенні суду. 

Поки кадастр не відкрито, контролювати стан земельного банку може лише держава. 

В Опендатабот вважають, що така непрозорість залишає великий простір для зловживань. Інформація щодо земельних ділянок, їх призначення та власників, за законодавством, має бути відкритою.

«Є схеми, які б ми легко могли виявити за допомогою відкритих даних про землю.

Наприклад, у тексті проекту закону про ринок землі є заборона одній особі володіти більш ніж 0,5% земель сільськогосподарського призначення України (200-250 тис. га). Це потрібно, щоб запобігти надмірній концентрації земель в обмеженої кількості людей», — прокоментував засновник Опендатабот Олексій Іванкін.

За його словам, окрім цього, деякі ділянки належать одним і тим же людям через фіктивні фірми та підставних осіб. У частини ділянок незаконним шляхом змінено призначення. На деяких ділянках, де згідно реєстру немає нічого, крім степу чи лісу, ведуться нелегальні розробки корисних копалин. 

«Усі ці явища могли б аналізувати громадяни, якби дані про землю були відкритими», — підсумував Олексій Іванкін.