186395

В Україні виробляють равликову ікру, яка коштує 50 тис. гривень за кілограм

Про це пише agroday.com.ua.

«Перший кілограм на нашій фермі — ікра вищого сорту, виготовлена на замовлення, і коштує 50 тисяч гривень, — каже Тетяна Завийборода, директор підприємства. — У Європі середній чек за 100 грам такої ікри становить 200-300 євро».

За її словами, висока ціна делікатесу виправдана, адже процес видобутку досить трудомісткий і займає багато часу. Крім того, матковий равлик коштує дуже дорого. А один виробляє всього 100 ікринок на рік — це 4 г продукту. Причому зазвичай 90% маточного поголів’я гине.

«Виробництво равликої ікри — цікавий і складний процес. Ікра равликів відрізняється від рибної і технологія відбору набагато складніша. До того ж ікру необхідно промити від землі, так як равлик відкладає яйце-ікру в спеціальну торф’яну суміш».

Ікра равликів — продукт, який досить швидко псується. Зберігається вона до 5 місяців консервована, і до 2-х — бочковим засолом, при низькій, але не мінусовій температурі.

До слова, виробництво ікри для підприємства — далеко не основний бізнес. «Здравлик» займається вирощуванням харчових равликів і маточного стада. Тут кажуть: мільйон з гектара — це про равликів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вчені виводять вид стійких до шкідників томатів

Один з головних плюсів у тому, що цей дикий томат генетично тісно пов'язаний з домашніми різновидами помідорів, що дозволяє легко проводити схрещування і отримувати нові варіанти вдосконалених рослин, пише agro-smart.com.ua.

Як відомо, домашні томати, на відміну від своїх диких родичів, досить вразливі до хвороб і шкідників, оскільки вони втратили свою природну стійкість в процесі селекції.

Зараз дослідники працюють над тим, щоб звернути процес окультурення назад шляхом введення стійкості від диких сортів. Дикий томат з Галапагоських островів ідеально підходить для цього за рахунок генетичної подібності. Його опір кодується в межах однієї хромосоми, що значно полегшує передачу рис між рослинами.

«Ми з 2010 року працюємо із зразками диких видів томатів Solanum galapagense з банку генів. Відкриття полягало в тому, що цей вид томату дійсно стійкий  до шкідливих комах, в тому числі до попелиці і гусениці. Це був дуже приємний сюрприз!», — розповів науковець з Університету Вагенінген Бен Восман.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Укрзалізниця чекає пропозицій щодо оптимізації роботи зернових станцій

Про це під час засідання робочої групи УЗА щодо вдосконалення процесу логістики зернових повідомив директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, пише agroinsider.com.ua.

Зустріч була присвячена обговоренню ініціативи Укрзалізниці щодо обмеження виконання вантажної роботи станціями, які перебувають на малоінтенсивних ділянках, повідомляє прес-служба УЗ. Під час зустрічі представники УЗА повідомили, що поки ініціативи Укрзалізниці передані на розгляд регіональних представництв асоціації. Ті, в свою чергу, повинні сформувати пропозиції, яким чином малоефективні станції можуть бути виведені на рівень високого завантаження. Зокрема, кожному власнику елеватора запропоновано визначити, яким чином можливо посилити роботу по відвантаженню зерна.

«Представники Української зернової асоціації повністю розуміють позицію й аргументацію Укрзалізниці, але свою позицію вони озвучать після консультацій з власниками елеваторів і обіцяють це зробити протягом наступних кількох тижнів. Ми розраховуємо на те, що це буде конструктивна позиція, яка дозволить нам рухатися далі для досягнення нашої спільної мети — забезпечення максимальних обсягів перевезення зерна в цьому році», — прокоментував Андрій Рязанцев.

 Вінницький фермер втратив понад 300 свиней через АЧС

Про це повідомляє Держпродспживслужба, пише kurkul.com.

Із 323 голів свиней, що утримувалися на фермі, від АЧС загинула 31 тварина.

Рішенням засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Козятинській районній державній адміністрації затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.Буряк і морква продовжують дешевшати

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

За інформацією проекту, з початку травня буряк і морква на українському ринку подешевшали майже на 20%, і сьогодні виробники вже готові укладати угоди по 5-6,5 грн/кг (0,16-0,21 євро/кг) в залежності від регіону та інших умов.

Як відзначають самі гравці ринку, зниження цін – вимушена міра, вдаватися до якої аграрії змушені через стрімке погіршення якості коренеплодів на складах, а також досить стриманого попиту.

В результаті цінового зниження сьогодні морква в Україні вже коштує в середньому на чверть дешевше, ніж в першій половині травня 2017 р. В той же час, ціни на буряк перевищують торішні в 1,6-1,7 рази.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Ціна на м'ясо буде продовжувати рости

Так, порівнюючи ціни першої декади квітня та другої декади травня, прогнозується наступне подорожчання кормових компонентів, що, як наслідок, вплине і на ціну на м'ясо. Окрім вже озвучених раніше факторів, що впливають на підвищення цін, наприклад, відсутність належної політики в попередженні та боротьби з АЧС, до проблеми додається і збільшення собівартості продукції тваринницького комплексу.

По білковій сировині:

    Макуха соняшникова – на 32%
    Шрот соняшниковий – на 33,4%
    Шрот соєвий - на 18%
    Макуха соєва  - на 17,4%

По зерновим:

    Пшениця  - на 5,1%
    Ячмінь – на 4,2%
    Кукурудза – на 8%

«Корми складають 60-70% собівартості одиниці тваринницької продукції ВРХ. Підвищення цін на них неминуче спричинить здорожчання цін на м'ясо», - зауважила Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Корми для ВРХ різко подорожчали. Ціни на кормовий концентратний мікс за підсумками перших чотирьох місяців поточного року зросли рівно на третину, тобто на 32,9%. Але найбільшою проблемою є соняшниковий шрот. У поточному році ціни на нього підскочили на 80,2%. Як результат, у квітні індекс УМІ знизився відразу на 13,3%. Фермери-молочники вкрай стурбовані цією ситуацією.