В Україні виробляють все менше молока

Про це повідомляє Державна служба статистики України, пише Укрінформ.

За січень-березень поточного року в Україні було вироблено 1,9 млн тонн молока, що на 1,9% менше, ніж за перший квартал минулого року. В тому числі сільськогосподарські підприємства виробили 0,68 млн тонн молока (на 0,6% більше, ніж у першому кварталі 2018 року), господарства населення — 1,22 млн тонн (на 3,3% менше).

Найбільше молока у першому кварталі 2019 року виробили сільськогосподарські підприємства Полтавської області — 166,6 тис. тонн (на 2,2 менше, ніж за аналогічний період 2018 року), На другому місці — підприємства Вінницької області (160,2 тис. тонн; на 5% менше), на третьому — Хмельницької (124,8 тис. тонн; на 5,7% більше).

Найменші обсяги виробництва молока у січні-березні 2019 року продемонстрували сільгосппідприємства Луганської (20,3 тис. тонн; на 2% більше, ніж у першому кварталі 2018 року), Донецької (36,1 тис. тонн; на 3,7% менше) та Чернівецької (42,4 тис. тонн; на 4,3% менше) областей.

Як повідомлялось, за даними Держстату, у 2018 році в Україні було вироблено 10,06 млн тонн молока; на 2,1% менше, ніж у 2017 році.

Всі дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

САП передала справу агрохолдингу «Мрія» до поліції

Теґи: 

Таку постанову виніс начальник третього відділу прокурорів САП Василь Кричун, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, НАБУ розслідувало кримінальне провадження щодо заволодіння коштами в особливо великих розмірах іноземних компаній Ashmore Emerging Markets Corporate High Yield Fund, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та інших кредиторів, службовими особами агрохолдингу «Мрія» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України (шахрайство). У рамках цього провадження судом було накладено арешт на низку майна. У зв'язку з цим ліквідатор ТОВ «Мрія центр» просив суд зняти арешт з майна фірми.

Так, суд встановив, що прокурор САП Кричун виніс постанову про зміну підслідності у справі за Тернопільським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, а тому вказане клопотання не підсудне Печерському районному суду міста Києва.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні перерахували корів, свиней і кіз

Станом на 1 квітня 2019 року в Україні зменшилося поголів'я великої рогатої худоби, у тому числі корів, а також овець і кіз в порівнянні з аналогічним періодом 2018-го. При цьому поголів'я свиней і свійської птиці, навпаки, збільшилося, повідомляє прес-служба Державної служби статистики.

Поголів'я великої рогатої худоби до квітня скоротилася до 3,66 млн голів (-3%), в тому числі корів – до 1,93 млн голів (-3,9%).

Поголів'я свиней зросло до 6,17 млн голів (+ 0,8%), а домашніх птахів – до 204,8 млн голів (+3,7%).

При цьому поголів'я овець і кіз в Україні зменшилася до 1,47 млн голів (-2,7%).

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Криму та непідконтрольних частин Луганської та Донецької областей.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермерам пропонують продавати сільгосппродукцію через онлайн-платформу

Он-лайн платформа “Торговий форум” передбачає реєстрацію виробників продукції та її покупців, повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на ГО “Земля Таврії”.

Покупці формують замовлення продукції на наступний тиждень. Розробники сервісу інформують продавців про попит і складають он-лайн заявку.

Ресурс розробила ГО “Земля Таврії”. Її ініціатори зазначають, що у такий спосіб хотіли допомогти налагодити комунікацію між виробниками сільськогосподарської продукції та її покупцями. На наступний тиждень отримали заявок на 280 т продукції: покупці готові придбати картоплю, огірки, томати, редис, зелень та інші овочі.

У такий спосіб фермери налагоджують прямі контакти з покупцями і оперативно реагують на їхні запити.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні планують заборонити окремі пестициди: аграрії рахують збитки

Документ передбачає заборонити з 1 червня 2019 року ввозити такі пестициди як: атразин, ацетохлор, гліфосат, імідаклоприд, клотіанідин, тіаметоксам та всі їхні препаративні форми. Надалі передбачається включити їх до списку заборонених до використання в Україні та скасувати їхню державну реєстрацію, повідомляє прес-служба ВАР.

Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун звернувся до Прем’єр-Міністра Володимира Гройсмана з проханням переглянути даний документ. Адже заборона використання перелічених пестицидів призведе до мільярдних збитків в агросекторі. У своїй позиції Андрій Дикун опирається на дослідження, спеціально проведені Інститутом аграрної економіки при Національній академії наук України і отримані 5 квітня цього року.

Зокрема, фахівці Інституту прорахували, що відміна використання цих пестицидів призведе до падіння врожайності основних експортних культур - пшениці, кукурудзи, ячменю, сої, ріпаку, соняшнику - і складе від 5 до 20%. Щодо коштів, то це виллється у збитки від 22 до 64 мільярдів гривень в рік, якщо додати втрати в якості продукції.

Окрім того, заборона згаданих пестицидів негативно вплине і на навколишнє середовище. Адже лише використання води збільшиться до 6,8 млн  м куб.

“Ми почнемо використовувати менш ефективні препарати й нам потрібно буде більше води. Її використання збільшиться до 6,8 мільйона кубічних метрів. Це рівно стільки, скільки використовує вся нафтогазова промисловість України. Крім того, аграрії змушені будуть збільшити кратність механічної обробки полів, а це - викиди в атмосферу вуглекислого газу. Сотні мільйонів кілограмів буде викинуто в атмосферу”, - пояснив Андрій Дикун.  

Голова ВАР наголосив, що приймати дану постанову неможливо та  попросив переглянути її проект і запевнив, що аграрії готові надати всю детальну інформацію щодо цього питання.

"Погоджений нами європейський регламент, яким ми маємо адаптувати в Україні, не говорить, що ми повинні це зробити один в один. Він говорить, що ми маємо це зробити з урахуванням інтересів держави Україна", - наголосив голова ВАР.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Agrotech Innovation Meetup – високотехнологічні рішення в галузі агро

18 квітня у Києві відбудеться зустріч для інноваційних компаній, підприємців та стартапів, які готові запропонувати високотехнологічні рішення в галузі агро для основних гравців ринку і ознайомити публіку заходу з сучасними трендами в сфері інноваційного розвитку сільського господарства.

Будуть представлені:
а) основні напрями діяльності компаній;
б) інструменти і продукти, які використовуються компаніями для досягнення поставлених цілей;
в) бізнес-моделі, як основи в інноваційному бізнесі.

Формат зустрічі передбачає 2 категорії учасників цього івенту - спікерів, які представляють свої продукти для сільського господарства (IT, підприємці, стартапи) і менторів - людей, які представляють власників / представників компаній, які вже задіяні в роботі, пов'язаної з інноваціями в аграрній сфері.

Метою даного формату повинна стати інтерактивність події, створить необхідний тип взаємовідносин між учасниками і публікою на заході і дозволить обговорити сильні / слабкі сторони представлених проектів і необхідних заходів з впровадження даних проектів на комерційно-успішного основі.

Кому буде корисно: власникам бізнесу, венчурних підприємцям, продуктовим IT компаніям, топ-менеджерам, керівникам та керівникам усіх рівнів, стартаперам і всім, хто хоче дізнатися про нові тенденції в інноваційному аграрному секторі.

Agrotech Innovation Meetup 18 квітня 2019 року з 19:00 до 21:00!
Адреса: м. Київ, вул. Антоновича, 40 – Kwins Hall, зал Loft.
Реєстрація на сайті: http://bit.ly/2Uz1BSG

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview