В Україні вирощують перець, в тисячі разів гостріший за чилі

Він створив експериментальну лабораторію, де висадив близько 60 видів перців і відпрацьовує технологію виробництва на гідропоніці, в тому числі, в екстремальних умовах, пише agroday.com.ua.

Насіннєвий матеріал закупив за кордоном, адже в Україні його дуже мало, тим більше якісного. «Якщо в американського насіння схожість становить 100%, то у нашого – від 0 до 50-60%, не більше», — розповів Баженов в ефірі AgroFm.

Але не тільки ринок насіння в Україні нерозвинений, а й ринок споживання надгосрих перців. Єдине, що пропонує ритейл — це перець чилі, навіть сорт якого визначити неможливо. А чилі існує тисяча різновидів. Та й смакові якості нашого продукту залишають бажати кращого.
«Ринок не привчений до гострого. Найгостріше у нас – часник, чорний перець, чилі з гостротою від 500 до 1000 одиниць, — розповідає Баженов. — Навіть халапеньо, який я вирощую, має гостроту в 5000 одиниць. Але в основному це перець від 400 тис. до 2 млн — як то кароліна ріпер. Тобто в 2 тисячі разів гостріший, ніж чилі».

Однак багато українців окрім чилі про інший гострий перець не чули, що значно ускладнює збут. Тому Баженов бачить розвиток свого бізнесу не тільки у відпрацюванні та продажу технологій, але і в переробленій продукції — соусах, сумішах різних видів перців.

Продавати свіжий перець недоцільно через високу собівартість. Тільки враховуючи поточні витрати (освітлення, удобрення, кондиціонування, зволоження повітря у приміщенні), 1 овоч часом обходиться в $1. І це залишивши без уваги капітальні витрати.

«Навряд чи хтось купить перець, який з накруткою магазину коштуватиме $2», — говорить фудблоггер.

Зазначимо, що країни гуру в сегменті перців – це Фінляндія і Англія. Незважаючи на те, що у них мало сонячних днів, тут вирощують перець в теплицях. Часто ці теплиці повністю працюють на відновлюваній енергії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Корея і Україна співпрацюватимуть в галузі сучасних агротехнологій

Про це під час урочистого відкриття біотехнологічної лабораторії Інституту землеробства повідомив Ярослав Гадзало Президент НААН, пише superagronom.com.

На відкритті була присутня офіційна делегація Республіки Корея на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом в Україні паном Лі Янг Гу.

«Це друга наша зустріч, але ми вже маємо спільні напрацювання та пропозиції зі створення стартапів і впровадження інновацій в аграрне виробництво. Нова біотехнологічна лабораторія — це серйозний крок не лише для розвитку селекції ріпаку, але й рису, картоплі та інших культур», — зазначив Ярослав Гадзало.

Лабораторія буде спеціалізуватися на створенні сортів ріпаку з високим вмістом ерукової кислоти. Проект має великий експортний потенціал, адже такий ріпак використовується для виробництва біодизеля. Крім того, вчені у США вивчають можливості використання насіння ріпаку для виробництва авіапального.

Зазначається, що для сучасного оснащення лабораторії Інститут землеробства співпрацює з корейською компанією Kreves Development Co.

«Високі технології, які є в розпорядженні Кореї, та колосальні можливості агропромислового комплексу України в комплексі можуть стати основою втілення ідеї шовкового шляху», — додав посол, пан Лі Янг Гу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Нібулон" побудує ще два зернові термінали

Про це повідомляє ЦТС, посилаючись на інформацію, оприлюднену компанією.

"У цьому році планується розпочати будівництво двох перевантажувальних терміналів в Запорізькій і Дніпропетровській областях. Крім того, збільшуються потужності перевантажувального терміналу компанії в м.Кременчук (Полтавська обл.)", - йдеться в повідомленні ТОВ СП "Нібулон".

Зараз в Кременчуці компанія будує нові зерносховища і автомобілепогрузчик.

23 травня "Нібулон" ввів в експлуатацію новий елеваторний комплекс з перевалки зернових і олійних культур в складі перевантажувального терміналу в Миколаєві ємністю близько 43 тис. т.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Монопольна змова НАК «Нафтогаз» і «Укртрансгаз» призведе до подорожчання газу, - нардеп Войціцька

Нафтогаз і Укртрансгаз вступили в змову з метою заблокувати запуск ринку добової балансування в газотранспортній системі України, - заявила під час засідання Комітету парламенту з питань паливо-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки народний депутат України від фракції «Самопоміч» Вікторія Войціцька.

Своїми діями два найбільших монополіста перешкоджають запровадженню прозорих механізмів на українському ринку газу. І саме відсутність ринку добової балансування неминуче призведе до подорожчання газу, вважає депутат. Наприклад, в квітні газ торгується на біржових торгах по 8.500 грн за м3, що значно нижче тієї вартості, за якою дочірнє підприємство «Нафтогазу» «Укртрансгаз» закриває небаланси - по 11.500 грн за м3, а це мільярди гривень різниці щороку, які в зрештою монополісти забирають з кишень наших громадян.

Рішення про впровадження добової балансування на ринку природного газу було прийнято Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) ще в кінці грудня 2017 року. З тих пір монополісти ринку активно протидіють його впровадження.

Даною постановою вносяться зміни до Кодексу ГТС, Кодекс газорозподільних систем, Кодекс газосховищ, Правила постачання природного газу, Типовий договір транспортування природного газу, Типовий договір розподілу природного газу, Типовий договір зберігання (закачування, відбору) газу, Типовий договір поставки природного газу постачальником «останньої надії ».

«Метою постанови є гармонізація правил балансування, усунення перешкод для транскордонної торгівлі природним газом і формування прозорої процедури подачі і створення прозорих механізмів розгляду планів розвитку ГТС. Зокрема, удосконалення нормативно-правових актів, що регулюють відносини між суб'єктами ринку природного газу, здійснення заходів, спрямованих на ефективне функціонування лібералізованого внутрішнього ринку природного газу, а також імплементація Регламенту ЄС №312 », - йдеться в коментарях до документу.

Треба відзначити, що документ був погоджений з АМКУ. НКРЕКП провела консультації з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства про відповідність положень постанови Комісії європейського законодавства. У документі були враховані всі пропозиції Секретаріату Енергетичного Співтовариства, що підтверджено листом щодо їх обліку.

Добова балансування повинна запрацювати з 1 серпня 2018 року. Також передбачений перехідний період, протягом якого відбудеться адаптація ринку до нових умов і тестування інформаційної системи.

Монополісти українського ринку газу - «Укртрансгаз» і НАК «Нафтогаз» активно виступають проти прийняття документа в поточній редакції, посилаючись на, нібито його невідповідність нормам законодавства ЄС.

Глава НКРЕКП Оксана Кривенко активно підтримує впровадження добової балансування. Її команда вступила у відкрите протистояння з монополістами, які всіма способами гальмують запуск моделі прозорого газового ринку.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Президент має намір підписати закон про експортне ПДВ на олійні

Президент України Петро Порошенко очікує на поточному тижні завершення експертного аналізу закону №7403-д, яким скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку не поширюється на сільськогосподарські підприємства, що самостійно виростили зазначені культури на землях сільгосппризначення, пише Інтерфакс-Україна.

"Переконаний, що (закон) буде підписаний", – сказав він на зустрічі з бізнесом у Києві в середу, відповідаючи на запитання із залу, з чим пов'язана затримка з проходженням документа, і прохання підписати прийнятий закон.

Як повідомлялося, Верховна Рада 22 травня внесла правки в Податковий кодекс, зберігши для трейдерів тимчасове скасування відшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року, ріпаку - з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року. У той же час парламент звільнив з-під дії цієї норми сільгоспвиробників.

Європейська бізнес асоціація просила президента ветувати цей закон, вважаючи, що він створить дискримінаційні умови на ринку і призведе до порушення принципів вільної конкуренції.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Полтавщині планують виробляти «чисті» яйця та курятину

«Що ми  будемо реалізовувати органічних курей - 100%. Зараз консультант, якого ми залучили, розробляє технологію», — розповів директор компанії «Агроекологія» Гліб Лук'яненко, пише Latifundist.com.

Реалізовувати курку, за словами Гліба Лук’яненко, на сьогоднішній день набагато рентабельніше, ніж молоко, і швидше. У планах компанії поки немає будівництва великої птахоферми. У «Агроекології» є сараї, які потрібно модернізувати. Саме з них компанія має намір стартувати.«Взагалі у нас ідея, зробити дуже чисте яйце за швейцарським стандартом для того, щоб можна було його експортувати», — поділився директор компанії. Коментуючи масштаби проекту, Гліб Лук’яненко повідомив, що компанія технології відразу відпрацьовує на невеликих обсягах, а потім вже збільшує. «Це також, як і нову культуру, ми спочатку відпрацьовуємо технологію, і потім знаємо який буде результат», — підсумував він.

Нагадаємо, що «Агроекологія» запускає власну торгову мережу Fresh & Local . Компанія відкрила перший магазин в Полтаві і займається запуском другого.

Джерело: Інфоіндустрія

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview