186395

В Україні з’явиться «Лабораторія якості молока»

Про це порталу MilkUa.info розповів директор лабораторії, кандидат ветеринарних наук, доцент Андрій Білан.

 

«Створенню лабораторії сприяло кілька причин: бажання виробників збільшити кількість молока екстра; скарги на низьку закупівельну ціну, яку встановлюють переробні підприємства; аналіз та перспектива подальших потреб молочних господарств, що планують розвиватися», — поінформував керівник лабораторії.

За словами Андрія Білана, основна діяльність лабораторії полягає у всебічному контролі процесу виробництва молока.

Аналіз молока та підбір генетичного покращувача допоможе уникнути зниження кількості та якості молока, коли корова вже досягла піку своєї продуктивності.

Основна діяльність лабораторії полягатиме у контролі процесу виробництва молока:

- контроль якості сировини;
- участь в обґрунтуванні відповідних технологічних схем, спрямованих на забезпечення стабільності і високої якості продукції;
- контроль технологічних процесів виробництва, спрямований на дотримання встановлених технічних умов, технологічних схем та інструкції;
- контроль санітарного стану виробничих приміщень, обладнання, тари, інвентарю;
- впровадження в практику роботи лабораторії новітніх досягнень в області методів контролю.

Як зауважив Андрій Білан, наступний крок для створення лабораторії — підбір персоналу. Крім того, зараз визначають перелік необхідного обладнання, щоб своєчасно провести тендери з його закупівлі.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Нова технологія подовжує сезон суниці та підвищує її товарність

Традиційно сезон суниці триває всього 4-6 тижнів, однак учасники проекту TunnelBerries розтягнули сезон врожаю до пізньої осені, пише propozitsiya.com

У минулому році дослідники експериментальної станції збирали суницю, вирощену в низьких тунелях, протягом 19 тижнів, починаючи з середини червня і до кінця листопада. Вони виявили, що невелика відстань від грунту до плівки значно збільшує відсоток товарності ягід. В середньому цей показник коливається в межах від 70% до 83%.

В даний момент дослідники працюють над показниками врожайності суниці нейтрального дня і їх залежністю від мульчуючих матеріалів і типів покриття тунелів. Методи вирощування суниці нейтрального дня із застосуванням низьких тунелів і мульчуючихматеріалів вже застосовуються деякими виробниками Північного Сходу країни. При цьому поки не наведено дані про вплив цих методів і використаних матеріалів на врожайність ягоди і не опубліковані рекомендації для виробників.

Аналогічні системи досліджують вчені Меріленда, Міннесоти, Північної Кароліни та штату Нью-Йорк.

Проект TunnelBerries продовжує свою роботу на базі науково-дослідної ферми при університеті Нью-Гемпшира. Крім університету підтримку проекту надає Міністерство сільського господарства США. TunnelBerries є частиною більш великої федеральної програми з оптимізації вирощування ягід на території Середнього Заходу і Північного Сходу США.

 Майно ПАТ "Київхліб" неправомірно виставлено на торги

Теґи: 

Серед них значиться право вимоги за кредитними договорами ПАТ "КИЇВХЛІБ", що забезпечені нерухомим майном.

Прес-служба ПАТ "КИЇВХЛІБ" повідомляє, що заборгованість перед ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" у ПАТ "КИЇВХЛІБ" відсутня, всі кредитні зобов’язання погашені, кредитні договори є припиненими. Правовідносини стосовно зазначених зобов’язань оскаржені в суді.

Припиненим, також, є іпотека.

Тому, за відсутністю правових підстав для обтяження предмета застави та іпотеки, позовні вимоги про скасування записів про іпотеку та обтяження нерухомого майна, а також про припинення обтяжень нерухомого майна є правомірними та обґрунтованими.

Тобто, судами підтверджено правомірність погашення кредиту згідно з кредитними договорами, припинено кредитні договори, припинено іпотеку та припинено обтяжень нерухомого майна.

А відтак, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб безпідставно та неправомірно виставлено на торги право вимоги за кредитними договорами ПАТ "КИЇВХЛІБ", що забезпечені нерухомим майном.

Оскільки, правовідносини стосовно зазначених зобов'язань оскаржені в суді, торги ними будуть визнані незаконними.

Юристи ПАТ "КИЇВХЛІБ" звернулися до ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК", Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національного банку України з вимогою скасувати торги, призначені на 28.07.2017 р., а також відкласти дату можливого проведення торгів до вирішення даного питання."

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Окупанти розгорнули чергову хвилю знущань над фермерами на Луганщині

Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на «Інформаційний опір» (ІС).

За даними групи ІС, в південних районах «ЛНР» фермерів знову почали «кошмарити» так звані «контролюючі органи» терористичної «республіки» спільно з організованими злочинними угрупованнями і місцевої «поліцією».

Показово, що все кримінальне співтовариство окупованої Луганщини називає тиск на фермерів виключно «ментовською ініціативою».

Ставки «відвальних платежів» при цьому різко зросли. Як виявилося, головний інструмент переконання - підпали і спалювання врожаю прямо на полях.Відсутність підтримки фермерів в Україні призводить до скорочення посівних площ

Таку думку висловив директора Асоціації фермерів і приватних землевласників України Михайло Данкевич, передає ГолосUA.

«Немає реальної підтримки фермерів з боку держави, і люди дивляться тільки на прибутковість – у тій же сої, соняшнику рентабельність вище, ось і засівають ними поля», - зазначив експерт.

За його словами, до скорочення посівних площ під зерновими в Україні призводить падіння цін на культури на світових ринках, а в останні роки ще й скорочення державної підтримки сільського господарства з боку уряду – зокрема, скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв.

Як пояснив М. Данкевич, навіть та мізерна допомога, яку змогла виділити держава на підтримку фермерів в Україні у 2017 році, не змогла вступити вчасно перед стартом посівної кампанії. У той час аграрії потребували коштів для закупівлі насіння, міндобрив і техніки, а надійшла допомога тільки зараз, коли вони і без того вже отримали гроші від продажу першого врожаю.

При цьому він уточнив, що справжні фермери все-таки дотримуються сівозміни і розумно користуються мінеральними добривами, тоді як чимало підприємців засівають поля «агресивними» культурами і гублять землю, намагаючись вичавити з неї максимум за кілька років.

Нагадаємо, за п'ять років втрачено близько 12% посівних площ зернових в Україні. Експерти вже прогнозують падіння врожаю зерна та його експорту в порівнянні з минулим сезоном.

 Аграрії очікують нових підходів до роботи Комісії по боротьбі з рейдерством при Мін’юсті

Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Міністр юстиції Павло Петренко представив Олену Сукманову громадськості в новій посаді на прес-конференції 25 липня. Комісія, яку вона тепер очолює (так звана, Комісія по боротьбі з рейдерством), почала працювати у січні 2016 року, як орган, покликаний виправляти помилки державних реєстраторів. Однак аграрії повідомляють про схеми рейдерських захоплень, які вчиняються за участі Комісії.

Нагадаємо, що на початку липня члени Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) звернулися до служби корпоративної безпеки ВАР щодо декількох ідентичних випадків захоплення їхніх земель з боку великих агрохолдингів. Аграрії заявляли, що рейдерству сприяє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

На згаданій прес-конференції генеральний директор сільськогосподарської компанії «Перлина Поділля» Сергій Іващук представив міністру Петренку документальні докази, що Комісія не дотрималася процедури розгляду справи, приймаючи рішення про передачу частини його земельного банку одному з українських агрохолдингів.

«Я ствердно заявляю, що сьогодні Комісія з державної реєстрації стала фактично головним рейдером країни. Шановні журналісти, увечері 26 червня засідання Комісії призначається на 27 червня об 11:00. А висновки Комісії публікуються о 10:40, 10:55. Тобто на засідання вас запрошують на 11:00, а вже о 10:40 є висновки. На основі скарги від фірми, яка зареєстрована в офшорі, на основі договорів оренди, які зареєстровані від 31 грудня 2012 року, Комісія скасовує реєстрацію договорів оренди землі, хоча стаття 35 Закону «Про оренду землі» каже, що виключно суди мають право це робити», - розповів Іващук.

Служба корпоративної безпеки ВАР вже направила відповідні звернення до Національного антикорупційного бюро України, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ і очікує результатів їхнього розгляду. Аграрії закликають Мін’юст сприяти роботі антикорупційних органів, а всіх постраждалих – не мовчати, а публічно відстоювати свою позицію.