В Україні запустили новий завод із виробництва крохмалю

Про це повідомив засновник компанії Віктор Лазар, пише AgroTimes.

«Отримали перший крохмаль на новозбудованому заводі, – написав він. –  Хочу щиро подякувати всій команді ПБП «ВИМАЛ» та всім партнерам, перш за все виробникам картоплі».

Наразі в Україні картопляний крохмаль виробляють ПБП «ВИМАЛ», ПП «Левона», ТОВ «Агрінтех» (усі – Чернігівська область), ТОВ «Крохмалепродукти України» (Київська область).

За інформацією Української асоціації виробників картоплі, «ВИМАЛ» у 2018/19 маркетинговому році планує виробити 10 тис. тонн картопляного крохмалю.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Колапс на залізниці потрібно зупинити законодавчими ініціативами

За результатами наради в Міністерстві аграрної політики та продовольства під керівництвом першого заступника міністра Максима Мартинюка, учасники дійшли  висновку щодо необхідності розробки нового законопроекту «Про залізничний транспорт», повідомляє прес-служба УАК.

Експерти УАК разом із УЗА та іншими профільними аграрними асоціаціями  візьмуть участь у розробці законопроекту щодо вирішення проблем на залізниці.

УАК вважає, що розв'язання цієї кричущої проблеми, з якою зіштовхнулись аграрії, особливо після оголошення «Укрзалізницею» наміру підвищити з 13 листопада тарифи на перевезення вантажів на 48%, не підлягає будь-якому зволіканню. Адже всі аграрії одностайно констатують колапс у сфері залізничних перевезень вантажів. Про що й засвідчила ситуація із законопроектом № 7316 «Про залізничний транспорт», який минулого тижня був провалений депутатами під час голосування  у парламенті.

Особливо аграріїв  непокоять непоодинокі випадки зупинки елеваторів щодо   прийому вантажів у результаті перевантажень, непоодинокі випадки затримки великовантажних кораблів за експортними контрактами  і найнебезпечніше - зупинка збиральних робіт аграріями з причини відсутності потужностей доробки та зберігання зерна, зокрема кукурудзи.

УАК разом із іншими профільними асоціаціями буде звертатись до Президента України, щоб він негайно втрутився  у розв’язання  даної проблеми і вніс як суб’єкт законодавчої ініціативи підготовлений законопроект щодо залізничного транспорту  та допуску приватної тяги на залізницю.

Якщо глава держави не погодиться на такий крок, законопроект внесе група народних депутатів за підтримки профільних аграрних асоціацій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Мораторій на продаж землі навряд чи знімуть у наступному році

Вікно можливостей для прийняття подібного рішення відкриється в перший рік роботи новообраного парламенту, тобто це 2020 рік.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, пише НВ.

"Думаю, у наступному році в Україні навряд чи знімуть мораторій на продаж землі. Ми навряд чи зможемо мати політичне вікно можливостей для цього. Земельна реформа розпочата насправді, і цей файл завантажений на 90%. Нам залишилося тільки визначити правила гри на ринку землі. Тобто, як хто кому продає, хто купує, хто скільки може цієї землі сконцентрувати у себе в власності і, головне, для чого її використовувати. Такі моделі напрацьовані... Вікно можливостей для прийняття подібного рішення відкриється в перший рік роботи новообраного парламенту. Тобто це 2020 рік", - сказав він.

Також Мартинюк вважає, що мораторій на продаж землі не дозволяє розвивати фермерство в Україні.

"Всі галузі, які вимагають більш-менш довгих інвестицій, це наприклад садівництво, вони всі перебувають на задніх ролях, тому в агробізнесі при дії мораторію, маючи землю в оренді розвиваються ті моделі, які мають швидку окупність. Наприклад, в рослинництво. якщо з договором оренди, щось трапляється, то ризики мінімізуються. А ось в тваринництві, де термін отримання першої виручки становить 3 роки, то відповідно виникають великі ризики в моделі оренди землі. В тому числі тому у нас фермери виробляють всього лише 5% від ВВП сільського господарства, тому що у них немає можливості ні купити землю, ні отримати кредит під цю землю", - додав він.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, було запроваджено ще у 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Поліція розслідує знищення вогнем 3,5 тисяч тонн насіння на Харківщині

Про це повідомив відділ комунікації поліції у Харківській області, передає УНН.

“Попередньо встановлено, що вогнем знищено 1795 тон насіння соняшника та 1679 тон зерна пшениці. Точна сума матеріальних збитків уточнюється”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, до Барвінківського відділу поліції у ніч на 21 жовтня надійшло повідомлення про пожежу на території агрофірми, розташованої у селищі Гаврилівка. З’ясувалося, що пожежа виникла у складських приміщеннях, де зберігалися насіння соняшнику. Вогонь швидко перекинувся на сусідній склад із зерном пшениці.

Відомості про даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. У результаті події постраждалих осіб не має. Зараз слідство встановлює усі обставини події.

Максимальне покарання за вчинення даного злочину передбачає до 3 років обмеження волі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зафіксовано новий спалах АЧС

Про це повідомляє управління ДСНС України у Чернігівській області, передає УНН.

Зокрема зазначається, що падіж двох голів свиней було зафіксовано 20 жовтня у одному із приватних господарств смт Козелець.

Діагноз АЧС було підтверджено лабораторними дослідженнями.

“Протягом 21.10.2018 року вилучено, умертвлено безкровним способом та утилізовано шляхом спалювання 23 голови свиней (всього утилізовано 35 голів)”, — розповіли в управлінні.

Нагадаємо, що чума свиней цього року вже вразила 10 країн ЄС.

В Україні з початку року було зафіксовано вже понад 120 випадків зараження тварин.

За словами українського політика Сергія Тригубенка, епідемія вірусу АЧС в країні позначилась на цінах на свинину і сало у вітчизняних магазинах. Ці продукти подорожчали в середньому на 50% — 60% протягом останніх півтора років.

Крім того, АЧС привела до значного зростання імпорту іноземної свинини в Україну.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Наука – це фундамент, а інновації – мистецтво нею користуватись

Такої думки дійшли учасники аграрної панелі Київського міжнародного економічного форуму, який 18 – 19 жовтня проходив у Києві.

Однак, інноваційні технології та методики – ще не запорука успіху, впевнений засновник «Інституту здоров’я рослин» Віталій Ільченко. Адже щоб їх втілити, необхідно, в першу чергу, дослідити природний потенціал своєї країни.

«Інноваційні технології – не панацея, а лише інструмент в руках досвідченого фахівця. Без наукової бази вони можуть не спрацювати, – вважає він. –  Тому ми створили першу в Україні науково-практичну платформу для досліджень і впроваджень інновацій – «Інститут здоров’я рослин». Інститут працює за зразком найкращих світових НДІ і не має аналогів в Україні. Тут застосовують передові методики аналізу та найкраще світове обладнання. Це дозволяє вивчати вплив людини на природні ресурси нашої країни, розробляти нові та адаптувати існуючі світові технології  до українських реалій і навіть працювати над відновленням вичерпних ресурсів. Такий комплексний підхід допомагає, з одного боку, розвивати Україну в технологічному ключі, а з іншого – економити її  ресурси і дбати про екологію. Адже ми не отримали землю у спадок у наших батьків – ми позичили її в наших дітей».

Ключовим моментом у цій роботі Віталій Ільченко вважає кадрове питання. Тому основною соціальною місією «Інституту здоров’я рослин» є консолідація наукового потенціалу України. Для цього Інститут створив умови для репатріації вчених, які за останні роки виїхали за кордон, а також сприяє формуванню нового покоління української інтелектуальної еліти.

«Сьогодні ми дедалі частіше стикаємося з недостатньою підготовкою молодих спеціалістів аграрного напрямку. Тому ми пропонуємо молоді спеціальні програми, які допоможуть їм бути в курсі передових світових розробок, переймати досвід кращих українських та закордонних вчених і одночасно – отримувати практичні навички в полях та у найсучасніших лабораторіях «Інституту здоров’я рослин», – відзначив Віталій Ільченко – Науковий підхід та українські спеціалісти – запорука успішного впровадження інновацій в агробізнес і процвітання України».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview