В Україні запустили продаж оренди держземлі на е-аукціонах

Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів уклали Договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Перші лоти уже в системі OpenMarket за адресою land.setam.net.ua.

До продажу будуть запропоновані права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 гектарів, по дві в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Львівській та Чернігівській областях. Згідно із процедурою, визначеною Земельним кодексом України, торги можуть відбутися не раніше ніж через 30 днів після експозиції лотів.

Важливим етапом впровадження електронних земельних торгів стало доопрацювання Держгеокадастру та розробка окремого модулю аукціонів, що стало можливим за підтримки програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.

“СЕТАМ вже має суттєвий досвід з продажу землі. Сукупна вартість земельних ділянок, проданих на OpenMarket, досягла 348,5 млн грн. Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики”, - наголосив Міністр юстиції України Павло Петренко.

«За 9 місяців п.р. обсяг земельних торгів Держгеокадастру уже перевищив показник за весь минулий рік. Цей напрям є стратегічним в сфері земельних відносин і потребує постійного вдосконалення та доступності для суспільного контролю. Тому Держгеокадастр активно працює над залученням надійних операторів електронних земельних торгів, щоб забезпечити демонополізацію та максимальну прозорість цього процесу, - сказав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, додавши, що СЕТАМ, який має високий рівень експертизи та відсутність репутаційних ризиків зможе забезпечити якісний сервіс та надійність системи. - Від нього партнерства виграють усі учасники земельних відносин – на сам перед фермери».

“Сукупне подорожчання земельних лотів від Державної виконавчої служби становить 26,6%. Система електронних аукціонів додатково принесла 44 млн грн у державний бюджет. Перевага продажу землі саме через онлайн-аукціон є очевидною: система запроваджує конкуренцію серед покупців, що в свою чергу дає значне підвищення ціни від оціночного рівня в процесі торгів” – зазначив генеральний директор ДП “СЕТАМ” OpenMarket Віктор Вишньов.

Зауважимо, що земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України. Проект дозволить відпрацювати процедуру переведення в електронний формат та упередити можливі ризики цієї трансформації.

Нагадаємо: влітку минулого року Кабмін ухвалив Постанову №688 від 21 червня 2017 року, реалізація якої сприяє викоріненню зловживань із землею на місцях та забезпечує прозорість і відкритість даної сфери. Тоді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи це рішення, зазначив, що суть запропонованих змін полягає у встановленні умов розпорядження землею в частині передачі її в оренду - виключно через електронний аукціон.

За розрахунками уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора роки перевищить 1 млрд грн.

OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) - це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

Територіальні органи Держгеокадастру в 2017 році на торгах реалізували 1837 прав оренди на земельні ділянки загальною площею 42,5 тис. гектарів. У результаті місцеві бюджети отримали 118,7 млн гривень. Середня орендна ставка, що формується на торгах, за останні 5 років збільшилася на понад 10 процентних пунктів та за підсумками 2017 року склала 14,73%.

За 9 місяців поточного року сума надходжень від земельних торгів до місцевих бюджетів уже перевищила результат за весь минулий рік та склала 129 млн грн. Середня орендна ставка за результатами аукціонів  зросла до 18,77% від НГО.

Ваш вибір 'Подобається'.

Українці збільшили споживання чіпсів, сухариків, горішків і насіння

У минулому році також спостерігалося тренд до зростання сегмента: продажу снеків збільшилися на 6,1%. У грошовому вираженні з урахуванням інфляції реалізація снеків зросла на 24,7% з квітня 2017 по березень 2018 року і на 14,3% за аналогічний період 2016-2017 рр, пише ProConsulting.

За кількістю інновацій категорія снеків і відстає від інших FMCG-категорій, але це, по суті, єдиний ринок, обсяги якого агресивно ростуть останні 2-3 роки.

Український снековий ринок консолідований, на ньому не так багато великих системних гравців. За даними компанії Nielsen, частка власних торгових марок снеків в роздробі значна і складає 17,1% в натуральному вираженні. У кожному сегменті снекового ринку є свої лідери.

За даними компанії Nielsen, з квітня 2017 по березень 2018 року, зростання снекового ринку забезпечив в основному сегмент картопляних чіпсів, на який припадає 34% в грошовому та 23,3% у натуральному вираженні. За вказаний період продажу чіпсів зросли на 29% в грошовому та 21% в натуральному вираженні відповідно. Роком раніше динаміка продажів становила 17,1% і 5,9% відповідно. Фахівці кажуть, що розвиток і зростання сегмента чіпсів обумовлені присутністю великих міжнародних гравців, які стимулюють просування продукту значними маркетинговими бюджетами, хорошою дистрибуцією, продуманим асортиментом.

У минулому році також зростав горіховий сегмент - як в натуральному, так і в грошовому вираженні. У цьому сегменті конкуренція слабкіше, ніж, наприклад, в сегменті чіпсів, оскільки поки горішки не продають міжнародні компанії, а конкуренція йде в основному між двома локальними гравцями. 90-95% сегмента займає арахіс - як найдоступніший в порівнянні з іншими горіхами. Крім того, в цьому сегменті ширше цільова аудиторія: це і студенти, і працівники 25-32 років, і ті, кому більше 35 років.

Читайте також: Як колишній викладач та технік створили оригінальний смаколик та успішно просувають його на ринку

Згідно з результатами роздрібного аудиту Nielsen, найбільша категорія на снекової ринку в натуральному вираженні - насіння соняшнику. У структурі продажів вони забезпечують 36,2% в натуральному і 26,3% в грошовому вираженні. З квітня 2017 по березень 2018 року реалізація насіння в роздробі виросла на 16,1% в грошовому вираженні, але скоротилася на 6,6% в натуральному.

Найчастіше споживачі купують снеки в супермаркетах. За даними компанії Nielsen, серед різних каналів найбільша частка продажів снеків доводиться на гіпермаркети і супермаркети - 50,2% в грошовому та 53,6% у натуральному вираженні. І саме в цьому каналі спостерігається помітне зростання продажів снеків - на 17,3% в натуральному і 36,8% в грошовому вираженні з квітня 2017 по березень 2018 року. Міні-маркети також демонструють високий приріст продажів - 10,3% і 31,2% в натуральному і грошовому вираженні відповідно.

Виробники снеків намагаються регулярно розширювати асортимент своєї продукції, пропонуючи споживачам нові смаки і таким чином стимулюючи розвиток ринку в цілому.

Протягом останніх 2 років в натуральному вираженні обсяги експорту снеків з України були вищі обсяги імпорту. За даними компанії ProConsulting, в минулому році експорт снеків з України скоротився на 14% в натуральному вираженні і на 4% в грошовому. За даними компанії, основними споживачами українських снеків є Росія, на яку останні 2 роки припадає близько 30% в структурі українського експорту закусок, а також Молдова та Білорусь, які забезпечують по 15% кожна в загальному обсязі експорту снеків.

Якщо експортні поставки минулого року скорочувалися, то імпорт, навпаки, зростав. За даними Pro-Consulting, в минулому році він зріс на 23% в натуральному вираженні і на 30% в грошовому. В Україну завозиться в основному польська продукція - близько 70% за останні 2 роки, ще приблизно 10% припадає на турецькі снеки (в основному горіхи і цукати).

Комісія Мін’юсту відмовляється розглядати скаргу фермера Строгого на рейдерів

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Фейсбук-сторінку ГО «Бізнес Варта».

Як пояснюють представники ГО, скарга, подана головою ФГ Олександром Строгим ще 10 вересня, мала розглядатися на засіданні вищезгаданої комісії, призначеному на 17 вересня. Однак, за інформацією ГО «Бізнес Варта», у повідомленні, що надійшло від Комісії, справу Олександра Строгого на засідання не було винесено.

Читайте також: Стрілянина на елеваторі: в агрофірмі розповіли деталі кривавого рейдерського захоплення

«Гальмування розв’язує руки рейдерам, які вже встигли «перепродати» господарство, через що може значно ускладнитися повернення підприємства законному власнику», — зазначають представники «Бізнес Варти». Тож фермер з Харківщини досі ризикує втратити господарство, яке створював 25 років, попри те, що поліція поспішила похвалитися масовим затриманням рейдерів.

Нагадаємо, 11 вересня в селищі Занки на Харківщині група невідомих людей у балаклавах намагалася проникнути на територію місцевого елеватора, де зіткнулася з жителями райцентру.

За інформацією голови Нацполіції Сергія Князєва, у бійці взяли участь кілька десятків людей, було застосовано травматичну зброю та газовий балончик. В результаті постраждали 5 людей та понад 50 осіб було затримано.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україну йдуть перші заморозки

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ДСНС.

"Вночі та вранці 18 вересня 2018 р. по м. Сєвєродонецьку та місцями по Луганській області очікуються заморозки на поверхні ґрунту 0-3 градуси", - сказано у повідомлені.

Вдень на Сході країни очікується до 23 градусів тепла.

Крім того, за даними Укргідрометцентру на заході та півночі Україні завтра вночі – 9-11 градусі тепла, в день – 22-24, на півдні вночі – 11-13, вдень – 22-24 градусів тепла, у центральних областях вночі – 8-10 , вдень – 22-24.

У Києві вночі – 9-11, в день - 22-24 градуси тепла.

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні прогнозують дефіцит цибулі взимку

Поки масовий збір і недолік сховищ для тривалого зберігання, стримують ціну на рівні 6-7 грн/кг в роздробі і 5,2-5,75 грн/кг на оптові партії, пише kurkul.com.

Постійні запити з боку експортерів та іноземних покупців стимулюють великих виробників дбайливіше ставиться до якості продукції та систематизувати свій збут.

Таким чином ціна станом на 17 вересня не є піковою і слід очікувати подальшого підвищення найближчим часом.
Якість білої цибулі — це завжди більше трудовитрат і вартості для фермерів, так як вимоги з боку, навіть внутрішнього ринку, набагато вищі. Прибирання і закладка на зберігання опустили ціну на ринку на 20-25% і на сьогодні гуртом за 1 кг якісної білої цибулі можна отримати від 7 до 10 грн/кг залежно від регіону і упаковки, а роздрібні ціни в супермаркетах країни рясніли цінниками від 13 до 15грн/кг.

Зберігши цибулю в якості до березня — квітня місяця, виробники сміливо можуть сподіватися на ціну в 10-13грн/кг, а експортні ринки будуть показувати активність саме в ці місяці, тому варто правильно розрахувати залишки і проводити реалізацію безперервно, залишаючись на ринку постійно.
Сезонне зниження на всю цибулю торкнулося і синьої цибулі (так звана в народі Марс або червона), за місяць ціна сповзла на 35-45% і зупинилася на позначці в 17 грн/кг в роздріб і 10-12 грн/кг на гуртові партії.

Сезон на цибулю очікується гарячий і FreshBot буде відстежувати ціни протягом усього періоду, а поки інтересу з боку експорту немає і досвіду поставок синього лука закордон також мало.

Ціни на синю цибулю завжди були продиктовані ринком і можливістю експорту, а за його відсутності були періоди коли якісна синя цибуля продавалася не дорожче звичайної золотистої ріпчастої цибулі.

 

На Хмельниччині збудували новий елеватор

Про це повідомила компанія «Варіант Агро Буд», яка є виробником елеваторного обладнання, пише AgroTimes.

Загальна потужність нового елеватора становить 10 тис. тонн.

Довідка:

«Суффле Агро Україна» входить до Soufflet Group – французької сімейної агропромислової групи компаній міжнародного масштабу.

Холдинг Soufflet Group – найбільший приватний зернотрейдер Франції. На ринку ячменю компанія є ключовим гравцем на світовому ринку солоду, маючи 28 солодових заводів в Європі, Азії і Південній Америці. На ринку пшениці – найбільшим виробником борошна, володіючи 8 борошномельними підприємствами у Франції і Бельгії.