В Україні зараз функціонує тільки «чорний» ринок землі

В Україні зараз функціонує тільки «чорний» ринок землі

Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак, пише ГолосUA.

Економіст підкреслив, що в даний час в Україні існує «чорний» ринок землі, проводити реформу ринку землі не можна так, як проводили приватизацію в країні.

Нагадаємо, масову приватизацію в Україні, яка відбулася в 1990-х роках, можна назвати грабіжницьким накопиченням капіталу. Хто був сильніший і хитріший, той у підсумку за рахунок продажу приватизаційних сертифікатів сколотив капітал, а люди, які не знали цінності приватизаційних сертифікатів, продавали їх за пляшку горілки.

«Ринок землі в Україні потрібен, проте вводити ринок землі, як проводили раніше приватизацію, безумовно не можна», – заявив економіст.

На думку А. Новака, формування ринку землі в Україні має проходити з урахуванням трьох важливих факторів, які стануть вирішальними в питанні успішності цієї реформи.

«Слід при формуванні ринку землі враховувати три аспекти. Перший – максимальна площа землі, яка може бути в обігу. Другий – максимальна площа землі, яку може придбати один чоловік. Третій – зростання вартості землі, щоб ціна не була занадто низькою і відповідала запитам», – заявив економіст.

Нагадаємо, вільних земель в Україні практично не залишилося, зазначив головний спеціаліст групи децентралізація Реанімаційного пакету реформ Анатолій Ткачук. Органи місцевого самоврядування територіальних громад вже давно раздали у приватну власність землі в межах населених пунктів, вимагають передати залишки земель державної власності, розташовані за межами населених пунктів, в їх розпорядження, зазначив Ткачук.

На думку фахівця, 10,5 млн га сільськогосподарських земель державної власності виглядають дуже ласим шматком для їх швидкого розподілу у приватну власність, тому кожен раз перед завершенням терміну дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення з’являються ініціативи почати “ринок землі” з продажу саме державних земель.

Наділення осіб земельними ділянками за рахунок земель державної та комунальної власності може здійснюватися виключно на основі розробленої містобудівної документації — схеми планування території або генерального плану. Зміна цільового призначення земельної ділянки, а також  поділ або консолідація повинні відбуватися також на основі містобудівної документації, впевнений А. Ткачук.

 

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-zaraz-funkcionuye-tilky-chornyj-rynok-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    16 Квітня

    Старокостянтинівський ОЕЗ почав роботу. Завод не обмежуватиметься переробкою соняшника

    Овочі та яйця подешевшали, хліб подорожчав: як змінилися ціни в Україні

    Через обмеження агроекспорту до ЄС Україна втратить понад 300 млн євро

    Польща забракувала 7,13 тонни українського морозива

    Ефективність культиватора QX2 доведена роками

    Агрохолдинг МХП Косюка почав вирощувати овочі

    В Україну намагалися завезти 850 кг кабачків з перевищеним вмістом нітратів

    У Польщі заявили, що “зернове питання” з Україною має вирішити Брюссель

    15 Квітня

    Corteva Agriscience та Ощадбанк пропонують фермерам скористатися програмою кредитування за зниженими ставками для закупівлі засобів захисту рослин

    Штучний інтелект допоможе скоротити харчові відходи та придумає рецепти із того, що є у холодильнику

    БІЛЬШЕ НОВИН