182818
178171

В Україні зібрали найбільше полуничне панно

Теґи: 

На все пішло 320 кілограмів полуниці, а це понад 14 тисяч ягід, пише agroday.com.ua.

Панно почали збирати в суботу, 2 червня, близько 11 години дня і закінчили лише о 14-й. Самі ягоди привезли рано вранці з фермерського господарства Berry Land, що в Новомосковську, інформують місцеві видання.
Полуничний рекорд зафіксували у Книзі рекордів України у категорії «Кулінарне мистецтво».

Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів України говорить, що рекорд порадував не тільки кількістю ягід, а й креативністю. «І саме цю креативну складову ми дуже цінуємо», — зазначила вона.
Панно збирали вісім чоловік, нанизуючи ягоди на зубочистки. А ті встромляли у пухирчату плівку.

Після фіксації рекорду полуницею пригостили дніпрян та гостей міста.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Великий український виробник вершкового масла вийшов в Азію

Про це повідомила прес-служба компанії, пише НВ.

Крім того, вказується, що група компаній також продовжує поставки в Китай сухих молочних продуктів з метою розвитку мережі дистрибуції в цій країні.

"Цей контракт є важливим кроком групи на зростаючий ринок молочної продукції Китаю. Ми продовжимо зусилля з пошуку нових клієнтів і просуванню нових продуктів на цьому ринку", - зазначив директор Мілкіленд Інтермаркет Сергій Кисельов.

Група компаній Мілкіленд - один з найбільших виробників молочної продукції на ринку України. Її виробничі потужності в Україні, Росії, Польщі можуть переробляти 1,3 млн тонн молока на рік.

В Україні групі Мілкіленд належить 10 заводів, що виробляють широкий асортимент молочної продукції, в тому числі сири, свіжі молочні продукти і масло, які реалізуються під торговими марками Добряна і Коляда.

У 2017 році Мілкіленд отримав чистий збиток у розмірі €7,4 млн, що в 5,3 рази менше, ніж в 2016 році. Його виручка за минулий рік скоротилася на 4,3% - до €140,4 млн.

Ваш вибір 'Цікаво'.


На Херсонщині вогонь знищив врожай пшениці

Про це Укрінформу розповіла провідний спеціаліст прес-служби Головного управління ДСНС України в Херсонській області Оксана Федоренко.

"5.06 в 19.54 в пожежно-рятувальну службу Новотроїцького району надійшло телефонне повідомлення про пожежу пшеничного поля біля села Громівка. На місце події було направлено чергове відділення на пожежній машині. По прибуттю рятувальники встановили, що загорілося пшеничне поле фермерського господарства "Русь-Агро" загальною площею 100 гектарів. О 20.25 пожежу було локалізовано, а о 21.15 - ліквідовано. В результаті пожежі згорів урожай озимої пшениці на площі 4,8 га", - розповіла Федоренко.

За її словами, на ліквідації цієї пожежі були задіяні також робітники і трактора фермерського господарства, які постійно підвозили воду у цистернах для пожежної машини.

Як повідомила Федоренко, в результаті пожежі вогнем знищено, крім пшениці, ще й 400 тюків сіна, які знаходилися поруч із пшеничним полем, та пошкоджено два тракторних причепи.

Це перше на Херсонщині в 2018 році загоряння зернових культур на полі. Причина пожежі наразі з'ясовується, заявила Федоренко.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Українці все більше їдять імпортних сирів

Про це свідчать дані митної статистики Державної фіскальної служби (ДФС), пише НВ.

При цьому, в грошовому вираженні імпорт зріс в 1,5 рази - до $23,4 млн (за аналогічний період 2017 року - $15,7 млн).

Експорт сирів з України за цей період зменшився на 0,7% порівняно із січнем-травнем 2017 року - до 3,25 тис. тонн. При цьому у грошовому вираженні експорт зріс на 7,8% - до $12,2 млн.

Україна в 2017 році експортувала 9 тис. тонн сирів, що на 12% більше, ніж в 2016 році. Імпорт сирів до країни зріс на 42% - до 10 тис. тонн.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Наука на захисті врожаю: в Україні відкрили «Інститут здоров’я рослин»

Він стане першою в Україні науковою платформою світового рівня для досліджень у сфері агро. Засновником «Інституту здоров’я рослин» є вітчизняний лідер з виробництва високоякісних ЗЗР та мікродобрив ГК UKRAVIT.

«Інститут здоров’я рослин» – унікальний проект, який дозволить аграріям будувати свій бізнес на основі інноваційних наукових технологій. Функціонально він поєднає фундаментальні та галузеві дослідження, агробіологічний сервіс та навчально-наукову роботу.

Інститут працюватиме у форматі «Green Chemistry» («зелена хімія»). Це – прогресивний підхід, який передбачає дбайливе ставлення до природи і максимальне зменшення використання шкідливих компонентів. Над запуском проекту працювали найкращі українські та зарубіжні вчені.

Дослідження проводитимуться на основі потужної лабораторної бази, оснащеної кращим світовим обладнанням. Розробки тестуватимуть в унікальному демоцентрі, який являє комплекс підземних теплиць, фітотронних кімнат та кліматичних камер і дозволяє вирощувати культури в реальних умовах упродовж всього року. Протестовані препарати запускатимуться у виробництво на «Фабриці агрохімікатів» у Черкасах, яка входить до складу ГК «UKRAVIT».

«Сільське господарство – відновлювальна галузь, яка дасть людям майбутнього можливість виробляти практично будь-що. Використовуючи її як базу сировини, можна працювати у сферах фармацевтики, мікробіології, біохімії, будівельних матеріалів, відновлюваної енергетики і багатьох інших», – відзначає власник ГК «UKRAVIT» Віталій Ільченко.

Робота Інституту побудована за відкритим принципом і дозволяє «без кордонів» співпрацювати зі світовими НДІ та аналітичними лабораторіями. Найближчим часом він стане осередком «Спілки агронауковців України», яка об’єднає усіх вчених галузі задля спільних проектів та досліджень.

"Місію “Інституту здоров’я рослин” чудово ілюструє слоган: “Здорова рослина – здорова країна”. Ми повинні прагнути до отримання найвищих врожаїв. Принаймні вони мають бути абсолютно безпечними для наших клієнтів та для екології країни в цілому. «Інститут здоров’я рослин» готовий надавати аналітичні послуги аграрному сектору та захищати екологію України", - підкреслив Віталій Ільченко.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань співпраці звертатися:
Гаряча лінія: 0 800 301 401

Ваш вибір 'Цікаво'.


«Укроліяпром» просить Раду не забороняти пальмову олію

Про це йдеться в листі «Укроліяпром», пише agroinsider.com.ua.

«Асоціація« Укроліяпром» переконливо просить Вас виключити з проекту Закону України № 3871 від 02.02.2016 III розділ про заборону використання пальмової олії в харчових продуктах, як економічно недоцільний і науково необгрунтований», — йдеться в листі.

За даними «Укроліяпром», за останні 15 років світовий імпорт пальмової олії зріс в два рази. Пальмову олію ввозять 69 країн світу (за даними USDA).

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону про заборону використання пальмової олії при виробництві продуктів харчування.

Як повідомлялося, імпорт пальмової олії в січні-квітні склав 67 314 тонн на 50 794 тис. доларів. У 2017 році імпорт пальмової олії склав 212 798 тонн на 167 660 тис. доларів.