174499

В України виготовлятимуть міцний алкогольний напій з плодових спиртів

Про це повідомляє прес-служба Асоціації  «УКРСАДПРОМ» .

Ідея створення такого підприємства належить голові «Асоціації виробників фруктових дистилятів Закарпаття» Віктору Феєру. Фактично поштовхом для розвитку цього напрямку переробки плодів і ягід стали прийняті у березні п.р. зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», якими створюються конкурентні умови для діяльності дрібних і середніх виробників плодово-ягідних напоїв.

Як зауважив Василь Майороші, директор ТОВ «Агрофруктсервіс», наразі потужності підприємства дозволяють переробляти 5000-7000 кг. фруктів і ягід та виробляти 1000 пляшок палинки в день. Крім того, на підприємстві створені нові робочі місця: «Наш завод оснащений найсучаснішим технологічним обладнанням, виготовленим на замовлення в Європі, та відповідає найсуворішим критеріям і вимогам ЄС. Випробовування нашого обладнання, тестування повного процесу виробництва та навчання персоналу підприємства провели спеціалісти Асоціації палинкарів Угорщини – «Посольство Угорської Паленки» (м.Будапешт). Наразі на підприємстві працює 17 постійних робітників, а також залучається близько 12 сезонних», – зазначив В.Майороші

У свою чергу, голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка відзначає, що створення подібних підприємств є додатковим каналом збуту власної продукції для виробників фруктів і ягід. «Сьогодні в Україні склалася досить складна цінова ситуація при заготівлі фруктів для переробки – закупівельні ціни переробників, переважно виробників яблучного концентрату, не враховують зростання їх собівартості, особливо це стосується яблук. Створення подібних підприємств сприятиме збільшенню конкуренції на ринку переробки фруктів і ягід, що дозволить фермерам розраховувати на конкурентні ціни з боку переробників. Пишаємося, що першим дозвіл на виробництво алкогольної продукції з фруктів і ягід отримало підприємство, що входить до нашого галузевого об’єднання, – це значний крок на шляху відновлення традиційного палинковаріння та розвитку галузі плодово-ягідної переробки в Україні», – вважає Д.Крошка.

В Україні дорожчає лохина

Сьогодні ця ягода коштує в середньому на 15% дорожче, ніж тижнем раніше. При цьому, найбільш різко ця ягода подорожчала у Львові, повідомляє east-fruit.com.

Сьогодні на ОРСП «Шувар» оптові партії лохини надходять у продаж по 125-150 грн / кг ($ 4,57-5,48 / кг), що в середньому на 13% перевищує показники кінця минулого тижня, коли основні угоди укладалися в межах 110-120 грн / кг ($ 4,02-4,39 / кг).

У Києві, на ОРСП «Столичний» сьогодні можна купити лохину по 120-160 грн / кг ($ 4,39-4,85 / кг), або на 17% дорожче, ніж тижнем раніше, коли ціни на ягоду стартували від 100 грн / кг ($ 3,66 / кг).

І тільки на оптовому ринку «Неочікуваний» (Херсонська обл., с.Великі Копані) ціна на дану ягоду залишається відносно стабільною. Сьогодні, як і тижнем раніше, лохина реалізується на зазначеному ринку по 100-130 грн / кг ($ 3,66-4,75 / кг).

Варто відзначити, що на поточному тижні ціни на лохину виросли не тільки на оптових ринках, але і в господарствах. Так, в залежності від регіону виробництва садівники готові відвантажувати ягоду не дешевше 110 грн / кг ($ 4,02 / кг), а в ряді випадків ціни і зовсім досягають позначки в 170 грн / кг ($ 6,22 / кг).

Як повідомляють учасники ринку, зростання цін обумовлене міжсезонним скороченням пропозиції цієї ягоди на ринку, оскільки збір ранніх сортів вже підійшов до кінця, а збиральна кампанія більш пізньої лохини ще не стартувала. Попит же при цьому залишається досить високим, що і стимулює подальше подорожчання.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В яких регіонах найактивніше оформляють аграрні розписки

Про це розповіла керівник проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Хелен Фейрлемб, пише milkua.info.

«За І півріччя 2018 року аграрних розписок було оформлено більше ніж на $ 100 млн. Причому вони запитані не лише серед фермерів. Віднедавна з ними почали працювати кооперативні спілки. Команда IFC активно розробляє бізнес-моделі, які підтримують ці сектори», — сказала Хелен Фейрлемб.

Ще одна особливість І півріччя цього року — суттєве розширення переліку культур, з якими працюють аграрні розписки.

«Якщо торік це було приблизно чотири культури (в основному зернові й олійні), то зараз працюємо з 20-ма. Серед них — часник, шипшина, різні ягоди, яблука, картопля, цукрові буряки і навіть молоко», — зазначила вона.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На Одещині кавуни стали причиною стрілянини

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Одеської області, пише kurkul.com.

Поліція встановила, що конфлікт стався між двома особами, що реалізовували баштанні культури, та двома автомобілістами. Сварка виникла через те, що продавці нібито перегородили торговельною яткою дорогу, що заважало водіям проїхати. В результаті інциденту один із автовласників дістав травматичну зброю і вистрілив у торговців. Один з них отримав поранення в руку та звернувся по медичну допомогу до лікарів, інший  отримав незначне поранення вуха.

Обидва водії з місця події втекли. Поліція затримала їх за гарячими слідами. Вони доставлені до відділу поліції для з’ясування обставин події.

Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою кваліфікацією ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Проект наказу Мінагрополітики про «адміністраторів земельних банків» містить корупційну складову, – експерт

Про це за своїй сторінці у facebook заявив заступник голови Ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин, пише propozitsiya.com.

Він вважає, що це є черговою спробою примусити всіх землевпорядників та геодезистів носити гроші «адміністраторові банку геодезичних даних», який при цьому є комерційним державним підприємством . Тобто це вийде  аграріям в копієчку.

"Ця проблема завжди хвилювала вітчизняних чиновників. Тому вони, як можуть, намагаються розв'язати цю проблему, проштовхуючи вкрай забавні нормативно-правові акти. Зараз чергова спроба примусити всіх землевпорядників носити «грошики адміністраторові банку геодезичних даних», який є комерційним державним підприємством ... Тепер завдання більш масштабна - організувати примусове збирання всіх даних, причому адміністратор ще і буде перевіряти все принесене йому за принципом «подобається-не подобається», -  вважає Андрій Мартин.

Як зазначається на сайті Держгеокадастру, прийняття проекту наказу зумовлено «необхідністю визначити основні засади обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних».
На думку Андрія Мартина, якщо попередня робота наших органів державного регулювання була пов'язана з організацією торгівлі координатами геодезичних пунктів, то тепер завдання масштабніше – організувати примусове збирання всіх «геодезичних, супутникових, нівелірних та гравіметричних даних».

Експерт нагадує, що  Закон України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» жодних «адміністраторів банків даних» не передбачає, а натомість, за його словами, пропонує все складати до Державного картографо-геодезичного фонду України, який повинен вести спеціально уповноважений орган влади , а не комерційне підприємство, вітчизняних чиновників зовсім не бентежить.
На його думку, заплатить за чергове «подорожчання» землевпорядних та топографо-геодезичних робіт, звісно, споживач – громадяни і бізнес.

«До того ж виникає черговий «важіль» для неформального впливу на землевпорядників та геодезистів, результати роботи яких буде додатково «перевіряти» «адміністратор» за вимогами, які він сам собі ж і придумає. Загалом, реформи не зупинити. Як сказав класик, вони «падають униз стрімким домкратом», – зауважив експерт.

Ваш вибір 'Подобається'.

"Укрзалізниця" з початку року збільшила на 3 тисячі власний парк зерновозів

Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, передає прес-служба відомства.

За його словами, також збільшили свій парк зерновозів приватні власники рухомого складу. Лише з початку року вони придбали у вітчизняних вагонобудівних заводів 1056 хопер-зерновозів, що вже більше на 26 одиниць, ніж за весь 2017 рік. І все це промовисті результати проведеної навесні дерегуляції вагонної складової, підкреслив Євген Кравцов.

Окрім того, Укрзалізниця в маркетингових 2018-2019 роках змінить концепцію перевезення зернових вантажів. «Маємо збільшити з 10 до 20 кількість маршрутних відправок зернових вантажів на добу. Такі відправки охоплять 80 % наявного парку, що дасть можливість зменшити обіг вагону в русі як у навантаженому, так і в порожньому стані, обмежити вантажовласників у бажанні використовувати вагони компанії як склади на колесах у припортових станціях, і в цілому маршрутизація збільшить кількість перевезень зернових культур за плановий місяць», – зазначив Євген Кравцов.

Також очільник Укрзалізниці вважає, що завдяки організації маршрутизації ринок зможе якісно планувати перевезення. «Замовник відповідно до графіка, заздалегідь, знаючи про підхід маршруту під навантаження, консолідує вантаж на визначених дільницях, що дає змогу не використовувати здвоєння, а в деяких випадках і зтроєння планів до перевезення. Завдяки такій організації перевезень Укрзалізниця надає якісніші послуги з перевезення, а також забезпечує замовникам прозоре планування транспортування вантажів», - резюмував Євген Кравцов.