В які країни «утікають» наші томати?

Основними імпортерами вітчизняних томатів за січень-червень 2017 року стали Білорусь (на $ 4,49 млн) і Польща (на $ 0,93 млн).

Експорт в ці країни склав 4,14 тис. т і 0,86 тис. т помідорів відповідно.

Нагадаємо, що за 2016 році Україна експортувала помідорів на $ 17,2 млн, що на 65% ($ 6,8 млн) більше показника 2015 року - $ 10,4 млн.

Портал AgroReview

Чекаємо від Вас новини та прес-релізи!

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Трофімцева: Україна виходить на рекордний рівень експорту зернових

Україна виходить на рекордний рівень експорту зернових в 2016/2017 маркетинговому році з обсягом понад 44,3 млн тонн. Це результат роботи як виробників, фермерів, так і трейдерів, які незважаючи на всі проблеми з логістикою минулого року, доставили зерно кінцевим покупцям.

Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час відкриття міжнародної конференції Grain Ukraine 2017 в Одесі.

«Важливим є конструктивний діалог між міністерством та всіма учасниками ринку щодо таких критичних питань як збереження якості зерна. Необхідно й надалі підтримувати репутацію і своєї компанії, і держави, як надійного постачальника якісного зерна нашим покупцям», - наголосила заступник Міністра.

Також Ольга Трофімцева звернула вашу увагу на ті процеси і зміни, які відбуваються в агросекторі України, і закликала ставати інтегрованою частиною цих процесів - націлюватися на диверсифікацію бізнесу та інвестування в первинну переробку продукції.

Окрім того, було зазначено, що міністерство не очікує в поточному році рекордних врожаїв зернових через складні погодні умови протягом весни та на початку літа. При цьому остаточні прогнози щодо обсягів виробництва зернових робити зарано. Але навіть при незначному зменшенні врожаїв основних зернових культур очікуються активні експортні постачання та повна забезпеченість потреб внутрішнього ринку.

Також заступник Міністра підкреслила, що вузьким місцем експорту зернових залишається інфраструктура та логістика. Тому в цьому питанні є зацікавленість у спільних проектах державно-приватного партнерства задля вирішення існуючих проблем та розбудови сучасних логістичних хабів і кластерів в Україні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Козаченко: в Україні 11 млн держземлі для господарської діяльності загальною вартістю 300 млрд дол

Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації (УАК), народний депутат України, голова «Аграрного об’єднання» в ВРУ констатує, що в Україні знаходиться 11 млн державної землі для господарської діяльності загальною вартістю 300 млрд дол. Таку інформацію пан Козаченко навів під час ділового сніданку з жураналістами.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Грінкарта для української пшениці: США втрачають об'єми експорту

Кількість територій, на яких вирощується пшениця в США впала до самих низьких показників з 1919 року (саме тоді почалася реєстрація подібних даних), пише «Повінь».

Наприклад, кількість акрів під посів пшениці американськими фермерами зменшилася на цілих 40%. Правда, варто відзначити, що при цьому зросла і ефективність використовуваної землі (на 267%).

І навіть при менших територіях фермери змогли збільшити обсяги виробленої пшениці. Але, на жаль, як зазначають с/х аналітики з Rabobank, цього недостатньо, щоб забезпечити внутрішній ринок, створити необхідні запаси, а також використовувати вироблене для експорту. Для стабілізації ситуації в обов’язковому порядку потрібно збільшити площі засіву.

До того ж на даний момент трейдери припускають можливий вплив посухи на врожай, внаслідок чого пшениця американського виробництва стане неконкурентоспроможною на міжнародному ринку експорту. Лише за останні кілька місяців ціна за бушель пшениці серйозно зросла.

Крім того,  урожай минулого року став найнижчим за останні 30 з гаком років, причиною тому – погодні умови, що призвели до спаду виробництва на 15 відсотків.

«Зменшена кількість засаджених акрів може викликати ефект доміно вниз по ланцюжку поставок. Менша кількість акрів призведе до зниження пропозиції, що виллється в збільшення імпорту і підвищить ціну на сировинні товари. Результат – більш дорогий споживчий товар», — заявили представники аналітичного центру Rabobank.

Незважаючи на те, що на даний момент Америка є найбільшим гравцем на ринку експорту, незабаром це може різко змінитися. І процес, можливо, вже почалося, що найбільш сильно постраждав найпопулярніший сорт (Kcbt Red Wheat), з якого виробляється більшість борошна. Очевидно, що дані зміни неодмінно піднімуть вартість злаків, макаронних та хлібобулочних виробів.

Такою ситуацією, ймовірно, могли б скористатися українські аграрії, перед якими вже в цьому році постала необхідність пошуку нових ринків експорту основних зернових культур: такі традиційні партнери, як Єгипет і Саудівська Аравія, на 19% скоротили імпорт українського ячменю (до 2,3 млн т в липні-квітні поточного МГ). Крім того, Єгипет скоротив імпорт кукурудзи з України на 36% - до 1,6 млн т. Одним із можливих напрямків вітчизняного агроекспорту може стати Японія, яка щорічно імпортує 14,5 млн т кукурудзи і 5,7 млн ​​т пшениці та інші, традиційні для американського експорту ринки.

Портал AgroReview

Чекаємо від Вас новини та прес-релізи!

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Колишній міністр економрозвитку Шеремета очолив Milkiland

Акціонери компанії Milkiland N.V. Анатолія Юркевича на загальних зборах призначили невиконавчим директором компанії колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі Павла Шеремету. Про це сказано в повідомленні компанії на Варшавській фондовій біржі, повідомляє Ліга.нет.

Акціонери також переобрали до ради директорів Джорджа Крістофера-Логуша, В'ячеслава Рекова, Віллема Скота ван Вольт Меєра і Олега Рожко. Згідно з повідомленням, акціонери також затвердили фінансовий звіт за 2016 рік, через неподання якого раніше акції холдингу були зняті з лістингу.

Мілкіленд - один з найбільших виробників сирів і молочної продукції в Україні і РФ. Виробничі потужності компанії в Україні, Росії, Польщі можуть переробляти 1,33 млн т молока на рік. В Україні загальне поголів'я великої рогатої худоби складає 4,9 тис. Голів, в тому числі молочне стадо - 1,77 тис. Голів. В Україні компанія також обробляє 17 тис. Га землі.

В Україні групі Мілкіленд належить 10 заводів, що виробляють широкий асортимент молочної продукції, в тому числі сири, свіжі молочні продукти і масло, які реалізуються під торговими марками Добряна і Коляда. У РФ Мілкіленд виробляє молочні продукти під торговою маркою Останкінська на ВАТ Останкінський молочний комбінат в Підмосков'ї. Влітку 2012 року Мілкіленд придбав Мазовецький сироробний завод Ostrowia в Польщі, на початку 2013 року - ВАТ Сыродел в РФ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ХТЗ обіцяє «відвоювати» свої ринки

ПАТ "Харківський тракторний завод" (ХТЗ), на початку 2017 року відновив виробництво після багатомісячного простою, за підсумками січня-червня зробив близько 500 тракторів, повідомив власник підприємства. Про це повідомив президент групи компаній DCH Олександр Ярославський журналістам в п'ятницю в Харкові.

Він зазначив, що після тривалого простою ХТЗ втратив ринки збуту і тепер працює над їх відновленням.

"Відвойовувати назад. За рік все ринки були втрачені, все 100%. Україна зайняли імпортні аналоги", - сказав О.Ярославський, висловивши надію на виконання річного плану виробництва.

"Постараємося. Що обіцяли, то і зробимо", - сказав бізнесмен.

Як повідомлялося, ХТЗ на початку лютого 2017 року відновив роботу після 10-місячного простою. За період з лютого по квітень було випущено 302 трактора.

За інформацією прес-служби ХТЗ, основними споживачами продукції стали аграрії України та країн СНД. У планах підприємства випускати щомісячно 150 тракторів. При цьому 30% продукції передбачається поставляти на внутрішній ринок, решта - в Казахстан, Узбекистан, Азербайджан, Іран. В цілому в 2017 році ХТЗ має намір випустити 2 тис. тракторів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview