Вчені виростили м’ясо у космосі

Міжнародна космічна станція є найважливішим простором не тільки для дослідження космосу, а й для біологічних експериментів. За допомогою МКС вчені можу випробувати, як поводяться різні живі організми в умовах мікрогравітації, пише НВ.

Одна справа — вирощувати у космосі рослини. А зовсім інша — створити на земній орбіті справжній шматок м’яса. Це виявилося під силу ізраїльському стартапу, який розробляє харчові технології Aleph Farms.

Експеримент відбувся на російському сегменті МКС, де вчені змогли надрукувати на 3D-принтері частина м’язової тканини корови. Технологія копіює натуральний процес відновлення, який відбувається в організмі тварин.

У перспективі технологія може використовуватися для того, щоб забезпечувати космонавтів на МКС м’ясом.

«Таке м’ясо можна виробляти в будь-який час, в будь-якому місці і в будь-яких умовах. Ми можемо зробити потенційно сильне рішення для виробництва продуктів харчування ближче до нужденного населення у правильний час», — каже керівник Aleph Farms Дідьє Тубія.

Правда, за словами Дідьє, для виробництва одного кілограма такого м’яса потрібно 10−15 тис. літрів води, чого, звісно, поки немає у космосі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кабмін просить іноземних партнерів допомогти з кредитами фермерам на купівлю землі

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, передає БизнесЦензор.

"Ми зараз працюємо над запуском Фонду часткового гарантування кредитів. Упор буде зроблений на малих виробників, є орієнтир за визначенням (малих виробників) на рівні до 500 га, проте я думаю, що обмеження краще робити на суму, ніж на гектар, тому як на 500 га плодоовочевої продукції можна мати обіг як на 5 тис. га", - повідомив Висоцький.

За словами Висоцького, уряд запрошує міжнародні фінансові структури стати донорами Фонду. Дедлайн запуску Фонду - до 1 жовтня 2020 року.

"У жовтні буде внесено законопроект щодо держпідтримки, за планом - на наступному тижні, протягом півтора місяця з усіма регламентами повинен бути прийнятий", - повідомив заммінсітра.

Крім законопроекту про держпідтримку АПК в парламент планується внести ще законопроект про національну інфраструктуру геопросторові дані, які також входять в пакет "земельної реформи".

Як повідомлялося, Кабінет міністрів на початку жовтня схвалив концептуальні напрями щодо здешевлення кредитів сільгоспвиробникам на покупку земель сільськогосподарського призначення. Передбачається впровадити два основних механізми: надання держпідтримки здешевлення кредитів малим сільгоспвиробникам для купівлі землі сільгосппризначення та запровадження механізму гарантування зобов'язань таких товаровиробників з метою зниження ризиків для банків по даному виду кредитування.

В рамках механізму здешевлення кредитів буде надана часткова компенсація відсоткової ставки за кредитом та суми кредиту на купівлю землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У вересні рекордно подорожчала гречка

Про це повідомила Державна служба статистики, передає УНН.

За даними Держстату, на споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%.

Найбільше (на 21,4%) подорожчали гречані крупи.

Крім того, як повідомила служба, на 2,4-0,6% зросли ціни на фрукти, молоко та молочну продукцію, масло, рибу та продукти з риби, рис, м’ясо та м’ясопродукти. При цьому на 6,3-1,0% подешевшали яйця, овочі, цукор.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,8%, алкогольні напої – на 0,3%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Раді з’явився новий законопроект, який забороняє іноземцям купувати землю

У парламенті зареєстровано альтернативний урядовому законопроект №2178-6 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який забороняє іноземцям скуповувати землю та надає фізичним особам першочергове право викупити землю, повідомила прес-служба ВРУ.

Альтернативний законопроект передбачає першочергове впровадження ринку землі лише для фізичних осіб – громадян України.

Надалі, з 1 січня 2023, пропонується надати доступ до ринку юридичним особам, кінцевим бенефіціарним власником яких є виключно громадяни України.

Пропонується встановити наступні суб’єкти набуття права власності:
громадяни України;
юридичні особи України, створені за законодавством України, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є виключно громадяни України;
територіальні громади;
держава.

Крім того, законопроектом пропонується встановити обмеження щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності фізичних осіб – до 500 га., юридичних – до 50 тис. га, що запобігатиме надмірному накопиченню масивів земель в одних руках.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна посилила вимоги до імпортних продуктів і кормів

Кабінет міністрів посилив вимоги до безпеки харчових продуктів і кормів для тварин, імпортованих в Україну. Рішення прийнято на засіданні уряду, пише biz.liga.net.

"Це означає, що до названої продукції будуть встановлені спеціальні умови імпорту при ввезенні та пересиланні в Україну, щоб знизити ризики наявності небезпечних захворювань, як це прийнято, зокрема в ЄС", - наголошується в повідомленні прес-служби уряду.

Згідно Угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна взяла на себе зобов'язання наближувати національне законодавство до права ЄС (EU acquis), в тому числі у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

У листопаді 2018 року Мінагрополітики затвердило Вимоги щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їх репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх обробки, переробки (наказ № 553).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експорт зернових сягнув 15 млн тонн

З початку поточного маркетингового року Україна експортувала майже 15 млн тонн зернових культур, зокрема, майже 10 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – 7,2 млн тонн, фуражної – 2,5 млн тонн), ячменю – понад 2,8 млн тонн, кукурудзи – 2,1 млн тонн.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 11 млн тонн зернових, зокрема, 6,6 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – 3,8 млн тонн та фуражної пшениці понад 2,8 млн тонн), ячменю – 2,2 млн тонн, кукурудзи –  майже1,9 млн тонн).

Також у рамках поточного маркетингового року було експортовано 3 млн тонн олійних культур, за аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано понад 1,8 млн тонн олійних культур.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview