174499

Верховна Рада скасувала дотації на вагони-зерновози

Відповідний документ підтримали 259 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Порошенко виключив із законопроекту пункти про держпідтримку закупівлі вагонів-зерновозів.

Як зазначила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, документ дозволяє узаконити зміни на митниці, які вже впроваджені урядом на рівні підзаконних актів, а також передбачає подальше спрощення та оптимізацію митних процедур.

Нагадаємо, що 5 липня Верховна Рада прийняла законопроект про введення механізму "єдиного вікна" та оптимізації контрольних процедур на митниці.

Передбачається зменшення кількості сканованих документів, скорочення часу, протягом якого контролюючими органами може бути призначено огляд товарів з 24 до 12 робочих годин.

Закон також зменшує граничний термін прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24 до 4:00.

Конфлікт через коньяк: навіщо Україні нова проблема у відносинах з ЄС

У представництві ЄС в Україні закликали український уряд не порушувати Угоду про асоціацію, використовуючи термін «коньяк». Принаймні в Мінагрополітики цією назвою оперують попри заборону.

Йдеться про наказ Мінагрополітики «Про затвердження правил виробництва коньяків України», згідно з яким термін «коньяк України» буде вживатися після 2025 року, пише «Європейська правда». Підписуючи Угоду про асоціацію, Україна отримала дозвіл продавати алкогольну продукцію із зареєстрованими в ЄС назвами, але тільки на внутрішньому ринку і лише до 2025 року. А в наказі Мінагрополітики зокрема вказується, яка частка вітчизняного коньячного спирту має бути в «ординарних коньяках України», котрі будуть вироблятися у період з 2019 по 2027 рр.

В представництві ЄС заявили, що слідкують за ситуацією і хотіли би, щоб в українському уряді забули про коньяк після 2025 року. Але до того часу європейці нічого подіяти не можуть, бо фактично порушення ще немає.

Депутати знову хочуть скасувати мораторій на продаж землі через Конституційний суд

Про це повідомив член комітету Верховної ради з питань аграрної політики Олексій Мушак на своїй Facebook-сторінці.

"За 10 хвилин до подання щодо скасування земельного мораторію. Остання перевірка. 21 додаток та більше 400 сторінок тексту", - написав він.

Подання підписали 69 депутатів.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

22 серпня 2018 року вступило в силу рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.

У Раді підтримали ідею введення податку на імпорт пальмової олії

Про це УНН повідомив народний депутат, член податкового Комітету Верховної ради Михайло Головко, коментуючи рекордні обсяги імпорту в Україну пальмової олії.

"Я підтримую ідею введення мита на імпорт пальмової олії. Будь-які імпортні обмеження стимулюють власне виробництво будь-якої продукції, в тому числі - з доданою вартістю, яка створює додаткові робочі місця. Також це - сплата податків і, в цілому, позитивний вплив на економіку", - сказав він.

Депутат наголосив, що політика імпортозаміщення - повинна бути "в кожній розсудливій країні".

"В цілому, чим менше імпорту - пальмової олії - тим краще. Адже вона ще й шкідлива для здоров'я. Це буде корисно і для наших громадян і вигідно економічно", - резюмував він.

Нагадаємо, ВР недавно прийняла законопроект про заборону використання пальмової олії в продуктах харчування. Документ поки був проголосований тільки в першому читанні.

За словами депутата Сергія Тригубенка, прийняття законопроекту в цілому може спровокувати подорожчання кінцевих продуктів харчування (масла, сиру, сметани), проте це і "логічно, адже "пальмою" замінюють сьогодні натуральні тваринні жири, чого категорично допускати не можна".

Також нагадаємо, що з початку року в Україну було імпортовано вже близько 200 тис. тонн пальмової олії.

Раніше керівник відділу тестування Центру експертиз “Тест” Ніна Кільдій, коментуючи рекордні темпи нарощення імпорту “пальми” в нашу країну, заявила, що заборона на ввезення пальмової олії в Україну, у разі її запровадження, буде лише намаганням ліквідувати наслідки проблеми, але не саму проблему.

Ціни на найдорожчу ягоду в найближчі роки просядуть

Такими прогнозами поділився Олександр Ярещенко, заступник директора Інституту садівництва НААН України, пише info.shuvar.com.

При цьому, враховуючи невисоку купівельну спроможність українців, фахівець вважає, що попит на ягоду і далі суттєво відставатиме від пропозиції.

Він зазначає, що зараз світове виробництво лохини або чорниці високорослої активно зростає. За останні 20 років валовий збір ягоди збільшився у 25 разів, тоді як, наприклад, суниці — лише вдвічі.

Дві третіх виробництва чорниці високорослої зосереджено в країнах Європейського союзу. Найбільші виробники – Польща, Німеччина, Португалія, Іспанія і Нідерланди. Саме у них варто було б набиратися досвіду та вчитися конкурувати українським виробникам, каже Ярещенко.

Водночас найбільшим ринком збуту лохини є Китай. До нього згодом можуть приєднатися країни Близького Сходу, Індонезія та Туреччина, хоча для їхнього споживання лохина не є традиційною культурою, додає експерт.

До слова, в Україні офіційно лохиною засаджено 600 га. До 30% плантацій тримають професійні ягідники.

При цьому 45% посівів припадають на Житомирщину, решта переважно розташовані у Волинській, Вінницькій та Івано-Франківській областях.

На Рівненщині рейдери захопили агропідприємства

Власник підприємств Юрій Супрунюк розповів про те, як два його основних підприємства - «Світовид» та «Агродар-Рівне» за декілька годин 4-го вересня стали власністю нікому невідомої фінансової компанії.

- Сталося це за бепосереднього сприяння «чорного» нотаріуса Стопченко Ірини Олександрівни, м. Київ, вул. Саксаганського, 120. Все це задумав вже давно, «трусив» останні місяці та здійснив, внісши за пакетом повністю підроблених (у цих підприємствах власником є моя дружина - Світлана, яка ніяких підписів про продаж фірм ставити (усім зрозуміло даже в страшному сні) не могла), мій «любимий» директор - Рудий Вол. Вад., якого вже два місяці ми не можемо витурити з колективу - пропозицією добровільного звільнення за угодою сторін, Протоколом рішення засновника. Вчора став зрозумілим його задум - під диктовку власників одного з комерц. банків ця «надлюдина» пішла на знищення всього того, що моя сім‘я створювала, будувала, розвивала все свідоме життя, були плани у дітей та внуків,-зазначив Юрій Супрунюк.

Крім того, Юрій Павлович не виключає того,що вже сьогодні-завтра відбудеться штурм на його заводи у Рівненському районі.

- Сьогодні-взавтра ми очікуємо штурму на наші заводи в с. Городок та с. Нова Любомирка (все в Рівненському р-ні) так званими «новими власниками). Допоможіть участю великої кількості наших справжніх партійців-активістів, які прекрасно розуміють, що саме так, по одиночці, без розголосу нас і зламають!

Джерело: ogo.ua