182818
178171

Від приватизації спиртзаводів очікують отримати 2,5 мільярда

Про це йдеться у Звіті з виконання Програми діяльності Кабінету міністрів, пише Укрінформ.

"Очікувані надходження до державного бюджету від приватизації усіх спиртових заводів складуть близько 2,5 млрд гривень", - йдеться в документі.

Урядом було здійснено перші кроки до приватизації державних спиртових заводів, зокрема скасовано рішення щодо реорганізації 35 спиртових заводів, які мали бути приєднані до Державного підприємства “Укрспирт” (постанова Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1093).

У рамках передприватизаційних заходів проводиться комплексний технічний та фінансовий аудит державних спиртових заводів, інвентаризація наявних активів для оцінки ринкової вартості, після завершення яких підприємства будуть передані до Фонду державного майна на приватизацію через електронну торгову систему ProZorro.Продажі.В Україні стрімко скорочується поголів'я корів та свиней

Загальна кількість корів у господарствах усіх категорій в Україні на початок лютого 2020 року склала 1792 тис. голів, що на 6,37% менше за відповідний минулорічний показник. Про це повідомляє Держстат, пише mind.ua.

Згідно повідомленню, коров’яче стадо швидше скорочувалося у господарствах населення, ніж на підприємствах – на 6,4% та 6,2% відповідно.

Загальне стадо свиней зменшилося у порівнянні з початком лютого минулого року на 5,2%, до 5600,8 тис. голів.

Разом з тим, кількість свійської птиці зросло на 1,9%, до 211 530,7 тис. голів.Виробники інформуватимуть споживачів про наявність антибіотиків у м’ясі

Про це у коментарі УНН розповів національний консультант (координатор проектів FAO/EBRD), голова громадської ради при Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Віталій Башинський.

Він розповів, що сьогодні переважна більшість вітчизняних виробників продукції тваринного походження використовує антибіотики, навіть із профілактичною метою. Це не заборонено законом, однак найближчим часом ситуація може змінитися, додав фахівець.

“В Україні за рекомендацією ФАО розроблено законопроект про ветеринару медицину та благополуччя тварин. Після його прийняття застосування антимікробних засобів із профілактичною метою буде заборонено на рівні закону. І це буде той випадок, коли державний інспектор, користуючись нормою закону, зможе перевіряти використання підприємством антибіотиків з профілактичною метою. І у випадку порушень норм закону — притягувати до відповідальності первинного виробника продукції тваринного походження”, — розповів Башинський.

У переважній більшості країн світу використовувати антибіотики із профілактичною метою частково заборонено, продовжив фахівець.

“І у мене є таке відчуття, що з часом використання антимікробних засобів буде заборонене взагалі. Оскільки дуже важко передбачити, яким чином формується резистентність у мікроорганізмів саме до комбінованих ветеринарних препаратів”, — каже Башинський.

Експерт також розповів, що рік тому Європейський Союз зобов’язав Україну розробити та застосувати горизонтальне законодавство у сфері обмеження використання антимікробних засобів. Крім того, ЄС зобов’язав Україну впорядкувати процедури реєстрації та обігу ветеринарних препаратів — антимікробних засобів, антибіотиків, тощо.

“Тобто, зміни тільки починаються. Однак, успішні приклади зменшення профілактичного використання антибіотиків при виробництві продукції тваринного походження вже є”, — каже Башинський.

Він нагадав, що в Україні за підтримки ФАО та ЄБРР розроблено стандартну спеціальну операційну процедуру та добровільні вимоги для виробників продукції птахівництва.

На сьогоднішній день вже є чотири підприємства, які долучилися до тримісячного моніторингу, аби продемонструвати відсутність антибіотиків, це:

ЗАТ “Миронівська птахофабрика” Групи МХП (Наша Ряба);
ТОВ “Вінницька птахофабрика” Групи МХП (Наша Ряба);
ЗАТ “Володимир-Волинська птахофабрика” (Епікур);
ТОВ “Ясенсвіт” ГК “Ovostar Union”.
“Моніторинг дозволить незалежним аудиторам оцінити можливості невикористання антимікробних засобів при промисловому великотоварному виробництві м’яса птиці.

Тримісячний плановий моніторинг буде здійснено по п’яти матрицям, а саме: корми з годівниць, вода, вода із ванн охолодження, послід, м’ясо птиці. Дослідження будуть проводитися мінімум два рази за один цикл вирощування птиці, а його результати будуть опрацьовуватися у акредитованих лабораторіях поважної Держпродспоживслужби, яка у відповідності до стандартної операційної процедури”, — каже Башинський.

По завершенні моніторингу та аудиту вказані виробники м’яса птиці набудуть право маркувати свою продукцію на предмет відсутності антибіотиків, розповів фахівець.

“Маркування буде трьох видів: не використовуються антибіотики взагалі — не до батьківських стад, не до продуктивних; антибіотики, які не використовуються для продуктивних стад; антибіотики, які не використовуються з профілактичною метою.

Тобто, три рівні господарств, які будуть іти один за одним. У свою чергу споживач буде розуміти, яку продукцію він купує, відповідно до нанесеного маркування — одна зірочка, дві або три”, — інформує фахівець.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Продав пай - втратив субсидію: депутатам пропонують законодавчо вирішити цю проблему

У разі можливого прийняття законопроекту про обіг земель, при діючий системі нарахування субсидій, власники паїв, які вирішать їх продати і отримають відповідний дохід, втратять право на отримання субсидій.

Про це під час погоджувальної ради парламенту заявив у понеділок голова депутатської групи «Довіра» Олег Кулініч.

«У людей є величезні побоювання щодо втрати субсидії у разі, якщо власник паю вирішить його продати. Цілком очевидно, що при діючий системі нарахування субсидій люди її втратять. І як це можна пояснити пенсіонеру, який отримує пенсію близько 2000 гривень на місяць?», - зазначив депутат.

Зі слів Олега Кулініча, якщо власник паю вирішить його продати і розраховуватиме за ці кошти якимось чином суттєво покращити своє життя, то по факту всі ці кошти можуть піти на сплату комуналки. «Це питання треба врегульовувати і дохід від продажу землі не повинен братися в розрахунок при нарахуванні субсидій», - підкреслив депутати.

На його думку, вирішення цієї проблеми обов’язково треба закріпити на законодавчому рівні. Кулініч також акцентував увагу на тому, що державна підтримка аграріїв, особливо – в контексті можливого запровадження обігу сільгоспземель –повинна бути системною і довготривалою, а не визначатися на кожен окремо взятий рік.

Нагадаємо, українці, які після ухвалення закону про ринок землі продадуть свій пай та отримають за це велику суму грошей, можуть втратити субсидію. Бо вони певний час не потребуватимуть допомоги від держави. Про це сказав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Імпорт яблук в Україну виріс в 7 разів, експорт скоротився вдвічі

У сезоні 2019/20 років Україна продовжує імпортувати дуже багато яблука – набагато більше, ніж у попередні два сезони. Аналітики EastFruit відзначають, що імпорт яблука за першу половину сезону (серпень 2019 р – січень 2020 р), досяг 7,1 тис. тонн і був у 7 разів вище, ніж за той же період попереднього сезону. Також обсяг імпорту перевищував показники сезону 2018/19 років у п'ять разів.

За перші шість місяців поточного сезону експорт українського яблука був трохи менше 14 тис. тонн, у той час як роком раніше до кінця січня було експортовано вже понад 25,6 тис. тонн яблука. І навіть не в самому продуктивному сезоні 2017/18 років, коли врожай яблука в Україні постраждав від весняних заморозків, до кінця січня було експортовано вже 21,6 тис. тонн яблука нового врожаю.

«Високі внутрішні ціни на яблуко в Україні в поточному сезоні стимулюють їх імпорт. Основний обсяг яблука для свіжого ринку ввозиться з Польщі, хоча на ринок вже почали надходити перші партії яблука преміальної якості з Італії, що продаються у високому ціновому сегменті. Природно, що в такій ситуації дуже складно експортувати яблуко, так як і Польща та навіть Молдова були більш конкурентними за ціною на яблуко, ніж Україна», - зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

З початку 2020 року більшість сортів яблука на ринку України подорожчали на 10-20%. Тенденція зростання ціни тривала й минулого тижня.

Варто зазначити, що експорт яблук у попередньому сезоні активізувався в січні – березні, однак у цьому році обсяги експорту цих фруктів з України були нижче, ніж у грудні. Тим не менш, імпортери фруктів відзначають перспективу зростання середньої ціни на яблуко на ринках ОАЕ, Саудівської Арії та країнах Азії (Сингапур, Малайзія та ін) у зв'язку з скороченням обсягів постачання дешевого яблука з Китаю. Через небезпеку коронавіруса, багато країн ввели ембарго на постачання продуктів з Китаю, що не могло не відбитися на цінах.

Крім того, споживачі в цих країнах в цілому добре сприймають українську продукцію за її якісні параметри. Вже в кінці 2019 року Україна почала активніше експортувати яблуко в ОАЕ, Малайзію, Саудівську Аравію, Оман, Бахрейн і навіть Бангладеш. Тому, не виключено, що експорт українського яблука в лютому-березні все-таки виросте.

«У минулому році холодна весна зіграла на руку постачальників яблук по всій Європі, так як на ринках ЄС у квітні – травні майже не було суниці садової і черешні, і споживання яблука істотно зросла. В Україні холодна весна також допомогла розтягнути сезон реалізації яблука, що, в сукупності із зростанням попиту в ЄС, сильно допомогло підвищити ціни в травні-червні 2019 року», - зазначає Андрій Ярмак.

Багато українських садівників розраховують на такий же сценарій розвитку подій на ринку в 2020 році, однак гарантувати його неможливо, як і повністю виключити.Вирощувати нутрії вдвічі вигідніше, ніж утримувати свиней

Вирощування нутрій — прибутковий бізнес. Плодючість цієї невеликої тварини дозволяє забезпечувати м’ясом не тільки власне господарство, а й продавати надлишки. До того ж вирощувати нутрії вдвічі вигідніше, ніж утримувати свиней.

Незважаючи на високу популярність м’яса нутрії в Європі і Латинській Америці, в Україні сьогодні, на жаль, розведення нутрій як бізнес і в домашніх умовах не є популярним.

Розведенням нутрії займається і приватне підприємство “КарТар”, що в селі Матвіїха, повідомляють в Департаменті підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій Мінагрополітики.

“Вирощування нутрій — прибутковий бізнес. Головне — мати бажання. Цей бізнес, при правильному веденні, окупиться приблизно через шість місяців. У процесі потомство буде постійно збільшуватися, а це означає, що треба буде активно реалізовувати свіже м`ясо і хутро”, — розповідає директор нутрієвої ферми Роман Ковальчук.

Він переконаний, що займатися вирощуванням нутрії в два рази вигідніше, ніж утримувати свиней.

“Вартість однієї дорослої нутрії в середньому 450 гривень. Наприклад, 10 самок — це в середньому 4500 гривень. А це — вартість однієї свині вагою 100 кілограмів. 10 нутрій за цей період з’їдять близько 300 кілограмів зерна, порося — близько тонну.

Крім того, тварини не так гинуть від хвороб, як кролі. Якщо брати економічну складову, то за півтора року від однієї самки можна отримати 2 тисячі 500 гривень чистого прибутку”, — каже Роман Ковальчук.

Ці невеликі тварини не викликають великих турбот, оскільки хворіють вони вкрай рідко. Якщо порівнювати розведення нутрій і кроликів, можна одразу ж відчути різницю: останні дуже часто хворіють, у результаті — більшість поголів’я гине, що означає втрату не тільки грошей, але й часу.

Іншою вигідною особливістю нутрій є їх швидке зростання. Ці гризуни за вельми невеликий час досягають необхідних для забою розмірів.

У Європі та країнах Південної Америки м’ясо нутрії зараховують до делікатесних сортів, природно, що за вартістю воно перевершує звичні для нас сорти — свинину і яловичину.

 

Джерело: SEEDS.org.ua  

Ваш вибір 'Нічого сказати'.