186395

Відкриття ринку землі не принесе Україні мільярди - експерт

Таку думку висловив Дмитро Корнійчук, політичний аналітик, президент Центру інноваційного консалтингу "КДА».

На його думку, не дарма тема земельної реформи піднялася саме зараз, так як населення України зубожіло за останні три роки, тому люди готові віддати останнє, щоб мати можливість платити за тарифами.
 
«Зараз створюється просто ґрунт для перерозподілу ринку землі. Ціни на продаж землі будуть набагато нижче, ніж в Європі. Звичайно, для деяких людей продати землю, яка не приносить їм прибутку, буде за щастя. Але ніхто не змусить людей продавати землі, якщо вони не хочуть», - сказав Дмитро Корнійчук.

Також експерт розвінчав міф про те, що іноземці не зможуть скупити землі. «Іноземці скуповуватимуть українські землі через свої дочірні компанії, які зареєстровані на території нашої країни. Все буде зроблено через цілком зрозумілі схеми. Також і холдинги через сторонніх осіб будуть скуповувати землю», - заявив Дмитро Корнійчук.

На його думку, головне для влади зараз запустити процес продажу землі.

«Ринок землі не принесе в бюджет мільярди, як розповідає нам влада. Також як нам обіцяли мільйонні інвестиції і дешеві товари з Європи після підписання угоди про Асоціацію з ЄС. Але по факту, через девальвацію гривні, імпортна продукція стала ще дорожче, а українських виробників досі не дуже раді бачити на європейському ринку», - підсумував експерт.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Трансформація молочної галузі потребує спільних зусиль

Головною метою конференції є підвищення обізнаності зацікавлених сторін, які залучені до молочної галузі, про систему контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків і важливості використання найкращої практики для виробництва безпечних молочних продуктів.

«Молочна галузь є специфічною, соціально та економічно важливою в структурі АПК. Її потенціал наразі нереалізований, галузь знаходиться в стані трансформації і дуже важливо знайти правильні кроки, щоб надати потужний поштовх для її розвитку. Сьогодні ми вже маємо реальні зміни, такі як зміщення виробництва молока від господарств населення до сільськогосподарських підприємств, підвищення продуктивності корів, збільшення частки молока екстра-класу. Зростання цін на світовому ринку та відкриття нових ринків призвело до збільшення експорту української молочної продукції за останні вісім місяців на 81%. Але важливим є не тільки нарощення експорту, а в першу чергу забезпечення українського споживача продукцією належної якості. Тут налагодження контролю за якістю і безпечністю молочної сировини відіграє важливу роль», - зазначила заступник міністра АПК Олена Ковальова.

За її словами, трансформація галузі повинна відбуватися за державної підтримки. Уряд у 2018 році планує суттєво збільшити видатки на розвиток галузі тваринництва. Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачені на це видатки в обсязі 2,3 млрд грн.

Окрім того, Олена Ковальова акцентувала увагу на тому, що реформування системи державного регулювання у сфері безпечності харчових продуктів, передбачає підвищення відповідальності операторів продовольчого ринку за дотримання вимог до якості та безпечності харчових продуктів.Через погодні аномалії постраждав урожай кукурудзи, сої та соняшнику – Укргідрометцентр

Про це ГолосUA повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

«Нам варто чекати хорошого врожаю зернових. З ранніми зерновими все склалося, не дивлячись на заморозки, які спостерігалися і в травні і в червні. Період сухої та спекотної погоди припав на другу половину літа, що негативно позначилося на врожаї пізніх культур. Зокрема кукурудзи, сої та соняшнику. Дане погіршення врожаю не є катастрофічним для країни»,- сказала Т. Адаменко.

Експерт уточнила, що найбільше від посухи постраждали саме ті регіони, які традиційно були ключовими у збиранні зерна – Черкаська, Полтавська та Кіровоградська області.

«Центр посухи в цьому році перебував у центральних областях. Станом на кінець липня на території Київської області випало найменша кількість опадів», - відзначала Т. Адаменко.

Нагадаємо, станом на 22 вересня 2017 року в Україні зібрали 40 млн т зерна. Прибирання зернових культур здійснено на площі 10,1 млн га, або 70% до прогнозу, а показник середньої врожайності становив 3,84 т/га (у 2016 р. — 3,94 т/га).

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Києві відбудеться Міжнародна виставка Ukrainian Food Expo

23-24 листопада 2017 у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» вперше відбудеться міжнародна виставка продовольчої продукції Ukrainian Food Expo.

В останні роки назрівала гостра необхідність проведення в Україні виставки, яка б об'єднала всі продовольчі сектора на одному бізнес-майданчику для продуктивної співпраці з українськими та іноземними закупщиками. Рада з питань експорту продовольства (UFEB) створює такий майданчик на виставці Ukrainian Food Expo і запрошує до участі виробників та переробників продовольства, постачальників технологій, обладнання та послуг для харчової промисловості.

Тематика виставки охоплює всі напрямки харчової промисловості: м'ясний, молочний, кондитерський, олійно-жировий, фруктово-овочевий, бакалійний, а також напої, соуси, рибопродукти та ін. Крім того, передбачена окрема експозиція постачальників обладнання, технологій і послуг для переробки харчової продукції.

Серед відвідувачів виставки – іноземні трейдери і дистриб'ютори, великі торгові мережі, мережі магазинів формату «біля дому», представники інших сфер роздрібної торгівлі, товарних продовольчих ринків, оптово-роздрібних продовольчих складів і баз, підприємств громадського харчування, логістичних компаній і, звичайно ж, кінцеві споживачі.

Відвідувачі Ukrainian Food Expo познайомляться з новинками продовольчого ринку України, зможуть випробувати «в ділі» кращі рішення для організації власної переробки, знайдуть корисні ділові контакти і зміцнять вже існуючі зв'язки. Для максимально продуктивних переговорів на виставці буде працювати спеціальна бізнес-зона.

В рамках виставки пройде третій міжнародний Конгрес експортерів продовольства Ukrainian Food 2017, а також тематичні конференції та семінари по упаковці і технологіях переробки харчової продукції.

Реєструйтеся на участь або відвідування виставки вже зараз!

Сайт виставки ufexpo.com.ua.

За детальною інформацією звертайтесь:

Оксана Березовська
тел .: +380 67 443-24-38
          +380 50 144-86-11
e-mail: [email protected]

Анастасія Павлюк
тел .: +380 67 470-82-31
e-mail: [email protected]

 Українці затягнули паски: Держстат

У першому півріччі 2017 року продажу продуктів у натуральному вираженні впали на 6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це свідчать дані державної служби статистики, пише golos.ua.

Обсяги продажів впали майже у всіх категоріях, за винятком найдешевших продуктів. Знизилися і обсяги торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями.

Найсильніше просіло споживання пива. За січень-червень 2017 року українці купили 286,7 млн л хмільного напою. Тоді як в першому півріччі 2016-го вони випили майже на 40 млн л більше. Відразу на 34 млн л просіло споживання мінеральної води.

Менше стали пити горілки, споживання якої впало на 9,3 млн л до 35,7 млн. літрів.

Значно менше українці стали споживати м'яса, включаючи м'ясо птиці. За даними Держстату, у першому півріччі 2017 року вони купили всього 97 тис. т цього продукту – на 11 тис. т менше, ніж у січні-червні 2016-го.

На 8 тис. тонн впали продажі борошна, на 7 тис. – картоплі. Не по кишені виявилася і ковбаса – її українці придбали на 5,8 тис. тонн. менше.

Зате збільшили наші співвітчизники  споживання свіжих плодів фруктів і ягід, продажі яких зросли на 22 тис. тонн. Набагато більше українці стали купувати борошняних виробів (плюс 6 тис. т) і круп (плюс 3 тис. т).

Продажі овочевих консервів зросли на 1 тис. т, а макаронних виробів - на 0,65 тис. тонн. При цьому безалкогольних напоїв українці в першому півріччі 2017 року купили на 19 млн. л більше, ніж у січні-червні 2016.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні виявлена нова хвороба соняшнику, що повністю знищує урожай

Теґи: 

Про це заявив Альберто Мартін-Санс, вчений дослідник компанії DuPont Pioneer в Європі, повідомляє "Інфоіндустрія".

За словами вченого, нова хвороба вперше була виявлена на соняшнику в одному з регіонів Росії в 2015 році. У 2016 році хвороба поширилася на інший регіон РФ, а в 2017 році хвороба була вперше виявлена на території України у Білоцерківському районі Київської області. На даний момент йде вивчення цього захворювання.