Вірус АЧС не оминув жодну з областей України

Про це свідчить статистика сайту “СТОП АЧС”, який запроваджено в рамках проекту технічної допомоги ФАО “Розбудова потенціалу раннього виявлення та реагування на африканську чуму свиней в Україні”, передає УНН.

У 91 випадку захворювання було зареєстровано у домашніх тварин, в 36 — у диких. Ще в одинадцяти випадках АЧС була зафіксована на території інфікованих об’єктів.

Загалом в Україні за останні 6,5 року зареєстровано 449 спалахів АЧС.

Читайте також: Чума свиней: спалахи захворювання виявили одразу в чотирьох областях

Найбільша кількість випадків АЧС сталася в Одеській і Полтавській областях — по 56 та 44 випадки відповідно. Далі йдуть Миколаївська та Чернігівська області — по 37 та 32 випадки, та Рівненська область — 31 випадок.

Найменша кількість спалахів АЧС була зареєстрована у Львівській області — 1 випадок.

Загалом за останні 6,5 року вірус АЧС не оминув жодну з областей України.

Також повідомляється, що перший збудник АЧС було виявлено у 2012 році в селі Комишуватка Запорізької області.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Львівщині третина ВРХ не має реєстрації

Про це йдеться в повідомленні Львівської ОДА, пише milkua.info.

Як зазначається, забезпечення ефективного використання коштів, передбачених у державному бюджеті на спеціальну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка народилася в господарствах населення, є актуальним як для тваринництва України в цілому, так і для Львівської області.

З метою отримання достовірної інформації про наявність тварин і можливості більш цілеспрямовано довести інформацію до власників тварин про надання бюджетних дотацій за утримання молодняка ВРХ з залученням представників сільських, селищних або міських рад у районах області створені робочі групи і проведена інвентаризація поголів'я ВРХ в господарствах населення.

«За підсумками інвентаризації поголів'я ВРХ в господарствах населення, слід зазначити, що загальною тенденцією для всіх районів області є значна наявність непроідентифікованих тварин, що становить 34% від наявного поголів'я ВРХ станом на 1 вересня 2018 р.», — йдеться в повідомленні.

В ОДА звернули увагу власників тварин на необхідності дотримання норм чинного законодавства, а саме проведення ідентифікації і реєстрації худоби в термін до 7-ми днів від народження тварини.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна і Туреччина узгодили основні напрями співпраці в АПК

4 грудня на полях Українсько-Турецького Агро-бізнес форуму відбулась зустріч  очільника Міністерства сільського та лісового господарства Турецької Республіки Бекіра Пакдемірлі та першого заступника Міністра аграрної політики  та продовольства України Максима Мартинюка, під час якої сторони обговорили основні напрями співпраці в галузі на 2019 рік.

«І Туреччина, і Україна – розвинені аграрні країни. Іноді ми виступаємо конкурентами, але набагато частіше – партнерами. Ми бачимо великі можливості для поглиблення співпраці в АПК, а угода про Зону вільної торгівлі, основні параметри якої перебувають на фінальному узгодженні, допоможе перевести торговельні відносини на якісно новий рівень», - відзначив Максим Мартинюк.

Серед пріоритетів співпраці - збільшення обсягів та диверсифікація  товарної структури двосторонньої торгівлі. Найвищий потенціал для  нарощування поставок до Туреччини має українська продукція тваринництва, зернові, борошно, мед, маргаринова продукція, цукор та кондитерська продукція.

Також сторони обговорили питання посилення взаємодії між компетентними органами обох країн, відповідальними за санітарні та фітосанітарні заходи та контроль, спрямованої, зокрема, на погодження сертифікатів на експорт/імпорт агропродовольчої продукції та удосконалення транспортних та митних процедур.

Туреччина надає системну підтримку Україні в питаннях розвитку лісового господарства, зокрема, основними напрямами співпраці є боротьба з лісовими пожежами, шкідниками та хворобами лісу, а також відтворення лісів.

В свою чергу пан Пакдемірлі зазначив, що Туреччина досягла значних успіхів у галузі рибного господарства та аквакультури. Цей досвід може бути застосований в рамках реалізації спільних інвестиційних проектів. Зокрема, співпраця з ТР допоможе відновити потенціал рибної галузі, який був частково втрачений внаслідок анексії Криму.

Також під час Форуму був підписаний Протокол за результатами Четвертого засідання українсько-турецької Робочої групи з питань сільського господарства, яке відбулось напередодні. Документ підписали співголови Робочої групи від української та турецької сторін, відповідно -  заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та Генеральний директор з питань Європейського Союзу та міжнародних відносин Айлін Чаглаян-Озджан. Протокол відображає домовленості сторін та спільно визначені пріоритети співпраці на наступний період.

«Наразі Туреччина займає третю позицію серед 20-ти найбільш перспективних ринків для експорту української продукції відповідно до Національної Експортної стратегії України. Окрім того, наші країни мають значний потенціал нарощування обсягів інвестиційної співпраці в АПК, а підписання Угоди про ЗВТ відкриє додаткові можливості для обох сторін. Також сьогодні вже є успішні приклади спільних проектів турецького та українського бізнесу в АПК», - наголосила заступник Міністра Ольга Трофімцева.

Довідка:

Туреччина – один із 10 найбільших торгівельних партнерів України.  За  результатами 2017 року товарообіг аграрними та харчовими товарами між Україною та Туреччиною зріс на 31% порівняно з 2016 року та склав 1,23 млрд дол. США. За 10 міс 2018 р. Туреччина посіла в  загальному експорті 6 місце з часткою 4,2% (625,2 млн. дол. США). В структурі аграрного експорту до Туреччини превалюють  насіння і плоди олійних рослин – 11,9 %; зернові культури – 9,4 %; залишки харчової промисловості – 6,8 %; жири та олії тваринного або рослинного походження – 4,2 %.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські виробники мають підлаштовуватись під вимоги “нового споживача”

Про це заявив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного центру ФАО, під час свого виступу на п’ятнадцятій міжнародній конференції “Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт”, повідомляє прес-служба УПОА.

За словами експерта, це покоління обирають продцкти за зовсім іншими критеріями. Тау споживачі не будуть купувати продукт, якщо він та його упаковка і дистрибуція не є органічним та офіційно сертифікованим, як дружній для довкілля (sustainability certification).

«Більш того, вони чималу увагу приділяють зручності пакування, а тому, насільки цей продукт “крутий”: тобто, чи є про нього інформація в соцмережах, зокрема в Instagram. До речі, саме Instagram не варто недооцінювати, адже продавати через нього ті ж ягоди дуже легко, фото ягід виходять вельми привабливі».

Крім того, експерт радить більше уваги приділяти продажам он-лайн, адже споживачі «покоління Z» воліють робити покупки не відволікаючись від гаджетів.

«Враховуючи те, що Україна продає більшість товарів плодоовочевої групи дешевше конкурентів, ми зараз не можемо задовільнити менш вибагливого споживача!», – резюмує Андрій Ярмак.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Цибуля стає трендом українського плодоовочевого ринку

В поточному сезону цибуля стала справжнім трендом українського плодоовочевого ринку. Виробництво цієї продукції суттєво впало не тільки в Україні,але й в країнах ЄС, що провокує майже ажіотажний попит як на внутрішньому ринку, так і з боку експортерів. Про це під час свого виступу на п’ятнадцятій міжнародній конференції “Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт” заявив Олександр Хорев, керівник проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”, повідомляє прес-служба УПОА.

При цьому експерт підкреслює, що така торгова активність на ринку цибулі спостерігається навіть в умовах рекордних цін на ці овочі за всю історію незалежності країни. Зокрема, наразі господарства пропонують якісну цибулю по 11-12 грн/кг ($ 0,39-0,42 за кг), а це в середньому втричі дорожче, ніж на початку зими 2017 року.

“Більш того, поки що передумов для змін цінових тенденцій немає навіть не дивлячись на активний імпорт цибулі з Казахстану та Азербайджану, – наголошує О.Хорев, – Таким чином, цибуля і далі буде дорожчати як під впливом зменшення пропозиції, так і завдяки активному експорту до ЄС. Тож вже наступного року варто очікувати стрімке збільшення кількості гравців в сегменті цибулі. Більш того, як показує багаторічний досвід, до вирощування цибулі будуть вдаватися навіть ті компанії, які не тільки не мають досвіду її виробництва, а навіть зовсім не є професійними аграріями”.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні дешевшають печериці

Цього року з початком посту підвищення цін на гриби не відбулося, швидше навпаки - ціни почали знижуватися. На оптових ринках помічено зменшення продажів грибів, повідомляє UMDIS, пише agro-business.com.ua.

У Київській області ціни знаходяться в діапазоні 23-26 грн/кг печериці, деякі виробники тримають ціну 28 грн/кг і відвантажують свій гриб на інші регіони. Ринок «Троєщина» торгує по 26-28 грн/кг.

Падіння ціни в Київській області вплинуло на інші регіони. У Львівській області ціна теж пішла на спад, виробники відвантажують печериці по 28 грн/кг і нижче, а ринок «Шувар» торгує в діапазоні від 30 до 33 грн/кг.

Також знизилися ціни в Одеській і Харківській областях. У Харківській області ціна - 28-31 грн/кг печериці, а в Одеській - 33 грн/кг.

Минулого року в кінці листопада ціни на печерицю на оптових ринках були: ринок «Троєщина» - 30-33 грн/кг, ринок «Шувар» - 30-33 грн/кг, оптовий ринок в Одесі - 37-38 грн/кг печериці . У цих діапазонах ціна знаходилася до 21 грудня 2017 року, з 22 грудня ціни почали рости.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview