182818
178171

Вітання з Різдвом Христовим

Бажаємо миру і спокою в кожному домі, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, міцного здоров’я та всіх благ.

Нехай виправдовуються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії! Хай ваше життя наповниться радістю, бажаними перемогами і гарним настроєм!

Нехай єднанням міцніють наші родини, а над Україною засяє зірка оновлення та миру!

 Стан посівів озимих зернових культур оцінюється як добрий та задовільний

Про це повідомляє пресслужба НААН України. 

Як повідомляється, майже на всій території країни середня температура повітря була вищою за норму на 2-8 0С і становила 0,5-5,8 0С тепла, лише на сході та півдні  в окремі дні вона була близькою до норми  і становила від мінус 2,2 до плюс 1,7 0С.

Максимальна температура повітря підвищувалася до 0,8-11,0 0С тепла, мінімальна – знижувалася до 2-5 0С морозу.

Сніговий покрив на посівах озимих культур на більшості площ відсутній. Глибокого промерзання ґрунту не зафіксовано, а температура грунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої не опускалась нижче мінус 3 0С, що значно вище критичної температури вимерзання.

Протягом останньої декади грудня спостерігалися опади у вигляді снігу, дощу зі снігом або замерзаючого дощу. У Київській області опадів випало 17,2 мм, у Львівській – 16,7 мм, у Житомирській – 4 мм, які суттєво поповнили запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту.

За даними Інституту зрошуваного землеробства НААН опади, що випали в останні дні грудня, зволожили лише верхній (0-5 см) шар ґрунту і суттєво не вплинули на поповнення запасів вологи у ґрунті. Зволоження орного шару грунту (0-20 см) на більшій частині території Херсонської області залишилось на досить низькому рівні – 20-56 мм залежно від попередника.

У результаті випадання дощу у середині третьої декади грудня на замерзлий ґрунт при мінусовій температурі повітря (мінус 3-5 0С) у деяких регіонах спостерігалося обмерзання листково-стеблової маси рослин та утворення льодової кірки товщиною 1–2 см, тривалість залягання якої не перевищувала 2-х діб. При настанні позитивних середньодобових температур повітря відбулося стрімке відтавання надземної маси рослин і руйнування льодової кірки. Для рослин озимих зернових культур таке короткочасне аномальне природне явище не мало негативних наслідків.

На більшій частині території країни підвищення температури повітря в останні дні грудня вище 5 0С тепла спровокувало пробудження фізіологічних процесів у рослини озимих зернових культур, які на даний час  перебувають у стані неглибокого зимового спокою. Спостереження науковців Інституту зрошуваного землеробства НААН за зрізаними рослинами упродовж 10 діб показали, що відбувся приріст рослин на 10-12 мм.

На сьогодні, за даними ННЦ «Інститут землеробства НААН», посіви пшениці озимої, які були висіяні в оптимальні терміни (25 вересня), знаходяться у фазі «кущіння», або на ІІ етапі органогенезу. Коефіцієнт кущіння 2,4–2,7, висота рослин 20-24 см, довжина конуса наростання – 0,45-0,47 мм. Маса 100 сирих рослин становить 165-175 г. Стан посівів добрий.

Посіви пшениці озимої, що були висіяні наприкінці допустимих термінів (5 жовтня), перебувають у фазі «кущіння», з довжиною конусів наростання – 0,25-0,30 мм, висота рослин – 15-20 см. Маса 100 сирих рослин становить 75-90 г. Стан посівів добрий та задовільний.

Рослини тритикале озимого перебувають наприкінці ІІ – на початку ІІІ етапу органогенезу (фаза «кущіння»). Коефіцієнт кущіння 2,6-2,7, висота рослин 17-18 см, довжина конуса наростання – 0,70-0,75 мм. Маса 100 сирих рослин становить 150-165 г. Стан посівів добрий.

Рослини жита озимого перебувають наприкінці ІІ – на початку ІІІ етапу органогенезу (фаза «кущіння»). Коефіцієнт кущіння 2,2-2,4, висота рослин 20-22 см, довжина конуса наростання – 0,75-0,80 мм. Маса 100 сирих рослин становить 160-165 г. Стан посівів добрий.

Рослини ячменю озимого перебувають наприкінці ІІ – на початку ІІІ етапу органогенезу (фаза «кущіння»). Коефіцієнт кущіння 2,5-2,7, висота рослин 15-18  см, довжина конуса наростання – 0,62-0,65 мм. Маса 100 сирих рослин становить 155-170 г. Стан посівів добрий.

Визначення вмісту накопичених вуглеводів у вузлах кущіння рослин, яке проводилося в останній декаді грудня науковцями ДУ Інститут зернових культур НААН, показало, що їх кількість була достатньо високою і становила у пшениці озимої після чорного пару – 39-47 %, після непарових попередників – 36-43 %, а в листках відповідно – 23-27 та 18-23 %.

На даний час загроза ушкодження, а тим більше масового вимерзання посівів, відсутня. Загалом стан посівів озимих зернових культур наприкінці року оцінюється як  добрий та задовільний.

В той же час через потепління на посівах активізувались мишовидні гризуни, особливо на полях, що прилягають до узбіч доріг, лісосмуг та за технології вирощування культур No-till.

Враховуючи реальні погодні умови на полях з озимими зерновими культурами, потрібно проводити постійний контроль за їх станом, що дасть можливість скласти диференційовану систему догляду за ними.У 2020 році Україна закупила майже вдвічі більше імпортних сирів

Про це свідчать дані Державної митної служби.

У грошовому еквіваленті імпорт сирів торік склав $210,5 млн – на 93,3% більше, ніж у 2019 році.

Сири ввозили в Україну переважно з Польщі ($92,4 млн), Німеччини ($39,7 млн), Франції ($20,8 млн).

Обсяг експорту українських сирів за 2020 рік склав 6,4 тис. тонн – на 11,7% менше проти 2019 року.

У грошовому еквіваленті експорт протягом 2020 року приніс $24,5 млн, що на 9,5% менше, ніж у 2019 році.

Торік найбільшими покупцями вітчизняного сиру були Казахстан ($12,1 млн), Молдова ($7,5 млн), а також Єгипет ($986,8 тис.).

 

Джерело: AgroTimesРоман Лещенко: скасування мораторію на продаж землі - лише частина великої реформи

Про це сказав міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко в інтерв’ю польському виданню Rzeсzpospolita, пише Укрінформ.

«Перебуваючи у центрі Європи, ми упродовж 20 років мали рабські закони, які позбавляли аграріїв права розпоряджатися своїми землями. Утім, відміна мораторію – це лише частина великої реформи. Тим часом, ми змінили велику кількість корупційних і бюрократичних процедур, які блокували права місцевих органів влади і громадян на власну землю», - сказав Лещенко.

Він додав, що, очолюючи Держгеокадастр, прийняв рішення про передачу права розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення окремим територіальним громадам, які було створено після минулорічних місцевих виборів.

«Крім того, я звільнив понад 6 тисяч чиновників, які працювали в українській системі геодезії та картографії. Бюрократії ще багато, але ми з цим боремося» , – наголосив міністр.Ашан покриє фермерськими продуктами всю мережу магазинів

Про це повідомила керівник відділу закупівель свіжих продуктів «Ашан-Україна» Ольга Матова.

«Наша стратегія побудована на таких складових як локальний, здоровий та натуральний продукт, і якраз проєкт «Фермерські продукти» вписується в ці цілі», — зазначає Ольга Матова.

За її словами, покриття мережі фермерськими товарами здебільшого пов’язане з пошуком фермерів. Наразі немає таких товарів у супермаркетах Запоріжжя та Кривого Рогу.

«Ми не можемо покрити потребу, адже не можемо знайти в цих регіонах фермерські продукти. Тобто зараз насамперед відкриті запити в тих регіонах, де ми не маємо проєктів «Фермерські продукти», — розповідає Ольга Матова.

Вона відзначила, що логістична система «Ашан-Україна» вибудована таким чином, що локальних постачальників шукають лише в тому випадку, коли це продукція ультрафреш або дуже регіональна. Наприклад, натуральні молочні продукти, які мають короткий термін зберігання — 3-4 дні.

«При цьому регіональний виробник крафтової продукції, який не має наміру покрити нею всю національну мережу, має можливість працювати виключно на локальному рівні. Ми надаємо можливість виробникам працювати з одним магазином», — зауважує Ольга Матова.

Також вона звернула увагу, що «Ашан-Україна» у деяких випадках на початковому етапі співпраці з виробником може працювати з такою формою господарювання як фізична особа-підприємець (ФОП), але це відразу переводить його в розряд неконкурентоспроможних. Тож потім виробнику рекомендується переоформити діяльність на товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Джерело: agroportal.uaВ Україні впроваджують технологію, яка дозволяє знизити витрати на будівництво свинокомплексів

Українськими науковцями розроблено і вже впроваджено у господарствах 8 областей України технологію моноблокового типу забудови свинарських приміщень, зазначають в НААН України.

Як повідомляється, ця технологія дозволяє зменшити витрати на будівництво стін на 20-25%, фундаментів – на 20-25, каналізаційних комунікацій – на 16-18, зекономити тепла – на 15-18, скоротити витрати часу на переміщення тварин і обслуговуючого персоналу на 30%.

Технологічні рішення за проведення реконструкції свинарських приміщень дозволяють знизити на 30% витрати на загальні будівельні роботи порівняно з новим будівництвом.

Крім того, вченими Академії було розроблено Програму збереження генофонду тваринництва. За відсутності цільового державного фінансування реалізуються заходи щодо збереження поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці зникаючих порід у дослідних господарствах та кріобанках генетичних ресурсів наукових установ. Зокрема, в Банку генетичних ресурсів Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця зберігається генетичний матеріал 27 порід великої рогатої худоби, трьох порід коней, п’яти порід свиней, трьох – свійської птиці.

Джерело: Agravery.com