186395

Вітання з Великоднем

Аgroreview.com щиросердечно вітає Вас із світлим та величним святом Христового Воскресіння.
 
Нехай царюють у Ваших серцях радість і душевний спокій, адже це свято уособлює перемогу віри, надії та любові, торжество істини та справедливості, велич духу. Кожен із нас сприймає його із відкритою душею і чистим серцем, почуттям радісної благодаті та очищення, віри у краще майбутнє.

Бажаємо Вам і Вашим родинам у ці весняні дні відчути  родинне тепло та затишок. Нехай Господь дарує Вам любов, радість, мир та злагоду на довгії літа. Бажаємо  здоров'я, добробуту й успіхів у добрих ділах!

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні посіяли майже 3 млн га ярих зернових культур

Станом на 29 квітня українські сільгоспвиробники посіяли 2 922 тис. га ярих зернових та зернобобових культур, що становить 39% до прогнозу. За минулий тиждень проведено сівбу ярих культур на площі 801 тис. га.

Зокрема, від початку польових робіт найбільше посіяли ярих зернових сільгоспвиробники Тернопільської – 189,3 тис. га (72%), Донецької – 154,4 тис. га (77%), Херсонської – 121,7 тис. га (73%) та Волинської – 100 тис. га (79%) областей.

У розрізі культур посіяно:

пшениці – 168,2 тис. га (95%);
ячменю – 1,28 млн га (92%);
вівса – 182,8 тис. га (94%);
гороху – 220 тис. га (93%).

Повністю закінчили сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур господарства Волинської, Закарпатської, Київської, Полтавської, Рівненської, Хмельницької, Херсонської, Одеської, Донецької, Черкаської та Миколаївської областей.

Також посіяно цукрових буряків – 192,7 тис. га (85%), соняшнику – 2,2 млн га (34%), кукурудзи – 1,07 тис. га (20%), сої – 85 тис. га (6%).Експерт про згубні наслідки відкриття ринку землі за латифундистською моделлю

Політолог Андрій Золоторьов вважає, що відкриття ринку землі за латифундистською моделлю матиме негативні наслідки для фермерів і землевласників. Про це він розповів у коментарі УНН.

“Можна було б створити земельний банк, інші запобіжники, щоб відкриття ринку не перетворилося на земельний базар. А Україна фактично йде шляхом латифундизації, що тягне за собою дуже серйозні соціальні наслідки. Тут я цілком згоден з „Батьківщиною“, бо соціальні наслідки такого відкриття ринку, який не буде нічим стримуватися, наприклад, коли можна буде верхній шар ґрунту знімати, будуть згубні для українського сільського господарства”, — вважає Золоторьов.

Експерт впевнений, що модель ринку землі, закладена так званою “земельною реформою”, є латифундистською, що знищить українське село.

“Там дуже багато таких питань, але головне, якщо та модель, яка закладена в законодавстві, є латифундистською, то робить ось ці 3-5 млн фермерів не потрібними. А це буде означати кінець українського села. Фактично, людей не спитали, а це торкнеться безпосередньо їхнього життя”, — пояснює Золоторьов.Ціни на продукти в Україні: що подорожчає в травні

Свої прогнози виданню "Коментарі" озвучив економічний експерт в Ukraine Economic Outlook Адріан Пантюхов.

За його словами, ціни на продукти продовжать зростання в травні, а почнуть знижуватися тільки в другому півріччі.

Так, за результатами березня, Держстат опублікував дані, що інфляція споживчих цін становила 8,5% до березня 2020 року. Хоча ще в 2020 році середня інфляція склала всього 2,5%, проти вже 6,8% за перший квартал 2021 року. І це не межа, впевнений експерт. Пантюхов зазначає, що ціни ростуть на більшість продуктів. Основні чинники підвищення цін — це зростання цін на нафтопродукти, поступове зняття карантинних обмежень та помірний дефіцит певних продуктів.

За його словами, можна чекати різкого зростання цін на окремі продукти. Як в кінці 2020 року зросли ціни на соняшникову олію через дефіцит сировини, в травні-червні продовжать підвищуватися ціни на гречку.

"Гречка вже в березні подорожчала до 40 грн за кг проти 37,4 грн у січні. Причина — поступове зниження посівних площ і обсягів врожаю. Частково дефіцит заміщається імпортом — але обсяги несумірні. У 2020 році до 2017 року власне виробництво скоротилося на 83 тис. тон, а імпорт зріс лише на 16 тис. тон. Влітку ціни на гречку ймовірно зростуть до 50-60 грн за кг", — прогнозує Пантюхов.

Також, зазначає експерт, українці можуть спостерігати зрівнювання експортних і внутрішніх цін. Виробники, яким вигідніше продавати сировинні товари за кордон, поступово підвищують на них ціни на внутрішньому ринку.

"Зниження цін на продовольчі товари можна очікувати зі здобуттям перших врожаїв ближче до кінця літа. Коли на ринок вийде додаткова пропозиція, і виробники вимушено будуть знижувати ціни", — резюмував Адріан Пантюхов.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як обрати м'ясо: прості способи виявити неякісну продукцію

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Експерти назвали кілька простих порад, як визначити якість м'яса.

Як виявити, чи було м'ясо замороженим. Для цього, як розповідає деканка факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування Лариса Баль-Прилипко, досить у рукавичці, серветкою або через упаковку натиснути на м'ясо пальцем. "Так, щоб на ньому залишилася невелика ямка. Якщо м'ясо відразу ж повернеться в попереднє положення і ямка вирівняється, м'ясо свіже і не заморожувалося. А якщо ямка залишиться, така продукція повинна викликати запитання", – говорить експертка.

Несвіже м'ясо можна визначити на запах. Навіть якщо продукція вимочувалася в різних розчинах, повністю перебити запах не вдасться. Перед покупкою, кажуть експерти, м'ясо обов'язково потрібно понюхати. Якщо є будь-які сторонні і неприємні запахи, його краще не їсти.

Який вигляд у м'яса. Продукція на прилавку має бути в міру сухою. Не завітреною, але й без рідини в лотку. Якщо з м'яса тече – значить, його заморожували. "Щодо кольору, це від рожевого до темного червоного з темним відтінком, залежно від того, що це за м'ясо", – пояснює професорка.

Не варто купувати м'ясо на акціях. Акційні пропозиції – це найчастіше продукція, термін зберігання якої закінчується. Тому купуючи м'ясо з великою знижкою, ви ризикуєте отримати неякісну продукцію. Крім того, зберігати таке м'ясо вдома не варто: воно може зіпсуватися вже наступного дня навіть у холодильнику.Чи безпечна рання полуниця

Про це Громадському радіо розповіла аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва.

"На ринках уже з’явилась наша, українська суниця, а от лохина привезена з-за кордону. В Україні вона починає плодоносити наприкінці червня, більше — у липні. Але сезон тільки почався і навіть на тепличну ягоду буде падати ціна.
Загалом бачимо, що весна в нас не дуже тепла. Сезон полуниці вже затримується на 1,5-2 тижні. Є стереотип, що рання ягода небезпечна через високий вміст нітратів. Це неправильно. Ягоди, вирощені в теплицях — безпечні. Вони ранні, вирощені в штучному середовищі, і перед тим як давати її в реалізацію, наприклад, у супермаркети, виробник повинен надати цілий стос паперів щодо того, що ягода безпечна. У професійних виробників ягода безпечна, бо використовують біопрепарати, якісну хімію. У приватних фермерів не так безпечно купувати продукцію, оскільки вони не завжди банально знають, як нею правильно користуватися", - розповіла Марія Лакеєва.