170513

Вітчизняні аграрії повністю використали квоти на поставку агропродукції в ЄС за 7 позиціями

Україна  станом на 9 червня 2017 року повністю використала тарифні квоти на поставку в ЄС  меду, кукурудзи, цукру, ячмінної крупи, пшениці, оброблених томатів, виноградного і яблучного соку.

Згідно з повідомленням Міністерства економічного розвитку і торгівлі, частково використані квоти на поставку в ЄС солоду - 97,69%, ячменю - 91,5%, вершкового масла - 50%, м'яса птиці і напівфабрикатів - 50%, вівса - 28,44 %, інших цукрових продуктів - 28,02%, крохмалю - 23,18%.

Крім того, на 18,42% використана додаткова квота на м'ясо птиці та напівфабрикати, сухе молоко - 13,64%, яйця - 7,25%, етанол - 1,18%, молоко, вершки і згущене молоко - 0,27% .

Як повідомлялося, Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, виноградний сік з України, в той же час депутатами не була підтримана пропозиція про підвищення квот на українську пшеницю, томати і сечовину.

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, Україна може без мит поставляти в Євросоюз 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як побудувати ефективну систему закупівель?

У залитому сонцем Білому залі Київського Гольф Центру збираються усміхнені, налаштовані на нові знання та професійне спілкування делегати, в повітрі стоїть підбадьорливий аромат кави, можна почути розмови учасників, сміх.  Так починається ІІІ щорічна аграрна конференція спеціалістів із закупівель, яку організує компанія ПроАгро.

«Що змінилося  діловому середовищі за останні 10 років? Це доступність інформації і швидкість її пошуку. Сьогодні дуже просто знайти постачальників, завдяки діджила-технологіям, всього за 3-5 хвилин. Яке найбільше завдання «закупівельника» - знайти ще й найкращий товар у надійного постачальника. Також завдання – отримати найбільшу знижку від постачальника» - зазначив Дмитро Тарасюк, фінансовий контролер Агро-Регіон. У своєму докладі спікер акцентував увагу на тому, як  «закупівельнику»  перевершити очікування роботодавця та нада декілька агролайфхаків щодо того, як організувати процес постачання ефективно.

Створення умов довіри та конкурентного бізнес-середовища  у закупівлях  агрокомпаній - найкращій засіб боротьби з корупцією. Про це сказав Жан-Жак Ерве, експерт аграрного ринку під час ІІІ щорічної Аграрної конференції спеціалістів по закупівлях 23 червня.

Експерт зазначив, що один з уроків з історії Франції – це розуміння, що все залежить від держави і її моральних принципів. «Найперше завдання керівника країни, це бути моральний прикладом для всіх. Найбільші втрати від поганої репутації - це перша перешкода для інвестиції та успішного бізнесу. Більшість наших сільських організацій були створені саме через протидію корупції. Ще у 30-х роках ми створили Асоціацію зернових, саме для того, щоб створити систему закупки зернових, люди зрозуміли, що необхідно все ж таки контролювати систему» - зазначив Жан-Жак Ерве.

«Земля – це база сільського господарства, і не лише фізична база, але й культурна. І найголовніше – це створити умови довіри у сільському господарстві. І довіра у бізнесі дуже важлива, а контракт –  не є джерелом довіри» - підкреслив експерт.

Нагадаємо, що сьогодні  компанія ПроАгро проводить III щорічну Аграрну конференцію фахівців із закупівель. У білому залі Київського гольф-клуба зібралися спеціалісти з закупівель агрокомпаній, експерти ринку. Наразі обговорюють принципи прозорості, ефективності та інновацій у процесі закупівель.

На необхідності прозорості та довіри у всіх бізнес-процесах  також наголосив Григорій Копилевич, начальник комерційного відділу Міроновського хлібопродукту. «Ми на сьогоднішній день намагаємося побудувати дуже довірливі відносини з постачальниками. І лояльність цьому до нас на досить високому рівні. Етапи закупівель досить зарегламентовані, і з точки зору бізнес-процесів, а також з точки зору роботи служби безпеки, регламентовані порядки проведення платежів» - зазначив він.

Наталія Бондарчук, керівник відділу закупівель Agrogeneration розповіла про прозорість процедури закупівель, оптимізацію закупівель і скорочення виробничих витрат, які здатні підвищити ефективність аграрного бізнесу. У рамках 10 доповідей спікерів  конференції ПроАгро будуть висвітлені основні питання, актуальні для закупівельників агрокомпаній. А саме,

— Приклади успішного реформування закупівельної діяльності агрокомпаній і побудови логістики закупівель

— Планування закупівель: як поєднати сезонну потребу і cash flow, як уникнути авралів, скільки закладати і як враховувати непередбачені витрати?

— Big Data, Spend Analysis і нові технології: прозорість у закупівлях, виявлення можливостей для оптимізації та економії

 — Організація системи закупівель і контролю на місцях, перевірка заявок на закупівлі

-— Побудова вертикалі закупівель в агрокомпанії, делегування повноважень

 — Тендерна система закупівель: наскільки ефективна, які процедури необхідні, що на тендерах купувати не має сенсу? І як зробити так, щоб тендери не були лише про людське око

— Різні технології організації та проведення тендерів;

— Боротьба з внутрішньої корупцією та оцінка ефективності закупівельників;

 — Як залучити та консолідувати постачальників сільськогосподарської сировини.

— Важливі умови контрактів на закупівлю МТР для АПК.

Наступний спікер - Григорій Копілевич, начальник комерційного управління "Миронівського хлібопродукту". Яскрава інформативна презентація керівника привернула загальну увагу. У своєму виступі "Побудова ефективної системи закупівель для вертикально інтегрованого агрохолдингу" Григорій Копілевич зупинився на специфіці закупівельної діяльності настільки багатопрофільного підприємства і розкрив основні фактори, що впливають на вибір технології закупівель. Спікер представив структуру відділу закупівель (30 осіб) і розповів про специфіку їх роботи. Гості конференції дізналися, що всі закупівлі зернової сировини в МХП здійснюються на плановій основі, відповідно до затвердженого річного плану закупівель. 

Ще один пам'ятний виступ.-  Дмитра Тарасюка, фінансового контролера групи компаній "Агро-Регіон". Він виступив з доповіддю "Закупник. Очікування роботодавця і як їх перевершити?". Спікер порівняв методи роботи закупівельників в останнє десятиліття, звернувши увагу на доступність інформації, і перерахував основні завдання закупівельників. Фахівець звернув увагу на ризики, які роботодавець пов'язує з закупщиками. З почуттям гумору Дмитро розкрив очікування роботодавця від закупника і поділився рекомендаціями, як ці очікування виправдати. Виступаючий спробував спрогнозувати, як зміняться функції і методи роботи закупівельників через десятиліття.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні зібрано перші 2,5 тисячі тонн зернових нового врожаю

Станом на 22 червня на Херсонщині та Одещині розпочато збирання ярих зернових культур. Зібрано перші 2,5 тисячі тонн озимого ячменю з 780 га при середній врожайності 31,4 ц/га. Про це повідомляє AgroReview з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Так, на Херсонщині зібрано 2,3 тисячі тонн з 740 га, а на Одещині – 200 тонн з 40 га.

Нагадаємо, що вся посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2017 року очікується на рівні 26,9 млн га, що на 152 тис. га більше показника 2016 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як аграрій може заощадити кошти при купівлі техніки

Мінекономрозвитку України затвердив перелік видів та марок сільськогосподарської техніки і обладнання, при покупці яких українські аграрії будуть отримувати часткову компенсацію з бюджету.

В даний список міністерство включило продукцію 40 підприємств. Серед них Харківський тракторний завод, Південмаш, Львівський завод фрезерних верстатів, завод Полігон та інші.

Техніка і обладнання, що потрапили в цей список, мають ступінь локалізації більше 60%, складні агрегати (трактори, комбайни і так далі) - понад 35%.

Нагадаємо, що держава надає аграріям компенсацію в розмірі 20% вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ).

За матеріалами Гроші

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як «Аграрний фонд» підтримає сільгоспвиробників?

У поточному році "Аграрний фонд" планує істотно збільшити підтримку сільгоспвиробників. Про це йдеться в повідомленні прес-служби підприємства.

Це буде здійснюватися за рахунок укладення форвардних контрактів та направлення на закупівлю зернових обсягом 1,9 млн тонн близько 7,6 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів затвердив фінансовий план ВАТ "Аграрний фонд" на 2017 рік з чистим доходом 8,31 млрд грн і чистим прибутком 91,45 млн грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Пшениця «горить»: аграрії починають завчасно збір врожаю озимих

Українські аграрії в деяких областях змушені завчасно починати збір озимого урожаю із-за засухи. Таку думку висловив аграрний експерт Денис Марчук в коментарі ГолосUA.

«В Україні спрацювали погодні чинники, тому втрати врожаю зернових будуть значними», - зазначив експерт.

За його словами, в деяких південних регіонах країни аграрії вже вийшли в поле для збору врожаю, оскільки через відсутність дощів пшениця просто «горить».

«Чорний, сухий лист колоска, тому проблема серйозна», - додав він. За словами експерта, наприклад, по Київській області прогнозуються до 30% втрат.

При цьому Д. Марчук уточнив, що, незважаючи на втрати, українські аграрії очікують «більш або менш рівною» ціни на зернові в поточному маркетинговому році – з тим, щоб закрити сезон без втрат.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview