174499

Вітчизняний кооператив вирощуватиме картоплю для чіпсів

Таке рішення ухвалили засновники кооперативу на установчих зборах, пише AgroTimes.

Засновниками кооперативу стали 14 картоплярів з Локачинського, Луцького та Рожищенського районів Волинської області. 

На установчих зборах СОК «Волинська картопля» також обрали голову – власника особистого селянського господарства з Локачинського району Ігора Батрашкіна.

Нагадаємо, створення СОК, який об’єднує виробників картоплі Волинської області, заплановано в рамках проекту «Ключ до успіху. Покращення економічної ситуації в сільській місцевості Волинської області України і Брестської області Республіки Білорусь шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації», який працює за Програмою територіальної співпраці країн Східного партнерства Білорусь – Україна.

 

Повернення «смугастого рейсу»: херсонські кавуни незабаром попливуть в столицю

Про це повідомила прес-служба компанії "Нібулон".

Щойно завершилися перемовини генерального директора компанії «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського з президентом кооперативу «Південний союз» Олександром Синенком, під час яких було домовлено, що 1-8 серпня, у період оптимального дозрівання херсонських кавунів, буде відправлене перше в цьому сезоні несамохідне судно з 500 тоннами солодкої ягоди. А вже з 15 серпня перша партія кавунів буде доставлена на полиці столичних магазинів.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Виробники молочних продуктів продовжують використовувати різні способи обману споживачів

Виробники молочних продуктів продовжують використовувати різні способи обману споживачів, щоб підвищити прибутковість свого бізнесу. Тільки тепер вони застосовують все більш витончені способи приховування підміни молочного жиру іншими, більш дешевими видами жирів, пише agrarii-razom.com.ua.

Фабрики намагаються замаскувати підробку шляхом додавання речовин, які важко визначити навіть в лабораторних умовах. Наприклад, спеціальні ароматизатори, які створюють «молочний» запах у фальсифікованого вершкового масла. Тому тепер буває дуже важко відрізнити якісний продукт по його смаку або запаху - розповіла керівник відділу тестування Центру експертиз «Тест» Ніна Кільдій.

Найчастіше грішать підробками дрібні регіональні виробники, які орієнтуються на бідних споживачів, для яких вирішальним фактором при виборі продукту є ціна.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Українці витрачають гроші на екзотичний оцет

Виробництво харчового оцту в Україні в останні 2 роки стрімко скорочується. Це пов'язане з податковою політикою щодо виробників спирту, який є основою для випуску популярного в Україні серед харчових оцтів - спиртового. Про це повідомляють експерти Pro-Consulting.

Україна зробила кроки для гармонізації своєї акцизної політики щодо спиртової галузі у відповідності з законодавством Євросоюзу, як того вимагало підписана угода про Асоціацію. Такі кроки, зроблені без врахування специфіки місцевого ринку, що призвело, зокрема, до скорочення застосування спирту для виробництва харчового оцту. Це, в свою чергу, сприяло заміщення продукції вітчизняного виробництва імпортними аналогами.

Таке переважання імпорту над експортом пояснюється низькою конкурентоспроможністю української оцту на міжнародному ринку. Наприклад, в Європі більш популярні види даної продукції, які в Україні виробляють зовсім недавно, - бальзамічний, яблучний і рисовий.

Основну цільову групу українських споживачів оцту складають жінки від 20 років. Вони активно використовують оцет в побуті і не тільки для приготування їжі. Наприклад, існує немало рецептів лікувальних примочок і масок, до складу яких входить оцет.

Тому оцет входить в перелік «стратегічних» товарів для вітчизняних домогосподарств поруч з сіллю, содою, сірниками та господарським милом. При виборі конкретної марки більшість покупців все ще керуються ціною, а також концентрацією кислоти. Тому на українському ринку переважає спиртовий оцет і розчин оцтової кислоти, званий столовим оцтом.

Разом з підвищенням рівня життя, українці починають більше цікавитися більш дорогими натуральними продуктами, які надходять з-за кордону. Серед імпортних оцтів, найбільшим попитом користуються рисовий і бальзамічний. Збільшення споживання екзотичних для нашої країни оцтів сприяє також розвиток готельно-ресторанного бізнесу.

Подальше зростання рівня доходів покупців буде сприяти більш усвідомленому вибору продуктів харчування, в тому числі і оцту, де на першому місці буде не низька ціна, а користь для організму. Тому можна прогнозувати збільшення попиту на натуральні оцти різних видів, більшість з яких в даний час імпортуються, повідомляє UBR

 

Названо найприбутковіші аграрні держкомпанії

Найбільш прибутковими державними аграрними компаніями за підсумками 2017 року, стали «Артемсіль» - 212 млн грн, ПАТ «Аграрний фонд» - 94,8 млн грн, «Украгролізинг» - 122 млн грн, «Укрспирт» - 12 млн грн, «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» – 1,2 млн грн, ДП «Конярство України» – 13 тис. грн.

Про це йдеться в графіку AgroPolit.com. Інші підприємства АПК закінчили 2017 рік зі збитками: ДПЗКУ – 1,5 млрд грн, ДАК «Хліб України» - 32,4 млн грн, «Державний резервний насіннєвий фонд України» - 12 млн грн. При цьому в списку 100 найбільших держпідприємств України 8 позицій займають представники агросектору.

 

Українські фермери почали вирощувати дизайнерські овочі та фрукти

Переселенець з Донецька Валерій Подольський разом з товаришем вже рік вирощують дизайнерські овочі і фрукти, пропонуючи “зіркові” огірки, кубічні кавуни і яблука в формі серця. За їх словами, попит на них є навіть в Європі, пише  «Сегодня».

Ще зелене яблуко плюс міцна формочка допомагає виростити оригінальні, фігурні фрукти. Фермер показує, як звичайні плоди вже через два місяці перетворюються в серця. Яблучний урожай восени буде збирати вперше, а ось з баштанними вже експериментував.

“Це було близько 800 кавунів, природно, частину ми порізали, зважували, це робилося цілодобово безперервно, два місяці ми над цим билися. І в підсумку була певна партія – це 50 кавунчиків, які продалися миттєво”, – розповів Подольський.

Чимала партія кубічних кавунів підростає під Краматорськом. Сам Валерій – донеччанин, в 2014 році виїхав з міста, але свій бізнес разом з приятелем розвиває і на Сході. Під Києвом підростає ще одна гордість фермера – огірки в формі зірки.

Технологію продумали самі.

“Збільшуються, звичайно трудовитрати, трудомісткість, це треба одягати форми, попередньо в певний час і знімати їх, звільняти овоч”, – пояснив Сергій Вяхірєв.

За його словами, ніяких додаткових добрив не потрібно, а тому – український овоч смакує і європейцям.

Мода на фігурні плоди прийшла до нас з Азії. Там, наприклад, можна побачити грушу в формі Будди, кавун – як голову Дональда Трампа, кабачок – у формі футбольного м’яча. Фантазують і українці.

Яблука, огірки і кавуни – тільки на них експериментатори зупинятися не збираються. Наприклад, звичайний салатний помідор виросте в формі серця. Зараз ці фермери перші і поки єдині, хто вирощує фігурні плоди в Україні.