186395

Вітчизняний ринок лікарських рослин оцінюється в 500 млн гривень на рік

Про це заявив експерт з агроефективності Мирон Пундор, передає Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої та аграрної продукції, пише landlord.ua.

За його словами, найбільш перспективним експортним напрямком для українських виробників лікарських рослин є ринок ЄС.

«На фоні ЄС та провідних світових гравців цього ринку – Індії та Китаю – ці цифри виглядають просто мізерними. Адже, ємність, наприклад, європейського ринку, оцінюється в 600 тис. тонн на рік»,- зазначив фахівець.

За даними Мирона Пундора, протягом 9 місяців цього року Україна експортувала лікарської сировини на $8,8 млн.

Проте, на заваді налагодженню сталого експорту, передусім до країн ЄС, стоїть не стабільність ринку.

«Наприклад, цього року в дефіциті українських підприємств – м’ята та меліса, а також шавлія та корені солодки. Через масовий відток трудових ресурсів з України, ціна на суцвіття липи зросла до $10/кг, а вартість сушеної шипшини піднялася в ціні до $1,43/кг. Та ж сама лікарська ромашка, на сьогодні, переважно імпортується до України»,- назвав проблеми галузі Мирон Пундор.

Серед порад, що надав фахівець тим, хто тільки хоче зайнятися вирощуванням лікарських рослин, або підвищити ефективність вже існуючого бізнесу зокрема варто виділити те, що чистий дохід отриманий з гектару лікарських рослин не є валовим доходом.

«Тобто враховуйте не тільки урожайність, а скільки витратите на його збір, енергоносії, сушіння, працю людей. Валова виручка різниться від чистого фінансового доходу. Болюча тема цього бізнесу й нестача трудових ресурсів та сушарок, які виробникам дуже часто доводиться виготовляти самотужки», – зазначив Мирон Пундор.

Ще один головний аспект, який треба враховувати при веденні цього бізнесу полягає в розумінні його власником того, що ринок лікарських рослин в Україні дуже вузький.

«Тому будь-яка масова посадка тієї чи іншої культури впливає на ціну»,- пояснив фахівець.

Крім того, Мирон Пундор зазначив, що типовою помилкою цього бізнесу в Україні є те, виробники присвячують лише 5-10% свого часу питанням маркетингу і збуту.

«Але цього дуже мало. За кордоном всі розуміють, кому будуть продавати сировину ще до того, як почнуть її вирощувати», – додав Мирон Пундор.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Перепелина ферма приносить 100-120 тис. євро на рік

Ця компактна курочка не потребує багато місця для утримання, невибаглива в їжі. Її яйця і м'ясо дуже смачні і корисні, особливо для дитячого організму. Завдяки цим перевагам, поголів'я перепелів в нашій країні за останні 12 років зросло в 20 разів - з 150 тис. до 3 млн, пише Pro-Consulting.

Організувати ефективний перепелиний бізнес в Україні можна по бізнес-плану, який передбачає утримання 10 тис. птахів для виробництва яєць і м'яса. Побічним продуктом, який також користується популярністю на ринку, стане послід.

У бізнес-плані враховані всі нюанси створення перепелиної ферми - вибір місця розміщення, обладнання пташника, організація виробничого процесу.

Найбільш раціональний варіант розташування підприємства передбачає логістичну доступність як виробників кормів для птахів, так і ринків збуту готової продукції.

При виборі обладнання ми орієнтувалися на вже перевірені, що довели свою ефективність конструкції виробництва однієї з наступних компаній: ТОВ «Техна», ПАТ «Завод« Ніжинсільмаш», ТОВ «БД Агрікалче (Україна)», ТОВ «ІНКІ», ТОВ« Ван Хоф Юкрейн Лтд ». Закупівлю автоматичної системи вентиляції та опалення планується провести через посередників, що мають прямі контракти з європейськими виробниками і добре себе зарекомендували на ринку: «Торговий дім ОЛЛТАН», ТОВ «Саграт», ТОВ «Альтернатива ЧК».

Загальна сума інвестицій складе 60-65 тис. євро, з якої на обладнання піде 63%, на закупівлю пташенят - 27%, придбання вантажно-транспортних засобів - 12%.

Після завершення організаційного періоду і запуску ферми, 8 тис. перепілок-несучок та 2 тис. півників почнуть видавати продукцію і приносити дохід. Вже з першого місяця можлива буде реалізація посліду, якого одна пташка здатна щомісяця виробити близько 0,7 кг. Підрослі перепілки почнуть нести яйця з другого-третього місяця, і продуктивність однієї складе 26 штук в місяць. Через півроку після запуску ферми можна буде щомісяця продавати і 450-500 кг дієтичного м'яса.

Загальний річний обсяг виручки перепелиної ферми, що вийшла на повну виробничу потужність, складе, за нашими розрахунками, 100-120 тис. євро, що майже в два рази більше початкових вкладень.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Населенню обіцяють збільшити дотації на утримання корів

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Максим Мартинюк, перший заступник міністра агрополітики України.

За його словами, за результатами отриманих 250 анкет, які ще продовжують надходити в Агентство, 99% респондентів добре інформовані про необхідність ідентифікації тварин, 50% знайомі з іншими програмами підтримки і третина вже скористалася ними.

22% респондентів вимагають розширити програму здешевлення утримання корів. За словами Максима Мартинюкв, що МінАПК розглядає такий варіант. Також можливе збільшення розміру дотацій, яке необхідно 5 % опитаних.

24% хотіли б, щоб влада забезпечила дотримання мінімальних цін на м’ясо і молоко з боку переробників. 

6% хотіли б вплинути на локальних монополістів і прибрати з ринку посередників. 

6% вимагають виділення додаткових пасовищ і збереження вже існуючих. 

Як зазначив Максим Мартинюк, побажання власників худоби будуть враховані при формуванні програм держпідтримки тваринництва на 2019 рік.Кому вигідний мораторій на продаж землі

Про це заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю "Економічній правді".

"Мораторій вигідний невеличкій частині людей, які багатіють завдяки мільйонам власників землі", - сказала вона.

"Двом групам. Перша — це люди, які орендують землю за мізерну плату. Друга — ті, хто використовують мораторій для власної наживи", - розповіла Кахконен.

"Ці групи дуже впливові і пов'язані. У них є доступ до грошей та ресурсів. Завдяки їм вони змогли утримувати дію мораторію майже двадцять років. Одночасно 4,5 млн власників земельних паїв не отримують ті кошти, які б вони могли отримати при справедливій ціні на свої наділи", - констатувала Кахконен.

"Зараз Україна не використовує на 100% свій сільськогосподарський потенціал. На шляху інвестицій у сферу сільського господарства є багато перепон і земельний мораторій серед них — номер один", - зазначила вона.

За словами Кахконен, у Світовому банку прогнозують, що на першому етапі після відкриття ринку землі ціна буде низькою - 1-1,5 тис. доларів за гектар. З часом, коли ринок стане більш зрілим, ціна підвищиться до 3-3,5 тисяч доларів.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як зміняться ціни на цибулю в Україні

За даними «Інфо-Шувар» поки мова йде про поодинокі партії, але найближчими днями очікується суттєве збільшення обсягу пропозиції імпорту, що в перспективі може призвести до просідання ціни на українському ринку.

Читайте також: Українці їстимуть імпортну цибулю

«Зараз на ринку дуже небезпечний момент, особливо для перкупників. В Казахстані сьогодні цибулю скуповують не тільки українські компанії, перекупники з Молдови, Росії і Румунії там теж досить активно працюють. Саме під впливом цієї активності, ціни на цибулю в Казахстані за останній тидень зросли на 10-15% і ця тенденція тільки укріплюєтья. В Україні ж, завдяки збільшенню пропозиції казахської цибулі, ціни навпаки можуть просісти. Ми вже мали подібну ситуацію в 2015 році, тоді імпорт розпочався в середині жовтня, пропозиція суттєво збільшилась, а ціни впали. Серед постраждалих були не тільки імпортери, які вже в кінці жовтня вимушені були продавати імпортну цибулю «в мінус». Найбільші збитки отримали перекупники, які «встигли» купити цибулю по макимальній ціні в жовтні, в грудні вона коштувала в 1,5 рази дешевше і до кінця сезону ціни так і не піднялись », - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Як повідомляють експерти «Інфо-Шувар», в жовтні 2015 року на ринку цибулі дійсно сталась безпрецедентна на той момент ситуація: на фоні ажіотажного попиту, ціни на українську цибулю в середині жовтня досягли рекордної позначки 8-10 грн/кг (0,3-0,4 EUR/кг) . Цим скористувались імпортери і вже на кінець жовтня ціни впали одразу на 30% і поступове просідання ціни тривало до початку грудня. Сьогодні події на ринку розвиваються за дуже схожим сценарієм, хоча, впевненість українских фермерів і перекупників в суттєвому зрсотанні ціни в другій половині сезону набагато сильніша завдяки інформації про неврожай цибулі в ЄС, зокрема в Польщі.

Станом на 10 жовтня 2018 року,на гуртових ринках України купити якісну цибулю можна по 7-9 грн/кг (0,22-0,28 EUR/кг). «Вхідна» ціна імпортної цибулі становить 7-8 грн/кг (0,22-0,25 EUR/кг). Це в 2 рази дорожче, ніж рік тому. 
В Польщі гуртові ціни на цибулю сьогодні становлять 0,27-0,35 EUR/кг, це в 1,5 рази вище, ніж рік тому і на 60% вище цін в жовтні 2015 року.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Продажі місцевих риби та морепродуктів виросли на третину

Про це повідомила прес-служба Держрибагентства України, передає УНН.

“За даними Держстату за вісім місяців поточного року обсяг реалізації перероблених та консервованих риби, ракоподібних і молюсків склав 2 мільярди 832 мільйонів гривень. Це на 32,8% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. За вісім місяців минулого року цей обсяг становив 2 мільярди 132 мільйони гривень”, — йдеться у повідомленні.

Із реалізованої зазначеної продукції у січні-серпні 2018 року на зовнішні ринки було поставлено на 380 млн грн. У січні-серпні 2017 року — на 544,7 млн грн.

Загалом, за 2017 рік було реалізовано перероблених та консервованих риби, ракоподібних і молюсків на 3 мільярди 782 млн грн, з яких 972,1 млн грн — поза межі України.

При цьому експорт української живої риби зріс втричі з початку року.