178171
182818

Власники корів почали частіше реєструвати молодняк

За даними державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», частка приплоду ВРХ у першому кварталі 2018 року зросла вп’ятеро. Так, торік цей показник збільшився з 9% до 45%. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, пише agro-business.com.ua.

За словами Мартинюка, це означає, що населення почало реєструвати телят, і тепер держава має більш чітку і коректну картину стану галузі.

Чиновник зауважив, що реєстрація молодняка пожвавилася через програму відшкодування на утримання телят та корів з державного бюджету. Ідентифікація поголів’я є обов’язкової умовою отримання такої дотації. Як відомо, за телят виплачують 2500 гривень для населення та 1500 гривень для юридичних осіб. При цьому вартість ідентифікації - 34 гривні для населення.

Мартинюк також додав, що торік кількість фермерських господарств збільшилася майже на півтисячі. У Мінагрополітики вважають, що більшість з них - це уже існуючі господарства, які легалізували свій статус. Причина - в програмах державної підтримки, де обов’язкова вимога до аплікантів - офіційний статус фермерського господарства та коректно оформлені земельні ділянки у власності чи у користуванні.IV щорічна Аграрна конференція фахівців із закупівель

Побудова агрокомпаніями системи закупівель ресурсів для сільськогосподарського виробництва, безумовно, є важливим кроком на шляху до економії ресурсів, підвищення рентабельності за рахунок скорочення витрат і налагодження виробничого циклу. Багато учасників ринку почали вести закупівлі через тендери, застосовують облік і планування, централізували або, навпаки, делегували повноваження з проведення закупівель кластерам... Але не всі. Частина компаній так і планують закупівлі в Ексель, тендери - лише формальна процедура для "своїх" постачальників, а закупівельники не знають ринків товарів, що закуповуються, особливостей самих товарів і специфіки поставки, в результаті система закупівель перетворюється в "як простіше".

14 червня 2018 року "ПроАгро Груп" проведе вже четверту щорічну Конференцію фахівців із закупівель агрокомпаній. Спікери та учасники конференції обговорять основні сфери, що характеризують сучасні підходи до розвитку закупівельної діяльності.

Інновації в закупівлях:

  • діджіталізація закупівель

  • програмні продукти для організації закупівель

  • автоматизація робочого місця закупівельника

  • тендери

Ефективність закупівель:

  • стратегія ефективних закупівель

  • успішні кейси реформування закупівель в агрокомпанії та побудови логістики закупівель

  • контроль витрат і скорочення витрат

Безпека закупівель:

  • слабкі місця та помилки, що найчастіше трапляються під час проведення тендерів

  • методи роботи з постачальниками, перевірка контрагентів

  • нові шахрайські схеми та боротьба з ними

Як завжди, спікерами конференції  будуть фахівці з агрокомпаній, які готові поділитися з колегами своїми знаннями, досвідом та набитими шишками. Спілкування на конференціях не обмежується тільки виступами, на заходах «ПроАгро Груп» завжди є місце для живої дискусії із залом.

До зустрічі на конференції 14 червня 2018 року в Admiral Hall на Хрещатику!

З питань участі в роботі заходів, партнерських програм, організації доповіді та розміщення реклами звертайтеся в "ПроАгро Груп":В Україні створюють систему дорадчих служб для АПК

Про це розповів радник Національної асоціації сільськогосподарської дорадчої служби Роман Корінець, передає AgroPolit.com.

Нагадаємо, уряд виділив 5 млн грн бюджетних коштів на дорадчі служби.

Корінець зазначає, що  уряд мав прийняти рішення про створення Національного центру сільськогосподарського дорадництва ще у 2011 році, оскільки наступний пункт є в угоді Про асоціацію між Україною і ЄС.

«Ми працюємо для того , щоб це було методично, тиснемо на Міністерства та на інші органи влади, допомагаємо їм реалізувати певні речі, співпрацюємо з європейською комісією, щоб це відбулося», - зазначає фахівець.

Корінець додає, що останнім часом було проведено декілька нарад щодо створення таких служб, де було чітко заявлено, що дорадництво це пріоритет України.

Поки що Національна асоціація сільськогосподарської дорадчої служби є громадською організацією. Корінець сподівається, що Україна перейме досвід Європи, та надасть їй статус державної установи.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Польському фермеру загрожує 8 років ув’язнення за підробку запрошень для українців

Справу фермера передано до суду, повідомляє Poland2day.com, пише kurkul.com

За кожний документ 38-річний поляк отримував від українців по кілька десятків злотих. Запрошення від роботодавця дозволяли українцям отримувати візи і вільно пересуватись у ЄС. Фермер не мав наміру працевлаштовувати робітників. За його словами, на цей кров пішов вимушено із-за складного фінансового становища.

Польські поліцейські під наглядом прокуратури направили до суду обвинувальний висновок. На правопорушника складено 442 звинувачення за кожне запрошення. Фермеру доведеться заплатити великий штраф або, навіть, сісти за грати на 8 років.

Подібні справи в цьому році вже не вперше розкривають польські поліцейські.Українці все більше їдять напівфабрикатів, але дуже мало — якісних

Про це повідомляє Pro-Consulting.

Відповідно до проведеного компанією дослідження, вареники і пельмені становлять 70% від загальної пропозиції, напівфабрикати з м’яса і риби — 20%, різновиди млинців, чебуреків та піци — 10%.

50% опитаних українців споживає напівфабрикати два-три рази в тиждень, 25% — один раз в тиждень і 15% — два-три рази на місяць.

При тому, що 70% українців досі не включають напівфабрикати в список товарів першої необхідності, їх випуск стійко зростав навіть в розпал кризи. З тенденції випадає лише 2016 рік, коли на реалізації позначилося подорожчання інгредієнтів. Однак і тоді пропозиція продукту було значно вищою, ніж в 2014-м. А вже в наступному році динамічне зростання відновилося.

Показники реалізації напівфабрикатів значно залежать від рівня інфляції та купівельної спроможності, а тому багато виробників для збереження рентабельності часто йдуть на рецептурні хитрощі. У цій ситуації бренди, які дбають про свою репутацію, намагаються виділити свою продукцію з загального ряду. Так з’являються пельмені, додатково збагачені вітамінами і мінералами, або пельмені з рекомендацією МОЗ.

Найбільшою популярністю в Україні, згідно з дослідженням, користуються напівфабрикати торгових марок «Три ведмеді», «Геркулес», «Ятрань».

Також зазначається, що при виборі напівфабрикатів покупці все більше звертають увагу на пакування і бренд. Тому частка напівфабрикатів, що реалізуються на вагу, скорочується.

Pro-Consulting прогнозує, що ринок напівфабрикатів і далі буде успішно розвиватися, збільшаться не тільки обсяги, але і асортимент. Зокрема, очікується інтенсивне заповнення ніші готових сніданків і обідів.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Цікаво'.


"Укрзалізниця" створить вагонну компанію і закупить 7 тис. вагонів

ПАТ "Укрзалізниця" планує створити окрему вагонну компанію, яка в 2018 і 2019 роках придбає по 3,5 тис. вагонів за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), повідомив в.о. голови правління Євген Кравцов на конференції "UZ: Investor Day 2018" в Одесі в середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Цей проект реалізовуватимуть шляхом створення спеціальної вагонної компанії, на баланс якої будуть передані вантажні вагони, придбані за кредитні кошти", - повідомив він.

На сайті ЄБРР кажуть, що цей проект було заплановано для схвалення радою директорів 23 травня. Однак у банку агентству повідомили, що розгляд цього питання перенесено на більш пізній термін, і нову дату буде оголошено пізніше.

Передбачається, що ЄБРР виділить $150 млн, а загальну вартість проекту оцінюють у $240,7 млн. Частину цих коштів профінансує сама "Укрзалізниця" і також за рахунок грантів за програмами технічної кооперації.

В інформації банку зазначається, що йдеться про закупівлю близько 6,5 тис. напіввагонів за загальної потреби компанії приблизно в 24 тис. напіввагонів.

Є.Кравцов пояснив, що за умови створення окремої вагонної компанії вагони зможуть працювати на ринку перевезень як приватний парк і заробляти значно більше інвентарного парку.

"Для нас це будуть безпрецедентні умови роботи, коли ми зможемо встановлювати реальні тарифи на перевезення, що надать можливість говорити про окупність рухомого складу і заробіток на ньому для інвесторів. Цим проектом ми даємо сигнал іншим потенційним інвесторам вкладати кошти в проекти "Укрзалізниці" і показуємо, як на них можна заробляти", - розповів Є.Кравцов.

Він також додав, що для реалізації таких проектів "Укрзалізниця" вже проводить переговори з міжнародними компаніями, які працюють на американському і європейському ринках.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.