Вміст засобів захисту рослин у річці Рось не перевищує норму

Вміст засобів захисту рослин у воді річки Рось біля м. Біла Церква Київської області не перевищують норму. Про це свідчать результати лабораторних досліджень проб поверхневої води, які були відібрані 10.06.2019 у районі насосної станції першого підйому (с. Глибочка Білоцерківського району), Косівського водосховища (дамба) та с. Погреби річки Рось (на руслі). Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

Отримані результати свідчать, що небезпеки для питного водопостачання міст, які здійснюють водозабезпечення з річки Рось, немає.

При цьому Держпродспоживслужба продовжує контролювати вміст засобів захисту рослин у притоці річки Рось на території Погребищенського району Вінницької області та у місцях водозабору для водопостачання м. Біла Церква, населених пунктів Узин та Фурси із басейну р. Рось.

11.06.2019 відібрані чергові проби поверхневої води у місцях водозабору біля м. Біла Церква та м. Богуслав та направлені на лабораторні дослідження.

За результатами лабораторних досліджень проб води із криниць с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області, які проводить ДУ «Вінницький обласний лабораторний Центр МОЗ», залишкових кількостей пестицидів не виявлено.

Крім того, Держекоінспекція та Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області проводять відбори проб води (щодоби) із ставка та річки Рось (у місці впадання води із ставка у річку та на межі із Київською областю). За результатами досліджених проб води, які були відібрані із р. Рось, в т.ч. на межі з Київською областю,  залишкових кількостей пестицидів не виявлено.

За період від моменту потрапляння пестицидів у водойму і по теперішній час масового мору риби та інших водних живих ресурсів у річці не спостерігається.

Відповідно до рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Біла Церква з 20:00 10 червня 2019 роботу насосно-фільтрувальної станції м. Біла Церква відновлено.

Нагадаємо, за інформацією Білоцерківської РДА Київської області, в результаті ДТП на території Вінницької області 1 тонна інсектициду потрапила до притоки річки Рось.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Американська компанія може почати виробництво добрив в Україні

Про це журналістам повідомив генеральний директор представництва "Террамакс Україна" (Київ) Юрій Гоголь, передають Українські Новини.

"Якщо ми домовимося, знайдемо загальну формулу виробництва та продажу в Україні... то наступного року можемо почати", – сказав він.

У свою чергу керуючий директор з виробництва і технологій TerraMax Том Пропер підтвердив обговорення цієї ідеї, але, за його словами, єдиного готового рішення ще немає.

За словами Гоголя, до планів про виробництво добрив на території України компанія прийшла ще на початку 2019 року, оскільки аграрії зацікавлені у своєчасній доставці свіжого продукту, що є скрутним при перевезенні з США.

"Це пов'язано з тим, що Америка далеко і доставка проходить дуже довго, ми не можемо заздалегідь це завести... Корабель йде 2 місяці, тому ми завжди привозимо (добрива) впритул", – прокоментував він.

Мова йде про виробництво інокулянтів, в основі яких використовуються азоспіріли – природні мікроорганізми, які сприяють зростанню рослин і працюють як фіксатор азоту, тобто збирають азот з повітря і грунту та доставляють його в кореневу систему.

Відзначається, що даний інокулянт дозволяється застосовувати в органічному виробництві.

На даний момент компанія сертифікувала в Україні на 10 років інокулянти для сої та пшениці (по 2 препарату – рідкий і сухий), також ведуться лабораторні випробування по кукурудзі.

За словами співвласника агропромислової компанії KSG Agro (Дніпропетровська область) Сергія Касьянова, компанія почала співпрацювати з TerraMax 2 роки тому і першою поставила їх інокулянти в Україну.

Компанія "Террамакс Україна" була створена у співпраці з TerraMax влітку 2017 року.

TerraMax займається виробництвом ЗЗР близько 20 років і займає 5% ринку США.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

За І півріччя відтворено майже 36 тисяч гектарів лісів

Відтворення лісів складається з трьох компонентів:

Садіння та висівання лісу (майже 25 тисяч гектарів)
Сприяння природному поновленню лісів (більше 10 тисяч гектарів)
Створення нових лісів (майже 1,4 тисячі гектарів)
Відповідно до законодавства, надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Основне правило: скільки було зрубано – стільки і посаджено.

Варто звернути увагу на те, що з 2017 році відбувається значне зменшення площі зрубів від суцільних рубок під час заготівлі деревини. Таке зменшення обумовлено Санітарними правилами в лісах України, якими і передбачено обмеження застосування суцільних санітарних рубок.

Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени.

Заходи з відтворення лісів відбуваються, в переважній більшості, за кошти лісогосподарських підприємств.

Статистика свідчить, що лісівникам навіть вдається створювати і нові ліси на малопродуктивних та деградованих землях. Однак, з року в рік, виділення лісгоспам таких земель під залісення зменшується у зв’язку з законодавчими перепонами та іншими чинниками. При виділенні достатнього державного фінансування та спрощенні процедури виділення земель під залісення лісівники мають достатньо садивного матеріалу та можливостей для створення нових лісів та збільшення лісистості України.

На інфографіці можете детально ознайомитися з відтворенням лісів у кожній області України.

держлісагентство: за і півріччя відтворено майже 36 тисяч гектарів лісів

*Дані наведені по лісам, що належать до сфери управління Держлісагентства, загальна площа яких становить 7,6 млн га (73% всього лісового фонду України). Дані відтворення лісів на тимчасово окупованих територіях України відсутні.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Олійножировий комбінат на Одещині продали зі «знижкою» в 80%

Про це повідомляє agroportal.ua.

Стартова ціна лота становила 868,8 млн грн. Ціна опускалася кілька разів після попередніх невдалих аукціонів і в результаті була знижена на 79% від початкової.

Заплановані на 16, 24 і 31 травня аукціони з продажу зазначеного пулу активів на DebtХ не відбулися.

Більшу частину виставленого на продаж пулу складають права вимоги за кредитами юридичним особам (15 шт), майнові права за кредитними договорами (7 шт.), Дебіторська заборгованість. Деякі активи знаходяться в заставі Національного банку України та АТ «Укрексімбанк». 

У забезпеченні по кредитах - об'єкти з переробки сільськогосподарської продукції, розташовані в Одеській області, зокрема:

39 тис. М 2  промислової нерухомості;
діючий олійножировий виробничий комплекс з обладнанням, з доступом до під'їзній залізничній колії і морському транспортному порту;
5,43 га земель з цільовим призначенням для розміщення олійножировий комбінат. Передбачалося будівництво морського зерноперевантажувального комплексу та двостороннього пірсу;
діючий олійножировий комбінат з виробництва маргарину, кулінарних і кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу. Розташований поруч із залізничними коліями на 5,34 га промислових земель.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Закупівельні ціни на молоко знижуються

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Так, у першій декаді середня ціна молока екстраґатунку знизилась до 9,32 грн/кг і втратила 11 коп., порівняно з другою половиною травня (9,43 грн/кг). Водночас така динаміка загалом не стосується великих виробників. Для них ціна залишилась на рівнях травня з досить оптимістичним прогнозом зростання протягом червня.

Середня ціна вищого ґатунку на початку червня склала 8,9 грн/кг, що на 17 коп. нижче, ніж в кінці травня ― 9,07 грн/кг.

Найбільше втрачає перший ґатунок. Його ціна знизилась на 19 коп. та зафіксована на рівні 8,67 грн/кг.

Загалом, фахівцями передбачається закінчення низхідного тренду вже в поточному місяці, на що впливає ряд факторів. Зокрема, стабільне зростання світових цін на сировину з початку року, подальше зростання індексу цін на молочну продукцію ФАО, який у травні зріс на 5,2% ― 226,1 в.п., укладання експортних контрактів великими гравцями українського молочного ринку. Не виключається і фактор послаблення національної валюти, яке триває протягом останніх трьох тижнів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Своїх індиків Україні поки не вистачає

Незважаючи на таке незначне споживання, виробництво індички в Україні забезпечує внутрішній попит на цей вид м'яса всього приблизно на дві третини, решта імпортується, пише pro-consulting.ua.

Найбільший обсяг виробництва індички за останні чотири роки зафіксовано в 2016 році - 19,65 тис. тонн, а найбільша місткість ринку цього продута - в 2017 році - 28,92 тис. тонн, що ознаменувався рекордним зростанням імпортних поставок - до 11,52 тис . тонн. У минулому, 2018, році імпорт скоротився на 23,18%, а обсяг ринку індички - на 7,68%.
У порівнянні з 2015 роком значно змінилася географія імпорту індичого м'яса в Україну. Так, якщо чотири роки тому його головним продавцем була Польща - близько половини від загального обсягу, то в минулому році 75,2% індички прибуло з Німеччини. Серед менш великих постачальників значилися такі країни, як Великобританія - 6,5%, Франція - 6,4%, Угорщина - 5,5%, Іспанія - 3%, Італія - ​​2%.

За результатами аналізу ринку індички в Україні можна зробити висновок про хороші умови для виходу на нього нових виробників або розширення потужностей вже наявних. Це дозволить наситити внутрішній ринок вітчизняною індичатиною і скоротити її імпорт. Нереалізованим залишається експортний потенціал цього продукту, залучення якого надасть учасникам цього ринку відчутний ресурс для розвитку.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview